Постанова № 7081737, 10.12.2009, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.12.2009
Номер справи
2а-5340/09/2370
Номер документу
7081737
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2009 року Справа № 2а-5340/09/2370

08 год. 55 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Кульчицького С.О.,

при секретарі Музиченко В.І.,

за участю:

представника позивача Бондаренка О.М. (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Смілянської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області до повного товариства «Сміла кредит центр» Косенко і компанія про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Смілянська обєднана державна податкова інспекція Черкаської області звернулась до суду з адміністративним позовом до повного товариства «Сміла кредит центр» Косенко і компанія про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 22 730 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що відповідачем було порушено вимоги Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. № 265/95. Внаслідок цих порушень до відповідача було застосовано штрафні (фінансові) санкції, які ним сплачені не були.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, позов просив задовольнити.

До судового розгляду справи на адресу суду від директора ПТ «Сміла кредит центр» Косенко і компанія 25.11.2009 року та 09.12.2009 року надходили клопотання про перенесення розгляду справи, проте суд зазначає, що відповідачем не надано доказів поважності причин неприбуття в судове засідання.

Виходячи з положень ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.

Повне товариство «Сміла кредит центр» Косенко і компанія зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Смілянської міської ради Черкаської області 08.12.2004 року за № 1 024 102 0000 000206. Відповідно до копії довідки про взяття на облік платника податків від 11.11.2009 року № 7039 відповідач перебуває на обліку як платник податків у Смілянській обєднаній ДПІ з 14.12.2004 року за № 1070.

16.12.2008 року на підставі Законів України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ та «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. № 265/95, та інших нормативно-правових актів, які регулюють готівковий обіг в Україні співробітниками Державної податкової адміністрації в Черкаській області була проведена перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу відповідачем, а саме: ломбарду, що розташований за адресою: Черкаська область, м. Сміла, вул. Тельмана, 8, за результатами якої складено акт № 021443 від 16.12.2008 року.

В ході перевірки 16.12.2008 року о 15 год. 22 хв. в ломарді, за вказаною адресою, де здійснює діяльність ПТ «Сміла кредит центр» Косенко і компанія, встановлено наступні порушення.

При купівлі товарів, а саме жіночих золотих сережок та золотого хрестика, загальна вартість яких становить 766 грн. встановлено не проведення зазначеної розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій, а також не роздрукування та невидачу відповідного розрахункового документу (чеку), що є порушенням вимог п.п.1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. № 265/95. Судом встановлено, що дане порушення відповідачем вимог вказаного Закону підтверджується також копією постанови Смілянського міськрайонного суду від 09.02.2009 року у справі № 3-227/09р. за результатами розгляду матеріалів про адміністративне правопорушення продавця магазину відповідача, що міститься в матеріалах справи (а.с. 12).

Також при проведення перевірки було встановлено, що на місці проведення розрахунків (в коробці під прилавком) рахувалось 9472 грн. 39 коп., згідно денного звіту реєстратора розрахункових операцій повинно було рахуватись 13252 грн. 39 коп.. Таким чином, було встановлено невідповідність в сумі 3780 грн., чим було порушено п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. № 265/95, що підтверджується копією акту опису наявних готівкових коштів, що знаходились на місці проведення розрахунків відповідача, копією опису готівкових коштів, зробленого касиром та копією денного звіту РРО відповідача від 16.12.2008 року.

За результатами проведеної перевірки, на підставі акту № 021443 від 16.12.2008 року та відповідно до п.1 ст.17, ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. № 265/95 23.12.2008 року Смілянською обєднаною державною податковою інспекцією Черкаської області винесено рішення № 0003602308 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 22730 грн.

Відповідач вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій до податкових органів чи суду не оскаржував.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. № 265/95 реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами (резидентами та нерезидентами) - суб'єктами підприємницької діяльності (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Відповідно до п.1, 2, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. № 265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Пунктом 1 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. № 265/95 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідальність за порушення п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачена ст. 22 цього Закону, згідно якої у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0003602308 від 23.12.2008 року було отримано відповідачем 27.12.2008 року, про що свідчить копія поштового повідомлення.

Проте сума штрафних (фінансових) санкцій, зазначена у рішенні, відповідачем сплачена частково, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника станом на 03.12.2009 року.

Відповідно до статті 25 Закону № 265/95 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

З огляду на вимоги пункту 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Отже, як вбачається з матеріалів справи, позивач правомірно звернувся до суду про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.

Беручи до уваги те, що сума несплачених штрафних (фінансових) санкцій відповідача до Смілянської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області становить 22730 грн., докази сплати їх відповідачем станом на день розгляду спору відсутні, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Крім того, відповідно до ч.1 ст. 72 КАС України, суд зазначає, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини. Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Смілянської обєднаної ДПІ Черкаської області підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, ч.2 ст. 128, ст.ст. 158-163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з повного товариства «Сміла кредит центр» Косенко і компанія (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Тельмана, 8, ідентифікаційний код 33278439) до бюджету через Смілянську обєднану державну податкову інспекцію Черкаської області (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Леніна, 76, код 21367325) штрафні (фінансові) санкції в сумі 22730 (двадцять дві тисячі сімсот тридцять) грн.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий

С.О. Кульчицький