ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 грудня 2009 року №2а-5279/09/2370
9 год. 25 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Смілянця Е.С.,
при секретарі Торопенко А.М.,
за участю:
представника позивача Брітана Ю.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Монастирищенському районі Черкаської області до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ :
До Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулася ДПІ у Монастирищенському районі Черкаської області, в якій просить стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 заборгованість зі штрафних санкцій в сумі 7540 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, обгрунтовуючи свої вимоги викладеними в позовній заяві обставинами, просить суд стягнути з відповідача застосовані штрафні санкції в сумі 7540 грн., оскільки в добровільному порядку та в установлені законом строки ці кошти позивачем не сплачені.
Відповідач двічі в судове засідання не зявився, хоча належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду даної адміністративної справи. На слухання справи 24.11.2009 зявився представник відповідача без належних повноважень. 07.12.2009 ні відповідач, ні його представник в засідання не зявилися, тому суд вважає за можливе продовжити розгляд справи без участі відповідача.
Заслухавши доводи представника позивача, а також дослідивши та оцінивши всі наявні в матеріалах даної адміністративної справи докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги) здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення оперативних перевірок відповідно до статті 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 1 червня 2000 року №1776-III (Закон №1776).
Відповідач зареєстрований Монастирищенською районною державною адміністрацією Черкаської області 14.03.1997 як субєкт підприємницької діяльності, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи підприємця серії НОМЕР_2 та перебуває на обліку в ДПІ у Монастирищенському районі як платник податків. Відповідно до статті 1 Закону №1776 реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами (резидентами та нерезидентами) суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Положенням статті 3 Закону №1776 передбачений обовязок суб'єктів підприємницької діяльності проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Працівниками ДПА в Черкаській області 17 липня 2009 року проведено перевірку дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій магазину, розташованого в селі Степівка Монастирищенського району Черкаської області, де здійснює підприємницьку діяльність відповідач. Цією перевіркою встановлено порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій, а саме: проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, товарів, а також факт невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків (1556 грн. 60 коп.) сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій (65 грн. 60 коп.). За результатами перевірки складений акт №001313 від 17.07.2009, де вказані всі допущені відповідачем порушення чинного законодавства, а саме п. 11, 13 статті 3 Закону №1776.
Пунктом 6 статті 17 Закону №1776 встановлено, що за проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості застосовуються штрафні санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, статтею 22 згадуваного вище Закону №1776 передбачено застосування фінансової санкції у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
На підставі цих норм Закону №1776 та акту перевірки №001313 від 17.07.2009 позивачем винесено рішення №0000372300 від 28.07.2009 про застосування штрафних санкцій до відповідача в розмірі 7540 грн.
Прийняте рішення отримане відповідачем 30.07.2009, про що свідчить підпис на даному рішенні. У встановлений строк та в визначеному порядку дане рішення відповідачем не оскаржене, що дозволяє вважати його узгодженим.
Суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктом підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій згідно зі статтею 25 Закону №1776.
Враховуючи викладене, суд вважає обґрунтованою та законною вимогу ДПІ у Монастирищенському районі Черкаської області про стягнення з відповідача штрафної санкції в розмірі 7540 грн.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що даний позов підлягає задоволенню в повному обсязі, а кошти в розмірі 7540 грн. стягненню.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності виплат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись Законом України «Про податкову службу в Україні», Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181, Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 1 червня 2000 року №1776-III, ст.ст. 94, 112, 136, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід Державного бюджету через державну податкову інспекцію у Монастирищенському районі Черкаської області (19100, Черкаська область, м. Монастирище, вул. Леніна, 103, код за ЄДРПОУ 34275465) фінансові санкції в розмірі 7540 грн. (сім тисячі пятсот сорок гривень) 00 коп., які застосовані згідно з рішенням ДПІ у Монастирищенському районі Черкаської області від 28 липня 2009 року №0000372300.
Звільнити відповідача від сплати судових витрат на підставі ч. 4 ст. 94 КАС України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складення повного тексту постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий Е.С. Смілянець
Повний текст постанови виготовлений 8 грудня 2009 року.