
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2017 р. Справа № 820/5032/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Шевченко О.В.,
при секретарі - Шаталовій Н.В.,
за участі представників:
позивача - ОСОБА_1, відповідача - Чернишук К.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Харківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_3, з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Харківській області, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Харківській області від 31.05.2017 року № 116/2030-1303-17 щодо нарахування ОСОБА_3 транспортного податку з фізичних осіб за 2017 рік на суму 25 000,00 грн. В обґрунтування позовних вимог зазначено, що у відношенні позивача Головним управлінням ДФС у Харківській області винесено оскаржуване податкове повідомлення - рішення від 31.05.2017 року № 116/2030-1303-17 щодо нарахування ОСОБА_3 транспортного податку з фізичних осіб за 2017 рік на суму 25 000,00 грн. Позивач не погоджується із податковим повідомленням - рішенням від 31.05.2017 року № 116/2030-1303-17, вважає його необґрунтованим та протиправним, оскільки автомобіль, що перебуває у її власності, враховуючи рік випуску та об'єм двигуна 3 598 куб.см., не є об'єктом оподаткування у 2017 році, а його середньоринкова вартість не перевищує 375 розмірів мінімальної заробітної плати, а тому оскаржуване податкове повідомлення - рішення від 31.05.2017 року № 116/2030-1303-17 підлягає скасуванню у судовому порядку.
В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені вимоги адміністративного позову, просив суд задовольнити їх в повному обсязі.
Представник відповідача, в судовому засіданні проти задоволення адміністративного позову заперечував, просив в задоволенні позовних вимог відмовити.
Заслухавши в судовому засіданні пояснення представників сторін, дослідивши подані сторонами документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії САР 937480 (а.с. 7), позивач є власником автомобіля марки "Porsche Cayenne", 2013 року випуску, з об'ємом двигуна 3598 куб. см., тип пального бензин, дата реєстрації 11.07.2013 р., номер шасі WP1ZZZ92ZELA00219.
Як свідчать матеріали справи, Головним управлінням ДФС у Харківській області винесено оскаржуване податкове повідомлення - рішення від 31.05.2017 року № 116/2030-1303-17, яким відповідно до п.п. 267.8.1 п.267.8 ст. 267 Податкового кодексу України, яким визначено ОСОБА_3 суму податкового зобов'язання за платежем: транспортний податок з фізичних осіб за 2017 рік у розмірі 25 000,00 грн. (а.с. 8).
Не погоджуючись із позицією та рішеннями відповідача, позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із зазначеним позовом.
Відповідно до пунктів 267.1, 267.2 статті 267 ПК України, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.
Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального. Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.
Відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", установлено у 2017 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня - 3200 гривень.
Тобто, об'єктом оподаткування у 2017 році є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1 200 000 грн.
Механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей віднесення таких автомобілів до об'єктів оподаткування транспортним податком встановлено Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року № 66 (в редакції від 18.02.2016 року), пунктом 14 якої передбачено, що Мінекономрозвитку забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об'єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач та пробіг.
Матеріали справи містять роздруківку розміщеного на офіційному сайті Мінекономрозвитку (http://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA) Переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2017 році, згідно якої, автомобіль марки "Porsche Cayenne" є об'ємом циліндрів двигуна 3,6, тип пального бензин, може бути об'єктом оподаткування якщо з року випуску минуло не більше 2 років (включно) (а.с. 9 - 17).
Згідно Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії САР 937480 автомобіль позивача марки "Porsche Cayenne" 2013 року випуску, з якого і експлуатується позивачем.
Як підтверджено матеріалами справи, за допомогою калькулятора вартості (розміщений на офіційному сайті Мінекономрозвитку) позивачем здійснено розрахунок вартості свого автомобіля марки "Porsche Cayenne" 2013 року випуску з якого вбачається, що його середньоринкова вартість для цілей оподаткування транспортним податком відповідно до ст. 267 ПК України та Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів від 18 лютого 2016 року № 66 становить 941868,38 грн. (а.с. 18).
Суд зазначає, що в матеріалах справи відсутні докази того, що вартість транспортного засобу марки Porsche, модель Cayenne з об'ємом двигуна 3598 куб.см, 2013 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1, дата реєстрації 10.07.2013 року перевищує 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року відповідно до вимог підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу.
Жодних пояснень того, яким чином податковий орган прийшов до висновку, що вартість автомобіля позивача перевищує 375 розмірів мінімальної заробітної плати, представником відповідача до суду не надано.
Таким чином, оскільки автомобіль позивача не є об'єктом оподаткування, податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Харківській області від 31.05.2017 року № 116/2030-1303-17 підлягає скасуванню.
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З урахуванням вищезазначеного, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову в повному обсязі.
Відповідно до статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Харківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 31.05.2017 року № 116/2030-1303-17, прийняте Головним управлінням ДФС у Харківській області.
Стягнути на користь ОСОБА_3 (код НОМЕР_2) сплачену суму судового збору в розмірі 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Харківській області (код ЄДРПОУ 39599198).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 04 грудня 2017 року.
Суддя Шевченко О.В.