
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
про залишення позовної заяви без розгляду
28 листопада 2017 рокум. Ужгород№ 807/1018/17Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Гаврилка С.Є.,
з участю секретаря судового засідання - Кубічек Н.І.
за участі:
представника позивача - не з'явився;
представника відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщення Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Державної служби геології та надр України до Приватного акціонерного товариства "Мармуровий кар'єр "Трибушани" про анулювання спеціального дозволу на користування надрами, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 28 листопада 2017 року було проголошено вступну та резолютивну частини ухвали. Ухвалу у повному обсязі було складено 01 грудня 2017 року.
11 вересня 2017 року до Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася з позовною заявою Державна служба геології та надр України до Приватного акціонерного товариства "Мармуровий кар'єр "Трибушани", якою просить суд: "1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі; 2. Припинити право користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 2457 від 27.04.2001 виданого ПрАТ "Мармуровий кар'єр "Трибушини"".
27 листопада 2017 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження та просив суд задовольнити таку у повному обсязі.
Розгляд даної справи неодноразово відкладався з існуванням на те, об'єктивних причин.
З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку про необхідність залишення даної позовної заяви без розгляду з наступних причин.
Згідно статті 99 частини 1 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частина 2 статті 99 КАС України передбачає, що для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.
Як вбачається зі матеріалів даної адміністративної справи, 23 червня 2016 року Державною службою геології та надр України було видано наказ № 194 "Про проведення планових перевірок у ІІІ кварталі 2016 року" (а.с. 19).
Так, позивачем на адресу Приватного акціонерного товариства "Мармуровий кар'єр "Трибушани" було надіслано повідомлення про проведення планової перевірки (а.с. 20).
У період з 13 вересня 2016 року по 16 вересня 2016 року Західним міжрегіональним відділом Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України було проведено перевірку дотримання відповідачем законодавства у сфері видобування корисних копалин, про що 16 вересня 2016 року було складено Акт перевірки № 02-05/08/2016-18/п-123 (а.с.а.с. 21-28).
16 вересня 2016 року директору Приватного акціонерного товариства "Мармуровий кар'єр "Трибушани" було вручено припис № 503-16/02 від 16 вересня 2016 року з установленим терміном на усунення порушень до 16 жовтня 2016 року (а.с.а.с. 29, 30).
17 жовтня 2016 року Західним міжрегіональним відділом Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України було направлено на адресу Держгеонадр України Подання № 595-16/02 на зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами № 2457 від 27 квітня 2001 року, та зазначено, що станом на 17 жовтня 2016 року ПрАТ "Мармуровий кар'єр "Трибушани" не надано матеріалів, які підтверджують факт усунення порушень вимог законодавства у сфері надрокористування (а.с. 55).
У зв'язку з вказаними обставинами, Наказом Держгеонадр України від 16 листопада 2016 року № 428 внесено зміни до наказу Держгеонадр 28.11.2014 № 381 в частині підстав для зупинення дії дозволу та надано надрокористувачу 30 календарних днів для усунення порушень (а.с.а.с. 56, 57).
21 грудня 2016 року Державна служба геології та надр України листом № 23765/13/14-16 повідомила ПрАТ "Мармуровий кар'єр "Трибушани" про надання йому 30 календарних днів для усунення виявлених порушень (а.с. 58).
Як вбачається зі змісту службової записки головного спеціаліста відділу контролю за геологічним вивченням та використанням надр Департаменту державного геологічного контролю Лаврінок М.О., адресованій директору Департаменту державного геологічного контролю Гончаренку В.В., листом від 05 січня 2017 року № 4/04-12 ПрАТ "Мармуровий кар'єр "Трибушани" повідомляє про неможливість усунення порушень у зв'язку із зупиненням дії дозволу (а.с. 59).
Позивач, в силу своїх повноважень повинен був після 05 січня 2017 року вжити відповідні заходи щодо визначення волевиявлення відповідача про можливість припинення користування надрами.
У тексті позовної заяви позивач посилається на лист Державної служби геології та надр України від 03 березня 2017 року № 5180/13/14-17 (а.с. 60), адресований ПрАТ "Мармуровий кар'єр "Трибушани", в якому позивач просить відповідача у 15 денний строк надати до Держгеонадр власну позицію (згоду/не згоду) на припинення права користування надрами Прибуйського родовища, згідно з спеціальним дозволом на користування надрами № 2457 від 27 квітня 2001 року. Таким чином, позивач зазначає, що право на подачу позову відраховується з дня надходження до Держгеонадр України листа з рекомендованим повідомленням, з урахуванням 15 денного строку на відповідь ПрАТ "Мармуровий кар'єр "Трибушани", тобто з 25 березня 2017 року.
Суд вважає за необхідне зазначити, що в період із 05 січня 2017 року до 03 березня 2017 року позивачем не вчинялися жодних дій спрямованих на з'ясування позиції відповідача щодо припинення права користування надрами.
У розумінні статті 99 частини 2 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач мав право звернутися до суду із позовною заявою у шестимісячний строк, а саме в даному випадку, в період з 05 січня 2017 року по липень 2017 року.
Разом з тим, позивач, звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовною заявою до ПрАТ "Мармуровий кар'єр "Трибушани" 11 вересня 2017 року за вих. № 7264, що підтверджується відтиском штемпелю Закарпатського окружного адміністративного суду (а.с.а.с. 5-12).
Таким чином, суд розцінює лист Державної служби геології та надр України саме від 03 березня 2017 року № 5180/13/14-17, адресований ПрАТ "Мармуровий кар'єр "Трибушани", як такий, що був надісланий відповідачем (саме у березні 2017 року) з метою штучного продовження строку звернення до суду.
Виходячи з позовної заяви та доданих до неї документів та інших доказів наявних у матеріалах даної адміністративної справи суд вбачає, що позов Державної служби геології та надр України поданий поза межами строку, встановленого для звернення до суду з такими позовами.
Статтею 100 частиною 1 КАС України передбачено, що у разі якщо адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
У відповідності до вимог статті 100 частини 2 КАС України встановлено, що Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
У відповідності до вимог статті 155 частини 1 пункту 9 КАС України передбачено, що суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Враховуючи, що матеріали даної адміністративної справи не містять доказів поважності причин пропуску строків на звернення до суду, підстави для визнання причин пропуску такого строку поважними відсутні.
Згідно вимог статті 155 частини 3 КАС України встановлено, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить висновку про необхідність залишення даної позовної заяви без розгляду у зв'язку з пропущенням строку звернення до адміністративного суду.
Керуючись статтями 99, 100, 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Державної служби геології та надр України до Приватного акціонерного товариства "Мармуровий кар'єр "Трибушани" про анулювання спеціального дозволу на користування надрами - залишити без розгляду.
Особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також постановлення ухвали в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених статтею 167 частиною 4 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяС.Є. ГаврилкоСудове рішення № 70671391, Закарпатський окружний адміністративний суд було прийнято 28.11.2017. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти ключові дані про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити ключові дані.
Це рішення відноситься до справи № 807/1018/17. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: