Ухвала суду № 70489237, 23.11.2017, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.11.2017
Номер справи
810/172/17
Номер документу
70489237
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про заміну сторони виконавчого провадження та поновлення троку для пред'явлення виконавчого листа до виконання

23 листопада 2017 року №810/172/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши в м. Києві у порядку письмового провадження заяви Головного управління ДФС у Київській області про поновлення пропущеного строку для предявлення виконавчого листа до виконання та заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів,-

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління ДФС у Київській області із заявами про заміну сторони виконавчого провадження, визнання причин пропуску строку пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого в даній адміністративній справі поважними та поновлення такого строку.

Заява про заміну сторони виконавчого провадження обґрунтовується тим, що на даний час функції з представництва інтересів Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області передані до ГУ ДФС у Київській області.

Заява про визнання причин пропуску строку для пред'явлення до виконання виконавчого листа поважними та поновлення такого строку обґрунтовується тим, що виконавчий лист отримано стягувачем після закінчення встановленого строку для предявлення його до виконання.

У судове засідання особи, які беруть участь у розгляді справи не прибули.

Заявник просив здійснювати розгляд заяв за його відсутності.

Відповідач (боржник) про причини неявки суд не повідомив, з клопотанням про відкладення засідання до суду не звертався.

Враховуючи положення ч. 4 ст. 122, ч. 6 ст. 128, ч. 3 ст. 261, ч. 2 ст. 264 КАС України розгляд заяв здійснюється судом без участі представників сторін у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

До Київського окружного адміністративного суду звернулась Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області з позовом до ФОП ОСОБА_1 про стягнення коштів.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 30.01.2017 адміністративний позов задоволено. Стягнуто з ФОП ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України податковий борг у сумі 15 523,75 грн.

На примусове виконання вказаного судового рішення 03.10.2017 видано виконавчий лист, строк предявлення до виконання якого зазначений до 30.04.2017.

Вирішуючи питання щодо наявності підстав для поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання в даній адміністративній справі, суд виходить з наступного.

Порядок оформлення та видачі виконавчих листів визначений Кодексом адміністративного судочинства України та Законом України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 №1404-VIII (далі Закон України №1404-VIII).

Відповідно до ч. 1 ст. 258 КАС України за судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно та яке підлягає примусовому виконанню в порядку, передбаченому Законом України "Про виконавче провадження", за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, чи прокурора, який здійснював у цій справі представництво інтересів громадянина або держави в суді, видається один виконавчий лист. Якщо на підставі ухваленого рішення належить передати майно, що перебуває в кількох місцях, або якщо рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, чи резолютивною частиною рішення передбачено вчинення кількох дій, суд має право за заявою стягувачів видати кілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину рішення треба виконати за кожним виконавчим листом, або зазначити, що обов'язок чи право стягнення є солідарним. Якщо судом було вжито заходів щодо забезпечення позову за заявою осіб, на користь яких ухвалено судове рішення, суд разом із виконавчим листом видає копії документів, які підтверджують виконання ухвали суду про забезпечення позову.

Виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження» (ч. 1 ст. 259 КАС України).

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України №1404-VIII виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.

Згідно із ч. 1 ст. 261 КАС України стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

Аналогічна правова норма закріплена ч. 6 ст. 12 Закону України №1404-VIII, відповідно до якої стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання.

Як зазначено вище, на примусове виконання постанови Київського окружного адміністративного суду від 30.01.2017 в даній адміністративній справі 03.10.2017 видано виконавчий лист, строк предявлення якого до виконання 30.04.2017. Вказаний виконавчий лист отримано стягувачем 09.10.2017.

Оскільки виконавчий лист в даній адміністративній справі отримано стягувачем 09.10.2017, тобто, після спливу строку для предявлення такого виконавчого листа до виконання (до 30.04.2017), суд визнає поважними причини пропуску строку для пред'явлення стягувачем виконавчого листа до виконання.

Враховуючи викладене, заява про поновлення строку пред'явлення виконавчого листа в даній адміністративній справі до виконання підлягає задоволенню, а строк пред'явлення до виконання виконавчого листа поновленню та має обчислюватись з дати набрання даною ухвалою законної сили.

Вирішуючи питання щодо наявності підстав для заміни стягувача у виконавчому провадженні, суд виходить з наступного.

Так, заявник просить замінити сторону виконавчого провадження з Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області на Головне управління ДФС у Київській області.

Згідно із ст. 191 ПК України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 193 цього Кодексу, зокрема, здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків; здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів; здійснюють відстрочення, розстрочення та реструктуризацію грошових зобовязань та/або податкового боргу, недоїмки із сплати єдиного внеску, а також списання безнадійного податкового боргу; забезпечують визначення в установлених цим Кодексом, іншими законами України випадках сум податкових та грошових зобовязань платників податків, застосування і своєчасне стягнення сум передбачених законом штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи; звертаються до суду у випадках, передбачених законодавством; здійснюють інші функції, визначені законом.

Суд зазначає, що відповідно до п.п. 2, 3, 7 розділу 4 Положення про Головне управління ДФС у Київській області, яке затверджене Наказом ДФС України від 09.08.2017 №529, Головне управління ДФС у Київській області відповідно до покладених на нього завдань здійснює адміністрування податків і зборів та інших платежів, єдиного внеску в порядку, встановленому законом, забезпечує контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою їх нарахування та сплати до бюджету і відповідних позабюджетних фондів; контролює своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів; забезпечує ведення обліку податків і зборів, платежів, єдиного внеску.

Отже, до функцій ГУ ДФС у Київській області належать функції із забезпечення здійснення обліку податків та зборів.

Згідно із ч. 1 ст. 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Оскільки функції із забезпечення здійснення обліку податків та зборів, контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою їх нарахування та сплати до бюджету і відповідних позабюджетних фондів покладено на Головне управління ДФС у Київській області, суд вважає необхідним замінити сторону виконавчого провадження з виконання виконавчого документу виконавчого листа №810/172/17, виданого 03.10.2017 Київським окружним адміністративним судом, а саме стягувача Білоцерківську ОДПІ ГУ ДФС у Київської області на Головне управління ДФС у Київській області (ідентифікаційний код 39393260, місцезнаходження: 03680, м. Київ, вулиця Народного Ополчення, будинок 5-А).

Керуючись статтями 122, 128, 160, 165, 261, 264 КАС України, суд, -

у х в а л и в:

1. Клопотання Головного управління ДФС у Київській області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі №810/172/17 задовольнити.

2. Замінити сторону виконавчого провадження за виконавчим листом у справі №810/172/17, а саме стягувача Білоцерківську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київської області на Головне управління ДФС у Київській області (ідентифікаційний код 39393260, місцезнаходження: 03680, м. Київ, вулиця Народного Ополчення, будинок 5-А).

3. Визнати поважними причини пропуску строку для предявлення до примусового виконання виконавчого листа у справі №810/172/17, виданого Київським окружним адміністративним судом 03.10.2017.

4. Заяву Головного управління ДФС у Київській області про визнання поважними причини пропуску строку для предявлення до виконання виконавчого листа та поновлення строку для предявлення виконавчого листа в адміністративній справі №810/172/17 задовольнити.

5. Поновити строк для предявлення виконавчого листа до виконання, виданого Київським окружним адміністративним судом в адміністративній справі № 810/172/17.

6. Обчислювати строк для предявлення до виконання виконавчого листа №810/172/17 з дати набрання даною ухвалою законної сили.

7 . Копію ухвали видати (надіслати) особам, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня її проголошення, а в разі постановляння ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Лисенко В.І.