Ухвала суду № 70489798, 22.11.2017, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.11.2017
Номер справи
814/1876/17
Номер документу
70489798
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення заяви про перегляд судового рішення

за нововиявленими обставинами без руху

22 листопада 2017 р.Справа № 814/1876/17

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Мороз А. О., ознайомившись із заявою Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, в адміністративній справі

за позовомОСОБА_1, вул. Садова, 5, с. Іллічівка, Братський район, Миколаївська область, 55472

доБратського районного відділу державної виконавчої служби Головного територвального управління юстиції у Миколаївській області, вул. Миру, 98, смт. Братське, Братський район, Миколаївська область, 55401

провизнання протиправною та скасування постанови від 19.07.2017 року ВП № 54337466,

В С Т А Н О В И В:

Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області звернулося до адміністративного суду із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.

За приписами ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами. Разом з цим, ч. 2 вказаної статті встановлений перелік підстав для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами.

Статтею 248 КАС України встановлені вимоги до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, у заяві, зокрема:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява про перегляд;

2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) судове рішення, про перегляд якого за нововиявленими обставинами подається заява;

4) обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час вирішення справи;

5) обґрунтування з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин, та зміст вимог особи, яка подає заяву, до суду;

6) перелік документів та інших матеріалів, які додаються.

Судом встановлено, що заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами не відповідає вимогам статті 248 КАС України, а саме пункту 4 частини 2 статті 248 КАС України, оскільки з наданої Управлінням державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області заяви не зрозуміло, з яких саме підстав, передбачених ч. 2 ст. 245 КАС України судове рішення потребує перегляду.

Отже, для усунення вказаних недоліків заявнику необхідно привести у відповідність заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами та уточнити з яких саме підстав судове рішення потребує перегляду за нововиявленими обставинами, встановлених ч. 2 ст. 245 КАС України.

Крім того, частиною 4 статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до заяви додається документ про сплату судового збору.

Судом встановлено, що до вказаної заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами заявником не додано квитанції про сплату судового збору.

В свою чергу, разом із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами заявник звернувся до суду із клопотанням про відстрочення або звільнення від сплати судового збору, в якому зазначив, що в Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області не має можливості сплатити судовий збір, у звязку з відсутністю коштів, призначених для цієї мети.

Відповідно до ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" також передбачена можливість звільнення від сплати судового збору, враховуючи майновий стан сторони.

Однак, позивач є державним органом, а тому, на думку суду, посилання на майновий стан в зв'язку з відсутністю фінансування на справляння судового збору в цьому випадку є безпідставним. Більш того, наведена норма, що дає право зменшити, відстрочити або звільнити від сплати судового збору, враховуючи майновий стан, насамперед стосується сторін соціально вразливої верстви населення з метою вільного їх доступу до правосуддя.

З урахуванням наведеного, суд не знайшов підстав для задоволення клопотання заявника про звільнення або відстрочення сплати судового збору.

Відповідно до Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Отже, для усунення вказаних недоліків Управлінню державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області необхідно надати документ про сплату судового збору у розмірі 704, 00 грн.

Оплата судового збору має здійснюватись на рахунок відкритий для його зарахування: р/р 31217206784002, отримувач коштів - УДКСУ у м. Миколаєві, код отримувача - 37992781, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Миколаївській області, МФО 826013, код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу: судовий збір за позовом (Ф.І.Б./назва позивача).

Згідно із частиною 3 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, якщо заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, неоформлена відповідно до вимог встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Заява, подана з порушенням вимог ст. 106 КАС України. В свою чергу стаття 108 КАС України передбачає, що вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаного недоліку.

У разі, якщо позивач не усунув недоліки заяви, яку залишено без руху, згідно п.1 ч.3 ст. 108 КАС України така заява повертається заявникові.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 108, 158, 160, 165, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

У Х В А Л И В:

1. У задоволенні клопотання Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області про звільнення або відстрочення сплати судового збору відмовити.

2. Залишити заяву Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами без руху.

3. Заявнику не пізніше 14.12.17 року виправити недоліки, шляхом надання суду доказів сплати судового збору в сумі 704, 0 грн. та привести у відповідність заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами та уточнити з яких саме підстав передбачених ст. 245 ч. 2 КАС України судове рішення потребує перегляду за нововиявленими обставинами.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Миколаївського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя А. О. Мороз