
Справа № 361/6992/17
провадження № 2-а/361/672/17
04.12.2017
У Х В А Л А
04 грудня 2017 року м.Бровари
Броварський міськрайонний суд Київської області, суддя Селезньова Т.В., розглянувши адміністративний позов Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Декабристів 46» до Броварської міської ради, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, Товариства з обмеженою відповідальністю «Меркурій» про визнання протиправними та скасування записів про право власності,-
встановив:
У листопаді 2017 року позивачем пред’явлений позов, в якому він просив:
-визнати протиправним та скасувати запис №11688500 від 07.10.2015р. про реєстрацію права приватної власності за ОСОБА_1 на нежитлове приміщення №176, загальною площею 257,8кв.м, яке розташоване за адресою: м. Бровари, вул. Декабристів, 46;
-визнати протиправним та скасувати запис № 11687464 від 07.10.2015 р. про реєстрацію права приватної власності за ОСОБА_2 на нежитлове приміщення № 177, загальною площею 188,4 кв.м, яке розташоване за адресою: м. Бровари, вул. Декабристів, 46;
-визнати протиправним та скасувати запис № 11685618 від 07.10.2015 р. про реєстрацію права приватної власності за ОСОБА_3 на нежитлове приміщення № 178, загальною площею 270,0 кв.м, яке розташоване за адресою: м. Бровари, вул. Декабристів, 46.
Ухвалою суду від 17.11.2017 р. позов, як такий, що не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, залишений без руху.
01 грудня 2017 року позивачем на виконання вимог ухвали подано уточнений позов, в якому позивач виклав позовні вимоги у наступній редакції:
-визнати протиправним та скасувати запис № 11688500 від 07.10.2015 р., вчинений Реєстраційною службою Києво – Святошинського районного управління юстиції в Київській області, правонаступником якого є Броварська міська рада, про реєстрацію права приватної власності за ОСОБА_1 на нежитлове приміщення № 176, загальною площею 257, 8 кв.м, яке розташоване за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Декабристів, 46;
-визнати протиправним та скасувати запис № 11687464 від 07.10.2015 р., вчинений Реєстраційною службою Києво – Сятошинського районного управління юстиції в Київській області, правонаступником якого є Броварська міська рада, про реєстрацію права приватної власності за ОСОБА_2 на нежитлове приміщення № 177, загальною площею 188,4 кв.м, яке розташоване за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Декабристів, 46;
-визнати протиправним та скасувати запис № 11685618 від 07.10.2015 р., вчинений Реєстраційною службою Києво – Святошинського районного управління юстиції в Київській області, правонаступником якого є Броварська міська рада, про реєстрацію права приватної власності за ОСОБА_3 на нежитлове приміщення № 178, загальною площею 270,0 кв.м, яке розташоване за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Декабристів, 46.
Позивачем пред’явлений даний позов як адміністративний, тому питання про відкриття провадження у справі судом вирішується за правилами КАС України.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції – це переданий на вирішення адміністративного суду публічно – правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно п.6 ч.1 ст.3 КАСУ адміністративний позов -звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно- правових відносинах.
Згідно п.7 ч.1 ст.3 КАС України - суб’єкт владних повноважень – орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб’єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій, в тому числі делегованих повноважень.
Відповідно до ч.1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ч.1 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв’язку з здійсненням суб’єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв’язку з публічним формуванням суб’єкта владних повноважень шляхом виборів та референдуму. 2. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; 7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації; 8) спори фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", за виключенням спорів, пов’язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю.
За предметною підсудністю адміністративних справ, визначеною в ч.1 ст.18 КАС України, м ісцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; 2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; 5) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті; 6) адміністративні справи щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України; продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України; затримання іноземців та осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; 7) адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця щодо виконання рішень органів (посадових осіб), крім судових рішень.
Згідно із положеннями п.п.1,3 ч.1 ст.15 ЦПК України в порядку цивільного судочинства розглядаються справи щодо захист порушених, оспорюваних чи невизнаних прав, свобод, інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
За змістом позовної заяви позивач оспорює право власності відповідачів ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, Товариства з обмеженою відповідальністю «Меркурій» на нерухоме майно. Даний спір по суті є цивільним і має розглядатись в порядку цивільного судочинства.
Крім того, позов пред’явлено до вказаних осіб, які не є суб’єктами владних повноважень, а які є фізичними та юридичною особами, тому дані суб’єкти не можуть бути відповідачами у адміністративній справі. У наданий для усунення недоліків строк позивач не подав суду адміністративного позову, з такими позовними вимогами, які б могли розглядатись в порядку адміністративного судочинства. Тому підстав для відкриття провадження в адміністративній справі за даними вимогами суд не вбачає.
Закон не передбачає розгляд в одному провадженні цивільного і адміністративного позовів, тобто позовів, які повинні розглядатись за правилами різних судочинств. Позивачу може бути рекомендовано визначитись з способом захисту його прав, які вважає порушеними, і звернутись до суду з адміністративним позовом у разі оскарження дій (рішень) суб’єкта владних повноважень у сфері адміністративно правовій - у публічно- правових відносинах, визначивши відповідачем вказаний суб’єкт владних повноважень; а у разі порушення цивільних прав (припинення, оспорювання, невизнання права власності) – звернутись з відповідним позовом до суду з визначенням конкретних відповідачів- носіїв цивільних прав.
Згідно ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо: п.1) заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1 ст.109 КАСУ, суд,-
ухвалив:
У відкритті провадження у справі за адміністративним позовом Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Декабристів 46» до Броварської міської ради, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, Товариства з обмеженою відповідальністю «Меркурій» про визнання протиправними та скасування записів про право власності, - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т.В. Селезньова