
справа №619/3755/17
провадження №2-а/619/138/17
Постанова
Іменем України
04 грудня 2017 року Суддя Дергачівського районного суду Харківської області Нечипоренко І.М., розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Дергачівського об’єднаного управління пенсійного фонду України Харківської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати бездіяльність Дергачівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області щодо не переведення раніше призначеної їй пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058 -IV за віком, на пенсію за віком, відповідно до Закону України «Про державну службу» № 889-VIII від 10.12.2015 протиправною; зобов'язати відповідача провести їй призначення та виплату пенсії державного службовця, з урахуванням відповідної посади, рангу надбавки за вислугою років за останнім місцем роботи на державній службі відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, Розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» № 889- VIII від 10.12.2015, та довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця № 1411/02-19 від 03.08.2017 та № 1412/02-19 від 03.08.2017, починаючи з 01 серпня 2017 року. В обґрунтування позову зазначено, що вона отримує пенсію за віком за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058 -IV (далі Закон №1058 -IV) з 27.04.2009 року. 03 серпня 2017 року вона офіційно звернулася із заявою до Дергачівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області з проханням призначити пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» № 889-УІІІ від 10.12.2015 (далі Закон № 889-УІІІ), так як у неї станом на 01.05.2016 понад 10 років стажу посадової особи місцевого самоврядування. Листом №68-83/Б-10 від 04.10.2017 Дергачівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області її повідомлено про прийняте рішення управлінням від 10.08.2017 щодо відмови у переведенні пенсії призначеної відповідно до Закону №1058 -IV за віком, на пенсію за віком, відповідно до Закону України «Про державну службу» з огляду на те, що на день набрання чинності Закону № 889-УІІІ вона не займала посади державної служби та мала менше 10 років роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, визначених ст.25 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р.№ 3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України. Позивач вважає таке рішення неправомірним та таким, що прийняте суб'єктом владних повноважень всупереч вимогам законодавства України, з огляду на наступне. Відповідно до Розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-УІІІ державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом (01.05.2016) займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами] у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. ОСОБА_2 призначення таких пенсій затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 року №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», яка набрала чинності та застосовується з 01 травня 2016 року. Пенсійне забезпечення державних службовців регулюється статтею 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ (далі Закон 3723-ХІІ). Згідно зі статтею 37 Закону №3723-ХІІ пенсія державним службовцям виплачується за рахунок держави. На одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством України пенсійного віку, за наявності загального трудового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років. Зазначеним особам призначаються пенсії в розмірі 80 відсотків суми їх посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії. Пенсія державному службовцю виплачується у повному розмірі незалежно від його заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії. Вона працює в Дергачівській міській раді з 03.08.1976 року, 30 січня 2006 року призначена на посаду спеціаліста І категорії виконавчого комітету Дергачівської міської ради та відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 року № 2493-ІІІ (далі Закон № 2493-ІІІ) 01 лютого 2006 року прийняла Присягу посадової особи місцевого самоврядування і по теперішній час працює в Дергачівській міській раді на вищевказаній посаді та є посадовою особою місцевого самоврядування. Згідно частини 3 статті 11 Закону № 2493-ІІІ посадова особа місцевого самоврядування, яка вперше приймається на службу в органи місцевого самоврядування, вважається такою, що вступила на посаду, з моменту складення Присяги. Відповідно до ст.14 Закону № 2493-ІІІ посада спеціаліста віднесена до 7 категорії посад в органах місцевого самоврядування. Відповідно до ст.15 Закону № 2493-ІІІ при прийнятті на службу в органи місцевого самоврядування присвоюються ранги у межах відповідної категорії посад. Так 30.01.2006 року їй присвоєно 15 ранг посадової особи місцевого самоврядування, а в подальшому 14 ранг та з 12.01.2007 року має 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування. Відповідно до частини 7 статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 року № 2493-ІІІ пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу. Стаж державної служби обчислюється відповідно до ст. 46 Закону України «Про державну службу» №889-УІІІ від 10.12.2015 р., де відповідно до п.2.4 час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» зараховується до стажу державної служби. Разом з тим пунктом 8 Розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-УІІІ передбачено, що стаж державної служби за період роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством. Крім того згідно роз'яснення Національного агентства України з питань державної служби № 14-р/З від 26.07.2016 стаж державної служби обчислюється відповідно до законодавства, яке діяло раніше та на тих умовах і в порядку, що були ним передбачені, тобто відповідно до ОСОБА_2 обчислення стажу державної служби, затвердженої постановою КМУ № 283 від 03.05.1994, отже станом на 01 травня 2016 року вона мала 10 років 03 місяці стажу посадової особи органів місцевого самоврядування, що зараховується до стажу державної служби. Так, порядок обчислення заробітної плати для нарахування пенсії державного службовця визначається Постановою Правління Пенсійного Фонду України №1-3 від 17.01.2017р. «Про форми довідки про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям» (далі - Постанова №1-3). Відповідно до Постанови №1-3 затверджені форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-УІІІ "Про державну службу” пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу”, а саме: форма довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); форма довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією). Вказані довідки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 року №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» подаються для призначення пенсії державним службовцям. 03 серпня 2017 року вона офіційно надала до Дергачівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця № 1411/02-19 від 03.08.2017 та № 1412/02-19 від 03.08.2017, але відповідачем довідки не взяті до уваги. Дергачівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області протиправно не виконало покладені на нього завдання, які визначені у п.п.4.1 та 4.2 ОСОБА_2 № 22-1, тобто має місце протиправна бездіяльність відповідача при здійсненні контролю за переведенням пенсії і виплатою їй пенсії.
Відповідно до ч.4 ст.183-2 КАС України справа в порядку скороченого провадження розглядається без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Представник відповідача подав заперечення проти позову зазначивши, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні з 27.04.2009 та отримує пенсію за віком як працюючий пенсіонер.?03.08.2017 ОСОБА_1 звернулася до Управління з заявою про перехід з пенсії за віком на пенсію державного службовця, надавши наступні документи: довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) № 1412/02-19 від 03.08.2017, видану Дергачівською міською радою Дергачівського району Харківської області; довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців підряд перед зверненням за пенсією) №1411/02-19 від 03.08.2017, видану Дергачівською міською радою Дергачівського району Харківської області; довідку про стаж роботи в Дергачівській міській раді з 03.08.1976 року та про стаж роботи на посаді спеціаліста 1 категорії виконавчого комітету Дергачівської міської ради з 30.01.2006 року по теперішній час. Листом від 05.09.2017 позивачу було відмовлено в переводі пенсії на наступних підставах.
Відповідно до ч.І ст.2 Закону України «Про державну службу» (далі - Закон) державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі- державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов’язані з виконанням завдань і функцій такого держаного органу, а також дотримується принципів державної служби. Згідно з положеннями п.11 ч.3 ст.3 Закону дія цього Закону не поширюється на посадових осіб місцевого самоврядування. Стаття 90 Закону містить положення про те, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Пунктом 10 розділу XI Закону передбачено два випадки можливого виходу на пенсію державного службовця зі збереженням даного статусу, а саме: 1) державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом (01.05.2016) займали посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст.490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст.490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців; 2) державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом мали не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст.490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст.490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст.490 із наступними змінами) серед категорій посад державної служби не визначено посадових осіб місцевого самоврядування. Згідно з положеннями п.8 Перехідних положень Закону стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством. Тобто необхідно застосувати положення ОСОБА_2 №283, де вказано, що до стажу державної служби зараховується робота на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування. Виходячи з переліку посад, зазначених в ст.14 Закону №2493, ОСОБА_1 і було здійснено розрахунок стажу державної служби. Зокрема зазначають, що Постанова КМУ «Про порядок обчислення стажу державної служби» №283 від 03.05.1994 втратила чинність на підставі Постанови КМУ №229 від 25.03.2016. Згідно з ч.5 ст.36 Закону особа, яка вперше займає посаду державної служби, набуває статусу державного службовця з дня складення Присяги державного службовця. Зазначають, що присягу державного службовця ОСОБА_1 не приймала. 01.02.2006 ОСОБА_1 прийняла присягу посадової особи місцевого самоврядування, а 30.01.2006 їй було присвоєно 15 ранг посадової особи місцевого самоврядування (арк. 6-7 трудової книжки серії БТ-І №1420034). Згідно з наданими позивачем документами стаж державної служби відсутній. При цьому відповідно до записів трудової книжки серії АА №155982 стаж роботи посадової особи місцевого самоврядування на посаді спеціаліста 1 категорії з 01.02.2006 по 30.06.2017 становить 11 років 05 місяців - робота в Дергачівській міській раді на посаді спеціаліста 1 категорії. Окрім того, станом на 01.05.2016 позивач не працювала на посадах державної служби. Таким чином, для переходу на пенсію державного службовця станом на 01.05.2016 позивачу необхідно було а) займати посаду державної служби і мати 10 років стажу державної служби або ж б) мати 20 років стажу державної служби. Однак, жоден із вказаних варіантів не підтверджується наданим ОСОБА_1 пакетом документів. Оскільки імперативні вимоги чинного законодавства щодо можливості призначення пенсії державного службовця не було виконано, Управлінням було відмовлено позивачу в переході з пенсії за віком на пенсію державного службовця. Також зауважено, що ОСОБА_3 в своїх позовних вимогах посилається на приписи п.2.4 ст. 46 Закону №889, як на правове підґрунтя можливості зарахування до стажу державної служби час її перебування на посадах в органах місцевого самоврядування. Таке твердження вважають хибним та незаконним, оскільки даною статтею встановлено лише порядок обчислення стажу державної служби, що дає право на встановлення державному службовцю надбавки за вислугу років та надання йому додаткової оплачуваної відпустки. Більш того, дія даного Закону не поширюється на посадових осіб місцевого самоврядування (п.11 ч. З ст. З Закону). Категорії ж державних службовців, яким законодавчо встановлено право призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону «Про державну службу» №3723 (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст.490 із наступними змінами) визначені ст. 25 цього ж Закону. Окрім цього, серед вимог в позовній заяві ОСОБА_1 зазначає про необхідність розрахунку їй пенсії державного службовця у розмірі 90 % від заробітної плати відповідно до довідок, доданих до заяви про перехід з пенсії за віком на пенсію державного службовця. Однак, згідно з ч.І ст. 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст.490 із наступними змінами) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади Та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Також в позовній заяві ОСОБА_1 зазначає вимогу щодо призначення їй пенсії державного службовця без обмеження її максимальним розміром. Хоча відповідно до ч. 7 ст. 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст.490 із наступними змінами) тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень. Тому, вимогу щодо збільшення відсотку для розрахунку розміру пенсії державного службовця та без обмеження граничного розміру пенсії вважають незаконною та необґрунтованою. Більш цього, зазначають, що позивач вводить суд в оману, стверджуючи, що довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії як державному службовцю (за будь-які 60 календарних місяців підряд перед зверненням за пенсією) №1411/02-19 від 03.08.2017, видана Дергачівською міською радою, відповідає ОСОБА_2 призначення пенсій державним службовцям, затвердженого Постановою КМУ №622 від 14.09.2016. ОСОБА_2 визначено кілька варіантів довідок про періоди виплат державним службовцям (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років): за всі наявні місяці роботи, починаючи з 1 травня 2016 року, якщо станом на дату звернення особа не має 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією; за травень 2016 року, як за повний місяць, якщо особа звернулася за призначенням пенсії у травні 2016 року, а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 року на посадах державної служби; за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 року, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі, для осіб які мають стаж роботи не менше 20 років на посадах відповідних категорій державної служби і на момент виходу на пенсію не перебували на державній службі. Надана ж позивачем довідка №1411/02-19 про виплату надбавки за виконання особливо важливої роботи, премії та «інших виплат» за період часу з 01.07.2017 по
31.07.2017 не відповідає жодному з наведених в Постанові №622 критеріїв. Крім того, управління заперечує проти вимоги позивача щодо призначення їй пенсії з 01.08.2017, оскільки заяву про переведення пенсії за віком на пенсію державного службовця вона подала лише 03.08.2017. Відповідно до приписів ч.3 ст. 45 Закону №1058 переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. Отже вимога позивача щодо переведення пенсії з одного виду на інший з
01.08.2017 є незаконною.
Суддя, оцінивши повідомлені сторонами обставини та надані докази дійшов висновку про відмову у позові, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суду перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несправедливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч.ч.1,2 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, установлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Дергачівському об’єднаному управлінні пенсійного фонду України Харківської області з 27.04.2009 та отримує пенсію за віком як працюючий пенсіонер.?
Згідно даних трудової книжки позивача та довідки Дергачівської міської ради від 14.11.2017 №2200/02-19 ОСОБА_1 з 30 січня 2006 року по теперішній час працює на посаді спеціаліста І категорії виконавчого комітету Дергачівської міської ради.
03.08.2017 ОСОБА_1 звернулася до відповідача з заявою про перехід з пенсії за віком на пенсію державного службовця.
Рішенням від 10.08.2017 ОСОБА_1 відмовлено в переведенні з пенсії за віком згідно закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» в зв’язку з тим, що на день набрання чинності ЗУ «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-ХІІІ не займала посади державної служби т мала менше 10 років роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, визначених ст.25 ЗУ «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ та актами КМУ.
За нормами ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на пенсійне забезпечення. Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв'язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею і є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов'язку держави щодо тих громадян, які набули право на одержання пенсії.
Відповідно до ст.10 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особі, яка має одночасно право на різні види, призначається один з цих видів пенсії за її вибором.
Відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Загальні засади діяльності, статус державних службовців, які працюють в державних органах, а також особливості правовідносин щодо призначення та перерахунку пенсій державним службовцям, оплати праці державних службовців встановлені Законом України «Про державну службу».
До 01.05.2016 року пенсійне забезпечення державних службовців було врегульоване нормами Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-XII.
З 01.05.2016 року набув чинності Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 року № 889-VIII.
Закон України «Про державну службу» від 16.12.93 N 3 723-XII втратив чинність відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.15 N 889 - VIII, крім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених у п. п. 10 і 12 розд. XI Закону України «Про державну службу» від 10.12.15 р. N 889 - VII.
Відповідно до ч.2 ст.1 Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року
№ 889-VIII (далі - Закон) державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі- державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов’язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.
Відповідно до п.10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 р. № 889-VІІІ державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Виходячи з вищезазначеного, п. 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 р. № 889-VІІІ, стосується осіб державних службовців, які станом на 1 травня 2016 року займали посади державної служби.
Відповідно до п.12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 р. № 889-VІІІ для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
За змістом п.11 ч.3 ст.3 Закону дія цього Закону не поширюється на посадових осіб місцевого самоврядування.
Статтею 6 Закону серед категорій посад державної служби не визначено посадових осіб місцевого самоврядування.
Суд вважає, що дія п. 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 р. № 889-VІІІ в даному випадку не поширюється на позивача, оскільки станом на 01.05.2016 ОСОБА_1 не мала 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
З огляду на вищенаведене, у спірних правовідносинах відповідач діяв в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України, що він і довів суду як суб'єкт владних повноважень, відповідно до частини другої статті 71 КАС України.
Керуючись ст.ст. 11, 71, 158 – 163, 183-2 КАС України, суд –
постановив:
У задоволенні вимог ОСОБА_1 відмовити повністю.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Дергачівський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Суддя І. М. Нечипоренко