
Справа № 236/3272/17
Номер провадження 1-кс/236/839/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2017 року м. Лиман
Слідчий суддя Краснолиманського міського суду Донецької області Бєлоусов А.Є.,при секретарі Колесник О.І.,за участю старшого слідчого Лиманського відділення поліції Словянського ВП ГУ НП в Донецькій області майора поліції ОСОБА_1,розглянувши в судовому засіданні в залі суду у м. Лиман Донецької області клопотання про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю,
В С Т А Н О В И В :
30.11.2017 року до Краснолиманського міського суду Донецької області надійшло клопотання старшого слідчого Лиманського відділення поліції Словянського ВП ГУ НП України в Донецькій області майора поліції ОСОБА_1, погоджене з прокурором Лиманського відділу Слов'янської місцевої прокуратури Донецької області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у розпорядженні Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42017051100000339 від 18.09.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 190 КК України.
Клопотання слідчого обґрунтоване такими обставинами.
18.09.2017 року до військової прокуратури Донецького гарнізону надійшло повідомлення про злочин від керівника оперативної групи при ОШ ЦУ СБУ в районі проведення АТО у м. Бахмут полковника ОСОБА_3, в якому йшлося про те, що невстановлені особи, яким фактично належить ТОВ «Агрофірма Шевченківська», за змовою з представниками ГУ Держгеокадастру в Донецькій області отримують інформацію щодо мешканців Лиманського району похилого віку, які мають у власності земельні ділянки, та, вводячи їх в оману без присутності близьких родичів таких осібздійснюють нотаріальне оформлення спадкових прав на нерухоме майно. При цьому оригінали державних актів на земельні ділянки передаються представникам ТОВ «Агрофірма «Шевченківська».
В подальшому після смерті власника земельного паю, особи, повязані з визначеним субєктом господарювання, з метою легалізації права власності оформлюють на своє імя земельні ділянки (на підставі заповіту) та передають їх в оренду ТОВ «Агрофірма «Шевченківська».
Відомості за повідомленням про злочинвнесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017051100000339 від 18.09.2017 року. Постановою прокурора Військової прокуратури Донецького гарнізону від 19.09.2017 року визначена підслідність вказаного кримінального провадження за слідчими Лиманського відділення поліції Словянського ВП ГУ НП в Донецькій області.Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюється Словянською місцевою прокуратурою Донецької області.
Оперативними працівниками СБУ отримана інформація про те, що за схожими протиправними схемами посадовими особами ТОВ «Агрофірма «Шевченківська» було здійснено оформлення майнових прав на імя мешканця ІНФОРМАЦІЯ_1 Донецької областіПластуна ОСОБА_4, 04.03.1980 р. н.,на земельні ділянки, належні мешканцям Лиманського району ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12.
Слідчим під час розслідування зазначеного кримінального провадження допитано ОСОБА_13, який є братом померлого ОСОБА_7. Під час допиту свідок пояснив, що його брат дійсно мав у власності земельну ділянку з кадастровим номером 1423056600:04:000:0323, яку здавав у оренду з 09.01.2014 року ТОВ «Агрофірма «Шевченківська», директором Товариства є ОСОБА_14. Після смерті брата ОСОБА_13 розпочав процедуру прийняття спадщини на загальних підставах, в тому числі і на зазначену земельну ділянку, проте дізнався, що існує заповіт, за яким земельна ділянка з кадастровим номером 1423056600:04:000:0323 переходить у власність іншої невідомої йому особи, яка не є родичем його померлого брата. Зазначений заповіт було предявлено свідкові в офісі ТОВ «Агрофірма «Шевченківська», розташованому за адресою: вул. Гутченка, 161, с. Шандриголове, Лиманський район, Донецька область.
Аналогічні показання надані свідком ОСОБА_15, яка є племінницею померлого ОСОБА_7..Свідок теж бачила копію заповіту, складеного начебто від імені її дядька, у приміщенні офісу ТОВ «Агрофірма «Шевченківська», розташованому за адресою: вул. Гутченка, 161, с. Шандриголове, Лиманський район, Донецька область.
Допитані родичі померлого ОСОБА_7 стверджують те, що він не міг залишити заповіт на імя сторонньої особи та передати право власності на земельну ділянку без їхнього відома, оскільки в них були тісні родинні звязки, вони мали б знати про таке волевиявлення ОСОБА_7, якщо воно існувало насправді.
Слідчий вважає, що ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 мешкали та померли на території Лиманського району Донецької області, дійсно мали у власності земельні ділянки на території Лиманського району, після їхньої смерті такі земельні ділянки до теперішнього часу використовуються ТОВ «Агрофірма «Шевченківське».
Слідчий вважає, що в діях посадових осіб ТОВ «Агрофірма «Шевченківська» та ОСОБА_16 вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 190 КК України, за яке передбачено покарання у видіпозбавлення волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Слідчим було здійснено огляд інформації, отриманої у режимі відкритого доступу з державних реєстрів. Вказаною інформацією підтверджено факт користування ТОВ «Агрофірма «Шевченківська» земельними ділянками на території Лиманського району Донецької області, реєстрація юридичної особи ТОВ «Агрофірма «Шевченківська» у с. Рідкодуб Лиманського району Донецької області, суттєві зміни у майновому стані посадової особи органу місцевого самоврядування ОСОБА_16 у 2016-2017 рр. внаслідок успадкування земельних ділянок.
Відповідно до ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції» у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, мають бути зазначені, в тому числі, відомості про обєкти нерухомості, що належать субєкту декларування та членам його сімї на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право. Слідчий вважає, що зафіксовані в електронних деклараціях ОСОБА_16 суттєві зміни його майнового стану могли відбутись внаслідок отримання земельних ділянок у власність шляхом зловживання довіро самотніх громадян мешканців Лиманського району Донецької області.
Разом з тим, вказані декларації ОСОБА_16, які розміщені в режимі вільного доступу на офіційному веб-сайті НАЗК, не містять усіх даних, необхідних для здійснення подальшого розслідування у цьому кримінальному провадженні, прийняття законного й обґрунтованого рішення, зокрема, відсутні відомості щодо адрес розташування обєктів нерухомого майна, відсутні реєстраційні номери обєктів нерухомого майна, кадастрові номери земельних ділянок, відсутня інформація про податковий номер, дату народження декларанта, його адресу.
Для доказування ознак складу кримінального правопорушення та встановлення всіх обставин у кримінальному провадженні слідчий має необхідність в отриманні у паперовому виді належним чином засвідчених копій декларацій, які подавав ОСОБА_16 до Єдиного державного реєстру декларацій із використанням спеціального електронного ключа та електронного цифрового підпису.
Вказані документи та інформація можуть бути використані як докази у зазначеному кримінальному провадженні.
В судовому засіданні слідчий Олексенко В.В. підтрималарозглядуване клопотання, не наполягала на здійсненні фіксування перебігу судового засідання технічними засобами, просила клопотання задовольнити, вважала, що іншими способами довести обставини, які передбачається перевірити за допомогою зазначених документів, не є можливим.
Національне агентство з питань запобігання корупції як особу, в розпорядженні якої перебувають запитувані слідчим документи та інформація, було повідомлено про дату, час та місце розгляд слідчим суддею клопотання слідчого згідно зі ст. 135 КПК України. Представник Національного агентства з питань запобігання корупції не прибув для участі в судовому засіданні, заяв щодо відкладення судового засідання до суду не надходило, заперечень проти задоволення клопотання висловлено не було.
Дослідивши у судовому засіданні клопотання та додані до нього матеріали, надавши їм належну оцінку, вислухавши думку сторони кримінального провадження, слідчий суддя дійшов таких висновків.
Згідно із загальними засадами застосування заходів забезпечення кримінального провадження , передбаченими ст.132 КПК України, для застосування таких заходів слідчий, прокурор повинні довести доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до витягу з Єдиного реєстру досудових розслідуваньза № 42017051100000339 від 18.09.2017 року, на підставі повідомлення офіцера СБУ про можливий злочин були внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 190КК України.
Норми ч.4 ст. 190 КК України передбачають кримінальну відповідальність за шахрайство (тобто заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою), вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою.
Задля перевірки повідомлення офіцера СБУ про кримінальне правопорушення слідчим було 01.11.2017 року допитано свідків ОСОБА_13 та ОСОБА_15.Свідки пояснили, що їхній близький родич ОСОБА_7помер у 2016 році, за життя дійсно мав у власності земельну ділянку з кадастровим номером 1423056600:04:000:0323, яку здавав у оренду з 09.01.2014 року ТОВ «Агрофірма «Шевченківська», директором Товариства є ОСОБА_14. Після смерті родича ОСОБА_13 розпочав процедуру прийняття спадщини на загальних підставах, в тому числі і на зазначену земельну ділянку, проте дізнався, що існує заповіт, за яким земельна ділянка з кадастровим номером 1423056600:04:000:0323 переходить у власність іншої невідомої йому особи, яка не є родичем його померлого брата. Зазначений заповіт було предявлено свідкам в офісі ТОВ «Агрофірма «Шевченківська» працівницею бухгалтерії цього Товариства, офіс розташований за адресою: вул. Гутченка, 161, с. Шандриголове, Лиманський район, Донецька область. Допитані родичі померлого ОСОБА_7 стверджують те, що він не міг залишити заповіт на імя сторонньої особи та передати право власності на земельну ділянку без їхнього відома, оскільки в них були тісні родинні звязки, вони мали б знати про таке волевиявлення ОСОБА_7, якщо воно існувало насправді.
Також слідчим отримано від родичів померлого копію свідоцтва про смерть ОСОБА_7, який помер 27.12.2016 року у м. Словянську Донецької області.
Крім того, слідчим було здійснено огляд інформації, отриманої у режимі відкритого доступу з державних реєстрів. Вказаною інформацією підтверджено факт користування ТОВ «Агрофірма «Шевченківська» земельними ділянками на території Лиманського району Донецької області, реєстрація юридичної особи ТОВ «Агрофірма «Шевченківська» у с. Рідкодуб Лиманського району Донецької області, суттєві зміни у майновому стані посадової особи органу місцевого самоврядування ОСОБА_16 у 2016-2017 рр. внаслідок успадкування земельних ділянок.
У розпорядження слідчого надійшли документи про смерть мешканців Лиманського районуФедорченко Р.С., ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_12, ОСОБА_5, а також ОСОБА_11 та ОСОБА_8.
Внаслідок дослідження наявної у розпорядженні слідчого інформації було встановлено факт переходу права власності на земельні ділянки від померлих громадян на підставі свідоцтв про спадщину до ОСОБА_16 та подальше користування такими ділянками ТОВ «Агрофірма «Шевченківська».
Вирішуючи питання про наявність обґрунтованої підозри, поняття якої не міститься в національному законодавстві, слід виходити з його визначення, наведеного в рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Нечипорук і Йонкало проти України» № 42310/04 від 21.04.2011 року, де зазначено, що обґрунтована підозра - це існування фактів і інформації, які можуть переконати об'єктивного спостерігача, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення. Факти та інформація, якими сторона обвинувачення обґрунтовує наявність підозри у скоєнні конкретного кримінального правопорушення, в клопотанні слідчого та доданих матеріалах відображені з достатньою мірою.
Європейський суд з прав людини у своєму рішенні у справі «Мюррей проти Об'єднаного Королівства» № 14310/88 від 28.10.1994 року зазначив, що факти, які викликають підозру, не обов'язково мають бути встановлені до ступеня, необхідного для засудження, що є завданням наступних етапів кримінального процесу.
Слідчий суддя вважає, що слідчим у поданому клопотанні доведена наявність обґрунтованої підозри посадових осіб ТОВ «Агрофірма «Шевченківська» та ОСОБА_16 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 190 КК України, оцінює вагомість наявних доказів, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особи, про яких йдеться, могли вчинити правопорушення.
За змістом ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи місцевого самоврядування зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Відповідно до ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції» у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, мають бути зазначені, в тому числі, відомості про обєкти нерухомості, що належать субєкту декларування та членам його сімї на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право.
Згідно зі ст. 4 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про запобігання корупції» до повноважень НАЗК належать здійснення контролю та перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігання та оприлюднення таких декларацій, проведення моніторингу способу життя осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; забезпечення ведення Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або повязані з корупцією правопорушення.
Згідно з п.3 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затв. рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089, ведення Реєстру здійснює НАЗК, програмне забезпечення Реєстру, база даних Реєстру є власністю держави в особі НАЗК, яке є держателем Реєстру. Реєстр ведеться в електронній формі українською мовою.
Згідно зі ст. 47 Закону України «Про запобігання корупції» подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться НАЗК. Зазначені у декларації відомості щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта громадянина України, місця проживання, дати народження фізичних осіб, щодо яких зазначається інформація в декларації, місцезнаходження обєктів, які наводяться в декларації (крім області, району, населеного пункту, де знаходиться обєкт), є інформацією з обмеженим доступом та не підлягають відображенню у відкритому доступі.
Норми ст. 2 Закону України «Про захист персональних даних» визначають персональні дані як відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована. Відповідно до ч.2 ст. 5 Закону України «Про захист персональних даних» персональні дані можуть бути віднесені до конфіденційної інформації про особу законом або відповідною особою.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про інформацію» інформацією є будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді. Відповідно до ст. 21 Закону України «Про інформацію» інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація. Конфіденційною, зокрема, є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень.
Декларації ОСОБА_16, розміщені в режимі вільного доступу на офіційному веб-сайті НАЗК, не містять усіх даних, необхідних для здійснення подальшого розслідування у кримінальному провадженні, прийняття законного й обґрунтованого рішення, зокрема, відсутні відомості щодо адрес розташування обєктів нерухомого майна, відсутні реєстраційні номери обєктів нерухомого майна, кадастрові номери земельних ділянок, відсутня інформація про податковий номер, дату народження декларанта, його адресу.
З метою перевірки наявності ознак складу кримінального правопорушення та встановлення всіх обставин у кримінальному провадженні слідчий має необхідність в отриманні у паперовому виді належним чином засвідчених копій декларацій, які подавав ОСОБА_16 до Єдиного державного реєстру декларацій із використанням спеціального електронного ключа та електронного цифрового підпису.
Оцінюючи ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, слідчий суддя бере до уваги положення ст.8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (Рим, 1950), згідно з якими кожен має право на повагу до свого приватного життя, органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоровя чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Слідчий суддя вважає, що в такому випадку втручання у права і свободи особи, яке полягає в отриманні інформації з обмеженим доступом, в даному разі здійснюється згідно із законом (ст. ст. 159, 162 КПК України) з метою запобігти кримінальному правопорушенню(ч.4 ст. 190 КК України).
Можливість збирання доказів шляхом отримання тимчасового доступу до речей і документів передбачена ст. 93 КПК України, в частині надання права стороні обвинуваченні збирати докази шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, що відповідно до ст. 159 КПК України відбувається шляхом тимчасового доступу до речей і документів, на підставі ухвали слідчого судді.
Внаслідок застосування заходів забезпечення кримінального провадження у виді тимчасового доступу до документів, що містять охоронювану законом таємницю, може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням- здобуття доказів у кримінальному провадженні, зясування обставин вчинення можливого кримінального правопорушення.
Особою, в розпорядженні якої перебувають електронні декларації ОСОБА_16 за 2016-2017 рр., є Національне агентство з питань запобігання корупції.
Відповідно до даних про контакти на офіційному веб-сайті НАЗК, адресою для листування є: Україна, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, НАЗК як юридична особа зареєстровано за адресою: 01008,Україна, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 12/2.
Оскільки інформація, зазначена у деклараціях ОСОБА_16, є інформацією із обмеженим доступом, здобути її в інший спосіб, ніж в порядку тимчасового доступу до документів НАЗК, не є можливим. Зазначена інформація необхідна для використання як доказ, іншим способом довести обставини, що їх передбачається довести за допомогою вказаних документів, які містять охоронювану законом таємницю, неможливо.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
За змістом ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить, зокрема, конфіденційна інформація.
Слідчий суддя відзначає покладення законом обовязку доказування саме на представників сторони обвинувачення та вважає за необхідне задовольнити розглядуване подання слідчого частково, надавши слідчому тимчасовий доступдо електронної щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, поданої за 2016 рік субєктом декларування ОСОБА_16, 04.03.1980 р. н., реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, обіймає посаду голови Бахмутської районної ради Донецької області, а також до декларацій про суттєві зміни у майновому стані вказаної особи, що відбулись у 2016-2017 рр. Такий доступ слід надати слідчим Олексенко В.В. та Сотникову В.Ю., оскільки саме ці особи зазначені у розглянутому клопотанні та входять до складу слідчої групи Лиманського відділення поліції.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159, 163-164 КПК України,
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого Лиманського відділення поліції Словянського ВП ГУ НП у Донецькій області майора поліції ОСОБА_1, погодженез прокурором Лиманського відділу Слов'янської місцевої прокуратури Донецької області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у розпорядженні Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42017051100000339 від 18.09.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 190 КК України задовольнити.
Надати старшому слідчому Лиманського відділення поліції Словянського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Донецькій області майору поліції ОСОБА_1, а також слідчому Лиманського відділення поліції Словянського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Донецькій області лейтенанту поліції ОСОБА_17 дозвіл на тимчасовий доступ до документів та інформації, які перебувають у володінні Національного агентства з питань запобігання корупції (адреса для листування: Україна, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28; адреса реєстрації юридичною особи: Україна, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 12/2; ідентифікаційний номер за Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 40381452), а саме:
- до засвідченої уповноваженими посадовими особами Національного агентства з питань запобігання корупції копії електронної щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поданої субєктом декларування головоюБахмутської районної ради Донецької області ОСОБА_16 та опублікованої на офіційному веб-сайті НАЗК (за звітний 2016 рік);
-до електронних декларацій про суттєві зміни у майновому стані субєкта декларування голови Бахмутської районної ради Донецької області ОСОБА_16, що відбулись у 2016-2017 рр.
- до відомостей з профайлу користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, субєкта декларування голови Бахмутської районної ради Донецької області ОСОБА_16.
Зобов'язати посадових осіб Національного агентства з питань запобігання корупції надати старшому слідчому Лиманського відділення поліції Словянського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Донецькій області майору поліції ОСОБА_1, а також слідчому Лиманського відділення поліції Словянського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Донецькій області лейтенанту поліції ОСОБА_17 Юрійовичутакі документи та інформацію:
- засвідчену уповноваженими посадовими особами Національного агентства з питань запобігання корупції копію електронної щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подану субєктом декларування головою Бахмутської районної ради Донецької області ОСОБА_16 та опубліковану на офіційному веб-сайті НАЗК (за звітний 2016 рік);
- засвідчені уповноваженими посадовими особами Національного агентства з питань запобігання корупції копії електронних декларацій про суттєві зміни у майновому стані субєкта декларування голови Бахмутської районної ради Донецької області ОСОБА_16, що відбулись у 2016-2017 рр.
- відомості з профайлу користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, субєкта декларування голови Бахмутської районної ради Донецької області ОСОБА_16.
Визначити строк дії цієї ухвали слідчого судді до 29.12.2017 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю, сторона кримінального провадження, якій надано право на доступ до таких документів, має право звернутися з клопотанням про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначеної інформації.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя-