ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
__________________
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" листопада 2017 р.Справа № 916/1429/17Колегія суддів Одеського апеляційного господарського суду у складі:
головуючого судді: В.В. Лашина
суддів: Т.А. Величко
ОСОБА_1
При секретарі А.В. Безпалюку
За участю представників сторін:
Від ТОВ "ОЛІМПЕКС КУПЕ ІНТЕРНЕЙШНЛ" - ОСОБА_2
Від Адміністрація морських портів України - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Олімпекс Купе Інтернейшнл"
на рішення господарського суду Одеської області
від 25.09.2017 року
у справі № 916/1429/17
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Олімпекс Купе Інтернейшнл";
до Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" в особі Одеської філії Державного підприємства Адміністрація морських портів України (адміністрація Одеського морського порту)
про стягнення 815691.12грн.
ВСТАНОВИЛА:
У червні 2017 року товариство з обмеженою відповідальністю «Олімпекс Купе Інтернейшнл» (у наступному за текстом ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл») звернулося до господарського суду Одеської області із позовом до державного підприємства «Адміністрація морських портів України» в особі Одеської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (далі Адміністрація Одеського морського порту) про стягнення 815 691,12 грн., які було надмірно сплачені позивачем на виконання договору про забезпечення доступу портового оператора до причалу № 1424-П-ОДФ-15 від 31.12.2015 р.
Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що відповідач в порушення умов вказаного договору здійснив перевищення нарахування плати із забезпечення доступу портового оператора до причалу та не застосував знижувальний коефіцієнт 0,7, як це передбачено п. 3 розділу ІІ Тарифів, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України № 541 від 18.12.2015 р., чим завдав позивачу збитки.
Рішенням господарського суду Одеської області від 25 вересня 2017 року (суддя Гуляк Г.І.) у задоволені позовних вимог було відмовлено.
Не погоджуючись з цим рішенням, ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл» в апеляційній скарзі просить його скасувати та постановити нове рішення, яким позов задовольнити, посилаючись на порушення місцевим господарським судом норм матеріального права, оскільки сторони в укладеному договорі від 31.12.2015 р. підтвердили обовязковість умов розрахунку цін та застосування знижувального коефіцієнту 0,7 відповідно до приписів наказу № 541 від 18.12.2015 р. Враховуючи це, скаржник зазначає, що належним виконанням укладеного між сторонами договору було б справляння відповідачем оплати з урахуванням згаданого коефіцієнту щодо всіх зернових вантажів, перевантажених позивачем навалом на спеціалізованому терміналі у січні, лютому і липні 2016 року, а також вказує на відсутність у відповідача правових підстав для утримання сум переплат, оскільки такими неправомірними діями порушується право ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл» на мирне володіння своїм майном, гарантоване ст. 1 Першого Протоколу Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, яка відповідно до ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства.
В відзиві на апеляційну скаргу Адміністрація морських портів України просить відмовити у задоволенні апеляційної скарги та залишити оскаржуване судове рішення без зімн.
Заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши юридичну повноту встановлених судом першої інстанції обставин справи, судова колегія вважає апеляційну скаргу підлягаючою частковому задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки, зокрема, з договорів та інших правочинів.
Частиною першою статті 174 Господарського кодексу передбачено, що господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про морські порти України» у морських портах надаються послуги з обслуговування суден, здійснення операцій з вантажами, у тому числі проведення вантажно-розвантажувальних робіт, послуги з обслуговування пасажирів та інші послуги, передбачені законодавством.
Згідно із ч. 1, 2 ст. 21 названого Закону тарифи на спеціалізовані послуги, що надаються у морському порту суб'єктами природних монополій, та послуги, які оплачуються у складі портових зборів, підлягають державному регулюванню національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту. Перелік спеціалізованих послуг, що надаються у морському порту суб'єктами природних монополій, які підлягають державному регулюванню, визначає Кабінет Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2013 р. № 405 визначений перелік спеціалізованих послуг, що надаються у морському порту субєктами природних монополій, які підлягають державному регулюванню: забезпечення лоцманського проведення; регулювання руху суден; забезпечення проведення криголамних робіт; забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України, крім причалу, що використовується портовим оператором на підставі договору оренди, концесії, спільної діяльності, укладеного відповідно до законодавства.
У відповідності до п. 4 Перехідних положень Закону України «Про морські порти України» тимчасово, до створення національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту, її функції та повноваження, визначені цим Законом, виконує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах морського і річкового транспорту. Таким органом у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 30.06.2015 р. № 460 є Міністерство інфраструктури України.
Наказом Міністерства інфраструктури України № 541 від 18.12.2015 р. затверджені Тарифи на послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України.
Пунктом 2 Розділу І зазначеного Наказу передбачено, що сплата за послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України (за групами морських портів), здійснюється портовим оператором за ставками за ці послуги, визначеними додатком 2 до цих Тарифів, державному підприємству «Адміністрація морських портів України».
Нарахування плати за послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України, здійснюється шляхом множення кількості вантажу, за яку здійснюється нарахування плати, визначеної у одиницях виміру згідно з пунктом 1 цього розділу, на ставку за ці послуги для відповідного вантажу, визначену відповідно до пункту 2 цього розділу (п. 3 Розділу ІІ наказу № 541 від 18.12.2015 р.).
Водночас, абз. 12 п. 3 розділу ІІ зазначених Тарифів встановлено, що у випадку, коли зернові вантажі перевантажуються на спеціалізованих терміналах із застосуванням перевантажувальних машин (з продуктивністю навантаження не менше 500 тонн на годину), до цих ставок за послуги для вантажу «зернові вантажі (у тому числі насіння), що перевантажуються навалом» застосовується коефіцієнт 0,7.
У відповідності до статті 193 Господарського кодексу України, статтей 525, 526 Цивільного кодексу України субєкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобовязання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобовязання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
За приписами статті 224 ГК України учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов'язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб'єкту, права або законні інтереси якого порушено.
Під збитками розуміються витрати, зроблені управненою стороною, втрата або пошкодження її майна, а також не одержані нею доходи, які управнена сторона одержала б у разі належного виконання зобов'язання або додержання правил здійснення господарської діяльності другою стороною.
Відповідно до статті 22 ЦК України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є: 1) втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); 2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).
За загальним правилом, для застосування такої міри відповідальності, як стягнення збитків, потрібна наявність усіх елементів складу цивільного правопорушення: протиправної поведінки; збитків; причинного зв'язку між протиправною поведінкою боржника та збитками; вини. За відсутності хоча б одного з цих елементів цивільна відповідальність не настає.
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл» на праві власності належать будівлі та споруди ІІІ черги зернового терміналу (комплексу для завантаження, розвантаження, зберігання сипучих вантажів) за адресою: м. Одеса, площа Вакуленчука, 1/1; вузол завантаження зернових вантажів за адресою: м. Одеса, площа Вакуленчука, 1/10; Універсальний перегрузочний комплекс на причалах №№ 3, 4 за адресою: м. Одеса, площа Вакуленчука, 1/12.
31 грудня 2015 року між ДП Адміністрація Одеського морського порту та ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл» (портовий оператор) укладено договір про забезпечення доступу портового оператора до причалу (ів) № 1424-П-ОДФ-15, за умовами якого Адміністрація Одеського морського порту зобов'язалося забезпечити доступ портового оператора до причалу (ів) №№ 3, 4, що перебувають у господарському віданні Адміністрації Одеського морського порту, а портовий оператор зобов'язався сплатити за доступ до причалів. Послуга надається з метою забезпечення виконання портовим оператором навантажувально - розвантажувальних робіт на причалі(ах) у межах його (їх) паспортних довжини та ширини.
Строк дії договору визначений сторонами до 31.12.2016 р. з можливістю його продовження (п. 7.1 договору).
Згідно до пункту 3.1 договору нарахування плати за послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалів, що перебувають у господарському віданні Адміністрації Одеського морського порту, здійснюється за тарифами, відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України від 18.12.2015 р. № 541. Для нарахування плати портовий оператор надає до Адміністрації Одеського морського порту протягом 2-х робочих днів після завершення звітного місяця інформацію та документи, передбачені додатком 2.1 до цього договору (а в електронній формі - до 1 числа місяця, наступного за звітним).
Додатком № 2.1 до договору встановлено такий перелік документів, що надаються для виставлення рахунку: копії коносаментів (для вантажів, що вибувають із морського порту водним транспортом); копії маніфестів (для вантажів, що вибувають із морського порту водним транспортом), для суден - контейнеровозів (якщо вони перевозять виключно контейнери), суден ро-ро (якщо вони перевозять виключно автотехніку накатним способом) надаються тільки копії маніфестів; інші документи (за відсутності коносаментів та маніфестів), видані морським або річковим перевізником як доказ прийняття вантажу на борт до перевезення (для вантажів, що вибувають з морського порту водним транспортом); копія генерального акта (для вантажів, що прибувають до морського порту водним транспортом); копії актів-повідомлень (для вантажів, що прибувають до морського порту водним транспортом); копії тальманських розписок (надаються виключно для кількості вантажу, що у процесі навантажувально-розвантажувальних робіт кілька разів була навантажена на борт та вивантажена з борту судна або плавучої споруди або вивантажена з борту та навантажена на борт судна або плавучої споруди відповідно до особливостей технологічного процесу).
Як встановлено в рамках справи № 916/2867/16 на причалах №№ 3, 4, до яких відповідно до умов договору надається доступ позивачу, розташований спеціальний зерновий термінал позивача, який серед іншого містить 2 перевантажувальні машини NEUERO (суднонавантажувач SL1000, К060050; суднонавантажувач SL1000, К130088), призначені для здійснення перевантажувальних операцій виключно з зерновими вантажами. Відповідно до технічної документації виробника продуктивність навантаження зазначених машин складає 1000 тонн на годину. Продуктивність навантаження машин NEUERO (1000т/год) відображена також в робочій технологічній карті позивача, що була погоджена уповноваженими посадовими особами відповідача у 2013 році.
Зазначене підтверджується наданими позивачем витягами з технічної документації на машини NEUERO та робочою технологічної карткою ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл».
У січні 2016 року позивачем здійснено навантаження зернових вантажів на судна «Infinity», «Western Maple», «Saint Dimitrios», «Brilliant Jorney».
Згідно з актом від 31.01.2016 р., сформованим за період з 01.01.2016 р. по 31.01.2016 р. на підставі наданої позивачем інформації, загальна вартість робіт (послуг) з ПДВ становить 2 159 019,55 грн., які було сплачено ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл» платіжним дорученням № 3785 від 29.02.2016 р.
Між тим, за інформацією позивача, з урахуванням знижувального коефіцієнту 0,7 вартість послуги складала: 1) судно «Infinity» - 50 000 тон пшениці х 0,32 ставки х 24,637118 курс НБУ + 20 % ПДВ = 473 032,67 грн.; 2) судно «Western Maple» - 30 800 тон кукурудзи х 0,32 ставки х 23,502697 курс + 20 % ПДВ = 277 971,10 грн.; 3) судно «Saint Dimitrios» - 29 700 тон кукурудзи х 0,32 ставки х 24,844282 курс + 20 % ПДВ = 283 344,07 грн.; 4) судно «Brilliant Jorney» 52500 тон кукурудзи х 0,32 ставки х 24,848956 курс + 20 % ПДВ = 500 954,95 грн., а всього повинно було бути сплачено 1 535 302,79 грн. замість 2 159 019,55 грн. Позивач зазначає, що завдані неправомірним розрахунком відповідача та незастосуванням понижуючого коефіцієнту збитки становлять за січень 2016 року 623 716,76 грн.
У лютому 2016 року позивачем здійснено навантаження зернових вантажів на судна «Star Sofia», «Star Hyherion», «Mia-S», «Charmey», «Aelian Vision».
Актом виконаних робіт від 29.02.2016 р. підтверджено надання послуг на суму 2 003 897,71 грн.
Листом від 16.03.2016 р. позивач надав свої зауваження до вказаного акту виконаних робіт та просив здійснити перерахунок вартості послуг, наданих відповідачем відповідно до умов договору, врахувавши коефіцієнт 0,7 щодо всіх без виключень зернових вантажів (судна «Star Sofia», «Star Hyherion», «Mia-S», «Charmey», «Aelian Vision»), перевантажених із використанням суднонавантажувальної машини NEUERO.
Листом від 23.03.2016 р. відповідач повідомив позивача, що коефіцієнт 0,7 не було застосовано лише до вантажу судна «Star Hyherion», так як продуктивність навантаження, яка була розрахована відповідно до наданих ДП «УкрНДІМФ» рекомендацій становила менш, ніж 500т/год., та згідно з проведеними фахівцями Адміністрації Одеського морського порту розрахунками за стейтментами по судну дорівнює 497,38 т/год.
Натомість, ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл» зазначає, що з урахуванням знижувального коефіцієнту 0,7 вартість послуги по судну «Star Hyherion» складала: 23 750 тон кукурудзи х 0,32 ставки х 26,14743 курс НБУ + 20 % ПДВ = 238 464,56 грн., тоді як відповідачем було нараховане 335 340,79 грн. Платіжним дорученням № 4186 від 31.03.2016 р. позивач здійснив оплату за актом від 29.02.2016 р. Відтак, позивач вказує на існування збитків в сумі 96 876,23 грн.
У липні 2016 року позивачем здійснено навантаження зернових вантажів на суму 1 717 749,72 грн., що підтверджується актом виконаних робіт від 31.07.2016 р. Зазначену суму було сплачено позивачем на рахунок відповідача платіжним дорученням № 5872 від 01.09.2016 р.
Водночас, ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл» стверджує, що Адміністрація Одеського морського порту не застосувало до навантаження судна «Amar Maray T» знижувального коефіцієнту 0,7, а саме 24 564,817 тон ячменю х 0,32 ставки х 24,816117 курс НБУ + 20 % ПДВ = 234 087,69 грн. замість нарахованих відповідачем 329 185,82 грн., що завдало збитків на суму 95 098,13 грн.
Відмовою у перерахунку Адміністрація Одеського морського порту зазначає недосягнення фактичної продуктивності навантаження.
Позивач зазначає, що внаслідок незастосування відповідачем до здійснених позивачем операцій з навантаження зернових вантажів завдано збитків на загальну суму 815 691,12 грн.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, місцевий господарський суд виходив з того, що сторонами добровільно документально підтверджено обсяги та вартість наданих послуг за спірні періоди (січень, лютий, липень 2016 року). Зазначені акти наданих послуг підписані без зауважень. Позивач підтвердив як обсяги, так і вартість наданих відповідачем послуг за договором та сплатив зазначену суму. Врахувавши лист Міністерства інфраструктури України від 22.03.2017 р. за № 2403/27/10-17 в якості автентичного тлумачення наказу згаданого міністерства № 541 від 18.12.2015 р., суд зазначив, що позивачем не було надано суду належних та допустимих доказів наявності усіх правових підстав у сукупності для застосування коефіцієнта 0,7 під час розрахунків між сторонами за спірний період, а тому відсутні правові підстави для застосування ст.. 224 ГК України, оскільки порушень господарського зобов'язання судом не встановлено, позивач особисто складав інформацію про вартість послуг, яку передав відповідачу, а відповідач у свою чергу на підставі наданої інформації та акту виконаних робіт направляв позивачу рахунок, який сплачувався позивачем у встановлені строки.
Однак судова колегія вважає, що судом першої інстанції не було дано належну юридичну оцінку обставинам виникнення боргу Адміністрації Одеського морського порту перед ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл», у звязку з чим до спірних правовідносин не були застосовані належні норми матеріального права, що обумовлює підстави для часткового скасування судового рішення.
Так, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо відмови у задоволенні позову в частині стягнення збитків за січень 2016 року в сумі 623 716,76 грн., оскільки ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл» не було надано належних доказів того, що навантаження на судна «Infinity», «Western Maple», «Saint Dimitrios», «Brilliant Jorney» здійснювалося навалом. Здійснення навантаження зернових вантажів саме навалом передбачено наказом Міністерства інфраструктури України № 541 від 18.12.2015 р. як одна з передумов для можливості застосування коефіцієнту 0,7 до ставок, встановлених Тарифами.
Надана позивачем, як портовим оператором, Інформація для виставлення рахунку за січень 2016 року /т.1, а.с. 108/, яка є додатком до договору № 1424-П-ОДФ-15 від 31.12.2015 р., не містить відомості щодо способу операції навантаження виду пакування вантажу, як це передбачено п. 2 Розділу ІІ наказом Міністерства інфраструктури України № 541 від 18.12.2015 р. Не містять таких даних й наряди обліку навантажувально-розвантажувальних робіт по суднам «Infinity», «Western Maple», «Saint Dimitrios», «Brilliant Jorney».
Відповідно до статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень. Докази подаються сторонами.
З урахуванням принципу змагальності, обовязок доведення обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, покладений у даному випадку саме на ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл».
Виходячи з приписів статті 101 ГПК України, за загальним правилом апеляційним господарським судом не приймаються нові докази, якщо існувала можливість надання таких доказів позивачем в обґрунтування своїх вимог суду першої інстанції.
Одночасно з цим, судова колегія погоджується з доводами ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл» щодо обґрунтованості позову в частині стягнення з Адміністрації Одеського морського порту збитків, завданих незастосуванням відповідачем у лютому та липні 2016 року коефіцієнту 0,7 до операцій з навантажування суден «Star Hyherion» і «Amar Maray T».
Інформація для виставлення рахунків за лютий і липень 2016 року містить усі необхідні дані для прийняття відповідного рішення, у тому числі щодо виду пакування вантажу. Дані відомості були прийнятті Адміністрацією Одеського морського порту шляхом підписання актів виконаних робіт від 29.02.2016 р. та 31.07.2016 р., безпосередньо частково визнані листом від 23.03.2016 р. за № 38А/210 /т.1, а.с. 63-64/, а також встановлені за результатами розгляду справи № 916/2867/16, якою було визнане право ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл» на застосування коефіцієнту 0,7 до ставок Тарифів в рамках правовідносин, що склалися між сторонами при виконанні договору №1424-П-ОДФ-15 від 31.12.2015р.
У відповідності до ч. 1, 3 ст. 35 ГПК України ці обставини не повинні доводитися знову.
При цьому, відмовляючи у застосуванні у спірних правовідносинах коефіцієнту 0,7 до ставок Тарифів, Адміністрація Одеського морського порту виходила з того, що ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл» не було досягнуто фактичної продуктивності навантаження у 500 тон/годину.
Абзацом 12 пункту 3 розділу ІІ названого наказу № 541 передбачений чіткий критерій, за наявності якого до ставок за спеціалізовану послугу (доступ портового оператора до причалу морського порту, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України) застосовується коефіцієнт 0,7, який виокрелююється наступними умовами: 1) вимогами до вантажу, тобто відповідний коефіцієнт застосовується лише до вантажу «зернові вантажі» (у тому числі насіння); 2) вимогами до способу перевантаження - навалом; 3) вимогами щодо місця перевантаження - на спеціалізованих терміналах; 4) вимогами до перевантажувальних машин - при застосуванні перевантажувальних машин (з продуктивністю навантаження не менше 500 тонн на годину).
Таким чином, вислів «з продуктивністю навантаження не менше 500 тонн на годину» вказує на технічну характеристику перевантажувальних машин; зазначений вислів не містить вказівки на фактичну продуктивність процесу навантаження на спеціалізованому терміналі.
Тарифи на послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України, є регуляторним актом, який прямо встановлює право портових операторів на знижку та порядок її отримання. Зміна порядку надання знижки можлива лише шляхом внесення змін до такого акту, що співпадає з положеннями ст.ст. 1, 11 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Відтак, судова колегія не знаходить підстав для врахування рекомендацій Міністерства інфраструктури України, наведених у листі від 22.03.2017 р., ураховуючи також й те, що право на застосування понижуючого коефіцієнту 0,7 у спірних правовідносинах, які виникли саме на підставі договору № 1424-П-ОДФ-15 від 31.12.2015 р., визначене рішеннями господарських судів усіх інстанцій при розгляді справи № 916/2867/16.
За таких обставин, судова колегія вважає, що оскаржуване рішення господарського суду Одеської області підлягає скасуванню із постановленням нового рішення, яким позовні вимоги ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл» належить задовольнити частково; стягнути з Адміністрації Одеського морського порту на користь позивача збитки, які завдані незастосуванням за умовами договору понижуючого коефіцієнту, за лютий і липень 2016 року на загальну суму 191 974,36 грн., а також у відповідності до статті 49 ГПК України судового збору пропорційно задоволеним позовним вимогам (2880,21 грн. за розгляд справи у суді першої інстанції та 3168,25 грн. за апеляційний розгляд справи).
Керуючись ст.ст. 101-105 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів
П О С Т А Н О В И Л А :
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Олімпекс Купе Інтернейшнл» задовольнити частково, а рішення господарського суду Одеської області від 25.09.2017 р. у справі № 916/1429/17 скасувати, позов задовольнити частково.
Стягнути з державного підприємства «Адміністрація морських портів України» в особі Одеської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (65029, м. Одеса, Митна площа, 1, код ЄДРПОУ 38728457) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Олімпекс Купе Інтернейшнл» (65003, м. Одеса, вул. Отамана Головатого, 67/69, код ЄДРПОУ 20005502) 191 974,36 грн. збитків, а також 6048,46 грн. судового збору.
В решті позовних вимог відмовити.
Наказ доручити видати господарському суду Одеської області.
Головуючий суддя В.В. Лашин
Суддя Т.А. Величко
Суддя І.Г. Філінюк