
Троїцький районний суд Луганської області
Справа №: 433/1764/17
Провадження №3/433/316/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.11.2017
Суддя Троїцького районного суду Луганської області Певна О.С., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Троїцького відділу поліції ГУ НП в Луганській області у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
04 вересня 2017 року о 08 годині 05 хвилин по вул.. Центральній в с. Новознам'янка Троїцького району Луганської області, громадянин ОСОБА_1 керував автомобілем у стані алкогольного спяніння. Від проходження огляду на стан спяніння відмовився в присутності свідків. В звязку з чим відносно ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення серії БР № 177243 від 04 вересня 2017 року, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за частиною 1 статті 130 КУпАП.
Правопорушник ОСОБА_1А в судовому засідання свою провину визнав та щиро розкаявся в скоєному.
Дослідивши матеріали справи: протокол про адміністративне правопорушення серії БР №177243, згідно якого 04 вересня 2017 року о 08 годині 05 хвилин по вул.. Центральній в с. Новознам'янка Троїцького району Луганської області, громадянин ОСОБА_1 керував автомобілем у стані алкогольного спяніння. Від проходження огляду на стан спяніння відмовився в присутності свідків; письмові пояснення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 04.09.2017, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні ним правопорушення передбаченого ч. 1ст. 130 КУпАП цілком доведена.
Згідно вимогст.14 Закону України «Про дорожній рух»та п.1.3Правил дорожнього рухуучасники дорожнього руху зобов'язані знати та неухильно дотримуватись вимог Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху. Крім того, статтею 53 цього Законута п.1.9 Правил передбачено, що фізичні і юридичні особи, винні в порушенні законодавства про дорожній рух, відповідних правил, нормативів і стандартів, несуть відповідальність згідно з законодавством України.
Так, адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпАП, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_1, настає у разі відмови особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Тобто, об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого частино 1 статтею 130 КУпАП, є ухилення осіб, які керують транспортними засобами, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння.
Відповідно до пункту 6 Розділу І «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом МВС України, МОЗ України №1452/735 від 09.11.2015 року, огляд на стан спяніння проводиться:
- поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби);
- лікарем закладу охорони здоровя (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Відповідно до пункту 7 Інструкції, у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан спяніння на місці зупинки транспортного засобу, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоровя, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно пунктів 6 «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1103 від 17.12.2008 року, водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.
Однак, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 від проходження будь-якого огляду на стан спяніння відмовився в присутності свідків.
Матеріалами справи та доказами підтверджується виконання інспектором дорожнього руху зазначених вище дій та той факт, що ним у присутності свідків пропонувалося водію ОСОБА_1 пройти огляд на стан спяніння за допомого приладу та у закладі охорони здоровя.
Як вбачається з довідки бази даних Троїцького ВП ГУНП від 12.10.2017, на ім'я ОСОБА_1 видане посвідчення водія на право керування транспортними засобами серії АІА № 024685 від 09.02.1995, кат. В, С.
До обставин, які помякшують відповідальність правопорушника суд відносить щире каяття.
Обставин, що обтяжуютьвідповідальність правопорушника, судом не вбачається.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення, відповідно до положень ст.33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, наявність помякшуючих та відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, у звязку з чим суд вважає можливим призначити порушнику адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами в межах санкції частини 1статті 130 КУпАП.
Згідно вимог п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (із розрахунку 1600 грн.), оскільки правопорушення вчинено після 01.01.2017 року.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.245, 251, 252, 268, 283, 284, 294 КУпАП України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі - 10200 (десять тисяч двісті) гривень 00 коп. на користь держави (Державний бюджет ГУДКС у Луганській області /Луганська область/ 21081300, рахунок 31111149700001, МФО - 804013, код ЄДРПОУ отримувача коштів 37991110, банк отримувача: ГУДКСУ у Луганській області) з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 320 грн. 00 коп. (триста двадцять гривень 00 коп.).
Строк предявлення постанови до виконання три місяці.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги через Троїцький районний суд Луганської області до Апеляційного суду Луганської області протягом 10 (десяти) днів з дня отримання її копії.
Суддя ОСОБА_4