
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" листопада 2017 р.Справа № 809/1330/17
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Лучко О.О.
суддів:Гундяка В.Д.,
ОСОБА_1,
при секретарі Королевич О.В.,
за участю:
представника позивача: ОСОБА_2,
представника відповідача: ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_4
до відповідача: Державної казначейської служби України
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дії,-
ВСТАНОВИЛА:
03.10.2017 ОСОБА_4 звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної казначейської служби України про визнання протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо невиконання виконавчого листа №2а-1116/2010 виданого 17.03.2016 Галицьким районним судом Івано-Франківської області та зобовязати Державну казначейську службу України вчинити дії, спрямовані на виконання вказаного виконавчого листа, - виплатити позивачу 49421,32 грн. заборгованості.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з мотивів, викладених у адміністративному позові. Суду пояснив, що Галицьким районним судом Івано-Франківської області видано виконавчий лист №2а-1116/2010 від 17.03.2016, яким зобовязано Управління пенсійного фонду України в Галицькому районі нараховувати та виплачувати в користь позивача згідно з ст.50, ст.54 Закону України «Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» основну пенсію в розмірі шести мінімальних пенсій та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров`ю в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, встановленої ст.28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», починаючи з 23.05.2010 з врахуванням виплачених сум. В результаті проведеного перерахунку позивачу нараховано різницю недоплати пенсійних виплат в розмірі 49421, 32 грн. Листом головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області позивача повідомлено про те, що виконавчий лист щодо виплати йому перерахованих коштів внесено до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою, в порядку «першої черги» задоволення вимог заявників та направлено на виконання до Державної казначейської служби України. Вказав, що відповідачем не надано доказів щодо виконання вказаного виконавчого листа або вжиття заходів щодо виконання судового рішення, хоча минуло більше, ніж три місяці з дня надходження виконавчого документу для виконання. Пояснив, що відповідачем направлено лист, в якому вказано про неможливість виконання вищезазначеного виконавчого листа з причин відсутності коштів. Зазначив, що відсутність бюджетних призначень не може бути підставою для невиконання рішення суду. На підставі наведеного позов просив задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив з мотивів, викладених у письмовому запереченні. Суду пояснив, що виконавчий лист №2а-1116/2010 від 17.03.2016, виданий Галицьким районним судом Івано-Франківської області про стягнення коштів у розмірі 49421, 32 грн. на користь позивача, надійшов від органів ДВС відповідно до Порядку погашення заборгованості за рішенням суду, виконання яких гарантується державою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 за № 440, та зареєстрований в органах Казначейства 12.08.2016 і взятий з цієї дати на облік до виконання. Вказав, що відповідно до абзацу другого пп.1 п.9 розділу VI Прикінцевих та Перехідних положень Бюджетного кодексу України та п.3 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 №845, безспірне списання коштів державного бюджету здійснюється Казначейством у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за черговістю надходження таких рішень, щодо видатків бюджету в межах відповідних бюджетних призначень та наданих бюджетних асигнувань. Перерахування коштів стягувачу відбувається виключно у звязку з наявністю сформованої черги, в якій перебуває значна кількість виконавчих документів та обмеженими асигнуваннями для погашення наявної заборгованості за поданим судовим рішенням. Виконання рішення суду поза чергою є неможливим, оскільки призведе до перевищення повноважень працівників Казначейства та порушення принципу рівності стягувачів перед законом. Відповідачем систематично направляються листи до Кабінету Міністрів України та Міністерства фінансів України із пропозицією про внесення змін до Закону України про державний бюджет України у частині збільшення видатків на виконання бюджетної програми КПКВК 3504040. Таким чином, відповідачем вжито всіх передбачених законодавством заходів, спрямованих на виконання виконавчого листа, виданого по справі № 2а-1116/2010. В задоволенні позову просив відмовити.
Розглянувши позовну заяву, заперечення проти позову, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши подані докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 внаслідок захворювання, повязаного з виконанням робіт із ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, визнаний інвалідом 3 групи, віднесений до 1 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та йому призначено державну та додаткову пенсії.
23.11.2010 року позивач звернувся до Галицького районного суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі Івано-Франківської області про визнання протиправними дій та зобовязання вчинити дії..
Постановою Галицького районного суду Івано-Франківської області від 17.12.2010 року позов задоволено частково: визнано дії відповідача неправомірними та зобов`язано його нарахувати та виплатити позивачу основну пенсію в розмірі шести мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров`ю в розмірі 50 процентів мінімальної пенсії за віком за період з 01.01.2010 у відповідності до ст.ст.54, 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з врахуванням виплачених сум.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 16.08.2012 постанову Галицького районного суду Івано-Франківської області від 17.12.2010 скасовано та прийнято нову постанову, якою позов задоволено частково. Зобов`язано управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі Івано-Франківської області нараховувати і виплачувати в користь ОСОБА_4 згідно з ст.ст.50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» основну пенсію в розмірі шести мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров`ю в розмірі 50 процентів мінімальної пенсії за віком, встановленої ст.28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» починаючи з 23 травня 2010 року з врахуванням виплачених сум (а.с.9-10).
17.03.2016 Галицьким районним судом Івано-Франківської області видано виконавчий лист № 2а-1116/2010, на підставі якого старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень ДВСГУЮ в Івано-Франківській області винесено постанову №50601366 про відкриття виконавчого провадження. (а.с.11-13).
На виконання рішення суду Галицьким об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Івано-Франківської області здійснено нарахування суми пенсії ОСОБА_4 за період з 23.05.2010 по 22.07.2011 в розмірі 49421,32 грн. (а.с.13).
Згідно листа ГТУЮ в Івано-Франківській області № Г19/01-33 від 03.05.2017 позивача повідомлено, що 25.05.2016 виконавчий лист №2а-1116/2010 від 16.08.2012 внесено до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою, в порядку «першої черги» задоволення вимог заявників відповідно до Порядку погашення заборгованості за рішенням суду, виконання яких гарантується державою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №440 від 03.09.2014. Вказаний лист зареєстрований у Реєстрі Рішень під № 51238849 (а.с.14-16).
Виконавчий лист №2а-1116/2010 від 16.08.2012 з пакетом документів передано 12.08.2016 до Державної казначейської служби України через Головне управління державного казначейства в Івано-Франківській області на виконання.
Невиконання рішення суду на підставі вищевказаного виконавчого листа слугувало підставою для звернення позивача з даним позовом до суду.
При вирішенні даного спору, суд виходив з наступного нормативного регулювання спірних правовідносин.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначає Закон України «Про виконавче провадження».
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).
Згідно з ч.1 та ч.2 ст.2 цього Закону примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці, визначені Законом України "Про державну виконавчу службу" (далі - державні виконавці).
Державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії (ч.1 ст.11 Закону України «Про виконавче провадження»).
Закон України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» № 4901-VI від 05.06.2012 встановлює гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених Законом України "Про виконавче провадження" (далі - рішення суду), та особливості їх виконання (ч.1 ст.1 цього Закону).
Відповідно до ч.1 ст.2 даного Закону держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобовязання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є: державний орган; державні підприємство, установа, організація (далі - державне підприємство); юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства (далі - юридична особа).
В ч.1 ст.3 вказаного Закону передбачено, що виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.
Згідно із ч.2 ст.3 цього Закону стягувач за рішенням суду про стягнення коштів з державного органу звертається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у строки, встановлені Законом України "Про виконавче провадження", із заявою про виконання рішення суду. Разом із заявою стягувач подає до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, документи та відомості, необхідні для перерахування коштів, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
Перерахування коштів стягувачу здійснюється у тримісячний строк з дня надходження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, необхідних для цього документів та відомостей (ч.4 ст.3 даного Закону).
Згідно з п.3 розд. ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, що набрали законної сили (тобто до 01.01.2013 року), боржниками за якими є визначені частиною першою статті 2 цього Закону суб'єкти, які видані або ухвалені до набрання чинності цим Законом, подаються до органу державної виконавчої служби протягом шести місяців з дня набрання чинності цим пунктом.
Заборгованість погашається в такій черговості: у першу чергу погашається заборгованість за рішеннями суду щодо пенсійних та соціальних виплат, про стягнення аліментів, відшкодування збитків та шкоди, завданих внаслідок злочину або адміністративного правопорушення, каліцтва або іншого ушкодження здоров'я, а також у зв'язку з втратою годувальника; у другу чергу погашається заборгованість за рішеннями суду, пов'язаними з трудовими правовідносинами; у третю чергу погашається заборгованість за всіма іншими рішеннями суду.
Бюджетні асигнування на погашення заборгованості визначаються законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
З метою реалізації п.3 розд.II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 №440 затверджено Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою (далі - Порядок № 440).
В п.2 Порядку №440 визначено, що боржник це зазначений у рішенні суду або виконавчому документі субєкт, який повинен сплатити кошти або вчинити інші дії майнового характеру щодо особи, на користь чи в інтересах якої ухвалено це рішення.
Згідно з п.3 вказаного Порядку рішення подаються до органів державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника для проведення їх обліку, інвентаризації заборгованості та подальшої передачі до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для погашення заборгованості.
Заявник подає до органу державної виконавчої служби: заяву про виконання рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних для перерахування коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв'язку, якщо зазначений рахунок відсутній; оригінал (дублікат) виконавчого документа або рішення суду (належним чином завірену його копію); копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу державної податкової служби і мають відмітку у паспорті або до паспорта яких внесені дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків) та копію паспорта громадянина України (п.4 Порядку №440).
Пунктом 8 Порядку № 440 передбачено, що рішення розподіляються в порядку такої черговості погашення заборгованості: перша черга - рішення щодо пенсійних та соціальних виплат, про стягнення аліментів, відшкодування збитків та шкоди, завданих внаслідок злочину або адміністративного правопорушення, каліцтва або іншого ушкодження здоров'я, а також у зв'язку з втратою годувальника тощо.
Відповідно до п.13 Порядку №440 передача рішень до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється окремо щодо кожної черги щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом. Передача органам, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, рішень зобовязального характеру здійснюється після отримання від боржника, його правонаступника або органу державної влади, який прийняв рішення про припинення боржника - юридичної особи, документів про здійснення нарахування виплат за таким рішенням.
Згідно із п.14 Порядку №440 до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, передаються рішення, які надійшли до 1 числа місяця, що настав за звітним періодом. Відповідальна особа додає до рішень, які передаються до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, реквізити для перерахування коштів заявнику. У разі часткового виконання рішення до нього додаються підтверджувальні документи.
До рішень зобовязального характеру додаються оригінали документів про здійснення нарахування виплат за цим рішенням, підписані уповноваженою особою боржника, його правонаступника або органу державної влади, який прийняв рішення про припинення боржника - юридичної особи, і завірені гербовою печаткою.
Передача рішень здійснюється відповідальною особою на підставі акта приймання-передавання. Акти приймання-передавання складаються окремо щодо кожної черги погашення заборгованості та передаються органам, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, в паперовому та електронному вигляді (п.15 Порядку №440).
Відповідно до п.19 Порядку №440 бюджетні асигнування на погашення заборгованості визначаються законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
Погашення заборгованості здійснюється Казначейством в межах бюджетних асигнувань, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік, за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду на підставі рішень, поданих органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, згідно з Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. № 845 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 61, ст. 2431; 2013 р., № 9, ст. 334) (п.20 Порядку №440).
Колегією суддів встановлено, що ОСОБА_4 звернувся до відділу примусового виконання рішень ДВС України в Івано-Франківській області із заявою про виконання рішення суду. Старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень ДВСГУЮ в Івано-Франківській області винесено постанову №50601366 про відкриття виконавчого провадження.
На здійснення примусового виконання виконавчого листа №2а-1116/2010, виданого Галицьким районним судом від 17.03.2016, в частині зобов'язання управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі Івано-Франківської області нарахувати і виплатити позивачу пенсію з врахуванням виплачених сум, Управлінням державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області внесено до Реєстру Рішень, виконання яких гарантується державою, в порядку «першої черги» та передано до Головного державного казначейства в Івано-Франківській області на підставі акту приймання-передавання (а.с.16).
В свою чергу, Головне управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області направило документи щодо виконання зазначеного виконавчого листа до Державної казначейської служби України. Для забезпечення безспірного списання коштів державного бюджету відкрито в установленому порядку відповідний рахунок.
Таким чином, з 12.08.2016 на виконанні Державної казначейської служби України за бюджетною програмою «Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою» знаходиться виконавчий лист, виданий Галицьким районним судом Івано-Франківської області по справі №2а-1116/2010, про стягнення коштів у сумі 49 421, 32 грн. на користь ОСОБА_4, який надійшов від органів державної виконавчої служби.
На момент звернення ОСОБА_4 до Державної казначейської служби України про хід виконання виконавчого листа №2а-1116/2010, пройшло більше трьох місяців з дня надходження виконавчого листа, однак кошти позивачу не виплачені.
В свою чергу, погашення заборгованості здійснюється Казначейством в межах бюджетних асигнувань, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік, за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду на підставі рішень, поданих органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, згідно з Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року № 845 (далі - Порядок № 845).
Згідно з п.2 Порядку № 845 безспірне списання це операції з коштами державного та місцевих бюджетів, що здійснюються з метою виконання рішень про стягнення коштів Казначейством та його територіальними органами без згоди (подання) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, боржників, органів місцевого самоврядування та/або державних органів на підставі виконавчих документів.
Відповідно до п.3 Порядку № 845 рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).
Дії органів Казначейства з виконання виконавчих документів можуть бути оскаржені до Казначейства або суду (п.15 Порядку №845).
Відповідно до п.47 Порядку №845 безспірне списання коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів, здійснюється Казначейством на підставі поданих: 1) органом Казначейства: документів та відомостей, надісланих стягувачами та боржником; інформації про неможливість виконання безспірного списання коштів з рахунків боржника; 2) керівником органу державної виконавчої служби зазначених у пункті 7 цього Порядку документів та відомостей.
Згідно із п. 48 Порядку № 845, для забезпечення безспірного списання коштів державного бюджету згідно з п. 47 цього Порядку в Казначействі України відкривається в установленому порядку відповідний рахунок.
Перерахування коштів стягувачу здійснюється Казначейством у тримісячний строк з дня надходження необхідних документів та відомостей.
У разі коли для здійснення безспірного списання коштів державного бюджету згідно з пунктами 47 і 50 цього Порядку необхідні додаткові кошти понад обсяг відповідних бюджетних призначень, Казначейство подає протягом 10 днів з дня надходження виконавчих документів Мінфіну пропозиції щодо необхідності внесення змін до закону про Державний бюджет України (п. 49 Порядку № 845).
Судом встановлено, що виконавчий лист від 16.08.2012 за №2а-1116/2010, виданий Галицьким районним судом Івано-Франківської області, 12.08.2016 року був зареєстрований в Реєстрі Рішень, виконання яких гарантується державою (перша черга задоволення вимог).
Згідно витягу з Реєстру судових рішень від 31.10.2017, вказаний вище виконавчий лист знаходиться в Реєстрі за черговістю надходженням виконавчих документів під №116050 (а.с.93).
Як встановлено судом, в Законі України «Про державний бюджет України на 2017 рік» по Програмі «Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою» передбачено 5000,00 млн. грн. На виконанні Державної казначейської служби України знаходяться судові рішення про стягнення коштів у розмірі 891071241,36 грн., що надійшли та зареєстровані раніше виконавчого листа, виданого по справі №2а-1116/2010 (а.с.93).
Відповідно до ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
За таких обставин, аналізуючи наведені вище норми та даючи оцінку письмовим доказам, колегія суддів дійшла висновку, що відповідачем не надано суду належних доказів про надання ним до Мінфіну пропозицій щодо необхідності внесення змін до закону про Державний бюджет України протягом 10 днів з дня надходження виконавчого листа за №2а-1116/2010 від 16.08.2012 (тобто в період з 13.08.2016 по 22.08.2016) у зв»язку з неможливістю здійснення безспірного списання коштів через їх недостатність.
При цьому надані в судовому засіданні листи, адресовані Міністерству фінансів України з цього приводу, стосуються інших періодів і не можуть слугувати доказами своєчасного, протягом 10-денного терміну, надання відповідачем пропозицій Мінфіну щодо необхідності внесення змін до закону про Державний бюджет України.
А тому підлягає задоволенню позовна вимога про визнання протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо невиконання виконавчого листа №2а-1116/2010, виданого Галицьким районним судом 17.03.2016.
Стосовно позовної вимоги щодо зобовязання Державної казначейської служби України виплатити ОСОБА_4 заборгованість по пенсійних виплатах в розмірі 49421, 32 грн., колегія суддів дійшла висновку, що такі позовні вимоги задоволенню не підлягають з огляду на те, що відповідні виплати можуть бути здійснені лише в порядку черговості відповідно до Реєстру Рішень, виконання яких гарантується державою.
При цьому, суд враховує, що безспірне списання коштів відбувається із затримкою у звязку із наявністю сформованої черги з виконавчих документів, що перебувають на виконанні та надійшли раніше, а також через обмежені бюджетні асигнування для погашення заборгованості за поданими судовими рішеннями, а не через протиправні дії відповідача.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до п.50 Порядку №845 компенсація за порушення встановленого законом строку перерахування коштів нараховується: Казначейством, якщо боржником є державний орган; державним виконавцем, якщо боржником є підприємство, установа, організація або юридична особа, зазначені в пункті 48 цього Порядку.
Компенсація виплачується Казначейством на підставі рішення або постанови про виплату компенсації за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів.
Згідно із п.51 Порядку №845 у рішенні (постанові) про виплату компенсації зазначаються: назва і дата видачі виконавчого документа, найменування органу, що його видав; повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, імя та по батькові (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), код згідно з ЄДРПОУ або податковий номер (для юридичних осіб), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серія і номер паспорта для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття такого номера, реквізити рахунків стягувача і боржника; дата надходження документів та відомостей, необхідних для перерахування коштів, дата закінчення встановленого законом строку для перерахування коштів, дата перерахування коштів стягувачу; строк прострочення платежу; реквізити рахунка, з якого здійснюється безспірне списання; спосіб перерахування коштів стягувачу; сума нарахованої компенсації.
Рішення про виплату компенсації затверджується Головою Казначейства, а постанова - керівником органу державної виконавчої служби.
Аналіз вказаних норм дає суду можливість дійти висновку, що питання про компенсацію за порушення встановленого законом строку перерахування коштів може бути вирішено Казначейством після перерахування коштів стягувачу.
А тому не підлягає задоволенню як передчасна позовна вимога про зобов»язання відповідача вчинити дії, передбачені Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року № 845, зокрема, нарахувати та виплатити вказану вище компенсацію.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обовязковість яких надана Верховною Радою України.
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів дійшла висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, слід стягнути з Державної казначейської служби України (код ЄДРПОУ 37567646) за рахунок бюджетних асигнувань даного субєкта владних повноважень в дохід державного бюджету 320 грн. судового збору, за частково задоволену позовну вимогу у розмірі 320 грн. (640 грн. : 2 = 320 грн.).
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 2, 8-14, 86, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИЛА:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо невиконання виконавчого листа №2а-1116/2010, виданого Галицьким районним судом 17.03.2016 року.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з Державної казначейської служби України (код ЄДРПОУ 37567646) за рахунок бюджетних асигнувань даного суб"єкта владних повноважень в дохід державного бюджету 320 грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддя:Лучко О.О.
Судді: Гундяк В.Д.
ОСОБА_1
Постанова складена в повному обсязі 27.11.2017.