
Копія
Справа № 822/3336/17
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
06 грудня 2017 рокум. ХмельницькийСуддя Хмельницького окружного адміністративного суду Тарновецький І.І., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Хмельницького обласного наркологічного диспансеру про визнання протиправними акту та висновку, –
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до Хмельницького обласного наркологічного диспансеру в якому просить визнати протиправними (незаконними), а відтак і недійсними Акт № 2707 проведеного щодо ОСОБА_1 15 серпня 2017 року Хмельницьким обласним наркологічним диспансером медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння та Висновок № 2707 від 15 серпня 2017 року щодо результатів його медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною 1 статті 2 КАС України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Стаття 17 КАС України встановлює категорії спорів, на які поширюється компетенція адміністративних судів, щодо вирішення адміністративних справ, це, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 КАС України встановлено, що справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Для визначення спору як такого, що підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства, має бути законодавче уповноваження хоча б одного суб`єкта владно керувати поведінкою іншого (інших) суб`єктів, а ці суб`єкти відповідно зобов`язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб`єкта.
Зі змісту позову вбачається, що позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання протиправними та недійсними Акту медичного огляду № 2707 від 15 серпня 2017 року та Висновку № 2707 від 15 серпня 2017 року щодо результатів медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння, складених відносно нього Хмельницьким обласним наркологічним диспансером.
З огляду на вище викладене, Хмельницький обласний наркологічний диспансер владно-публічними повноваженнями не наділений, а відноситься до суб'єктів публічних невладних повноважень, тобто відноситься до органів, на яких у випадках, передбачених законом, покладається виконання деяких суспільно-державних обов'язків, тому даний спір не є справою адміністративної юрисдикції і не може вирішуватися в порядку адміністративного судочинства.
Суд звертає увагу, що у даному випадку оскаржуваним акту та висновку відповідача судом може бути надана правова оцінка (с точки зору його належності, допустимості, достовірності) безпосередньо при розгляді справи про адміністративне правопорушення чи у кримінальному провадженні лише в якості наданого доказу.
Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. 109 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Хмельницького обласного наркологічного диспансеру про визнання протиправними акту та висновку.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами повернути позивачу.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/ОСОБА_2"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_2Судове рішення № 70793156, Хмельницький окружний адміністративний суд було прийнято 06.12.2017. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти ключові відомості про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити ключові відомості.
Це рішення відноситься до справи № 822/3336/17. Фірми, які зазначені в тексті цього судового документа: