ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
69041, м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65 в
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2009 року Справа № 2а-5706/09/0870
(14 год. 45 хв.)
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді ЩербакаА.А., при секретарі Запара О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 5100 грн.
Свої вимоги позивач виклав в позовній заяві, в якості нормативних підстав позову посилається на Закон України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та КАС України.
Представник позивача, в судовому засіданні, підтримав позовні вимоги в повному обсязі. Пояснив суду, що відповідачем було порушено вимоги ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліценції, відповідальність за яке передбачена ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» і тягне за собою застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн., а також порушено вимоги ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» , тобто торгівля алкогольними напоями без марок акцизного збору встановленого зразка, відповідальність за яке передбачена ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» і тягне за собою застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 грн.
17.03.2009 р. начальником Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області було прийнято рішення № 080339 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 5100 грн. Дане рішення 19.03.2009 року особисто під підпис було вручено приватному підприємцю, про що свідчить корінець поштового повідомлення. Приватним підприємцем ОСОБА_1 рішення про застосування фінансових санкцій №080339 від 17.03.2009 р. в добровільному порядку не виконано.
На підставі викладеного просить суд позовні вимоги задовольнити повністю.
Відповідач до судового засідання повторно не зявився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, кореспонденція повернулася з відміткою пошти «за зазначеною адресою не проживає».
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності судом встановлено: що приватний підприємець ОСОБА_1 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа 20.07.2006 р. державним реєстратором Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області про що зроблено запис за № 2091 000 0000 000926.
11.03.2009 р. працівниками Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області на підставі направлення № 466 від 10.03.2009 проведено перевірку магазину, який знаходиться за адресою: Оріхівський район, с.Кірове, вул.Запорізька, 95 та належить приватному підприємцю ОСОБА_1 В ході перевірки встановлено факт реалізації пачки сигарет «Бонд» без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, також на реалізації знаходилась горілка «Пшеничка» без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, крім того дана горілка виробництва ТОВ «Тірс-КР» Дніпропетровська область, маркована марками акцизного збору Донецького регіону з кодом 05, а відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2003 року № 567 «Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів» алкогольні напої марковані марками акцизного збору, що не видавалися безпосередньо виробнику, вважаються не маркованими.
За результатами перевірки складено акт № 080315 від 11.03.2009 року. Відповідачем того ж дня надані пояснення з приводу перевірки проведеної спеціалістами РУ Департаменту САТ ДПА України в Запорізькій області, в яких вона визнає вчинені правопорушення. На підставі акту №080315 від 11.03.2009 року начальником Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області було прийнято рішення № 080339 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 5100 грн. Відповідачу було вручено зазначене рішення, що підтверджується особистим підписом на поштовому повідомленні.
На час розгляду справи по суті, відповідачем в добровільному порядку не виконано рішення про застосування фінансових санкцій №080339 від 17.03.2009 року, що підтверджується матеріалами по справі.
Таким чином, приватним підприємцем ОСОБА_1 було порушено вимоги ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліценції та порушено вимоги ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» , тобто торгівля алкогольними напоями без марок акцизного збору встановленого зразка.
Відповідальність за вказані порушення передбачена ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» і тягне за собою застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу, відповідно роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій 200 відсотків вартості отриманої партії товару , але не менше 1700 грн. (за кожне) ; реалізація або зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору всановленого зразка 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 грн.
Відповідно до ч.1 ст.16 «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від 19.12.1995 р. зі змінами та доповненнями, контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 р. №790 затверджено Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». А саме, в п.10 зазначеного Порядку вказано, що у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158, 161-163 КАС України, Законом України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв, та тютюнових виробів», суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь державного бюджету Оріхівського району Запорізької області (р/р 31117106700211, ЄДРПОУ 34676974, ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, код 21081100) 5100 грн. (пять тисяч сто гривень нуль копійок)
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасної подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
Повне рішення виготовлено 2 грудня 2009 року.
Суддя (підпис) А.А. Щербак
З оригіналом згідно
Суддя А.А. Щербак
Постанова на 09.12.2009 р. законної сили не набрала.
Суддя А.А. Щербак
є власником ІКАРУС 256, 1986 року випуску (державний номер НОМЕР_2) що підтверджується карткою обліку транспортного засобу, що належить індивідуальному власнику НОМЕР_3 Згідно з даними зазначеної карки, автомобіль ІКАРУС 256 (державний номер НОМЕР_2) останній технічний огляд проходив у жовтні 2005 року
Відповідно до розрахунку, наданому ДПІ у м. Енергодар, борг зі сплати податку з автомобіля ІКАРУС 256 (державний номер НОМЕР_2) становить 1552 грн. 50 коп. ( 517 грн. 50 коп. за 2006 рік, 517 грн. 50 коп. за 2007 рік, 517 грн. 50 коп. за 2008 рік).
Статтею 67. Конституції України визначеного обовязок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» платником зазначеного податку є громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби. Згідно зі статтею 2 зазначеного закону обєктом оподаткування є вантажні автомобілі.
Стаття 6 ЗУ «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» визначає, що у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки.
Згідно п. 5.4.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
При відсутності сплати податкового боргу, з гідно п. п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачає, що активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Ст. 60 КАС України передбачено право прокурора звертатися до адміністративного суду із адміністративним позовом про захист прав , свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює у суді представництво інтересів держави в порядку, встановленому КАС та іншими законами України . Це право також передбачено п.2 ст.121 Конституцій України та ст.. 36-1 Закону України «Про прокуратуру».
Згідно п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Отже, суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, нараховані ДПІ м. енергодар Запорізької області, підлягають сплаті ОСОБА_2, як власником зазначеного автобуса.
На підставі викладено, ст.ст. 94, 158, 161-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 (АДРЕСА_1) на користь місцевого бюджету м. Енергодар Запорізької області (р/р 33211808700015 в ГУДКУ в Запорізькій області , ОКПО 34677056, МФО 813015, код платежу 12020200) 1552 грн. 50 коп . заборгованості по сплаті податку з власників транспортних засобів.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасної подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
Повне рішення виготовлено 18 серпня 2009 року.
Суддя А.А. Щербак