Постанова № 70595859, 30.11.2017, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.11.2017
Номер справи
812/1699/17
Номер документу
70595859
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

8.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

30 листопада 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1699/17

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом головного управління ДФС у Луганській області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

15 листопада 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов головного управління ДФС у Луганській області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що в зв'язку з несплатою податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб за відповідачем утворився податковий борг у загальній сумі 72612,72 грн.

Сума податкового боргу виникла на підставі самостійно визначених відповідачем сум у податкових деклараціях з ПДВ за листопад 2016 року - січень 2017 року та винесених контролюючим органом податкових повідомлень-рішень від 04.11.2016 № НОМЕР_1, № НОМЕР_2.

Контролюючим органом на адресу відповідача було сформовано вимогу від 06.03.2017 № 11-17, яку вручено відповідачу 20.03.2017.

Представник позивача в судове засідання не прибув, надав суду клопотання, в якому позовні вимог підтримав у повному обсязі та просив розглянути справу без його участі.

Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, не прибув у судове засідання, надав через канцелярію суду заяву про визнання позовних вимог в повному обсязі та проведення судового засідання без його участі.

Згідно з частиною четвертою статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Відповідно до частини шостої статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи вищезазначені положення статті 128 КАС України, суд розглядає дану справу в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72, КАС України, суд дійшов такого.

Судом встановлено, що відповідач – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований Старобільською районною державною адміністрацією 11.07.2003, як фізична особа-підприємець (РНОКПП НОМЕР_3, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2), перебуває на обліку в Старобільській ОДПІ Головного управління ДФС у Луганській області (а.с.13).

Станом на 24.10.2017 за ОСОБА_1 обліковується податкова заборгованість з податку на доходи фізичних осіб у сумі 72 612,72 грн. (основний борг - 72160,35 грн. та пеня - 452,37 грн.):

- 17.04.2016 нараховано по податковому повідомленню-рішенню №0000251301 від 05.04.2016 (з урахуванням часткової переплати - 170,00 грн.) у сумі - 850,00 грн.;

- 19.02.2017 нарахованої у зв’язку з несплатою грошових зобов’язань самостійно визначених відповідачем в податковій декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік у сумі - 86310,35 грн.;

- 19.02.2017 відповідачем частково сплачено заборгованість у сумі - 3000,00 грн. (нараховано пеня - 126,98 грн.);

- 24.05.2017 відповідачем частково сплачено заборгованість у сумі 3000,00 грн. (нарахована пеня 3,21);

- 03.07.2017 відповідачем частково сплачено заборгованість у сумі 3000,00 грн. (нараховано пеня - 44,38 грн.);

- 25.09.2017 відповідачем частково сплачено заборгованість у сумі 3000,00 грн. (нараховано пеня - 130,68 грн.);

- 11.10.2017 відповідачем частково сплачено заборгованість у сумі 3000,00 грн. (нараховано пеня - 147,12 грн.) (а.с.8-11).

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України, який набрав чинності з 01 січня 2011 року.

Суд вказує, що відповідно до пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.п. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України є обов'язком платника податку подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням податків і зборів. Та відповідно п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Розділом IV ПК України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та сплатою податку на доходи фізичних осіб.

Пунктом 177.1. ст. 177 ПК України доходи фізичних осіб - підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу.

Пунктом 177.2. ст. 177 ПК України об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Пунктом 177.6. ст. 177 ПК України у разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими цим Кодексом для платників податку - фізичних осіб.

Пунктом 177.11. ст. 177 ПК України фізичні особи - підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений підпунктом 49.18.5 пункту 49.18 статті 49 цього Кодексу, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Пунктом 11 ст. 56 ПК України передбачено, що не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Старобільською ОДПІ Головного управління ДФС у Луганській області проведено перевірку ФОП ОСОБА_1, за результатами якої складено акт від 30.03.2016 № 69/1300-2563418212. На підставі вказаного акта перевірки винесено податкове повідомлення-рішення від 05.04.2016 № НОМЕР_4, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на доходи з фізичних осіб – штрафні санкції у сумі 1020,00 грн (а.с.11).

Визначена у податковому повідомленні-рішенні від 05.04.2016 № НОМЕР_4 сума штрафної санкції відповідачем не сплачена, а саме рішення не оскаржувалось ні в адміністративному, ні в судовому порядку.

Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПК України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з пунктом 57.3 статті 57 ПК України встановлено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідач не сплатив у встановлені строки податкове зобов'язання з податку на доходи з фізичних осіб.

Відповідно до пункту 129.1 статті 129 ПК України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.

Згідно з пунктом 129.4 статті 129 ПК України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

У зв'язку з несплатою суми податкової заборгованості з податку на доходи з фізичних осіб у сумі 72160,35 грн, відповідачу була нарахована пеня у загальному розмірі 452,37 грн, що підтверджується розрахунком суми заборгованості та витягом з інтегрованих карток платника податків (а.с. 5-8).

Згідно з п. 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

За правилами, визначеними п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідно до п.п. 20.1.34. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Законом України від 21.12.2016 № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» доповнено ПК України статтею 19-3 та викладено в новій редакції п.п.19.1.1 п.19.1 ст.19, якими визначено перелік функцій державний податкових інспекцій, а функції контрольно-перевірочної роботи закріплено виключно за контролюючими органами обласного та центрального рівнів.

З метою погашення податкового боргу Старобільською ОДПІ Головного управління ДФС у Луганській області направлено відповідачу податкову вимогу форми «Ф» від 06.03.2017 № 11-17 (а.с.12). Однак, вжиті заходи не призвели до погашення податкового боргу.

Податковий борг у добровільному порядку не було сплачено, що підтверджується витягами з інтегрованих карток платника податків (а.с.7,8,21).

Таким чином, суд вважає встановленим, що за відповідачем дійсно існує податковий борг у зазначеній сумі, про яку він повідомлений, яка ним не оспорена, до теперішнього часу не сплачена.

Відповідач визнав позовні вимоги в повному обсязі, про що надав письмову заяву.

В силу ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

У частинах 3, 4 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Підстав для неприйняття визнання адміністративного позову судом не встановлено.

За таких обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов головного управління ДФС у Луганській області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості, - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_3, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_3) кошти за податковим боргом з податку на доходи фізичних осіб на суму 72 612, 72 грн (сімдесят дві тисячі шістсот дванадцять гривень 72 коп.) за рахунок коштів платника з рахунків у банках, що його обслуговують.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя ОСОБА_2