Постанова № 7060804, 04.12.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.12.2009
Номер справи
2а-24400/09/1270
Номер документу
7060804
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 грудня 2009 р. Справа № 2а-24400/09/1270

Категорія 2.11.17

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Борзаниці С.В.

при секретарі Гапоновій І.О.

розглянувши у судовому засіданні позовну заяву Комунального підприємства «Житлосервіс «Добробут» до Державної податкової інспекції в місті Сєвєродонецьку Луганської області про скасування податкового повідомлення рішення

в присутності сторін:

від позивача: Мова В.І. (довіреність від 05.01.2008 року)

від відповідача: Приходько Є.В. (довіреність № 2884-10-006 від 17.02.2009 р.)

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство «Житлосервіс «Добробут» звернулось з позовом до Державної податкової інспекції в місті Сєвєродонецьку Луганської області, в якому зазначало, що відповідачем було проведено перевірку КП «Житолервіс «Добробут», у звязку з чим складено акт перевірки своєчасності сплати узгодженої суми податкових зобовязань № 913/16-25057449 від 21.04.2009 року з наданим розрахунком штрафних санкцій у листі № 7589/16-28 від 07.05.2009 року, в якому встановлені порушення п.5.3.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі - Закон) на підставі п.п.17.1.17, п.17.1 ст.17 Закону.

18.06.2009 року позивачем було отримане податкове повідомлення рішення ДПІ в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 11.06.2009 року № 0001411600/0 про сплату штрафу в розмірі 81330.48 грн. за затримку на 210 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання в розмірі 162660.96 грн., яке було видане на основі вищезазначеного акту.

Вказане рішення позивач вважає незаконним, просить скасувати податкове повідомлення рішення від 11.06.2009 року № 0001411600/0 про сплату штрафу в розмірі 81330.48 грн. за затримку на 210 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання в розмірі 162660.96 грн. При цьому позивач зазначав, що відповідачем були використані декларації, по яким вже було прийняте рішення суду; вкаані в акті суми не є узгодженими сумами податкового зобовязання, а є сумами, які були відстрочені за рішенням суду; всі грошові зобовязання, як поточні, так і встановлені за рішенням суду, КП сплачує в повному обсязі; працівниками відповідача несвоєчаснго було внесене рішення господарського суду від 07.08.2006 року про розстрочку виплати заборгованості, після чого булонеобгрунтоване нарахування пені з серпня 2006 року по жовтень 2006 року.

В судове засідання сторони зявились. Представник позивача підтримав позовні вимоги, просив суд їх задовольнити. Представник відповідача позов не визнав, надав заперечення на позовну заяву, в яких просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог КП «Житлосервіс «Добробут».

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідачем було проведено перевірку КП «Житлосервіс «Добробут», у звязку з чим складено акт перевірки своєчасності сплати узгодженої суми податкових зобовязань № 913/16-25057449 від 21.04.2009 року /арк. справи № 19/ з наданим розрахунком штрафних санкцій у листі № 7589/16-28 від 07.05.2009 року /арк. справи № 25/, в якому встановлені порушення п.5.3.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі - Закон) на підставі п.п.17.1.17, п.17.1 ст.17 Закону.

18.06.2009 року позивачем було отримане податкове повідомлення рішення ДПІ в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 11.06.2009 року № 0001411600/0 про сплату штрафу в розмірі 50 % в сумі 81330.48 грн. за затримку на 210 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання в розмірі 162660.96 грн. /арк. справи № 6/.

Згідно ухвали господарського суду Луганської області від 07.08.2006 року позивачеві надана розстрочка виконання постанови господарського суду № 8/472 від 10.07.2006 року строком на 5 років, починаючи з 01 серпня 2006 року по 31 липня 2011 року включно у сумі 275802,02 грн. зі сплатою щомісячно по 4596,70 грн., у червні 2011 року 4596,72 грн.

Згідно графіку погашення податкового боргу від 29.11.2006 року в загальній сумі 262011,92 грн., затвердженого рішенням № 01/24-050 на виконання ухвали господарського суду Луганської області від 07.08.2006 року по справі №8/472, вказана сума боргу розстрочена на період з 29.11.2006 року по 31.07.2011 р.

Згідно наданих представником позивача платіжних доручень позивач своєчасно та відповідно до встановлених ухвалою господарського суду Луганської області строків та сум проводив погашення заборгованості, стягнутої відповідно до постанови господарського суду № 8/472 від 10.07.2006 року.

Згідно експертизи розрахунків з бюджетом по ПДВ комунального підприємства «Житло сервіс «Добробут» (2003-2008 роки) були зроблені наступні висновки. Процес перший у 2006 році господарський суд Луганської області прийняв рішення, а саме ухвалу від 07.08.2006 року №8/472 на суму 275802,02 грн., яку Комунальне підприємство повинне погасити як податковий борг протягом 5 років;

частину документів, які були покладені в основу фінансових вимог до Комунального підприємства, становили податкові декларації за наступними номерами:4442, 10215, 12881, 18351, 22849, 25466.

Процес другий процес складання у 2006 році ДПІ в м. Сєвєродонецьку акту перевірки своєчасності оплати узгодженої суми податкового зобовязання від 11.12.2006 року №1924/16-25057449;

при цьому у цей акт були покладені ті ж самі податкові декларації для розрахунку штрафних санкцій до Комунального підприємства, які були використані у процесі першому, а саме: податкові декларації №№ 4442, 10215, 12881, 18351, 22849, 25466.

Процес третій Господарський суд Луганської облаті прийняв ухвалу від 18.05.2007 року № 2/192 ад. по податковому боргу до Комунального підприємства на загальну суму 344977,42 грн..

Процес четвертий ДПІ в м, Сєвєродонецьку розробила акт від 16.07.2007 року №1522/16-25057449 по штрафним санкціям до Комунального підприємства.

Висновок: податкові декларації, по яким вже прийняті господарським судом відповідні дії до виконання Комунальним підприємством, чомусь були попрані ДПІ в м. Сєвєродонецьку, коли через 4 місяці ці ж податкові декларації були застосовані як документи, на основі яких були проведені розрахунки штрафних санкцій підприємству.

Згідно листів позивача на адресу відповідача КП «Житлосервіс «Добробут» неодноразово не погоджувався з діями відповідача по включенню розстрочених сум за рішенням господарського суду до складу заборгованості, по якій нараховувалися штрафні санкції.

ДПІ в м. Сєвєродонецьку Луганської області вказує, що акт перевірки обґрунтовується даними особової картки, яка ведеться згідно Наказу ДПА України «Про затвердження переліку та форм обліку податків і зборів (обовязкових платежів), що надходять до бюджетів та державних цільових фондів і порядку ведення цих форм» № 247 від 01.07.2005 року. Фактично розстрочення податкового боргу позивача згідно рішення господарського суду (ухвала від 07.08.2006 року по справі №8/472) здійснено з 29.11.2006 року на підставі Рішення на виконання ухвали господарського суду про розстрочення податкового боргу від 29.11.2006 року № 01/24-050 та графіку сплати погашення податкового боргу, який підписаний двома сторонами та скріплений печаткою з обох сторін. Це свідчить про узгодження ДПІ в м. Сєвєродонецьку з позивачем графіку нарахування розстрочених сум, починаючи з 29.11.2006 року по 15.07.20ам 11 р.

П.5.3.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначає, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

П.17.1.7. Закону визначає, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

Таким чином, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення рішення від 11.06.2009 року № 0001411600/0 ДПІ в м.Сєвєродонецьку Луганської області підлягає скасуванню з наступних підстав.

Відповідачем при перевірці були враховані декларації, по яким вже було прийнято рішення суду, тому було зайво нараховані штрафні санкції. Суми, про які йдеться в акті відповідача, не є узгодженими сумами податкового зобовязання, це суми, які були розстрочені за рішенням суду, а саме: рішення про надання розстрочки на суму 275802.02 грн. було прийнято Господарським судом Луганської області 07.08.2006 року, згідно якого КП «Житлосервіс «Добробут» і сплачувало заборгованість, але працівниками відповідача несвоєчасно було винесено рішення в особистий рахунок позивача, у звязку з чим відбулося незаконне нарахування пені з серпня по жовтень 2006 року.

При цьому суд не приймає за належний доказ достовірності розрахунку суми, зазначеної в податковому повідомленні-рішенні від 11.06.2009 року №0001411600/0, графік погашення податкового боргу від 29.11.2006 року в загальній сумі 262011,92 грн., затвердженого рішенням № 01/24-050 на виконання ухвали господарського суду Луганської області від 07.08.2006 року по справі №8/472, де вказана сума боргу розстрочена на період з 29.11.2006 року по 31.07.2011 р., оскільки вказаним рішенням та відповідним графіком не врахований зміст самої ухвали господарського суду Луганської області від 07.08.2006 року по справі №8/472, якою чітко вказані строки та суми погашення визначеної рішенням суду заборгованості. Вказана ухвала не оскаржена відповідачем, набрала чинності та є обовязковою для виконання та врахування при діяльності як відповідача, так і позивача.

Керуючись Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Комунального підприємства «Житлосервіс «Добробут» задовольнити повністю.

Скасувати податкове повідомлення рішення від 11.06.2009 року № 0001411600/0 про сплату штрафу в розмірі 81330.48 грн. за затримку на 210 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання в розмірі 162660.96 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу- з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 09 грудня 2009 року.

Суддя С.В.Борзаниця