Постанова № 7056936, 05.10.2009, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.10.2009
Номер справи
2а-4754/09/0870
Номер документу
7056936
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 жовтня 2009 року Справа №2а-4754/09/0870

(16 год.04 хв.) м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Малиш Н.І.,

при секретарі Міроновій К.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя

до відповідача : Товариства з обмеженою відповідальністю «Гефестпром»

про стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу,

за участю представників сторін:

від позивача: Лущинський А.І., довіреність від 30.05.2009 р. №24530/10-014,

від відповідача: не зявився.

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя (далі позивач) з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гефестпром» (далі відповідач) про стягнення податкового боргу перед бюджетом в сумі 7316 грн.70 коп.

Свої вимоги позивач виклав в позовній заяві, в якості нормативних підстав позову посилається на Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закон України «Про систему оподаткування», Закон України «Про державну податкову службу України», Закон України «Про податок на додану вартість», Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств», Положення «Про комунальний податок» та КАС України.

Ухвалою суду від 31 липня 2009 р. було відкрито провадження по справі.

Представник позивача, в судовому засіданні, підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі. Зазначив, що відповідно до особової картки відповідача, станом на по 03.11.2008 р., переплата з податку на прибуток підприємств складала 1200 грн.00 коп.

За результатами здійснення підприємством фінансово-господарської діяльності у 2008 р. , на виконання вимог діючого законодавства України, до позивача були надані наступні податкові декларації з податку на прибуток підприємств:

- №148014, відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобовязання в сумі 1235 грн.00 коп.;

- №179486, відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобовязання в сумі 995 грн.00 коп.; (всього на загальну суму 2230 грн.00 коп.).

Таким чином, заборгованість по податку на прибуток складає 1030 грн.00 коп.

Відповідно до даних особового рахунку відповідача, станом на початок 2008 р. переплата по комунальному податку складала 91 грн.50 коп.

09.09.2008 р. фахівцями ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя була проведена перевірка відповідача з питань своєчасності надання податкової звітності (акт перевірки від 09.09.2008 р. №1095/16/35500019). Перевіркою встановлено порушення п.п 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Рішення Запорізької міської ради «Про внесення змін до положень про місцеві та збори» від 30.11.2005 р., а саме: ненадання податкових розрахунків комунального податку за жовтень-грудень 2007 р., за січень 2008 р., та за квітень 2008 р. За результатами перевірки, на підставі п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» було прийнято податкове повідомлення-рішення від 19.09.2008 р. №0095841501/0, яким застосовані штрафні санкції в сумі 850 грн.00 коп. Зазначене податкове повідомлення-рішення було направлено на адресу відповідача, але було повернуто з відміткою поштового відділення за закінченням терміну зберігання, про що було складено акт №568 від 22.10.2008 р. про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення. В той же день податкове повідомлення рішення було розміщено на дошці податкових оголошень. Також, за результатами здійснення підприємством фінансово-господарської діяльності у 2008 р., на виконання вимог діючого законодавства України, до позивача були надані податкові розрахунки комунального податку на загальну суму 10 грн.20 коп. Таким чином, борг з комунального податку складає 768 грн.70 коп.

Станом на початок 2008 р., згідно особистої картки платника, переплата позивача по ПДВ складає 401 грн.00 коп.

09.09.2008 р. фахівцями ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя була проведена перевірка відповідача з питань своєчасності надання податкової звітності (акт перевірки від 09.09.2008 р. №1095/16/35500019). Перевіркою встановлено порушення п.п 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: ненадання податкових декларацій з ПДВ за квітень 2008 р. За результатами перевірки, на підставі п.п. 17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» прийнято податкове повідомлення-рішення від 19.09.2008 р. №0095851501/0 яким застосовані штрафні санкції в сумі 170 грн.00 коп. Зазначене податкове повідомлення-рішення було направлено на адресу відповідача, але було повернуто з відміткою поштового відділення за закінченням терміну зберігання, про що було складено акт №568 від 22.10.2008 р. про неможливість вручення податкових повідомлень-рішень. За результатами здійснення підприємством фінансово-господарської діяльності у 2008 р., на виконання вимог діючого законодавства України, до позивача були надані податкові декларації з ПДВ на загальну суму 5749 грн. Таким чином борг з податку на додану вартість складає 5518 грн.00 коп. А загальна сума податкового боргу відповідача, з урахуванням заборгованості по податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств та комунального податку складає 7316 грн.70 коп.

На підставі викладеного просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач будучи повідомлений судом про дату, місце і час судового засідання ухвалою суду та судовою повісткою про виклик до суду в судове засідання не зявився, заперечень, пояснень по суті позовних вимог, а також витребувані ухвалою суду документи і матеріали не надав, про причини неявки представника суд не повідомив. Ухвала та судова повістка про виклик до суду надсилались за місцезнаходженням відповідача зазначеному в матеріалах справи. Адреса зазначена в позові підтверджується також довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців №3856847 станом на 29.07.2009 р. та довідкою з Головного управління статистики у Запорізькій області. №4100

В звязку з викладеним, суд вважає наступні виклики відповідача безпідставними.

Враховуючи наведене вище, керуючись вимогами ст. 122 КАС України та на підставі ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача за наявними в ній матеріалами.

Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів фіксації судового процесу, а саме звукозаписуючого пристрою «Камертон».

У засіданні 05.10.2009 р., на підставі ст. 160 КАС України, судом проголошено вступну і резолютивну частини постанови. Повідомлено про час виготовлення постанови суду у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, заслухавши пояснення представника позивача та оцінивши надані докази, суд приходить до наступного.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожний громадянин України зобовязаний сплачувати податки та збори в розмірах, встановлених законом.

Пунктом 1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 р. №1251 передбачено обовязок платників податків сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.

Відповідно до особової картки відповідача, станом на по 03.11.2008 р., переплата з податку на прибуток підприємств складала 1200 грн.00 коп.

За результатами здійснення підприємством фінансово-господарської діяльності у 2008 р., на виконання вимог діючого законодавства України, до позивача були надані наступні податкові декларації з податку на прибуток підприємств:

- №148014, відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобовязання в сумі 1235 грн.00 коп.;

- №179486, відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобовязання в сумі 995 грн.00 коп.; (всього на загальну суму 2230 грн.00 коп.).

Таким чином, заборгованість по податку на прибуток складає 1030 грн.00 коп.

Відповідно до даних особового рахунку відповідача, станом на початок 2008 р. переплата по комунальному податку складала 91 грн.50 коп.

09.09.2008 р. фахівцями ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя була проведена перевірка відповідача з питань своєчасності надання податкової звітності (акт перевірки від 09.09.2008 р. №1095/16/35500019).

Перевіркою встановлено порушення п.п 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Рішення Запорізької міської ради «Про внесення змін до положень про місцеві та збори» від 30.11.2005 р., а саме: ненадання податкових розрахунків комунального податку за жовтень-грудень 2007 р., за січень 2008 р. та за квітень 2008 р.

За результатами перевірки, на підставі п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» було прийнято податкове повідомлення-рішення від 19.09.2008 р. №0095841501/0, яким застосовані штрафні санкції в сумі 850 грн.00 коп.

Зазначене податкове повідомлення-рішення було направлено на адресу відповідача, але було повернуто з відміткою поштового відділення за закінченням терміну зберігання, про що було складено акт №568 від 22.10.2008 р. про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення. В той же день податкове повідомлення рішення було розміщено на дошці податкових оголошень.

Також, за результатами здійснення підприємством фінансово-господарської діяльності у 2008 р., на виконання вимог діючого законодавства України, до позивача були надані наступні податкові розрахунки комунального податку:

№179484, відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобовязання в сумі 1 грн.70 коп.;

№198273, відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобовязання в сумі 1 грн.70 коп.;

№15424, відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобовязання в сумі 1 грн.70 коп.;

№27436, відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобовязання в сумі 1 грн.70 коп.;

№65111, відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобовязання в сумі 1 грн.70 коп.;

№76692, відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобовязання в сумі 1 грн.70 коп.; (всього на загальну суму 10 грн.20 коп.).

Таким чином, борг з комунального податку складає 768 грн.70 коп.

Станом на початок 2008 р., згідно особистої картки платника, переплата позивача по ПДВ складала 401 грн.00 коп.

09.09.2008 р. фахівцями ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя була проведена перевірка відповідача з питань своєчасності надання податкової звітності (акт перевірки від 09.09.2008 р. №1095/16/35500019).

Перевіркою встановлено порушення п.п 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: ненадання податкових декларацій з ПДВ за квітень 2008 р.

За результатами перевірки, на підставі п.п. 17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» прийнято податкове повідомлення-рішення від 19.09.2008 р. №0095851501/0 яким застосовані штрафні санкції в сумі 170 грн.00 коп.

Зазначене податкове повідомлення-рішення було направлено на адресу відповідача, але було повернуто з відміткою поштового відділення за закінченням терміну зберігання, про що було складено акт №568 від 22.10.2008 р. про неможливість вручення податкових повідомлень-рішень.

За результатами здійснення підприємством фінансово-господарської діяльності у 2008 р., на виконання вимог діючого законодавства України, до позивача були надані наступні податкові декларації з ПДВ:

№138737, відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобовязання в сумі 1663 грн.00 коп.;

№179481, відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобовязання в сумі 404 грн.00 коп. та сума штрафу, нарахована платником самостійно в звязку з виправленням помилки у сумі 21 грн.00 коп.;

№179496, відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобовязання в сумі 806 грн.00 коп.;

№15778, відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобовязання в сумі 204 грн.00 коп. та сума штрафу, нарахована платником самостійно в звязку з виправленням помилки у сумі 11 грн.00 коп.;

№15426, відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобовязання в сумі 1271 грн.00 коп.;

№53649, відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобовязання в сумі 1099 грн.00 коп. та сума штрафу, нарахована платником самостійно в звязку з виправленням помилки у сумі 55 грн.00 коп.;

№53650, відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобовязання в сумі 204 грн.00 коп. та сума штрафу, нарахована платником самостійно в звязку з виправленням помилки у сумі 11 грн.00 коп.; (всього на загальну суму 5749 грн.)

Таким чином борг з податку на додану вартість складає 5518 грн.00 коп.

Підпунктом 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», встановлено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», для отримання заборгованості по податкам та іншим видам платежів, боржнику була направлена перша податкова вимога №1/1791 від 05.11.2008 р. та друга податкова вимога №2/239 від 29.01.2009 р. з вимогами терміново сплатити суму податкового боргу, які були повернуті з відміткою поштового відділення про неможливість вручення, про що були складені акти від 29.12.2008 р. №850 та 23.03.2009 р. №128 про неможливість вручення податкової вимоги.

В звязку з чим , згідно підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», зазначені податкові вимоги були розміщені на дошці податкових оголошень ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя 29.12.2008 р. перша податкова вимога, 23.03.2009 р. друга податкова вимог.

У відповідності до п.п 10.1.1 п.10.1 ст. 10 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності шляхом продажу інших активів такого платника податків.

06.05.2009 р. керівником ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя, на підставі п.п.7.2.1 п.7.2 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ, було прийнято рішення №124 про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів.

Згідно до п.3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Пунктом 11 ст.10 Закну України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідач не надав суду документальних доказів, які б свідчили про погашення суми податкового боргу, або оспорювання ним податкових повідомлень-рішень.

Таким чином, на час розгляду справи сума податкового боргу складає 7316 грн.70 коп. (податковий борг по податку на прибуток підприємств 1030 грн.00 коп., податковий борг з податку на додану вартість 5518 грн.00 коп., податковий борг з комунального податку 768 грн.70 коп.).

Виходячи з вищевикладеного суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обємі.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158, 161-163 КАС України, ст. ст. 1, 3, 4, 6, 10, 16, 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гефестпром» про стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Гефестпром» (код ЄДРПОУ 35500019) податковий борг в сумі 7316 (сім тисяч триста шістнадцять) грн. 70(сімдесят) коп., з яких:

податковий борг по податку на додану вартість у сумі 5518 (пять тисяч пятсот вісімнадцять) грн.00 (нуль) коп. на р/р 31118029700007, код платежу 14010100, отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району, код отримувача 34677145, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015.

податковий борг по податку на прибуток у сумі 1030 (одна тисяча тридцять) грн.00 (нуль) коп. на р/р 31116009700007, код платежу 11021000, отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району, код отримувача 34677145, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015.

борг по комунальному податку у сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 70 (сімдесят) коп. на р/р 33210828700007, код платежу 16010200, отримувач Місцевий бюджет Орджонікідзевського району, код отримувача 34677145, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її проголошення, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови було виготовлено 09 жовтня 2009 р.

Суддя (підпис) Н.І.Малиш

Постанова набрала законної сили 20 жовтня 2009 р.

Суддя Н.І.Малиш