
Провадження № 2/646/2138/2017
Справа №646/4770/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.11.17 року Червонозаводський районний суд міста Харкова у складі:
Головуючого судді Теслікової І.І.,
За участі секретаря судових засідань ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради до ОСОБА_2, третя особа: Харківська міська рада про визнання укладеним договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова,-
Встановив:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, у якій просить визнати укладеним договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова між ОСОБА_3 та Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради. В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилався на те, що згідно з інформації, яка вказана у декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 28.03.2016 року № ХК 142160860210, ОСОБА_3 є замовником реконструкції нежитлових приміщень першого поверху №38-:-43, 49-:-56 в житловому будинку літ. «А9» під житлові квартири по вул..Валдайська, 24-А. Обов'язок звернутися до органу місцевого самоврядування з заявою про укладення договору пайової участі у розвитку інфраструктури відповідного населеного пункту Законом України «Про регулювання містобудування діяльності» покладено саме на замовника такого будівництва. Водночас, ухилення замовника від укладення договору пайової участі до прийняття об'єкту нерухомого майна до експлуатації, є порушенням зобов'язань та вимог, які прямо передбачені Законом № 3038-УІ. Невиконання такого зобовязання не звільняє відповідача від обовязку укласти договір про пайову участь, у тому числі при проведені реконструкції нерухомого майна. Такою відмовою відповідач порушує права та інтереси територіальної громади міста Харкова на отримання коштів пайової участі на розвиток створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Харкова.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала, поросила його задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечувала, в задоволення позову просила відмовити.
Представник третьої особи - Харківської міської ради в судове засідання не з'явився.
Суд вислухавши думку учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до декларації про готовність обєкта до експлуатації, зареєстрованої Департаментом ДАБІ у Харківській області від 28.03.2016 року № ХК 142160860210, ОСОБА_3 є замовником реконструкції нежитлових приміщень першого поверху №38-:-43, 49-:-56 в житловому будинку літ. «А9» під житлові квартири по вул..Валдайська, 24-А.
Згідно зіст. 4 Закону України «Про архітектурну діяльність» від 20 травня 1999 № 687- XIVпід будівництвом слід розуміти нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт.
За змістом ст. 1 Закону України «Про регулювання містобудування діяльністю» (далі - Закон № 3038-УІ) замовником є фізична або юридична особа, що має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала у встановленому законодавством порядку відповідну заяву.
Відповідно достатті 2 Закону № 3038-VІпід забудовою території слід розуміти діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає, зокрема, реконструкцію існуючої забудови та територій.
Відповідно дост. 40 Закону № 3038-VІзамовник об'єкта будівництва зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту (окрім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті) та укласти договір про пайову участь з органом місцевого самоврядування до прийняття об'єкта містобудування в експлуатацію.
Відповідно до частин 2, 3статті 40 Закону № 3038-VІзамовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною 4 цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.
За змістом статей2,10 Закону № 3038-VІ, статей4,9 Закону № 687-ХІVпід забудовою території слід розуміти діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає, зокрема, реконструкцію існуючої забудови.
Отже, реконструкція, здійснена відповідачем, охоплюється законодавчим визначення забудови, а виходячи із наведених положень законодавства, відповідач є замовником.
Зазначена правова позиція узгоджується з висновком Верховного Суду України викладеним у постанові Верховного Суду України від 22 березня 2017 року за результатами розгляду справи № 3-1553гс16 (908/312/16).
За змістом положень частини 1статті 40 Закону № 3038-VІпорядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цьогоЗакону.
На виконання наведених вимогЗакону № 3038-VІрішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 9 листопада 2011 року № 804 затверджено Порядок пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова, до якого 22 травня 2013 року відповідним рішення виконавчого комітету Харківської міської ради внесено зміни (далі - Порядок).
Згідно зіст. 144 Конституції Українитаст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»органи місцевого самоврядування при виконанні своїх функцій приймають рішення, які є обовязковими для виконання на відповідній території.
Положення Порядку не суперечать нормамстатті 40 Закону № 3038-VІ.
Згідно з пунктом 2.5 Порядку замовник будівництва зобов'язаний не пізніше, ніж за 30 календарних днів до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію звернутися із заявою до Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради для укладення договору про пайову участь.
Таким чином, за приписами частини першоїЗакону № 3038-VІта пункту 1.6 Порядку реконструкція наявної забудови поряд з новим будівництвом об'єктів визначається як окремий вид забудови території.
Отже, замовник, який має намір щодо реконструкції наявної забудови та території, зобов'язаний укласти договір про пайову участь у створенні та розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури.
З урахуванням наведених положеньЗакону № 3038-VІвідповідач є замовником реконструкції обєкта будівництва, а отже, на ОСОБА_3 як на замовника поширюється діяЗакону № 3038-VІ. А проведені відповідачем роботи з реконструкції нежитлових приміщень першого поверху №38-:-43, 49-:-56 в житловому будинку літ. «А9» під житлові квартири по вул..Валдайська, 24-А є такими будівельними роботами, за якими існує обов'язок з укладення відповідного договору.
На дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом зазначеного обєкту ОСОБА_3 не виконав покладеного на ногоЗаконом № 3038-VІобов'язку щодо укладення договору про пайову участь і не звернувся до Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради із заявою з приводу укладення такого договору.
Також,Законом України від 9 квітня 2015 № 320-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно- будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства»статтю 40 Закону № 3038-VІдоповнено частиною 11 такого змісту: «інформація щодо договору про пайову участь та його виконання має зазначатися у декларації про готовність об'єкта до експлуатації або в акті готовності об'єкта до експлуатації».
Відповідно до вимогПостанови Кабінету Міністрів України № 461 від 13.04.2011 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом обєктів»із змінами, внесеними згідно з Постановами Кабінету Міністрів України від 08.09.2015 та 21.10.2015 у п. 22 Декларації про готовність до експлуатації обєкта, який належить до І-ІІІ категорії складності і додаток 3 до Порядку) та у п.12 Акта про готовність обєкта до експлуатації (додаток 9 до Порядку) в обовязковому порядку замовником повинні зазначатися кошти пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, які повинні бути сплачені у повному обсязі, із зазначенням дати укладення договору та документів, що підтверджують сплату пайової участі в повному обсязі, а для замовників, які до сплати пайової участі не залучаються, зазначається підстава для звільнення.
Таким чином, у п. 22 декларації про готовність до експлуатації обєкта замовником повинні вказуватися лише ті правові підстави для звільнення замовників від пайової участі, які наведені у ч. 4ст. 40 Закону № 3038-VІта п. 1.7. Порядку або у відповідному рішенні виконавчого комітету Харківської міської ради про надання пільг по пайовій участі.
Однак, відповідачем до п. 22 декларації про готовність до експлуатації обєкта внесено запис про те, що у зв'язку з реконструкцією приміщень без зміни зовнішньої конфігурації, та як наслідок, відсутності намірів забудови земельної ділянки, зазначати інформації щодо договору про пайову участь, відповідно дост. 40 Закону № 3038-VІ, не потрібно.
Проте, частина 4ст. 40 Закону № 3038-VІта пункт 1.7. Порядку не містить такої підстави для звільнення від пайової участі.
З урахуванням вищевикладеного, в декларації про готовність до експлуатації обєкта від 28.03.2016 року № ХК 142160860210 відповідачем зазначені невірні дані щодо підстави для звільнення замовників від пайової участі, які не передбачені ч. 4ст. 40 Закону № 3038-VІта п. 1.7. Порядку.
Закон № 3038-VІне містить перешкод для укладення замовником договору пайової участі, а факт прийняття обєкта в експлуатацію не звільняє замовника від виконання обовязку щодо пайової участі пайової участі відповідно до приписівст. 625 Цивільного кодексу України.
Відповідно до вказаного Порядку пайова участь замовника полягає у перерахуванні до бюджету м. Харкова коштів на створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Харкова у розмірах: 10% загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд та 4 % загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.
Залучення замовників здійснюється на підставі договорів про пайову участь, які укладаються з Департаментом економіки та комунального майна. Типовий договір затверджено цим Порядком.
Для укладення такого договору замовник зобовязаний звернутись із відповідною заявою до позивача.
Таким чином, обов'язок звернутися до органу місцевого самоврядування з заявою про укладення договору пайової участі у розвитку інфраструктури відповідного населеного пунктуЗаконом № 3038-VІпокладено саме на замовника такого будівництва.
Водночас, ухилення замовника від укладення договору пайової участі до прийняття об'єкту нерухомого майна до експлуатації, є порушенням зобов'язань та вимог, які прямо передбаченіЗаконом № 3038-VІ.
ВизначенийЗаконом № 3038-VІта Порядком пайової участі обовязок відповідач не виконала та не звернулась до Департаменту економіки та комунального майна для укладення відповідного договору про пайову участь.
Розділом 5 Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова урегульоване питання залучення замовників до пайової участі у розвитку інфраструктури м. Харкова у разі ухилення від укладання договору.
На виконання положень розділу 5 Порядку листом Департамент економіки та комунального майна Харківської міської ради листом від 16.01.2017 № -17/0/114-17 проінформовано відповідача про необхідність звернення до виконавчих органів Харківської міської ради для укладення договору про пайову участі у розвитку інфраструктури м. Харкова.
Листом управління соціально-економічного розвитку, планування та обліку Департаменту економіки та комунального майна від 10.03.2017 № -164/0/114-17 направлено до відповідача для розгляду та підписання два оригінали договору про пайової участі у розвитку інфраструктури м. Харкова.
Відповідей на зазначені листи, підписаного договору або протоколу розбіжностей до нього від відповідача, а ні до Департаменту економіки та комунального майна, а ні до Харківської міської ради не надходило.
Ухилення відповідача від укладення договору про пайову участь є порушенням зобов'язання, прямо передбаченого чинним законодавством.
Невиконання такого зобовязання не звільняє відповідача від обовязку укласти договір про пайову участь, у тому числі при проведені реконструкції нерухомого майна.
Такою відмовою відповідач порушує права та інтереси територіальної громади міста Харкова на отримання коштів пайової участі на розвиток створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Харкова.
Згідно зіст. 509 ЦК Українизобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Зобов'язання виникають з підстав, встановленихстаттею 11 цього Кодексу.
Зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Крім того, згідно зстаттею 526 ЦК Українизобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства,а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст.ст.627,630 ЦК Українисторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо вказано про це, а також у разі, якщо обов'язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами. Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Договором може бути встановлено, що його окремі умови визначаються відповідно до типових умов договорів певного виду, оприлюднених у встановленому порядку.
Статтею 526 Цивільного кодексу Українипередбачено, що зобов'язання мас виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно дост. 628 ЦК Українизміст договору становлять умови, визначені на розсуд сторін і погодженні ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Згідно з частиною 9ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію. Істотними умовами договору є: 1) розмір пайової участі; 2) строк (графік) сплати пайової участі; 3) відповідальність сторін. Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.
Відповідно до частини 5ст. 40 цього Законувеличина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.
У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.
Аналогічні норми містить Порядок про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова. А саме п.п. 5.4. Порядку визначає механізм розрахунку величини пайової участі для замовників будівництва у разі ухилення від укладання договору, яким передбачено, що у разі якщозагальна кошторисна вартості будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається виходячи із затверджених Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України показників опосередкованої вартості.
На момент складання проекту договору та направлення відповідачу пропозиції про укладення договору про пайову участь Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради не була відома загальна кошторисна вартості будівельних робіт з реконструкції нерухомого майна, визначена замовником згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами.
Таким чином, відповідно до встановленого Порядком таЗаконом № 3038-VIмеханізму нарахування розміру пайової участі, позивачем вірно проведено розрахунок розміру пайового внеску з урахуванням опосередкованої вартості спорудження будівлі, яка діяла на момент введення обєкта до експлуатації.
Також п. 5.5. Порядку передбачає, що у разі не укладання замовником договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова до введення обєкта в експлуатацію розмір пайової участі, розрахований у відповідності до п. 5.4. цього Порядку, збільшується на 10%.
Згідно п. 2.1.2. запропонованого договору кошти пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова сплачуються єдиним платежем або частинами протягом 10 банківських днів з дня укладання даного договору.
Позивач звернувся до відповідача з листом від 10.03.2017 № -164/0/114-17 з пропозицією укласти вказаний договір, додавши його проект (два примірника), складений відповідно до типового договору, передбаченого Порядком пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова, який містить всі істотні умови, визначені Законом.
Відповідно дост. 611 Цивільного кодексуу разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором абозаконом, зокрема сплата неустойки.
Відповідно дост. 549 Цивільного кодексу Українинеустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання.
Відповідно до п. 3.1. Типовою формою договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова пунктом 3.1. передбачено, що у разі невиконання або неналежного виконання «Замовником» обовязків, передбачених п. 2.1. цього договору, «Замовник» сплачує до бюджету м. Харкова штраф у розмірі 25% від суми неперерахованих коштів у визначений термін.
Замовник будівництва, який після розгляду проекту договору незгоден з якимись його частинами, направляє до Департаменту економіки та комунального майна протокол розбіжностей (письмові вмотивовані зауваження) до договору, які розглядаються протягом двадцяти днів (п. 5.7. Порядку).
Станом на цей час звернення про зміни щодо істотних умов договору про пайову участь від відповідача до позивача або Харківської міської ради не надходило.
У звязку з вищевикладеним, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Згідност. 88 ЦПК Україниіз відповідача по справі підлягає стягненню сплачений позивачем при зверненні до суду судовий збір в розмірі 1600 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.509,627,630 ЦК України, ст.ст.10,11,60,61,79,88,209,212-215 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради задовольнити.
Визнати укладеним договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова між ОСОБА_3 (61105, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) та Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради (61003, м. Харків, м-нКонституції, 7, код ЄДРПОУ 25610834) в наступній редакції:
ДОГОВІР №
про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова
м. Харків «___» ___201___р.
Департамент економіки та комунального майна, іменований надалі «Департамент», в особі заступника міського голови - директора Департаменту економіки та комунального майна ОСОБА_4, що діє на підставі Положення про Департамент економіки та комунального майна, затвердженого рішенням 1 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 20.11.2015 № 7/15 «Про затвердження положень виконавчих органів Харківської міської ради 7 скликання» з однієї сторони, та з іншої сторони ОСОБА_3 (паспорт серія ММ 548981 виданий Комінтернівським РВ ХМУ УМВС України в Харківській області 13.04.2000), іменований надалі «Замовник», на виконання Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури міста Харкова, затвердженого рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 09.11.2011 № 804 (із змінами), уклали цей договір про наступне.
1. Предмет договору
1.1 Цей договір регулює взаємовідносини між сторонами щодо пайової участі «Замовника» у розвитку інфраструктури м. Харкова при реконструкції нежитлових приміщень першого поверху №38-:-43, 49-:-56 в житловому будинку літ. «А9» під житлові квартири по вул..Валдайська, 24-А.
2. Обовязки сторін
2.1. «Замовник»:
2.1.1 Здійснює перерахування до бюджету м. Харкова (код платежу - 24170000, рахунок - 31518921700002, МФО - 851011, код ЄДРПОУ - 37999649, банк - ГУДКСУ у Харківській області, одержувач - УДКСУ у місті Харкові Харківської області) коштів у розмірі 177082, 38 грн. (сто сімдесят сім тисяч вісімдесят дві гривні 38 копійок), згідно з розрахунком величини пайової участі у розвитку інфраструктури міста Харкова, який додається.
2.1.2Сплачує пайовий внесок в повній сумі єдиним платежем або частинами протягом десяти календарних днів з дня укладання даного договору.
2.2 «Департамент»:
2.2.1 На запит «Замовника» надає лист про підтвердження факту повної сплати пайового внеску після остаточного розрахунку по укладеним договорам про пайову участь на підставі даних Департаменту бюджету і фінансів Харківської міської ради.
3. Відповідальність сторін
3.1 У разі невиконання або неналежного виконання «Замовником» обовязків, передбачених п. 2.1. цього договору, «Замовник» сплачує до бюджету м. Харкова штраф у розмірі 25 % від суми не перерахованих коштів у визначений термін.
4. Час та дія договору
4.1Договір набуває чинності з часу підписання сторонами або набрання чинності судового рішення щодо укладання цього договору, та діє до повного виконання сторонами своїх обовязків за договором.
5. Зміна та розірвання договору
5.1 Зміна та розірвання договору про пайову участь у розвитку інфраструктури в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбаченозакономабо договором.
5.2 Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
5.3 Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
5.4 У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
5.5 Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.
6.Особливі умови
6.1. 3 питань, не передбачених цим договором, сторони керуються чинним законодавством України.
6.2 Умови договору можуть бути змінені або доповнені тільки з письмової згоди сторін і оформляються додатковою угодою до договору.
6.3 У випадку реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) будь-якої із сторін цього договору, права та обовязки за цим договором переходять до правонаступників.
6.4 У разі зміни власника нерухомого майна, зазначеного в п. 1.1. договору, права та обовязки щодо виконання умов договору переходять до нового власника.
6.5 Спори, що виникають між сторонами при виконанні, розірванні, або припиненні договору, вирішуються у судовому порядку.
6.6 Договір набирає чинності з моменту його укладання і діє до моменту остаточного виконання сторонами своїх обовязків за договором.
6.7 Цей договір складений у 2-х примірниках, які мають силу оригіналу.
7. Адреса та реквізити сторін
Від «Департаменту»
Заступник міського голови -
директор Департаменту економіки
та комунального майна
код ЄДРПОУ 25610834
______М.І. ОСОБА_4
Від «Замовника»
ОСОБА_3
61105, м.Харків, вул..Героїв
Сталінграду, 148-В, кв.136
Ідентифікаційний номер НОМЕР_1
_______ (підпис) ПІБ
61003,м.Харків,м-нКонституції,7
Днем укладення договору вважати день набрання рішенням суду законної сили.
Стягнути з ОСОБА_3 (61105, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради (61003, м. Харків, м-нКонституції, 7, код ЄДРПОУ 25610834), платіжні реквізити для перерахування коштів: Одержувач: Департамент економіки та комунального майна Харківської міської ради, Реєстр.рахунок 35419001033868, Банк ГУ ДКСУ у Харківській області, МФО банку: 851011, Код ЄДРПОУ 25610834, суму судового збору у розмірі 1600 (одна тисяча шістсот) грн.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області шляхом подання апеляційної скарги через Червонозаводський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, у разі подання апеляційної скарги після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя - І.І.Теслікова