
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
17 листопада 2017 р.Р і в н еСправа №817/1378/17
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Щербакова В.В., за участю секретаря судового засідання Сисун Н.В., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник ОСОБА_1,
відповідача: представник ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ОСОБА_3 приватного підприємства фірми "Промсервіс" доГоловного управління ДФС у Рівненській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,В С Т АН О В И В:
Мале приватне підприємство фірма "Промсервіс" (далі МППФ "Промсервіс") звернулося до суду з позовом до Головного управління ДФС у Рівненській області (далі ГУ ДФС у Рівненській області) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень форми "Ш" від 07.09.2017 №0003464000, №0003474000, №0003484000, №0003494000, №0003504000, №0003514000, №0003524000, №0003534000, №0003544000, №0003554000, №0003564000, №0003574000, №0003584000, №0003594000.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що висновки акта камеральної перевірки, на підставі якого прийнято оспорювані податкові повідомлення-рішення, не ґрунтуються на достовірних, об'єктивних та належним чином встановлених і відображених у акті даних, не відповідають фактичним обставинам та суперечать чинному законодавству.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала та суду пояснила, що позивачем було вчасно перераховано всі суми податкового зобовязання з акцизного податку, що підтверджується відповідними платіжними дорученнями. Крім того, дотримання МППФ Промсервіс податкового законодавства зі сплати акцизного податку підтверджено в судовому порядку. Вважає, що обовязок позивача зі своєчасної сплати податку було виконано до закінчення граничного строку його сплати, а тому спірні податкові повідомлення-рішення є протиправними та такими, що підлягають скасуванню. Просила позов задовольнити повністю.
Відповідач, ГУ ДФС у Рівненській області, позов не визнав з підстав, викладених у письмових запереченнях.
Представник відповідача у судовому засіданні надала пояснення, які повністю співпадають з позицією, що викладена в письмових запереченнях, зокрема пояснила, що на підставі даних картки особового рахунку у позивача є податковий борг з акцизного податку, який щомісяця, починаючи з червня 2016 року, виникає внаслідок несплати узгоджених податкових зобов'язань, самостійно визначених у декларації за квітень 2016 року. Кошти, які сплачувались в подальшому як сплата податкових зобов'язань з цього податку, спрямовувались в рахунок погашення податкового боргу, що призвело до невчасної сплати і стало підставою для застосування штрафів, передбачених ст.126 Податкового кодексу України. Згідно з даними інтегрованої картки платника податків, сплати до бюджету узгодженого грошового зобовязання не відбулося, податковий борг не погашений. Відтак оспорювані податкові повідомлення-рішення прийняті в межах повноважень, наданих чинним законодавством. Просила у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Заслухавши пояснення представників сторін, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.
Судом встановлено, що у серпні 2017 року ГУ ДФС у Рівненській області було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у декларації акцизного податку МППФ Промсервіс за квітень-грудень 2016 року та січень-травень 2017 року, за наслідками якої складено акт від 14.08.2017 № 202/17-00-40/13981123 (т.3 а.а.с.63-66).
Згідно з висновками вказаного акта перевірки податковим органом встановлено, що МППФ Промсервіс несвоєчасно сплачено узгоджені податкові зобовязання з акцизного податку в загальній сумі 4454734,05грн. в квітні-грудні 2016 року та січні-травні 2017 року.
Разом з тим, у акті перевірки контролюючим органом зазначено, що позивачем із затримкою сплачувався акцизний податок за квітень-грудень 2016 року та січень-травень 2017 року до бюджетів м.Сарни, м.Рівне, Гощанського району, Здолбунівського району, м.Острога, Костопільського району, м.Дубно.
07.09.2017, на підставі вказаного акту перевірки, ГУ ДФС у Рівненській області було сформовано податкові повідомлення-рішення форми «Ш»:
- №0003464000, яким за затримку на 27, 29, 29, 27, 29, 29 календарних днів сплати грошового зобовязання з акцизного податку в сумі 1065754,40грн. до позивача застосовано штраф в розмірі 10% на суму 106575,44грн. (т.1 а.с.5);
- №0003474000, яким за затримку на 60, 60, 61, 61, 31, 61, 60, 58, 57, 58, 31, 31 календарних днів сплати грошового зобовязання з акцизного податку в сумі 2041276,75грн. до позивача застосовано штраф в розмірі 20% на суму 408255,35грн. (т.1 а.с.6);
- №0003484000, яким за затримку на 26, 27, 28, 28, 29, 29, 28, 30, 25 календарних днів сплати грошового зобовязання з акцизного податку в сумі 129961,00грн. до позивача застосовано штраф в розмірі 10% на суму 12996,10грн. (т.1 а.с.7);
- №0003494000, яким за затримку на 31, 31, 31, 56, 31, 31 календарних днів сплати грошового зобовязання з акцизного податку в сумі75116,00грн. до позивача застосовано штраф в розмірі 20% на суму 15023,20грн. (т.1 а.с.8);
- №0003504000, яким за затримку на 1, 28, 27, 25, 29, 29, 25, 28, 30 календарних днів сплати грошового зобовязання з акцизного податку в сумі 190115,50грн. до позивача застосовано штраф в розмірі 10% на суму 19011,55грн. (т.1 а.с.9);
- №0003514000, яким за затримку на 31, 31, 31, 31, 31, 56, 31 календарних днів сплати грошового зобовязання з акцизного податку в сумі 145766,70грн. до позивача застосовано штраф в розмірі 20% на суму 29153,34грн. (т.1 а.с.10);
- №0003524000, яким за затримку на 28, 30, 25, 29, 28, 27, 30, 29, 28 календарних днів сплати грошового зобовязання з акцизного податку в сумі 33893,00грн. до позивача застосовано штраф в розмірі 10% на суму 3389,30грн. (т.1 а.с.11);
- №0003534000, яким за затримку на 31, 31, 31, 61, 60, 31, 31, 31 календарних днів сплати грошового зобовязання з акцизного податку в сумі 45708,00грн. до позивача застосовано штраф в розмірі 20% на суму 9141,60грн. (т.1 а.с.12);
- №0003544000, яким за затримку на 27, 25, 26, 28, 28 календарних днів сплати грошового зобовязання з акцизного податку в сумі 276421,70грн. до позивача застосовано штраф в розмірі 10% на суму 27642,17грн. (т.1 а.с.13);
- №0003554000, яким за затримку на 56, 62, 31, 58, 56 календарних днів сплати грошового зобовязання з акцизного податку в сумі 117150,00грн. до позивача застосовано штраф в розмірі 20% на суму 23430,00грн. (т.1 а.с.14);
- №0003564000, яким за затримку на 28, 25, 29, 28, 27, 25 календарних днів сплати грошового зобовязання з акцизного податку в сумі 149454,40грн. до позивача застосовано штраф в розмірі 10% на суму 14945,44грн. (т.1 а.с.15);
- №0003574000, яким за затримку на 31, 56, 56, 60, 31, 58, 62, 56, 61, 58 календарних днів сплати грошового зобовязання з акцизного податку в сумі 98084,60грн. до позивача застосовано штраф в розмірі 20% на суму 19616,92грн. (т.1 а.с.16);
- №0003584000, яким за затримку на 27, 30, 28, 25, 25, 28, 29, 29, 29, 28 календарних днів сплати грошового зобовязання з акцизного податку в сумі 47867,00грн. до позивача застосовано штраф в розмірі 10% на суму 4786,70грн. (т.1 а.с.17);
- №0003594000, яким за затримку на 31, 31, 31, 31, 31 календарних днів сплати грошового зобовязання з акцизного податку в сумі 23940,00грн. до позивача застосовано штраф в розмірі 20% на суму 4788,00грн. (т.1 а.с.18).
Вважаючи такі рішення податкового органу протиправними, МППФ Промсервіс звернулося до суду з відповідним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, які виникли між сторонами, суд зазначає наступне.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, та порядок їх адміністрування, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України.
Статтею 9 та підпунктом 14.1.4 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що акцизний податок - непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених цим Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції), який належить до загальнодержавних податків і зборів та справляється на всій території України.
Відповідно до пп.14.1.39 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з пп.14.1.156 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 38.1 статті 38 Податкового кодексу України визначено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою (п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України).
За приписами пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Статтею 9 та підпунктом 14.1.4 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що акцизний податок - непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених цим Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції), який належить до загальнодержавних податків і зборів та справляється на всій території України.
Суми податку перераховуються до бюджету платниками акцизного податку протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період (пп.222.1.1 п.222.1 ст.222 Податкового кодексу України).
Відповідно до ст.223 Податкового кодексу України, базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю. Платник податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених або переобладнаних на митній території України; імпортер алкогольних напоїв та тютюнових виробів; субєкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів; оптовий постачальник електричної енергії подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 цього Кодексу.
Таким чином, останнім днем сплати акцизного податку є 30-ий день після звітного періоду.
Як вбачається з матеріалів справи, зокрема, з декларацій акцизного податку за 2016 2017 роки, самостійно поданих МППФ Промсервіс до контролюючого органу, який обслуговує територію Сарненського району Рівненської області, позивачем задекларовано податкових зобовязань:
- в сумі 61496,00грн. за квітень 2016 року, які сплачені в сумі 83496,00грн. на підставі платіжного доручення від 17.05.2016 №2427 (т.1 а.а.с.39-42, 95);
- в сумі 63228,00грн. за травень 2016 року, які сплачені в сумі 41228,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.06.2016 №556 (т.1 а.а.с.43-46, 96). Відтак, враховуючи переплату за квітень 2016 року, позивачем за квітень та травень 2016 року було задекларовано 124724,00грн. та сплачено 124724,00грн.;
- в сумі 76695,00грн. за червень 2016 року, які сплачені в сумі 76695,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.07.2016 №1152 (т.1 а.а.с.47-50, 97);
- в сумі 79139,00грн. за липень 2016 року, які сплачені в сумі 79139,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.08.2016 №1819 (т.1 а.а.с.51-54, 98);
- в сумі 72849,00грн. за серпень 2016 року, які сплачені в сумі 72849,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.09.2016 №2501 (т.1 а.а.с.55-58, 99);
- в сумі 75621,00грн. за вересень 2016 року, які сплачені в сумі 75621,00грн. на підставі платіжного доручення від 28.10.2016 №627 (т.1 а.а.с.59-62, 100);
- в сумі 74477,00грн. за жовтень 2016 року, які сплачені в сумі 74477,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.11.2016 №1424 (т.1 а.а.с.63-66, 101);
- в сумі 53349,00грн. за листопад 2016 року, які сплачені в сумі 53349,00грн. на підставі платіжного доручення від 28.12.2016 №1608298598 (т.1 а.а.с.67-70, 102);
- в сумі 60389,00грн. за грудень 2016 року, які сплачені в сумі 60389,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.01.2017 №727 (т.1 а.а.с.71-74, 103);
- в сумі 55550,00грн. за січень 2017 року, які сплачені в сумі 55550,00грн. на підставі платіжного доручення від 02.03.2017 №1602 (т.1 а.а.с.75-78, 104);
- в сумі 65624,00грн. за лютий 2017 року, які сплачені в сумі 65624,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.03.2017 №2439 (т.1 а.а.с.79-82, 105);
- в сумі 101181,00грн. за березень 2017 року, які сплачені в сумі 101181,00грн. на підставі платіжного доручення від 27.04.2017 №3334 (т.1 а.а.с.83-86, 106);
- в сумі 92461,00грн. за квітень 2017 року, які сплачені в сумі 92461,00грн. на підставі платіжного доручення від 26.05.2017 №4425 (т.1 а.а.с.87-90, 107);
- в сумі 67714,00грн. за травень 2017 року, які сплачені в сумі 67714,00грн. на підставі платіжного доручення від 27.06.2017 №5854 (т.1 а.а.с.91-94, 108).
Таким чином, до місцевого бюджету м.Сарни Рівненської області позивачем вчасно сплачено узгоджені податкові зобовязані з акцизного податку.
Разом з тим, з декларацій акцизного податку за 2016 2017 роки, самостійно поданих МППФ Промсервіс до контролюючого органу, який обслуговує територію м.Рівного Рівненської області, вбачається, що позивачем задекларовано податкових зобовязань:
- в сумі 272785,00грн. за квітень 2016 року, які сплачені в сумі 273985,00грн. на підставі платіжного доручення від 17.05.2016 №2418 (т.1 а.а.с.109-112, 165);
- в сумі 298695,00грн. за травень 2016 року, які сплачені в сумі 148634,19грн. на підставі платіжного доручення від 18.05.2016 №2428, в сумі 13361,96грн. на підставі платіжного доручення від 19.05.2016 №2430, в сумі 135498,85грн. на підставі платіжного доручення від 30.06.2016 №559 (т.1 а.а.с.113-116, 166-168). Тобто, враховуючи переплату згідно з платіжним дорученням від 17.05.2016 №2418 на суму 1200,00грн., позивачем за травень 2016 року було перераховано до бюджету 298695,00грн. податкових зобовязань, а відтак у повному обсязі;
- в сумі 314499,00грн. за червень 2016 року, які сплачені в сумі 314499,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.07.2016 №1150 (т.1 а.а.с.117-120, 169);
- в сумі 328364,00грн. за липень 2016 року, які сплачені в сумі 328364,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.08.2016 №1818 (т.1 а.а.с.121-124, 170);
- в сумі 352885,00грн. за серпень 2016 року, які сплачені в сумі 352885,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.09.2016 №2500 (т.1 а.а.с.125-128, 171);
- в сумі 361197,00грн. за вересень 2016 року, які сплачені в сумі 361197,00грн. на підставі платіжного доручення від 28.10.2016 №621 (т.1 а.а.с.129-132, 172);
- в сумі 362871,00грн. за жовтень 2016 року, які сплачені в сумі 362871,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.11.2016 №1427 (т.1 а.а.с.133-136, 173);
- в сумі 341839,00грн. за листопад 2016 року, які сплачені в сумі 341839,00грн. на підставі платіжного доручення від 28.12.2016 №1608298601 (т.1 а.а.с.137-140, 174);
- в сумі 366628,00грн. за грудень 2016 року, які сплачені в сумі 366628,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.01.2017 №723 (т.1 а.а.с.141-144, 175);
- в сумі 337427,00грн. за січень 2017 року, які сплачені в сумі 337427,00грн. на підставі платіжного доручення від 28.02.2017 №1560 (т.1 а.а.с.145-148, 176);
- в сумі 326492,00грн. за лютий 2017 року, які сплачені в сумі 326492,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.03.2017 №2442 (т.1 а.а.с.149-152, 177);
- в сумі 379133,00грн. за березень 2017 року, які сплачені в сумі 379133,00грн. на підставі платіжного доручення від 28.04.2017 №3339 (т.1 а.а.с.153-156, 178);
- в сумі 385021,00грн. за квітень 2017 року, які сплачені в сумі 379133,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.05.2017 №4427 (т.1 а.а.с.157-160, 179);
- в сумі 325606,00грн. за травень 2017 року, які сплачені в сумі 325606,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.06.2017 №5933 (т.1 а.а.с.161-164, 180).
Відтак, до місцевого бюджету м.Рівного Рівненської області позивачем вчасно сплачено узгоджені податкові зобовязані з акцизного податку.
З декларацій акцизного податку за 2016 2017 роки, самостійно поданих МППФ Промсервіс до контролюючого органу, який обслуговує територію Гощанського району Рівненської області, вбачається, що позивачем задекларовано податкових зобовязань:
- в сумі 14747,00грн. за квітень 2016 року, які сплачені в сумі 14747,00грн. на підставі платіжного доручення від 17.05.2016 №2420 (т.1 а.а.с.181-184, 237);
- в сумі 15247,00грн. за травень 2016 року, які сплачені в сумі 15247,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.06.2016 №553 (т.1 а.а.с.185-188, 238);
- в сумі 16672,00грн. за червень 2016 року, які сплачені в сумі 16672,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.07.2016 №1151 (т.1 а.а.с.189-1925, 239);
- в сумі 17919,00грн. за липень 2016 року, які сплачені в сумі 17919,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.08.2016 №1824 (т.1 а.а.с.193-196, 240);
- в сумі 17520,00грн. за серпень 2016 року, які сплачені в сумі 17520,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.09.2016 №2503 (т.1 а.а.с.197-200, 241);
- в сумі 17620,00грн. за вересень 2016 року, які сплачені в сумі 17620,00грн. на підставі платіжного доручення від 28.10.2016 №622 (т.1 а.а.с.201-204, 242);
- в сумі 16878,00грн. за жовтень 2016 року, які сплачені в сумі 16878,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.11.2016 №1423 (т.1 а.а.с.205-208, 243);
- в сумі 16385,00грн. за листопад 2016 року, які сплачені в сумі 16385,00грн. на підставі платіжного доручення від 28.12.2016 №1608298597 (т.1 а.а.с.209-212, 244);
- в сумі 18237,00грн. за грудень 2016 року, які сплачені в сумі 18237,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.01.2017 №725 (т.1 а.а.с.213-216, 245);
- в сумі 17086,00грн. за січень 2017 року, які сплачені в сумі 17086,00грн. на підставі платіжного доручення від 02.03.2017 №1601 (т.1 а.а.с.217-220, 246);
- в сумі 15659,00грн. за лютий 2017 року, які сплачені в сумі 15659,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.03.2017 №2438 (т.1 а.а.с.221-224, 247);
- в сумі 18721,00грн. за березень 2017 року, які сплачені в сумі 18721,00грн. на підставі платіжного доручення від 27.04.2017 №3338 (т.1 а.а.с.225-228, 248);
- в сумі 20024,00грн. за квітень 2017 року, які сплачені в сумі 20024,00грн. на підставі платіжного доручення від 26.05.2017 №4426 (т.1 а.а.с.229-232, 249);
- в сумі 13366,00грн. за травень 2017 року, які сплачені в сумі 13366,00грн. на підставі платіжного доручення від 27.06.2017 №5853 (т.1 а.а.с.233-236, 250).
Отже, до бюджету Гощанського району Рівненської області позивачем вчасно сплачено узгоджені податкові зобовязані з акцизного податку.
Як вбачається з декларацій акцизного податку за 2016 2017 роки, самостійно поданих МППФ Промсервіс до контролюючого органу, який обслуговує територію Здолбунівського району Рівненської області, позивачем задекларовано податкових зобовязань:
- в сумі 23679,00грн. за квітень 2016 року, які сплачені в сумі 23679,00грн. на підставі платіжного доручення від 17.05.2016 №2424 (т.2 а.а.с.1-4, 57);
- в сумі 27269,00грн. за травень 2016 року, які сплачені в сумі 27269,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.06.2016 №555 (т.2 а.а.с.5-8, 58);
- в сумі 28993,00грн. за червень 2016 року, які сплачені в сумі 28993,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.07.2016 №1147 (т.2 а.а.с.9-12, 59);
- в сумі 30400,00грн. за липень 2016 року, які сплачені в сумі 30400,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.08.2016 №1815 (т.2 а.а.с.13-16, 60);
- в сумі 32342,00грн. за серпень 2016 року, які сплачені в сумі 32342,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.09.2016 №2497 (т.2 а.а.с.17-20, 61);
- в сумі 31765,00грн. за вересень 2016 року, які сплачені в сумі 31765,00грн. на підставі платіжного доручення від 31.10.2016 №3110 (т.2 а.а.с.21-24, 62);
- в сумі 30832,00грн. за жовтень 2016 року, які сплачені в сумі 30832,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.11.2016 №1421 (т.2 а.а.с.25-28, 63);
- в сумі 27107,00грн. за листопад 2016 року, які сплачені в сумі 27107,00грн. на підставі платіжного доручення від 28.12.2016 №1608298599 (т.2 а.а.с.29-32, 64);
- в сумі 29352,00грн. за грудень 2016 року, які сплачені в сумі 29352,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.01.2017 №724 (т.2 а.а.с.33-36, 65);
- в сумі 24695,00грн. за січень 2017 року, які сплачені в сумі 24695,00грн. на підставі платіжного доручення від 02.03.2017 №1605 (т.2 а.а.с.37-40, 66);
- в сумі 26981,00грн. за лютий 2017 року, які сплачені в сумі 26981,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.03.2017 №2437 (т.2 а.а.с.41-44, 67);
- в сумі 30970,00грн. за березень 2017 року, які сплачені в сумі 30970,00грн. на підставі платіжного доручення від 27.04.2017 №3337 (т.2 а.а.с.45-48, 68);
- в сумі 36065,00грн. за квітень 2017 року, які сплачені в сумі 36065,00грн. на підставі платіжного доручення від 25.05.2017 №4423 (т.2 а.а.с.49-52, 69);
- в сумі 19980,00грн. за травень 2017 року, які сплачені в сумі 19980,00грн. на підставі платіжного доручення від 27.06.2017 №5857 (т.2 а.а.с.53-56, 70).
Таким чином, до бюджету Здолбунівського району Рівненської області позивачем вчасно сплачено узгоджені податкові зобовязані з акцизного податку.
Крім того, з декларацій акцизного податку за 2016 2017 роки, самостійно поданих МППФ Промсервіс до контролюючого органу, який обслуговує територію м.Острога Рівненської області, вбачається, що позивачем задекларовано податкових зобовязань:
- в сумі 4788,00грн. за квітень 2016 року, які сплачені в сумі 4788,00грн. на підставі платіжного доручення від 17.05.2016 №2423 (т.2 а.а.с.71-74, 127);
- в сумі 5086,00грн. за травень 2016 року, які сплачені в сумі 5086,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.06.2016 №557 (т.2 а.а.с.75-78, 128);
- в сумі 5006,00грн. за червень 2016 року, які сплачені в сумі 5006,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.07.2016 №1146 (т.2 а.а.с.79-82, 129);
- в сумі 5458,00грн. за липень 2016 року, які сплачені в сумі 5458,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.08.2016 №1814 (т.2 а.а.с.83-86, 130);
- в сумі 6026,00грн. за серпень 2016 року, які сплачені в сумі 6026,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.09.2016 №2496 (т.2 а.а.с.87-90, 131);
- в сумі 5881,00грн. за вересень 2016 року, які сплачені в сумі 5881,00грн. на підставі платіжного доручення від 28.10.2016 №626 (т.2 а.а.с.91-94, 132);
- в сумі 6544,00грн. за жовтень 2016 року, які сплачені в сумі 6544,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.11.2016 №1422 (т.2 а.а.с.95-98, 133);
- в сумі 5906,00грн. за листопад 2016 року, які сплачені в сумі 5906,00грн. на підставі платіжного доручення від 28.12.2016 №1608298600 (т.2 а.а.с.99-102, 134);
- в сумі 7410,00грн. за грудень 2016 року, які сплачені в сумі 7410,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.01.2017 №728 (т.2 а.а.с.103-106, 135);
- в сумі 6032,00грн. за січень 2017 року, які сплачені в сумі 6032,00грн. на підставі платіжного доручення від 02.03.2017 №1604 (т.2 а.а.с.107-110, 136);
- в сумі 5291,00грн. за лютий 2017 року, які сплачені в сумі 5291,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.03.2017 №2436 (т.2 а.а.с.111-114, 137);
- в сумі 5841,00грн. за березень 2017 року, які сплачені в сумі 5841,00грн. на підставі платіжного доручення від 27.04.2017 №3333 (т.2 а.а.с.115-118, 138);
- в сумі 13010,00грн. за квітень 2017 року, які сплачені в сумі 13010,00грн. на підставі платіжного доручення від 25.05.2017 №4422 (т.2 а.а.с.119-122, 139);
- в сумі 11336,00грн. за травень 2017 року, які сплачені в сумі 11336,00грн. на підставі платіжного доручення від 27.06.2017 №5856 (т.2 а.а.с.123-126, 140).
Відтак, до місцевого бюджету м.Острога Рівненської області позивачем вчасно сплачено узгоджені податкові зобовязані з акцизного податку.
З декларацій акцизного податку за 2016 2017 роки, самостійно поданих МППФ Промсервіс до контролюючого органу, який обслуговує територію Костопільського району Рівненської області, вбачається, що позивачем задекларовано податкових зобовязань:
- в сумі 11893,00грн. за квітень 2016 року, які сплачені в сумі 21893,00грн. на підставі платіжного доручення від 17.05.2016 №2425 (т.2 а.а.с.141-144, 197);
- в сумі 12125,00грн. за травень 2016 року, які сплачені в сумі 2125,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.06.2016 №554 (т.2 а.а.с.145-148, 198). Відтак, враховуючи переплату за квітень 2016 року на суму 10000,00грн., позивачем за травень 2016 року сплачено суму акцизного податку повністю;
- в сумі 11869,00грн. за червень 2016 року, які сплачені в сумі 11869,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.07.2016 №1148 (т.2 а.а.с.149-152, 199);
- в сумі 13274,00грн. за липень 2016 року, які сплачені в сумі 13274,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.08.2016 №1820 та в сумі 17919,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.08.2016 №1816 (т.2 а.а.с.153-156, 200-201);
- в сумі 13295,00грн. за серпень 2016 року, які сплачені в сумі 13295,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.09.2016 №2498 (т.2 а.а.с.157-160, 202);
- в сумі 14279,00грн. за вересень 2016 року, які сплачені в сумі 14279,00грн. на підставі платіжного доручення від 28.10.2016 №625 (т.2 а.а.с.161-164, 203);
- в сумі 13302,00грн. за жовтень 2016 року, які сплачені в сумі 13302,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.11.2016 №1425 (т.2 а.а.с.165-168, 204);
- в сумі 14010,00грн. за листопад 2016 року, які сплачені в сумі 14010,00грн. на підставі платіжного доручення від 28.12.2016 №1608298596 (т.2 а.а.с.169-172, 205);
- в сумі 17260,00грн. за грудень 2016 року, які сплачені в сумі 17260,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.01.2017 №722 (т.2 а.а.с.173-176, 206);
- в сумі 15264,00грн. за січень 2017 року, які сплачені в сумі 15264,00грн. на підставі платіжного доручення від 02.03.2017 №1603 (т.2 а.а.с.177-180, 207);
- в сумі 14328,00грн. за лютий 2017 року, які сплачені в сумі 14328,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.03.2017 №2440 (т.2 а.а.с.181-184, 208);
- в сумі 18288,00грн. за березень 2017 року, які сплачені в сумі 18288,00грн. на підставі платіжного доручення від 27.04.2017 №3336 (т.2 а.а.с.185-188, 209);
- в сумі 19415,00грн. за квітень 2017 року, які сплачені в сумі 19415,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.05.2017 №4609 (т.2 а.а.с.189-192, 210);
- в сумі 18053,00грн. за травень 2017 року, які сплачені в сумі 18053,00грн. на підставі платіжного доручення від 27.06.2017 №5855 (т.2 а.а.с.193-196, 211).
Отже, до бюджету Костопільського району Рівненської області позивачем вчасно сплачено узгоджені податкові зобовязані з акцизного податку.
Як вбачається з декларацій акцизного податку за 2016 2017 роки, самостійно поданих МППФ Промсервіс до контролюючого органу, який обслуговує територію м.Дубно Рівненської області, позивачем задекларовано податкових зобовязань:
- в сумі 18000,00грн. за квітень 2016 року, які сплачені в сумі 36000,00грн. на підставі платіжного доручення від 17.05.2016 №2426 (т.2 а.а.с.212-215; т.3 а.с.18);
- в сумі 21939,00грн. за травень 2016 року, які сплачені в сумі 3939,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.06.2016 №558 (т.2 а.а.с.216-219; т.3 а.с.19). Відтак, з врахуванням переплати за квітень 2016 року на суму 18000,00грн., позивачем за травень 2016 року сплачено суму акцизного податку повністю;
- в сумі 21334,00грн. за червень 2016 року, які сплачені в сумі 21334,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.07.2016 №1149 (т.2 а.а.с.220-223; т.3 а.с.20);
- в сумі 24456,00грн. за липень 2016 року, які сплачені в сумі 24456,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.08.2016 №1817 (т.2 а.а.с.224-227; т.3 а.с.21);
- в сумі 25305,00грн. за серпень 2016 року, які сплачені в сумі 25305,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.09.2016 №2499 (т.2 а.а.с.228-231; т.3 а.с.22);
- в сумі 24926,00грн. за вересень 2016 року, які сплачені в сумі 24926,00грн. на підставі платіжного доручення від 28.10.2016 №623 (т.2 а.а.с.232-235; т.3 а.с.23);
- в сумі 27957,00грн. за жовтень 2016 року, які сплачені в сумі 31765,00грн. на підставі платіжного доручення від 28.10.2016 №624 (т.2 а.а.с.236-239; т.3 а.с.24);
- в сумі 25237,00грн. за листопад 2016 року, які сплачені в сумі 21429,00грн. на підставі платіжного доручення від 28.12.2016 №1608298602 (т.2 а.а.с.240-243; т.3 а.с.25). Відтак, з врахуванням переплати за жовтень 2016 року на суму 3808,00грн., позивачем за листопад 2016 року сплачено суму акцизного податку повністю;
- в сумі 28056,00грн. за грудень 2016 року, які сплачені в сумі 28056,00грн. на підставі платіжного доручення від 30.01.2017 №726 (т.2 а.а.с.244-247; т.3 а.с.26);
- в сумі 27486,00грн. за січень 2017 року, які сплачені в сумі 27486,00грн. на підставі платіжного доручення від 02.03.2017 №1606 (т.2 а.а.с.248-250; т.3 а.а.с.1, 27);
- в сумі 24389,00грн. за лютий 2017 року, які сплачені в сумі 24389,00грн. на підставі платіжного доручення від 29.03.2017 №2441 (т.3 а.а.с.2-5, 28);
- в сумі 31595,00грн. за березень 2017 року, які сплачені в сумі 31595,00грн. на підставі платіжного доручення від 27.04.2017 №3335 (т.3 а.а.с.6-9, 29);
- в сумі 41581,00грн. за квітень 2017 року, які сплачені в сумі 41581,00грн. на підставі платіжного доручення від 25.05.2017 №4424 (т.3 а.а.с.10-13, 30);
- в сумі 41584,00грн. за травень 2017 року, які сплачені в сумі 41584,00грн. на підставі платіжного доручення від 27.06.2017 №5858 (т.3 а.а.с.14-17, 31).
Відтак, до місцевого бюджету м.Дубно Рівненської області позивачем вчасно сплачено узгоджені податкові зобовязані з акцизного податку.
Таким чином, проаналізувавши сплату позивачем акцизного податку судом встановлено, що за періоди квітень-грудень 2016 року та січень-травень 2017 року, МППФ "Промсервіс" вчасно сплачено всі суми податкових зобовязань, задекларованих у податкових деклараціях акцизного податку у взаємовідносинах із бюджетами м.Сарни, м.Рівне, Гощанського району, Здолбунівського району, м.Острога, Костопільського району, м.Дубно.
Відтак, висновки контролюючого органу про наявність, на момент виникнення спірних правовідносин, у платника податків заборгованості перед бюджетом зі сплати акцизного податку є безпідставними.
Згідно з п.38.1 ст.38 Податкового кодексу України, виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Разом з тим, у п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобовязання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобовязання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобовязання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Таким чином, визначальним фактором для застосування штрафних (фінансових) санкцій контролюючим органом до платника податків, є наявність несвоєчасної сплати узгодженого податкового зобовязання саме з вини такого платника податків.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для застосування до позивача положень п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України, оскільки ним виконані усі дії, які від нього залежали для належного виконання податкових зобов'язань, а саме: своєчасно, у строки, встановлені п.п.57.1 ст.57, п.223.1, п.223.2 ст.223 Податкового кодексу України, подав до банківської установи платіжні доручення про перерахування до бюджету грошових зобовязань по акцизному податку за періоди квітень-грудень 2016 року та січень-травень 2017 року, а відтак виконав свій податковий обов'язок.
Щодо посилань відповідача на те, що кожного місяця, починаючи з червня 2016 року у позивача виникає податковий борг з акцизного податку внаслідок несплати узгоджених податкових зобов'язань, самостійно визначених у декларації за квітень 2016 року, а кошти, які сплачувались в подальшому як сплата податкових зобов'язань з цього податку, спрямовувались в рахунок погашення податкового боргу, що призвело до невчасної сплати і стало підставою для застосування штрафів, передбачених ст.126 Податкового кодексу України, суд зазначає, що своєчасність сплати позивачем грошового зобов'язання з акцизного податку до відповідних бюджетів за квітень та частково травень 2016 року встановлено постановами Рівненського окружного адміністративного суду від 17.11.2016 у справі №817/900/16, від 14.11.2016 у справах №817/901/16, №817/919/16, №817/920/16 та №817/921/16, від 20.09.2016 у справі №817/1022/16, від 03.07.2017 у справі №817/308/17 (т.3 а.а.с.67-128). Вказані судові рішення набрали законної сили, а тому в силу вимог ч.1 ст.72, ч.2 ст.255 КАС України не потребують доказування.
Крім того, в силу положень ст.60 Податкового кодексу України, у разі наявності рішення суду, що набрало законної сили, про скасування суми грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні або в податковій вимозі, то такі рішення контролюючого органу вважаються відкликаними у день набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Разом з тим, суд вважає за необхідне звернути увагу відповідача на те, що інтегрована картка платника не може бути підставою нарахування, збільшення чи зменшення податкового зобовязання для такого платника, тим більше доказом такого нарахування, збільшення чи зменшення податкового зобовязання, оскільки відповідно до вимог Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 №422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за №751/28881, інтегрована картка платника є лише формою оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів, тобто містить лише інформацію, які характеризує стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами. Нарахування ж та/або сплата податкового зобов'язання здійснюється виключно на підставі податкової декларації, в силу дії п.46.1 ст.46 Податкового кодексу України.
Відповідно до ст.ст.11, 71 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно зі статтею 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з пп.21.1.1 п.21.1 ст.21 ПК України, посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами.
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що відповідач у спірних правовідносинах не дотримав вимог законодавства, та взагалі не надав суду жодних доказів правомірності прийнятих ним податкових повідомлень-рішень, відтак, не мав визначених Податковим кодексом України підстав для їх прийняття, а тому позов слід задовольнити в повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, суд присуджує на користь позивача понесені судові витрати.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області форми "Ш" від 07.09.2017 №0003464000.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області форми "Ш" від 07.09.2017 №0003474000.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області форми "Ш" від 07.09.2017 №0003484000.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області форми "Ш" від 07.09.2017 №0003494000.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області форми "Ш" від 07.09.2017 №0003504000.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області форми "Ш" від 07.09.2017 №0003514000.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області форми "Ш" від 07.09.2017 №0003524000.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області форми "Ш" від 07.09.2017 №0003534000.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області форми "Ш" від 07.09.2017 №0003544000
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області форми "Ш" від 07.09.2017 №0003554000.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області форми "Ш" від 07.09.2017 №0003564000.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області форми "Ш" від 07.09.2017 №0003574000.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області форми "Ш" від 07.09.2017 №0003584000.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області форми "Ш" від 07.09.2017 №0003594000.
Присудити на користь позивача ОСОБА_3 приватного підприємства фірми "Промсервіс" за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Головного управління ДФС у Рівненській області судовий збір в сумі 10481,33грн. (десять тисяч чотириста вісімдесят одна гривня тридцять три копійки).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Щербаков В.В.