ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
06 грудня 2017 року №813/4447/17
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сподарик Н.І., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення,-
В С Т А Н О В И В :
04 грудня 2017 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання на території України від 13.11.2017 року.
Відповідно до вимог ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви, у тому числі з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу та чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником).
При постановленні ухвали суддя виходив з наступного.
Згідно частини 1 та 7 статті 56 КАС України, сторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника. Законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Частинами 4, 5 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім’я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Статтею 58 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю. Оригінали довіреностей або засвідчені підписом судді копії з них приєднуються судом до справи.
Повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють.
Довіреність фізичної особи на ведення справи в адміністративному суді посвідчується нотаріусом або посадовою особою, якій відповідно до закону надано право посвідчувати довіреності.
В силу наведених положень Кодексу адміністративного судочинства, підписання позовної заяви позивачем чи уповноваженою ним особою необхідне для підтвердження справжності волевиявлення особи на звернення до суду та надає такому документу юридичної сили, та, відповідно, є підставою для виникнення відповідних процесуальних правовідносин.
Як вбачається, позовна заява ОСОБА_1 підписана й подана до суду представником за довіреністю від 14.11.2017 року ОСОБА_2, копія якої останньою була долучена до матеріалів позову.
Проте, згідно зазначеної довіреності, зокрема, представника ОСОБА_2 уповноважено представляти інтереси ОСОБА_1 у державній фіскальній службі України та у її відповідних територіальних підрозділах з питань замовлення та отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утримання податків/джерела виплачених доходів та утримання податків, заповнювати та підписувати заяви про надання цих відомостей. Заповнювати, підписувати, подавати заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків та отримувати ідентифікаційні коди.
Для цього представник вправі: подавати заяви, отримувати довідки, листи та інше в усіх державних та недержавних установах, суді, податковій інспекції, представляти інтереси ОСОБА_1 у цих інстанціях, а також вчиняти всі інші юридично значущі дії, пов’язані з цією довіреністю.
У той же час, слід зауважити, що вищенаведений перелік повноважень є вичерпним.
Як вбачається із довіреності від 14.11.2017 року, долученої до матеріалів справи повноважень на підписання позовної заяви та на звернення від імені ОСОБА_1 до Львівського окружного адміністративного суду з даним позовом саме ОСОБА_2 не передбачено. При цьому, жодного іншого документа на підтвердження повноважень зазначеної особи, зокрема, щодо права підписання позовної заяви суду також не подано.
Враховуючи, що статтями 49, 51, 59 Кодексу адміністративного судочинства України, якими регламентуються процесуальні права осіб, які беруть участь у справі, сторін, та повноваження представників, не передбачене право представників на підписання позовної заяви, таке право має бути окремо передбачено у довіреності.
Довіреність від 14.11.2017 року не наділяє представника ОСОБА_2 правом на підписання й подання до суду позовної заяви від імені ОСОБА_1.
Більш того, згідно із п.10 ст.34 Закону України «Про нотаріат» від 02.09.1993 року №3425-XII, засвідчення вірності копії (фотокопій) документів і виписок з них є нотаріальною дією.
Відповідно до положень ст.76 Закону України «Про нотаріат», вірність копії з копії документа може бути засвідчена нотаріусом, посадовою особою органу місцевого самоврядування, якщо вірність копії засвідчена в нотаріальному порядку або якщо ця копія видана підприємством, установою, організацією, що видала оригінал документа.
У даному ж випадку копія довіреності жодним чином не засвідчена.
При цьому, виходячи із змісту ст.58 КАС України, повноваження представника підтверджуються довіреністю, а не її копією. Вказана стаття не підлягає розширеному тлумаченню.
У відповідності до положень ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, вважаю, що вищенаведене унеможливлює вирішити питання про відкриття провадження у справі, а тому позовну заяву належить залишити без руху та встановити позивачу строк для усунення її недоліків.
Керуючись ст.ст.106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя –
У Х В А Л И В :
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення.
Позивачу усунути у строк включно до 20 грудня 2017 року недоліки позовної заяви, що зазначені у мотивувальній частині даної ухвали.
Роз’яснити позивачу, що у разі не усунення вказаних недоліків у строк до 20 грудня 2017 року включно, позовна заява, яку залишено без руху, підлягає поверненню.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст.254 КАС України.
Суддя Сподарик Н.І.