КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Суддя-доповідач Вівдиченко Т.Р.
У Х В А Л А
"27" листопада 2017 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді Суддів За участю секретаряВівдиченко Т.Р. Земляної Г.В. Лічевецького І.О. Кондратенко Я.І.розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної судової адміністрації України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 вересня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 до Київського апеляційного адміністративного суду, Державної судової адміністрації України, третя особа: Державна казначейська служба України про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі - ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 звернулися до суду з позовом до Київського апеляційного адміністративного суду, Державної судової адміністрації України, третя особа: Державна казначейська служба України, в якому, з урахуванням змінених позовних вимог, просили: - визнати неправомірною бездіяльність Київського апеляційного адміністративного суду та Державної судової адміністрації щодо ненарахування та невиплати помічникам суддів Київського апеляційного адміністративного суду ОСОБА_5., ОСОБА_6., ОСОБА_7. заробітної плати за період роботи: з 26 жовтня 2014 року по 28 березня 2015 року - у розмірах, визначених абз.2 ч. 1 ст. 144 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (в редакції Закону України «Про прокуратуру»; з 29 березня 2015 року по 31 грудня 2015 року) у розмірах, визначених абз.2 ч. 1 ст. 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (в редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд»), без урахування з 09 вересня 2015 року 50-відсоткового зменшення розміру посадового окладу, введеного Постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року № 644 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», у повному обсязі з урахуванням усіх надбавок на інших виплат, які нараховуються залежно від розміру посадового окладу, у тому числі з індексацією нарахованої суми та з урахуванням виплачених коштів; - зобов'язати Київський апеляційний адміністративний суд здійснити перерахунок та виплату заробітної плати помічникам суддів Київського апеляційного адміністративного суду ОСОБА_5., ОСОБА_6., ОСОБА_7. за періоди: з 26 жовтня 2014 року по 28 березня 2015 року у розмірах, визначених абз.2 ч. 1 ст. 144 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (в редакції Закону України «Про прокуратуру»); з 29 березня 2015 року по 31 грудня 2015 року у розмірах, визначених абз.2 ч. 1 ст. 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (в редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд»), без урахування з 09 вересня 2015 року 50-відсоткового зменшення розміру посадового окладу, введеного Постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року № 644 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», у повному обсязі з урахуванням усіх надбавок на інших виплат, які нараховуються залежно від розміру посадового окладу, у тому числі з індексацією нарахованої суми та з урахуванням виплачених коштів; - зобов'язати Державну судову адміністрацію України забезпечити фінансування виплати заробітної плати помічникам суддів Київською апеляційного адміністративного суду ОСОБА_5., ОСОБА_6., ОСОБА_7. за періоди: з 26 жовтня 2014 року по 28 березня 2015 року у розмірах, визначених абз. 2 ч. 1 ст. 144 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (в редакції Закону України «Про прокуратуру»); з 29 березня 2015 року по 31 грудня 2015 року у розмірах, визначених абз.2 ч. 1 ст. 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (в редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд»), без урахування з 09 вересня 2015 року 50-відсоткового зменшення розміру посадового окладу, введеного Постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року № 644 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», у повному обсязі з урахуванням усіх надбавок та інших виплат, які нараховуються залежно від розміру посадового окладу, у тому числі з індексацією нарахованої суми та з урахуванням виплачених коштів, шляхом виділення відповідних коштів у розмірі, що відповідає вимогам наведених законодавчих норм; - допустити постанову до негайного виконання в частині виплати заробітної плати у межах суми стягнення за один місяць.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 вересня 2017 року адміністративний позов задоволено частково.
Визнано неправомірною бездіяльність Державної судової адміністрації щодо ненарахування та невиплати помічникам суддів Київського апеляційного адміністративного суду ОСОБА_5., ОСОБА_6., ОСОБА_7. заробітної плати за період роботи:
- з 26 жовтня 2014 року по 28 березня 2015 року - у розмірах, визначених абз.2 ч. 1 ст. 144 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції Закону України «Про прокуратуру»; з 29 березня 2015 року по 31 грудня 2015 року - у розмірах, визначених абз.2 ч. 1 ст. 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд», без урахування з 09 вересня 2015 року 50-відсоткового зменшення розміру посадового окладу, введеного Постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року № 644 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», у повному обсязі з урахуванням усіх надбавок на інших виплат, які нараховуються залежно від розміру посадового окладу, у тому числі з індексацією нарахованої суми та з урахуванням виплачених коштів.
Зобов'язано Державну судову адміністрацію України нарахувати та виплати помічникам суддів Київського апеляційного адміністративного суду ОСОБА_5., ОСОБА_6., ОСОБА_7. заробітну плату за період роботи:
- з 26 жовтня 2014 року по 28 березня 2015 року - у розмірах, визначених абз.2 ч. 1 ст. 144 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції Закону України «Про прокуратуру»; з 29 березня 2015 року по 31 грудня 2015 року - у розмірах, визначених абз.2 ч. 1 ст. 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд», без урахування з 09 вересня 2015 року 50-відсоткового зменшення розміру посадового окладу, введеного Постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року № 644 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», у повному обсязі з урахуванням усіх надбавок на інших виплат, які нараховуються залежно від розміру посадового окладу, у тому числі з індексацією нарахованої суми та з урахуванням виплачених коштів.
В решті позову відмовлено.
Не погодившись з постановою суду, відповідач - Державна судова адміністрація України звернувся з апеляційною скаргою, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до пункту 6 частини першої ст. 22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо, однією із сторін у справі є суд, в якому розглядається справа, або суддя цього суду.
Частиною другою ст. 22 КАС України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, що найбільш територіально наближений до цього суду, у випадку, передбаченому пунктами 4 і 6 частини першої цієї статті.
Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Оскільки, ОСОБА_5 працювала, а ОСОБА_6 та ОСОБА_7 працюють на даний час на посаді помічників судді Київського апеляційного адміністративного суду та оскаржують дії Київського апеляційного адміністративного суду, який є відповідачем у даній справі, колегія суддів приходить до висновку про те, що вказані обставини є перешкодою для розгляду даної справи колегією суддів Київського апеляційного адміністративного суду.
Виходячи з вищевикладеного, дана справа підлягає передачі для розгляду до Житомирського апеляційного адміністративного суду, як найбільш територіально наближеного суду.
Отже, колегія суддів приходить до висновку, що дану справу слід передати на розгляд Житомирського апеляційного адміністративного суду, як найбільш територіально наближеного до Київського апеляційного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 22, 160, 165 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Передати справу за апеляційною скаргою Державної судової адміністрації України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 вересня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 до Київського апеляційного адміністративного суду, Державної судової адміністрації України, третя особа: Державна казначейська служба України про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії за підсудністю до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Судді Вівдиченко Т.Р. Земляна Г.В. Лічевецький І.О.Повний текст ухвали виготовлено 30.11.2017 року