Ухвала суду № 70711709, 01.12.2017, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.12.2017
Номер справи
2а-1840/11/1370
Номер документу
70711709
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А

про поновлення провадження

01 грудня 2017 року № 2а-1840/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М. розглянув в порядку письмового провадження питання про поновлення провадження в адміністративній справі,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до Управління державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про визнання протиправними дій Львівського ВРЕР УДАІ ГУ МВС України у Львівській області щодо реєстрації автомобіля марки RENAULT MASTER (д.н.з. НОМЕР_1) на ім'я ОСОБА_1 та скасування такої державної реєстрації.

Ухвалою від 27 травня 2011 року суд за клопотанням позивача зупинив провадження в адміністративній справі до прийняття прокуратурою Львівської області у передбаченому статтею 97 КПК України порядку рішення за наслідками розгляду заяви ОСОБА_1 про злочин та зобов'язав позивача негайно повідомити суд про рішення, прийняте за наслідками розгляду його заяви про злочин.

Згідно з частиною п'ятою статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) провадження у справі поновлюється за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або за ініціативою суду, якщо відпадуть обставини, які були підставою для зупинення провадження. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу. З дня поновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується. Провадження у справі продовжується зі стадії, на якій воно було зупинено.

Згідно з частиною п'ятою статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) провадження у справі поновлюється за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або за ініціативою суду, якщо відпадуть обставини, які були підставою для зупинення провадження. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу. З дня поновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується. Провадження у справі продовжується зі стадії, на якій воно було зупинено.

Для вирішення питання про поновлення провадження у справі суд призначив судове засідання, про що сторони на підставі частини 11 статті 35 КАС України вважаються завчасно повідомленими належним чином (а.с.88-89). Сторони та їх представники в судове засідання не з'явились. За наведених обставин суд на підставі частини шостої статті 128 КАС України ухвалив розглянути питання про поновлення провадження в адміністративній справі в порядку письмового провадження.

Провадження у цій справі зупинене тривалий час (кілька років), суд кілька разів звертався із запитами щодо обставин, що зумовили зупинення провадження у справі. Позивач не проявив процесуального інтересу до судової справи за його позовом.

Суд з'ясував, що в Єдиному державному реєстрі судових рішень (режим доступу: http://reyestr.court.gov.ua) розміщено:

- вирок Шевченківського районного суду м. Львова від 01.07.2013 року № 1-233/11 по обвинуваченню начальника Львівського відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи УДАІ ГУ МВС України у Львівській області ОСОБА_2, реєстраційний номер судового рішення 33195653;

- вирок Личаківського районного суду м. Львова від 13.11.2013 року № 1/463/51/13 по обвинуваченню заступника начальника Львівського відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи УДАІ ГУМВС України у Львівській області ОСОБА_3 (реєстраційний номер судового рішення 35407558).

Відповідно до вироку Шевченківського районного суду м. Львова від 01.07.2013 по справі № 1-233/11, у вину ОСОБА_2 ставилося проведення протягом січня 2009 - березня 2010 років у Львівському ВРЕР УДАІ ГУ МВСУ у Львівській області реєстрації транспортних засобів без сплати та із частковою сплатою податку з власників транспортних засобів на фізичних осіб. Серед переліку таких транспортних засобів є і транспортний засіб, який зареєстрований на ім'я ОСОБА_1 - т.з.RENAULT MASTER, 2003 р.в., зареєстровано 30.09.2009р., несплата податку 17241,00 грн.

З огляду ці обставини суд дійшов висновку про необхідність поновлення провадження в адміністративній справі.

Листом від 07.12.2015р. № 151с відповідач повідомив суд, що відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України № 1532 від 30.11.2015 ліквідовано управління Державної автомобільної інспекції Головного управління МВС України у Львівській області, зазначив, що відповідно до постанови КМ України № 889 від 28.10.2015 створено нову юридичну особу - Регіональний сервісний центр МВС у Львівській області, якому підпорядковані новосформовані підрозділи з надання послуг із реєстрації транспортних засобів. Відтак, просив суд залучити Регіональний сервісний центр МВС у Львівській області до справи як відповідача.

Відповідно до статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Пленум Вищого адміністративного суду України в Постанові № 2 від 06.03.2008 року роз'яснив, що при визначенні процесуального правонаступництва судам слід виходити з того, хто є правонаступником у спірних правовідносинах, та враховувати, що якщо під час розгляду адміністративної справи буде встановлено, що орган державної влади, орган місцевого самоврядування, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржуються, припинили свою діяльність, то в такому випадку суду необхідно залучити до участі у справі їх правонаступників. У випадку ж відсутності правонаступників суду необхідно залучити до участі у справі орган, до компетенції якого належить вирішення питання про усунення порушень прав, свобод чи інтересів позивача. У разі зменшення обсягу компетенції суб'єкта владних повноважень, не пов'язаного з припиненням його діяльності, до участі у справі як другий відповідач судом залучається інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого передані або належать функції чи повноваження щодо вирішення питання про відновлення порушених прав, свобод чи інтересів позивача. Виходячи з положень статей 55, 56 Конституції України у будь-якому разі в названих вище випадках спірні правовідносини допускають правонаступництво, а тому суди повинні враховувати, що відмова у відкритті або закриття провадження у такій справі з підстав ліквідації (припинення діяльності, позбавлення частини повноважень, звільнення з посади, скорочення посади) суб'єкта владних повноважень є неприпустимими.

Відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України № 1532 від 30.11.2015 року ліквідовано управління Державної автомобільної інспекції Головного управління МВС України у Львівській області, ідентифікаційний код 23312239. Постановою Кабінету Міністрів України № 889 від 28.10.2015 року утворено юридичні особи публічного права - територіальні органи з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ, зокрема, Регіональний сервісний центр МВС у Львівській області, ідентифікаційний код 40112385.

З огляду на зміст Положення про регіональний сервісний центр МВС у Львівській області, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України №1413 від 07.11.2015 року у редакції наказу МВС України від 19.05.2017 року №414 названий державний орган наділено владними повноваженнями щодо реалізації державної політики у сфері надання послуг, безпеки дорожнього руху та перевезення небезпечних вантажів, забезпечення у визначеному порядку державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання та іншими суб'єктами вимог законодавства в цих сферах, моніторинг у встановлений законодавством спосіб дотримання суб'єктами господарської діяльності та іншими суб'єктами норм, правил та стандартів у відповідній сфері.

Регіональний сервісний центр МВС у Львівській області, зокрема, здійснює організаційне забезпечення та контроль процесу реєстрації транспортних засобів, обміну та видачі посвідчень водія, обліку та зберігання документів, що є підставою для їх видачі, контроль за наповненням Єдиного державного реєстру МВС; організовує взаємодію з фахівцями Експертної служби МВС, які беруть участь у проведенні державної реєстрації транспортних засобів у ТСЦ МВС, у частині проведення огляду або експертного дослідження транспортних засобів, а також у межах компетенції здійснює контроль за їх діяльністю.

Таким чином, функції і повноваження щодо організаційного забезпечення та контролю за реєстрацією транспортних засобів управління Державтоінспекції ГУМВС України у Львівській області, яке є відповідачем в даному адміністративному спорі та ліквідоване, віднесено до компетенції новоутвореного Регіонального сервісного центру МВС у Львівській області. Тому суд вважає, що відповідача слід замінити на його процесуального правонаступника - Регіональний сервісний центр МВС у Львівській області.

Керуючись ст.ст. 55, 120, 128, 156, 158, 160, 165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

поновити провадження у адміністративній справі № 2а-1840/11/1370.

Призначити судовий розгляд справи на 18 грудня 2017 року о 16:15 год. в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2, п'ятий поверх, зал № 9).

Визнати участь позивача у судовому засіданні обов'язковою.

Замінити відповідача управління Державтоінспекції ГУМВС України у Львівській області на процесуального правонаступника - Регіональний сервісний центр МВС у Львівській області.

Надіслати копію ухвали позивачу та Регіональному сервісному центру МВС у Львівській області.

Ухвала набирає законної сили негайно після постановлення та оскарженню не підлягає.

Суддя Москаль Р.М.