
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 810/1863/17
Суддя доповідач Земляна Г.В.
У Х В А Л А
29 листопада 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Земляна Г.В., перевіривши апеляційну скаргу Києво - Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 вересня 2017 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Верест» до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 вересня 2017 року позов задоволено повністю.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням відповідач подав апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу вважаю, що вона не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам частини 6 статті 187 КАС України з наступних підстав:
В порушення вимог частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства апелянтом не сплачено судовий збір.
Відповідно до підпункту 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011, № 3674-VI в редакції чинній на час подачі апеляційної скарги, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду має бути сплачено 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до положень Закону України "Про судовий збір", розмір ставки за подання до адміністративного суду позову майнового характеру станом на дату подання позовної заяви суб'єктом владних повноважень, юридичною особою була встановлена сума 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Так, сума позову в данному випадку - 17 000, 00 грн.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб становить - 1600 грн.
Таким чином судовий збір за подання апеляційної скарги має бути сплачений апелянтом в сумі 1760 грн.(1600 х 110%).
При цьому, апелянт не входять в перелік осіб, які відповідно до статті 5 цього Закону користуються пільгами по сплаті судового збору (в редакції Закону № 3674-VI чинній на момент подання апеляційної скарги).
Платiжнi реквізити для перерахування судового збору до Київського апеляційного адміністративного суду: Отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897, банк отримувача - ГУДКCУ у м. Києві, код банку отримувача (МФО) - 820019, Рахунок отримувача - 31211206781007, код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Водночас, слід зазначити, що з метою допуску до правосуддя, суд роз'яснює апелянту, що він має право звернутись до суду з клопотанням про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, з одночасним наданням документів в підтвердження неможливості сплатити судовий збір на момент звернення з апеляційною скаргою.
Окрім того, в порушення вимог ч.5 ст 187 КАСУкраїни, апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше.
Разом з тим до матеріалів справи долучена ксерокопія довіреності підписана в.о. начальника Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_1, на право представляти в судовому засіданні інтереси Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області - завідувача сектору супроводження судових спорів за результатами фактичних перевірок юридичного управління - ОСОБА_2.
Однак зазначене доручення не є оригіналом, а ксерокопія належним чином не завірена мокрою печаткою установи й не дотримано усіх стандартів засвідчення копії документа.
Окрім того, в матеріалах справи відсутній наказ про призначення ОСОБА_1 виконуючим обов'язків начальника Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекці Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області.
Оскільки зазначені обставини перешкоджають прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції, тому відповідно до вимог статтей 108 та 189 КАС України, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.
А апелянту протягом п'ятнадцяти днів з моменту отримання копії ухвали слід усунути недоліки апеляційної скарги шляхом сплати судового збору у розмірі 1760 грн. або надання мотивованого клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, з одночасним наданням документів на підтвердження неможливості сплатити судовий збір на момент звернення з апеляційною скаргою.
Надати оригінал або належним чином завірену копію довіреності на завідувача сектору супроводження судових спорів за результатами фактичних перевірок юридичного управління - ОСОБА_2.
А також належним чином завірену копію наказу про призначення ОСОБА_1 виконуючим обов'язків начальника Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекці Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Києво - Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 вересня 2017 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Верест» до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій - залишити без руху та надати апелянту строк для усунення недоліків протягом п'ятнадцяти днів з моменту отримання копії ухвали.
В разі невиконання вимог суду до строку встановленого судом апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута апелянту.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, встановленні статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя
Київського апеляційного адміністративного суду Г.В.Земляна