
01.12.2017
Провадження №3/389/1029/17
ЄУН 389/2906/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2017 року суддя Знамянського міськрайонного суду Кіровоградської області Тьор Є.М. розглянувши матеріали, що надійшли від Знамянського ВП ГУНП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків особою не отримувався, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, офіційно не працюючого, за вчинення адміністративних правопорушень передбачених ч.2ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Знамянського міськрайонного суду Кіровоградської області від 23 вересня 2017 року стосовно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд. Відповідно до умов адміністративного нагляду останньому встановлено певні обмеження, зокрема заборона виходу з місця постійного проживання у період часу з 20 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин, а також обовязок кожної першої п'ятниці кожного місяця зявлятися на реєстрацію до Знамянського ВП ГУНП в Кіровоградській області з 09 години 00 хвилин до 12 години 00 хвилин.
ОСОБА_1 03 листопада 2017 року, в період часу з 09 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв. не зявивлявся на реєстрацію до Замянського ВП ГУНП, крім того 01 листопада 2017 року о 22 год. 15 хв., 04 листопада 2017 року о 23 год. 30 хв., 06 листопада 2017 року о 22 год. 45 хв., 09 листопада 2017 року о 22 год. 40 хв., 11 листопада 2017 року о 23 год. 00 хв., 12 листопада 2017 року о 23 год. 10 хв., 14 листопада 2017 року о 22 год. 15 хв., 15 листопада 2017 року о 23 год. 05 хв., 19 листопада 2017 року о 22 год. 15 хв., 21 листопада 2017 року о 23 год. 05 хв., 24 листопада 2017 року о 00 год. 50 хв., 26 листопада 2017 року о 23 год. 05 хв. та 29 листопада 2017 року о 06 год. 00 хв., був відсутній за місцем проживання, чим порушив встановленні ухвалою Знамянського міськрайонного суду Кіровської області від 23 вересня 2017 року, відносно нього обмеження адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративні правопорушення, передбаченні ч.2ст. 187 КУпАП.
За даними фактами складені протоколи серії АА №517659, АА №517660, АА №517656, АА №517658, АА №517654, АА №517655, АА №517682, АА №517681, АА №517684, АА №517683, АА №517686, АА №517685, АА №517687, АА №517688 від 01 грудня 2017 року, з якими ОСОБА_1 ознайомлений.
Відповідно до ч. 3 ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 187 цього кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обовязковою.
В судовому засідання ОСОБА_1 роз'яснено права особи, що притягується до адміністративної відповідальності, передбаченіст.268 КУпАП, вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав у повному обсязі, не заперечив проти фактичних обставин вказаних у протоколах.
Згідно зі ст.36 КУпАП, справи стосовно однієї і тієї ж особи, що вчинила кілька правопорушень розглядаються одночасно і стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши письмові матеріали справи: протоколи про адміністративні правопорушення від 01 грудня 2017 року, рапорти, письмові пояснення останнього, характеристику, ухвалу Знамянського міськрайонного суду Кіровської області від 29 вересня 2017 року та довідки Знам'янського ВП ГУНП в Кіровоградській області від 19 травня 2014 року, вважаю, що вина ОСОБА_1, у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП доведена в повному обсязі.
Відповідно доЗакону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них. Відповідно дост. 11. вказаного Законуу разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями9і10цьогоЗакону, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.
Оскільки ч.2ст. 187 КУпАПпередбачає відповідальність за дії, передбачені ч.1 цієї статті, а саме порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то в діях ОСОБА_1 наявний склад даного правопорушення.
При накладенні стягнення відповідно до ч. 2ст. 33 КУпАПсуд враховує систематичність вчинення правопорушень, характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, та вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді адмінстрвтиного арешту, що є достатнім для його виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як ним, так і іншими особами.
Згідно ст.40-1 КУпАП, у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення особами, стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, станом на 1 січня календарного року, що на даний час складає 320 грн.
Відповідно до ст.15 ЗУ «Про виконавче провадження», за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
Відповідно до ст.326 КУпАП постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про застосування адміністративного арешту виконується негайно після її винесення.
Однак, відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і оспорюваних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обовязковість яких надано Верховною Радою України та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Європейський Суд з прав людини у справі «Швидка проти України», 30 жовтня 2014 року ухвалив рішення, яке набуло статусу остаточного 30 січня 2015 року, де зазначив, що, з метою недопущення порушення прав і свобод особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та якій обрано захід стягнення у вигляді адміністративного арешту, не слід виконувати постанову про застосування адміністративного арешту негайно після її винесення. Виконання зазначеної постанови необхідно допускати через десять днів з дня її винесення. В разі оскарження, після відповідного рішення апеляційного суду.
З урахуванням викладеного, вважаю за необхідне відстрочити виконання даної постанови до набрання нею законної сили.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.33, 36,40-1,187ч.2,283,284,287 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір», ЗУ «Про виконавче провадження», -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді 10 (десяти) діб адміністративного арешту.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків особою не отримувався на користь держави судовий збір у розмірі 320 (триста двадцять) гривень за наступними реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ)37993783, банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку отримувача (МФО)820019, рахунок отримувача31215256700001, кодкласифікації доходів бюджету22030106. Стягувач за рішенням в частині стягнення судового збору - Держава в особі Державної судової адміністрації України, місце знаходження: вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601, Україна.
Строк предявлення даної постанови до примусового виконання - протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Відстрочити виконання до набрання постановою законної сили.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області через Знамянський міськрайонний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Знамянського міськрайонного суду
Кіровоградської області ОСОБА_2