КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-7384/09/1170
Категорія статобліку 6.6.4
27 листопада 2009 року Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Чубари Н.В.
при секретарі: Коробченко Є.К.
за участю представників:
- від позивача Панасенко І.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції м. Кіровограда (надалі позивач) до Приватного підприємства «Олікс» (надалі відповідач) про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення заборгованості в сумі 1335 грн. за рахунок майна відповідача.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що проведеною перевіркою відповідача встановлено порушення порядку проведення розрахунків за товари(послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. На підставі актів перевірки від 03.04.2009 р. було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001992320 від 17.04.2009 р. та № 0001982320 від 17.04.2009 р. на загальну суму 1335 грн. Відповідачем вказана сума штрафних санкцій сплачена не була, тому позивач звернувся до суду про стягнення вказаної суми в примусовому порядку.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позов у повному обсязі та просив його задовольнити з підстав, викладених в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання двічі не зявився. Повідомлений належним чином (а. с. 18, 27). Письмові заперечення проти позову не подав. Про причини неявки суд не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.
В судовому засіданні 27.11.2009 р. на підставі ст. 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Складення постанови в повному обсязі відкладено до 02.12.2009 р.
Розглянувши долучені до справи документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ПП «Олікс» зареєстровано Виконавчим комітетом Кіровоградської міської Ради 30.04.1996 року, свідоцтво серії АОО за № 076574 (а. с. 13).
Згідно ст.ст.15, 16 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995р. №265/95 (далі за текстом Закон №265/95) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог зазначеного закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
02.04.2009 року працівниками податкового органу при проведенні перевірки господарської одиниці-маршрутне таксі, маршрут руху № 21 вул. Бєляєва - Аеропорт, що належить ПП «Олікс» ліцензійна картка серії АА № 098820 строк дії до 13.03.2010 р., було встановлено що під час розрахунків за послуги перевезення пасажирів використовуються квитки на проїзд в маршрутному таксі серії ТТТЄ, які не відповідають вимогам Наказу Міністерства транспорту України від 31 травня 2000 року № 278 «Про затвердження Типових форм квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу автомобільним транспортом та Тарифних зон перевезення пасажирів автомобільним транспортом на приміських маршрутах» та Положенню про форму та зміст розрахункових документів затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01 грудня 2000 р. № 614.
Вартість послуги з перевезення пасажирів становить 1,50 грн., а загальна сума розрахункових операцій на момент перевірки склала 138,00 грн. Під час здійснення розрахункової операції не було видано розрахункового документу встановленого зразка (квиток на проїзд в маршрутному таксі), чим порушено п.1, 2 ст.3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/45-ВР від 06.07.1995 року.
Виявлені порушення зафіксовані в акті перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари(послуги) вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 0162/11/28/23/24150709 від 02.04.2009 року, який підписано директором ПП «Олікс» Харченко О.І. (а. с. 4-5).
На підставі акту перевірки винесено рішення № 0001992320 від 17.04.2009 року про нарахування штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сумі 690 грн., яке направлено рекомендованим листом з повідомленням на адресу ПП «Олікс».
Про отримання поштового відправлення свідчить підпис уповноваженої особи ПП «Олікс» 21.04.2009 року (а. с. 6).
02.04.2009 року працівниками податкового органу при проведенні перевірки господарської одиниці-маршрутне таксі, маршрут руху № 21 вул. Бєляєва - Аеропорт, що належить ПП «Олікс» ліцензійна картка серії АВ № 320280 строк дії до 11.05.2010 р., було встановлено що під час розрахунків за послуги перевезення пасажирів використовуються квитки на проїзд в маршрутному таксі серії ТТТЄ, які не відповідають вимогам Наказу Міністерства транспорту України від 31 травня 2000 року № 278 «Про затвердження Типових форм квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу автомобільним транспортом та Тарифних зон перевезення пасажирів автомобільним транспортом на приміських маршрутах» та Положенню про форму та зміст розрахункових документів затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01 грудня 2000 р. № 614.
Вартість послуги з перевезення пасажирів становить 1,50 грн., а загальна сума розрахункових операцій на момент перевірки склала 128,00 грн. Під час здійснення розрахункової операції не було видано розрахункового документу встановленого зразка (квиток на проїзд в маршрутному таксі), чим порушено п.1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/45-ВР від 06.07.1995 року.
Виявлені порушення зафіксовані в акті перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари(послуги) вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 0161/11/28/23/24150709 від 02.04.2009 року, який підписано директором ПП «Олікс» Харченко О.І.(а. с. 9-10).
На підставі акту перевірки винесено рішення № 0001982320 від 17.04.2009 року про нарахування штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сумі 645 грн., яке направлено рекомендованим листом з повідомленням на адресу ПП «Олікс».
Про отримання поштового відправлення свідчить підпис уповноваженої особи ПП «Олікс» 21.04.2009 року.(а.с.6)
Відповідно до абзацу четвертого статті 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі Закон про РРО) розрахункова операція - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий товар (ненадану послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Згідно з наведеним в абзаці п'ятнадцятому статті 2 Закону про РРО визначенням, розрахунковим документом є документ установлених форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій (далі - РРО) або заповнений вручну.
Відповідно до п. 7.1 Положення про форму та зміст розрахункових документів затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01 грудня 2000 р. № 614 Квитки на міські автомаршрути - це розрахункові документи, бланки яких виготовлені друкарським способом з урахуванням вимог, установлених відповідними центральними органами виконавчої влади, та які видаються при реєстрації розрахункових операцій за разові послуги з перевезення пасажирів у міському автотранспорті. Форми N КМА-1 квитка на міський автобус та N КМА-2 квитка на міське маршрутне таксі наведені в додатку 5.
Згідно п. 7.3 вказаного Положення квиток на міське маршрутне таксі повинен містити обов'язкові реквізити, визначені формою типу МА-2, що наведена в додатку 3 до наказу Мінтрансу N 278, а також серію (чотири літери) та номер (шість цифр).
Під час перевірки відповідача було встановлено, що квитки, які підтверджують факт оплати послуг по перевезенню в маршрутному таксі не відповідають встановленими вимогам, що є порушенням п. 1, 2 ст. 3 Закону про РРО: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
Відповідальність за невиконання зазначеного обов'язку передбачена пунктом 1 статті 17 Закону у вигляді фінансової санкції у розмірі п'ятикратного розміру вартості проданих товарів (наданих послуг).
Відомостей щодо сплати заборгованості в розмірі 1335,00 грн. в установлені строки та щодо оскарження відповідачем в судовому порядку зазначених рішень судом не встановлені.
Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.
Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані Позивачем підтверджують обставини, на які Позивач посилається та їх обґрунтування.
Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи Позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Так як судове рішення ухвалюється по справі у якій позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - юридична особа, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ПП «Олікс» за рахунок майна відповідача на користь державного бюджету України особі ДПІ м. Кіровограда (відділення ДКУ м. Кіровограда, банк: УДК в Кіровоградській області, МФО: 823016, ід. код 24145329, рахунок № 34122999700002) заборгованість в сумі 1335 (одна тисяча триста тридцять пять ) грн. 00 коп.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через Кіровоградський окружний адміністративний суд заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складено 02.12.2009 р.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Чубара Н.В.