Справа №: 653/4109/17
Провадження № 3/653/2434/17
П О С Т А Н О В А
іменем України
23 листопада 2017 року м. Генічеськ
Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Берлімова Ю.Г., за участю секретаря Митрохіної К.В., прокурора Кобця В.Е. розглянув у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення яка надійшла з Генічеської місцевої прокуратури Херсонської області відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНПП НОМЕР_1, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, одруженого, має на утриманні одну неповнолітню дитину, не працюючого, депутата Генічеської міської ради, до кримінальної та адміністративної відповідальності раніше не притягувався,
за порушення ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та ч. 1 ст. 172 - 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, будучи депутатом Генічеської районної ради Херсонської області, відповідно до статті 1, підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом декларування та відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушенні вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону та п. 5-1 прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 № 1975-УІІІ, несвоєчасно (11.10.2017) без поважних на те причин, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, своїми діями порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172 - 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При складанні протоколу та в судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєному правопорушенні визнав повністю, підтвердивши обставини викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, щиро розкаявся. Пояснив, що дійсно був ознайомлений із строками подачі електронної декларації, проте не придав належної уваги по відношенню до строків її подачі.
Прокурор в судовому засіданні повністю підтримав протокол про адміністративне правопорушення, просив суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Суд вислухавши правопорушника ОСОБА_1, прокурора, приходить до наступного.
Відповідно до протоколу першої сесії 7 скликання Генічеської районної ради Херсонської області від 25 листопада 2015 року, ОСОБА_1 обрано депутатом Генічеської районної ради Херсонської області.
Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб'єктами відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.
Частиною 3 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».
Таким чином, згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 вказаного Закону, ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно із ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради зобов'язаний додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, Регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону
Згідно із ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Відповідно до п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18 серпня 2016 року, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23 серпня 2016 року, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Так, до другого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування, які передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (зобов'язанні щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 5-1, відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Відповідно до листа НАЗК № 93-05/16382/17 від 23 травня 2017 року, актом обстеження окремих функцій інформації - телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 25 січня 2017 року засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення в період з 01 січня 2017 року до 19:30 годин 04 січня 2017 року. З метою створення належних умов для суб'єктів декларування адміністратором Реєстру Державним підприємством «Українські спеціальні системи» спільно з Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України, в період часу з 24 березня 2017 року до 28 березня 2017 року здійснювалися заходи з оптимізації та переконфігурування обчислювані-ресурсів, що потребувало декількох зупинок та перезапусків окремих компонентів Реєстру в цілому. Вжиття вказаних заходів дозволило забезпечити функціонування Реєстру та реалізувати суб'єктами декларування обов'язок щодо подання електронних декларацій відповідно до законодавства України.
Таким чином, депутат Генічеської районної ради Херсонської області ОСОБА_1 був зобов'язаний подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік до 00:00 год. 01 травня 2017 року.
Однак, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік лише 11 жовтня 2017 о 22:51 год., тобто несвоєчасно.
Поважні причини щодо несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік у ОСОБА_1, відсутні.
Вина ОСОБА_1 також підтверджується наступними матеріалами, а саме:
Проколом про адміністративне правопорушення № 144/2017 від 09 листопада 2017 року.
Відповідно до витягу з протоколу 21 сесії 7 скликання Генічеської районної ради від 27 січня 2017 встановлено, що депутат районної ради ОСОБА_1 був присутній на засіданні вказаної сесії районної ради під час якої останній попереджався про необхідність подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, та під особистий підпис від 25 квітня 2015 року ознайомлювався з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно із листом Генічеської районної ради Херсонської області від 11 вересня 2017 року № 01-25/78 встановлено, що з метою вчасної подачі депутатами Генічеської районної ради щорічних декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, вказаною районною радою з 01 січня 2017 року по теперішній час надано вільний доступ до комп'ютерної техніки з підключенням до мережі Інтернет.
З пояснень заступника голови Генічеської районної ради Херсонської області ОСОБА_2 та начальника загального відділу вказаної районної ради ОСОБА_3 вбачається, що на сесіях районної ради з 2015 по 2017 роки, у тому числі на 21 сесії 7 скликання Генічеської районної ради від 27 січня 2017 року усіх депутатів вказаної районної ради, у тому числі депутата ОСОБА_1, неодноразово повідомлено про необхідність отримання електронного ключа для входу до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з метою своєчасної подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік. Також повідомлено, що Генічеською районною радою надано вільний доступ до комп'ютерної техніки з підключенням до мережі Інтернет, у зв'язку з чим депутати районної ради, у тому числі депутат Генічеської районної ради ОСОБА_1, мали технічну можливість подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік безпосередньо в приміщенні Генічеської районної ради.
Крім того, факт невчасної подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, депутатом Генічеської районної ради ОСОБА_1 підтверджується листом Національного агентства з питань запобігання корупції від 28 вересня 2017 року № 93-05/34501/17, згідно з яким встановлено, що станом на 25 вересня 2017 року при перевірці файлів логування дій користувача ІТС Реєстрі, виявлено, що ОСОБА_1 (податковий номер - НОМЕР_1) не проходив етап реєстрації в ІТС Реєстрі.
З пояснень ОСОБА_1 встановлено, що останній завчасно був повідомлений про необхідність подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, маючи фізичну та технічну можливість, однак своєчасно не подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, у зв'язку із тим, що не придав належної уваги по відношенню до строків подачі вказаної декларації.
Вказане свідчить про наявність технічної та фізичної можливості у ОСОБА_1 для своєчасної подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік.
Указаний факт підтверджується списком депутатів Генічеської районної ради ознайомлених із Законом України «Про запобігання корупції» від 25 квітня 2015 року, витягом з протоколу 21 сесії 7 скликання Генічеської районної ради від 27 січня 2017 року, списком депутатів районної ради присутніх на 21 сесії 7 скликання Генічеської районної ради від 27 січня 2017 року, листом Генічеської районної ради Херсонської області від 11 вересня 2017 року № 01-25/78, листом Національного агентства з питань запобігання корупції від 28 вересня 2017 року № 93-05/34501/17, витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поясненнями заступника голови Генічеської районної ради Херсонської області ОСОБА_2 та начальника загального відділу вказаної районної ради ОСОБА_3 та поясненнями самого ОСОБА_1
Отже, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення,пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбаченач. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причиндекларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави абомісцевого самоврядування.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вина правопорушника ОСОБА_1 доказана в повному обсязі і тому він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, вважає можливим призначити адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу, при цьому суд враховує характер вчиненого, особу правопорушника, обставинами, що пом'якшують відповідальність суд вважає, притягнення до адміністративної відповідальності вперше, визнання вини та щире каяття, обставин, що обтяжують відповідальність судом не встановлено.
Також, керуючись ч. 5 ст. 283 КУпАП постанова суду про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору. Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, тобто згідно ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 суму судового збору у розмірі – 320,00 грн. на користь держави.
Керуючись ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 172-6, 283-285, 287-289 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 коп. на користь держави (р/р 31118149700001, код 37959517, МФО 852010 ГУК у Херсонській області/ Херсонська область/21081300, банк отримувача ГУДКСУ у Херсонській області).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп. на користь держави (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 379993783, банк отримувача ГУ Державної казначейської служби України у м. Києві, МФО 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Херсонської області через Генічеський районний суд Херсонської області на протязі десяти днів.
Строк пред’явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.
Постанова набрала чинності «____»___2017 року.
Суддя Генічеського районного суду ОСОБА_4Судове рішення № 70533483, Генічеський районний суд Херсонської області було прийнято 23.11.2017. Форма судочинства - Про адмінправопорушення, форма рішення - Постанова. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні дані про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити необхідні дані.
Це рішення відноситься до справи № 653/4109/17. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: