Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про відстрочення сплати судового збору
05 грудня 2017 р. Справа №805/3933/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого – судді Арестової Л.В., розглянувши у письмовому проваджені клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору у справі за позовом Головного управління Держпраці у Донецькій області до Державного підприємства “Мирноградвугілля” про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -
В С Т А Н О В И В:
Державна служби України з питань праці звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства “Мирноградвугілля” про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом зобов’язання повного зупинення ведення гірничних робіт, а саме:
- у експлуатаційній камері цілика південної корінної лави пл. l 7 ПК-9;
- у експлуатаційній камері з південного просіку цілика південної корінної лави пл. l 7 ПК-15;
- з експлуатації стрічкових перевантажувачів № 1 та № 2
на відокремленому підрозділі “Шахта “Родинська” у зв'язку з загрозою здоров’ю та життю людей.
Ухвалою від 05 грудня 2017 року замінено неналежного позивача – Державну службу України з питань праці на належного – Головне управління Держпраці у Донецькій області.
05 грудня 2017 року від представника позивача через відділ діловодства та документообігу суду надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору. В обґрунтування вищевказаного клопотання заявник зазначив, що Головне управління Держпраці у Донецькій області є неприбутковою бюджетною установою, яка утримується за рахунок Державного бюджету України. Посилаючись на відсутність фінансування на видатки в частині сплати судового збору на 2017 рік позивач просив відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення по справі.
Засади сплати судового збору встановлені Законом України "Про судовий збір" № 3674-VI від 8 липня 2011 року. Згідно частини 1 статті 3 цього Закону судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду (стаття 2 Закону).
Наведені норми кореспондують із приписами ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, ч. 3 якої передбачено обов'язок додання до позову документу про сплату судового збору окрім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно зі ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір входить до складу судових витрат.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір" та ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою зменшити розмір судових втрат або звільнити від його сплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Враховуючи викладене вище та приймаючи до уваги те, що Головне управління Держпраці у Донецькій області є бюджетною організацією, фінансування якої здійснюється з Державного бюджету України, а також той факт, що позов подано з підстав запобігання загрози здоров'ю та життю людей, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заявленого позивачем клопотання про відстрочення сплати судового збору.
З огляду на викладене вище, керуючись ст.ст. 88, 98, 160, 165, 185, 186, 254 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору - задовольнити.
Відстрочити сплату судового збору за подання Головним управлінням Держпраці у Донецькій області позову до Державного підприємства “Мирноградвугілля” про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду – до ухвалення судового рішення у справі.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадження, або згідно з ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Арестова Л.В.