
Справа № 766/20436/17
н/п 3/766/11236/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.12.2017 року м. Херсон
Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Стамбула Н.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Управління захисту економіки Департаменту захисту економіки національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, громадянина України, який народився в Луганській області, завідувач сектору технічних систем митного контролю управління матерального забезпечення та розвитку інфраструктури Херсонської митниці ДФС, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
за ст.172-6 ч. 2 КУпАП,
в с т а н о в и в :
Відповідно до наказу в.о. начальника Херсонської митниці ДФС № 90-о від 11.02.2016 ОСОБА_1 з 15.02.2016 переведений на посаду завідувача сектору технічних систем митного контролю управління матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури Херсонської митниці ДФС та відповідно до наказу начальника Херсонської митниці Міндоходів від 27.12.2013 № 169-о ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання радника податкової та митної справи ІІ рангу.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 № 236, Державна фіскальна служба України (ДФС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.
Згідно з підпунктом «е » пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) посадові особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової політики та державної політики у сфері державної митної справи є суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно з Положенням про Міністерство доходів і зборів України, затвердженого указом Президента України від 18.03.2013 № 141/2013 Міндоходів України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізації єдиної державної податкової, державної митної політики.
Відповідно до ст. 569 Митного кодексу України працівники органів доходів і зборів, на яких покладено виконання завдань, зазначених у статті 544 цього Кодексу, здійснення організаційного, юридичного, кадрового, фінансового, матеріально-технічного забезпечення діяльності цих органів, є посадовими особами. Посадові особи органів доходів і зборів є державними службовцями, а згідно з ст. 573 МК України посадовим особам органів доходів і зборів присвоюються спеціальні звання.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про державну службу» посади керівників структурних підрозділів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та інших державних органів, їх заступників, керівників територіальних органів цих державних органів та їх структурних підрозділів, їх заступників віднесено до категорії «Б» державної служби.
Згідно з підпунктом «в » пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб’єктами відповідальності з Законом України «Про запобігання корупції».
Таким чином, ОСОБА_1 є суб’єктом відповідальності за Законом України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами декларування є особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Так, до першого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування, які передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
- повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
Згідно з приміткою ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції», до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, відносяться у тому числі особи, посади яких належать до посад державної служби категорії "А" або "Б".
Відповідно до п.1 Положення про сектор технічних систем митного контролю управління матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури Херсонської митниці ДФС, затвердженого наказом Херсонської митниці ДФС від 10.11.2016 № 438 сектор технічних систем митного контролю управління матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури Херсонської митниці ДФС є структурним підрозділом Херсонської митниці ДФС та входить до складу управління матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури Херсонської митниці ДФС і підпорядковується начальнику Управління або особі, яка його заміщує.
Таким чином, ОСОБА_1 є суб’єктом відповідальності за Законом України «Про запобігання корупції», оскільки починаючи з 15.02.2016 по теперішній час обіймає посаду державного службовця, яка належить до категорії "Б".
Згідно з ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Порядок інформування Національного агентства про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування визначений у Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, який був затверджений рішенням Національного агентства № 3 від 10.06.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089). Відповідно до пункту 6 Розділу II зазначеного Порядку, суб’єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу II зазначеного Порядку, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.
Виправлені повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування до Реєстру не подаються. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подаються винятково в електронній формі, їх паперова копія не подається.
Електронна форма для подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування затверджена рішенням Національного агентства № 3 від 10.06.2016.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», з 01.01.2017 встановлено прожитковий мінімум для працездатної особи в розмірі 1600 гривень.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про державну службу» державний службовець зобов’язаний дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Встановлено, що 16.06.2017 між ОСОБА_2 (Продавець) та ОСОБА_1( Покупець) укладено договір купівлі продажу житлового будинку №258 (далі - Договір), посвідчений приватним нотаріусом Білозерського районного нотаріального округу Херсонської області ОСОБА_3, що розташований за адресою: Херсонська обл., Білозерський р-н, с.Дніпровське, вулиця Набережна 13, загальною площею 218,6 кв. м, вартістю 99 400 грн.
Згідно з п.5.2 Договору право власності на нерухоме майно виникає у Покупця з моменту державної реєстрації цього права.
Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майно щодо об’єкта нерухомого майна № 104172825 від 17.11.2017 за ОСОБА_1 16.06.2017 зареєстровано право власності житловий будинок, що розташований за адресою: Херсонська обл., Білозерський р-н, с.Дніпровське, вулиця Набережна 13, загальною площею
218,6 кв. м
Відповідно до п. 2 Договору за домовленістю Сторін продаж вчинено за 99 400 гривень, які Продавець отримав у повному обсязі від Покупця до моменту підписання договору.
Договір підписано у присутності нотаріуса Білозерського районного нотаріального округу Херсонської області ОСОБА_3 ОСОБА_1 та ОСОБА_2, особи яких встановлено, дієздатність перевірено.
Таким чином, 16.06.2017 ОСОБА_1 придбав нерухоме майно на суму 99 400 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів для працездатної особи, встановлених на 1 січня 2017 року (80 000 грн.).
Разом з тим, усупереч ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» повідомлення про суттєві зміни свого майнового стану
ОСОБА_1 до НАЗК подано до відповідного електронного реєстру на сайті Національного агентство з питань запобігання корупції (гіперпосилання на повідомлення про суттєві зміни Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування – https://public.nazk.gov.ua/declaration/6517f660-bcef-46ad-831c-31ae6e6730e5 ) з порушенням десятиденного строку, встановленого ч.2 ст.52 зазначеного вище Закону, а саме -20.07.2017. 05.01.2017 ОСОБА_1 ознайомлений із Законом України від 14.10.2014 «Про запобігання корупції», чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
В судове засідання правопорушник з’явився, вказав, що дійсно подав зміни до декларації пізніше, оскільки в нього не було технічної можливості зробити, оскільки не між зайти до реєстру.
Представник ДФС в судовому засіданні підтримав складений протокол та просив ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст 172-6 КУпАП.
Вина порушника підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №149/2017 від 22.11.2017р., відомостями дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» які вчинив ОСОБА_1,, витягом з Єдиного державного реєстру декларацій,, повідомленням про суттєві зміни,, поясненнями, Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно,, договором купівлі-продажу житлового будинку та земельної ділянки та іншими матеріалами отриманими під час проведення перевірки.
Таким чином, вина правопорушника у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 2 КУпАП, доказана повністю. Обставин, що обтяжують чи пом’якшують відповідальність, судом не встановлено. Обираючи правопорушнику вид стягнення, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан. На підставі викладеного суд вважає, що стягнення повинно бути обрано у вигляді штрафу.
Крім того, в силу ст.40-1 КУпАП, стягненню з особи, на яку накладено стягнення, підлягає судовий збір.
Керуючись ст.33-35, 40-1, 172-20, 283, 284 КУпАП, суд –
п о с т а н о в и в :
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ст. 172-6 ч. 2 КУпАП у вигляді штрафу у сумі 1700 грн. ( Штраф перерахувати на р/р 31116106700002 код доходів 21081100, код ЄДРПОУ 37959779, банк УДК м. Херсона. МФО852010)
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у сумі 320 грн. (УК у м Херсоні /м Херсон/22030101, код за ЄДРПОУ 37959779, банк отримувача ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010, р/р 31210206700002)
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Херсонської області через Херсонський міський суд Херсонської області
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та з цього часу її може бути звернено до виконання протягом трьох місяців.
Постанова набирає чинності ______року.
Суддя: Н.В.Стамбула