Ухвала суду № 70530794, 28.11.2017, Броварський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
28.11.2017
Номер справи
361/6657/17
Номер документу
70530794
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

справа № 361/6657/17

провадження № 2-а/361/652/17

28.11.2017

У Х В А Л А

28 листопада 2017 року м. Бровари

Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Сердинський В.С., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до директора Комунального підприємства Броварської міської ради Київської області «Броваритепловодоенергія» ОСОБА_2 про стягнення збитків, упущеної вигоди, штрафних санкцій, відшкодування матеріальної та моральної шкоди,

установив:

В листопаді 2017 року ОСОБА_1 звернулася з даним позовом до директора КП БМР Київської області «Броваритепловодоенергія» ОСОБА_2 про стягнення збитків, упущеної вигоди, штрафних санкцій, відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції – це переданий на вирішення адміністративного суду публічно – правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно п.6 ч.1 ст.3 КАСУ, адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно- правових відносинах.

Згідно п.7 ч.1 ст.3 КАС України, суб’єкт владних повноважень – орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб’єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій, в тому числі делегованих повноважень.

Відповідно до ч.1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно ч.1 ст.17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини , що виникають у зв’язку з здійсненням суб’єктом владних повноважень владних управлінських функцій , а також у зв’язку з публічним формуванням суб’єкта владних повноважень шляхом виборів та референдуму. 2. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; 7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації; 8) спори фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони», за виключенням спорів, пов’язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю.

За предметною підсудністю адміністративних справ, визначеною в ч.1 ст.18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; 2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; 5) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті; 6) адміністративні справи щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України; продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України; затримання іноземців та осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; 7) адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця щодо виконання рішень органів (посадових осіб), крім судових рішень.

Згідно із положеннями п.п.1,3 ч.1 ст.15 ЦПК України, в порядку цивільного судочинства розглядаються справи щодо захист порушених, оспорюваних чи невизнаних прав, свобод, інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Позивачем даний позов пред’явлений до директора КП БМР Київської області «Броваритепловодоенергія» ОСОБА_2, який у розумінні положень п.7 ч.1 ст. 3 КАС України, не є суб’єктом владних повноважень, не є посадовою особою суб’єкту владних повноважень, є директором комунального підприємства, тобто юридичної особи, яка є суб’єктом господарювання. Тому даний спір за суб’єктним складом не є адміністративним позовом.

Виходячи з заявлених позовних вимог даний спір не виник у публічно-правовій сфері і не є адміністративним спором в розумінні ст.3 та ст.17 КАС України.

У поданій позовній заяві позивачем не зазначено суб’єкту (суб’єктів) владних повноважень і позовних вимог до такого суб’єкту не пред’явлено.

Таким чином, виходячи з суб’єктного складу і визначеного позивачем відповідача, виходячи з заявлених позовних вимог, - даний позов не є спором з суб’єктом владних повноважень у публічно-правовій сфері у зв’язку з здійсненням суб’єктом владних повноважень владних управлінських функцій, тобто даний позов не є адміністративним, який підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Згідно ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо: п.1) заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п.1 ч.1 ст.109 КАСУ, суд

ухвалив:

У відкритті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до директора Комунального підприємства Броварської міської ради Київської області «Броваритепловодоенергія» ОСОБА_2 про стягнення збитків, упущеної вигоди, штрафних санкцій, відшкодування матеріальної та моральної шкоди - відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали до Київського апеляційного адміністративного суду. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя В.С.Сердинський