Ухвала суду № 70795535, 05.12.2017, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.12.2017
Номер справи
805/3329/17-а
Номер документу
70795535
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Кірієнко В.О.

Суддя-доповідач - ОСОБА_1

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 грудня 2017 року справа №805/3329/17-а

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд колегією в складі

головуючого судді Гайдара А.В.

суддів Василенко Л.А.,

ОСОБА_2,

при секретареві судового засідання Святодух О.Б.

за участю

представника позивача ОСОБА_3 (за довіреністю)

представника відповідачаОСОБА_4 (за довіреністю)

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Добропільське АТП» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2017 р. у справі № 805/3329/17-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Добропільське АТП» до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу, -

В С Т А Н О В И В :

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2017 року у справі № 805/3329/17-а у задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю Добропільське АТП до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу відмовлено. (арк.справи 39-41)

Позивач не погодився з постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову суду першої інстанції через порушення норм матеріального та процесуального права та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. (арк.справи 45-49)

В судовому засіданні представник позивача підтримав доводи апеляційної скарги, просив її задовольнити, скасувати постанову суду першої інстанції через порушення норм матеріального та процесуального права та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

В судовому засіданні представник відповідача заперечував проти доводів апеляційної скарги, просив залишити її без задоволення та постанову суду першої інстанції без змін.

За правилами частини першої статті 195 КАС України перегляд судового рішення суду першої інстанції здійснюється в межах апеляційних скарг.

Заслухавши доповідь судді - доповідача, думку представників сторін, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів встановила наступне.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю Добропільське АТП (ЄДРПОУ 33604228, вулиця Центральна, будинок 56, місто Мирноград, Донецька область, 85323), пройшов передбачену законодавством процедуру державної реєстрації 21.09.2005 року № 1 260 120 0000 000132, згідно ст. 48 КАС України здатний особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.

Відповідач - Державна служба України з безпеки на транспорті, є субєктом владних повноважень, згідно ст. 48 КАС України здатний особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.

Відповідно до Ліцензії Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті №420043 Серія АЕ, виданої 08.01.2014 року, вид господарської діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю Добропільське АТП (ЄДРПОУ 33604228) надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу автомобільним транспортом, дозволений вид робіт: внутрішні перевезення пасажирів автобусами.

Відповідно до графіку проведення рейдових перевірок Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області у період з 24.07.2017 року по 30.07.2017 року, затвердженого наказом Державної служби України з безпеки на транспорті від 21.07.2017 року №695, на підставі направлення на перевірку від 28.07.2017 року №015759, виданого фахівцям відповідача для проведення рейдової перевірки пасажирських та вантажних перевезень, проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом ТОВ Добропільське АТП.

Вказана перевірка транспортного засобу марки БАЗ А-079.19 державний реєстраційний номер НОМЕР_1, що належить ТОВ Добропільське АТП, проведена 28.07.2017 року о 09 год. 50 хв., місце перевірки Н-15 Запоріжжя-Донецьк.

За результатами перевірки 28.07.2017 року складений акт №0051294, згідно висновків якого під час проведення перевірки виявлені порушення, відповідальність за які передбачена статтею 60 Закону України Про автомобільний транспорт, а саме:

- надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України Про автомобільний транспорт, а саме: розклад руху, таблиці вартості проїзду, індивідуально-контрольна книжка водія заповнена неналежним чином, скол лобового скла в зоні дії склоочисників більш ніж 50 мм, в салоні автобусу знаходилось 24 пасажири без оформлених квитків.

12.09.2017 року, розглянувши справу про порушення законодавства про автомобільний транспорт ТОВ Добропільське АТП, ЄДРПОУ 33604228, на підставі акту перевірки від 28.07.2017 року №0051294, у зв'язку з порушенням статі 39 Закону України Про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачено абзацом третім частини 1 статті 60 вказаного Закону, Управлінням Укртрансбезпеки у Донецькій області винесено оскаржувану постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу АН №002329, якою постановлено стягнути з ТОВ Добропільське АТП штраф у розмірі 1700 грн.

Колегія суддів зазначає, що відповідно до статті 6 Закону України Про автомобільний транспорт реалізація державної політики у сфері автомобільного транспорту здійснюється через центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Процедура здійснення державного контролю за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - субєкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, регулювалася Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006року (далі - Порядок № 1567).

Згідно з пунктом 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 (далі - Порядок №1567), органами державного контролю на автомобільному транспорті є Укртрансінспекція, її територіальні органи - управління в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські, районні управління.

Пунктом 4 цього Порядку державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Відповідно до статі 6 Закону України Про автомобільний транспорт державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Планові перевірки проводяться не частіше одного разу на рік. Орган державного контролю не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку проведення планової перевірки письмово повідомляє про це автомобільного перевізника, якого буде перевіряти.

Позапланові перевірки проводяться лише на підставі заяви (повідомлення в письмовій формі) про порушення автомобільним перевізником вимог законодавства про автомобільний транспорт уповноваженими особами органів, яким надано право здійснення державного контролю, з метою перевірки наведених фактів та виконання припису про порушення зазначеного законодавства.

Рейдові перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснюються шляхом зупинки транспортного засобу або без такої зупинки посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та його територіальних органів, які мають право зупиняти транспортний засіб у форменому одязі за допомогою сигнального диска (жезла) відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

У разі проведення позапланових і рейдових перевірок автомобільний перевізник, що буде перевірятися, про час проведення перевірки не інформується.

Графік проведення рейдових перевірок складається та затверджується наказом Укртрансінспекції або її територіального органу з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, перевірки дотримання умов перевезень, визначених дозволом (договором) на перевезення, та інших обставин.

В матеріалах адміністративної справи наявні:

- наказ Державної служби України з безпеки на транспорті від 21.07.2017року за № 695 Про затвердження щотижневого графіку проведення рейдових перевірок, яким затверджено графік проведення рейдових перевірок територіальними органами Державної служби України з безпеки на транспорті у період з 24.07.2017року по 30.07.2017року, що додається, зокрема, на ділянці Н-15 Запоріжжя-Донецьк;

- направлення на перевірку № 015759 від 28.07.2017 року, видане старшому державному інспектору відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті ОСОБА_5, ОСОБА_6 для проведення з 28.07.2017 по 29.07.2017 рейдової перевірки дотримання вимог Закону України Про автомобільний транспорт, КУпАП, у м. Курахове вул.. Урожайна, Автовокзал, а/д Н-15 Запоріжжя-Донецьк; м. Добропілля проспект Перемоги, м. Покровськ, вул. Захисників України.

Таким чином, колегією суддів не встановлено порушень Порядку №1567 під час проведення рейдової перевірки позивача 28.07.2017 р.

Щодо посилання позивача на невикористання посадовими особами Укртрансбезпеки під час складання ОСОБА_1 №0051294 від 28.07.2017 року індивідуальної печатки, колегія суддів зазначає наступне.

Згідно п.4 Порядку №1597 державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Відповідно до п. 20 Порядку №1597 виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.

Відповідно до п. 21 Порядку №1597 у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.

Про результати перевірки транспортного засобу (відсутність порушення або зазначення номера складеного акта) посадова особа робить запис у дорожньому листі (за наявності такого) із зазначенням дати, часу, місця перевірки, свого прізвища, місця роботи і посади, номера службового посвідчення та ставить свій підпис, а у разі проведення перевірки виконання Європейської угоди ставить відповідний відбиток печатки на реєстраційному листку режиму праці та відпочинку водіїв (у разі наявності).

Акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, як і дії працівників Укртрансбезпеки щодо його складання не порушують прав, обовязків чи інтересів позивача, а є реалізацією відповідачами своїх владних управлінських функцій на виконання вимог діючого законодавства.

З огляду на викладене, посилання позивача на не використання посадовими особами Укртрансбезпеки індивідуальної печатки, є необґрунтованими, оскільки законодавством передбачено, що відбиток індивідуальної печатки посадової особи ставиться у разі проведення перевірки виконання Європейської угоди на реєстраційному листку режиму праці та відпочинку водіїв (у разі наявності), а п.4 Порядку №1597 передбачений лише обовязок посадових осіб органу державного контролю мати індивідуальну печатку під час здійснення державного контролю на автомобільному транспорті.

Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 ЗУ "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи, в тому числі за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На підставі вищевикладеного, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції, що постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу від 11.07.2017 року за № 0050220 є законною та обґрунтованою, а позовні вимоги такими, що не підлягає виконанню.

Колегія суддів вважає неприйнятними доводи апеляційної скарги стосовно відсутності в акті перевірки підпису водія та зазначення маршруту руху в іншій графі акту, оскільки дані недоліки не спростовують вчинення позивачем правопорушення, носять формальний характер.

Отже, колегія суддів вважає, що в межах апеляційної скарги порушень судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права при вирішенні цієї справи не допущено. Правова оцінка обставин у справі дана правильно, а тому апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 195,196, п.1 ч.1 ст. 199, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ :

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Добропільське АТП» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2017 р. у справі № 805/3329/17-а залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2017 р. у справі № 805/3329/17-а - залишити без змін.

Вступна та резолютивна частини ухвали складені у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 05 грудня 2017 року. Повний текст ухвали складений та підписаний колегією суддів протягом пяти днів.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя:А.В. Гайдар

Судді: Л.А.Василенко

ОСОБА_2