ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
03 грудня 2009 року Справа № 2а-20788/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Ковальової Т.І.
при секретарі судового засідання Ворошило О.Є.,
За участю
представників сторін:
від позивача: Нечипорук В.М.
від відповідача: Максимова Р.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Лутугинського районного комунального підприємства „Райсількомунгосп” про стягнення суми економічних санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
02 березня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Лутугинського районного комунального підприємства „Райсількомунгосп”, в якому позивач просить стягнути з відповідача економічні санкції у сумі 58589,40 грн. на користь Державного бюджету України. В обґрунтування своїх позовних вимог Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області зазначила, що у період з 19.02.2009 по 28.02.2009 проводилась перевірка Лутугинського районного комунального підприємства „Райсількомунгосп” з питання дотримання порядку встановлення та застосування цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги. За результатами перевірки складено акт від 28.02.2009 № 62.
Підприємством порушено порядок формування та застосування тарифів, а саме: у період з 01.03.2007 по 31.01.2008, при нарахуванні плати підприємством необґрунтовано застосовано:
тариф на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій для населення с.Розкішне у розмірі 0,51грн./м , який не затверджено рішенням органу місцевого самоврядування; тариф на послуги з централізованого водопостачання для населення с.Новофедорівка, с.Петро-Миколаївка у розмірі 1,50грн./м , для населення с.Македонівка у розмірі 0,95грн./м , які погоджені рішеннями Волнухинської сільської ради від 16.06.2006 №2/5-23 та Кам'янської сільської ради від 17.10.2005 №18/2, але не були оприлюднені в засобах масової інформації, тобто не набрали чинності; тариф на послуги з централізованого водопостачання для населення с.Успенка у розмірі 0,95грн./м , який затверджено рішенням Успенської селищної ради від 14.10.2005 для Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода»; тариф на послуги з централізованого водопостачання для населення с.Первозванівка у розмірі 0,95грн./м , який не затверджено рішенням органу місцевого самоврядування. В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги просив стягнути з відповідача економічні санкції у сумі 58589,40 грн. на користь Державного бюджету України. В судовому засіданні представник відповідача позовні вимоги не визнав пояснив, що підприємство ліквідується через банкрутство. Суд заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав. У період з 19.02.2009 по 28.02.2009 проводилась перевірка Лутугинського районного комунального підприємства „Райсількомунгосп” з питання дотримання порядку встановлення та застосування цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги. За результатами перевірки складено акт від 28.02.2009 № 62. Підприємством порушено порядок формування та застосування тарифів, а саме: у період з 01.03.2007 по 31.01.2008, при нарахуванні плати підприємством необґрунтовано застосовано: - тариф на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій для населення с.Розкішне у розмірі 0,51грн./м , який не затверджено рішенням органу місцевого самоврядування; - тариф на послуги з централізованого водопостачання для населення с.Новофедорівка, с.Петро-Миколаївка у розмірі 1,50грн./м , для населення с.Македонівка у розмірі 0,95грн./м , які погоджені рішеннями Волнухинської сільської ради від 16.06.2006 №2/5-23 та Кам'янської сільської ради від 17.10.2005 №18/2, але не були оприлюднені в засобах масової інформації, тобто не набрали чинності; - тариф на послуги з централізованого водопостачання для населення с.Успенка у розмірі 0,95грн./м , який затверджено рішенням Успенської селищної ради від 14.10.2005 для Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода»; тариф на послуги з централізованого водопостачання для населення с.Первозванівка у розмірі 0,95грн./м , який не затверджено рішенням органу місцевого самоврядування. В результаті цього підприємством необґрунтовано одержана виручка. Відповідно до частини 5 статті 59 Закону України „Про місцеве самоврядування Україні" рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності: офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введе рішень у дію. Згідно з частиною другою статті 31 Закону „Про житлово-комунальні послуги” виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво житлово-комунальних послуг і подають їх на затвердження органам місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Ці дії призвели до порушення статті 57 Конституції України, статті 31 Закону України „Про житлово-комунальні послуги", частини п'ятої статті 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації від 30.11.1999 № 893 „Про тарифи на житлово-комунальні послуги надаються населенню" із змінами внесеними розпорядженням голови Луганської облдержадміністрації від 02.08.2002 №468. Відповідно до статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необґрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства. Крім того, стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Рішенням Держінспекціі з контролю за цінами в Луганській області від 04.03.2008 №37 за вказане порушення на підставі статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення застосовані економічні санкції у розмірі 58589,40 грн., які складаються з штрафу 39059,60 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 19529,80 грн. 05.03.2008 року рішення від 04.03.2008 року №37, претензія і припис були направлені на адресу відповідача, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлені. Рішення Держінспекції на цей час не оскаржено і є чинним. 06 серпня 2009 року справу було зупинено до розгляду справи 2а-20726/09/1270 за позовом комунального підприємства „Райсількомунгосп” до Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області про визнання недійсним рішення від 04.03.2008 року № 37 про застосування економічних санкції за порушення державної дисципліни цін. Ухвалою від 28 вересня 2009 року справу 2а-20726/09/1270 за позовом комунального підприємства „Райсількомунгосп” до Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області про визнання недійсним рішення від 04.03.2008 року № 37 про застосування економічних санкції за порушення державної дисципліни цін було залишено без розгляду. Таким чином, позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області знайшли обґрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства. У звязку з чим суд вважає за можливе стягнути на користь Державного бюджету України з Лутугинського районного комунального підприємства „Райсількомунгосп”, економічні санкції у сумі 58589,40 грн.
Керуючись ст.ст. 94, 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, ЗУ «Про ціни і ціноутворення», суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Лутугинського районного комунального підприємства „Райсількомунгосп” про стягнення суми економічних санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з Лутугинського районного комунального підприємства „Райсількомунгосп” на користь Державного бюджету України (код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет Лутугинського району, код 23487074, р/р 31115106700170 ) економічні санкції у розмірі 58589 грн. 40 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлений 08 грудня 2009 року.
СУДДЯ Т.І. Ковальова