
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
28 листопада 2017 року м. Київ К/800/18269/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Веденяпін О.А., перевіривши матеріали касаційної скарги Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 листопада 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 16 травня 2017 року у справі №826/13437/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Трансспец Інвест" до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, третя особа - Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, про скасування податкового повідомлення-рішення, стягнення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість,
в с т а н о в и в:
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 06 червня 2017 року касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві залишено без руху та встановлено 30-денний строк для усунення недоліків касаційної скарги, оскільки скаржник не надав документа про сплату судового збору у встановленому законодавством розмірі.
Ухвалу про залишення касаційної скарги без руху Державна податкова інспекція у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві отримала 19 червня 2017 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 25 липня 2017 року, яку отримано скаржником 17 серпня 2017 року, продовжено відповідачу строк на 30 днів для усунення недоліків касаційної скарги.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 12 жовтня 2017 року, яку отримано скаржником 19 жовтня 2017 року, продовжено відповідачу строк на 30 днів для усунення недоліків касаційної скарги.
На адресу Вищого адміністративного суду України надійшли клопотання скаржника, в яких він повторно просив відстрочити йому сплату судового збору та надати додатковий час для усунення недоліків касаційної скарги, посилаючись на відсутність належного фінансування податкового органу та недостатність коштів для сплати судового збору.
Клопотання скаржника про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Відповідно до частини 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно із частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” передбачено, що за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду справляється судовий збір у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” від 22 травня 2015 року №484-VІІІ зобов’язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України “Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” від 23 січня 2015 року №2 судам роз'яснено, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Отже, відсутність видатків на оплату судового збору у кошторисі скаржника не може бути підставою для відстрочення сплати судового збору, обов’язок сплати якого встановлено чинним законодавством.
Клопотання скаржника про надання додаткового часу для усунення недоліків касаційної скарги також задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Як свідчать матеріали касаційної скарги, скаржнику вже двічі (у липні та жовтні 2017 року) продовжувався строк для усунення недоліків касаційної скарги, з травня 2017 року він мав достатній час для усунення недоліків касаційної скарги і ним не надано доказів вчинення будь-яких дій, спрямованих на виконання обов’язку зі сплати судового збору за подання касаційної скарги у справі №826/13437/16.
За таких обставин відсутні поважні причини, які б могли бути підставою для продовження процесуального строку, встановленого судом.
З огляду на викладене, недоліки касаційної скарги скаржником не усунено.
Відповідно до частини третьої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Згідно з частиною третьою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Враховуючи викладене, касаційну скаргу слід повернути особі, яка її подала.
Повернення касаційної скарги не позбавляє скаржника права звернутися до суду з касаційною скаргою повторно.
Керуючись статтями 88, 102, 108, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в :
У задоволенні клопотань Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про відстрочення сплати судового збору та продовження строку для усунення недоліків касаційної скарги відмовити.
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 листопада 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 16 травня 2017 року у справі №826/13437/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Трансспец Інвест" до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, третя особа - Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, про скасування податкового повідомлення-рішення, стягнення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість повернути скаржнику.
Копію ухвали про повернення касаційної скарги разом з доданими до касаційної скарги матеріалами направити особі, яка подавала касаційну скаргу, а касаційну скаргу залишити у суді касаційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та порядку, визначеними статтями 237, 238, 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.А. Веденяпін