
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
05 грудня 2017 р. м. Чернівці Cправа № 824/923/17-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Григораш В.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 (позивач) до Державної фіскальної служби України (відповідач) про визнання незаконними та скасування наказів, поновлення на роботі, -
ВСТАНОВИВ:
В поданому до суду адміністративному позові ОСОБА_2 просить:
- визнати незаконним та скасувати наказ в.о. голови Державної фіскальної служби України ОСОБА_3 від 07 вересня 2017 року №2093-о "По особовому складу" про звільнення 15 вересня 2017 року полковника податкової міліції ОСОБА_1 (НОМЕР_1) з посади начальника управління внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Чернівецькій області зарахувавши у розпорядження Головного управління ДФС у Чернівецькій області;
- визнати незаконним та скасувати наказ в.о. голови Державної фіскальної служби України ОСОБА_3 від 07 вересня 2017 року №2088-о "Про призначення ОСОБА_4" про призначення 15 вересня 2017 року підполковника податкової міліції ОСОБА_4 (НОМЕР_2) посаду начальника управління внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Чернівецькій області, звільнивши з посади старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ другого відділу другого управління Головного управління внутрішньої безпеки ДФС України, встановивши посадовий оклад згідно із штатним розписом;
- поновити полковника податкової міліції ОСОБА_1 (НОМЕР_1) на посаду начальника управління внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Чернівецькій області Головного управління ДФС у Чернівецькій області.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд вважає, що спір виник із публічно-правових відносин, однією із сторін яких виступає суб'єкт владних повноважень. Відповідно до вимог ст. 17 КАС України даний спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства та згідно ч. 2 ст. 18 КАС України справа підсудна Чернівецькому окружному адміністративному суду. Вказаний позов поданий згідно ст. 104 КАС України та відповідає вимогам статтей 105, 106 КАС України.
Адміністративний позов поданий у строк, установлений законом. Підстави для повернення позовної заяви, залишення позовної заяви без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Згідно ч. 1 ст. 24 КАС України адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 17, 18, 24, 106, 107, 165 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України про визнання незаконними й скасування наказів та поновлення на роботі.
2. Справа розглядатиметься колегією суддів під головуванням судді Григораша В.О.
3. Зобов'язати відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, подати до суду в строк до 15 грудня 2017 року подати заперечення проти позову та докази на обґрунтування цих заперечень та всі матеріали, що були або могли бути взяті відповідачем до уваги при прийнятті спірних рішень (вчиненні дії, допущенні бездіяльності) з приводу яких подано позов.
4. Копію ухвали з інформацією про процесуальні права та обов'язки, невідкладно направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення і оскарженню не підлягає.
Суддя В.О. Григораш
І Н Ф О Р М А Ц І Я
про процесуальні права і обов'язки
осіб, які беруть участь в розгляді адміністративної справи
Статтями 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України (далі Кодексу) визначено права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2) знайомитися з матеріалами справи;
3) заявляти клопотання і відводи;
4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них;
9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
Статтею 40 цього Кодексу визначено обов'язок осіб, які беруть участь у справі, повідомити про зміну адреси та причини неприбуття в судове засідання.
Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.
Особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд.