
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
09 листопада 2017 року Справа № 808/3384/17 м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Татаринов Д.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Мелітополь Хліб» до Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень рішень, -
ВСТАНОВИВ:
07 листопада 2017 року до Запорізького окружного адміністративного суду (далі суд) надійшов адміністративний позов від Товариства з обмеженою відповідальністю «Мелітополь Хліб» (далі - позивач) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкові повідомлення-рішення прийняті Головним управлінням ДФС у Запорізькій області за результатами документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Мелітополь Хліб» на підставі акта від 27 грудня 2016 року № 128/08-01- 14-01/39789403, а саме:
-№ НОМЕР_1 від 27 березня 2017 року, яким визначено суму грошового зобов'язання за основним платежем податок на прибуток приватних підприємств в сумі 11 071 885, 00 грн. та штрафні (фінансові) санкції в сумі 180 493, 75 грн.,
-№ НОМЕР_2 від 27 березня 2017 року, яким зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість в сумі 802 194, 00 грн.;
-№ НОМЕР_3 від 27 березня 2017 року, яким визначено суму грошового зобов'язання з податків та зборів, у тому числі з податку на доходи фізичних осіб в сумі 4 109 442,84 грн., штрафні санкції в сумі 98 798,05 грн., пені в сумі 813 923,29 грн.;
-№ НОМЕР_4 від 27 березня 2017 року, яким визначено суму грошового зобов'язання з військового збору в сумі 342 453,57 грн.,штрафних ( фінансових) санкцій в сумі 169 632,89 грн., пені в сумі 67 826,94 грн.
Відповідно до частини 1 статті 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, з огляду на наступне.
Згідно з частиною 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Так, позивач в обґрунтуваннях адміністративного позову зазначає, але не додає: докази використання у господарській діяльності товарів отриманих від контрагентів; докази наявності у контрагентів Свідоцтва про реєстрацію платником податку на додану вартість; податкові накладні та реєстри отриманих та виданих податкових накладних; документи внутрішнього бухгалтерського обліку, регістри аналітичного та синтетичного обліку товарів, отриманих від контрагентів позивача; дані проводок за операціями з отримання товарів від контрагента; платіжні/розрахункові документи про сплату контрагенту за обладнання, докази одержання коштів; копії Звітів про рух грошових коштів, про фінансові результати; податкову звітність позивача з податку на додану вартість за періоди, що становлять предмет спору у повному обсязі (з додатками до них); копії сертифікатів відповідності товарів (в тому числі документів, що підтверджують його походження), докази, які надають можливість ідентифікувати предмет фактичної поставки та його відповідність договорам; інші докази в обґрунтування позовних вимог; належним чином засвідчені копії витребуваних документів надати у справу.
Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, визначається Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (в редакції чинній на момент підписання та надходження адміністративного позову до суду далі Закон України №3674-VI).
За визначенням частини 1 статті 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до пункту 1 статті 2 Закону України № 3674-VI від 08 липня 2011 року платниками судового збору є: громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду.
Судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством (пункт 1 статті 3 Закону України 3674-VI від 08 липня 2011 року).
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За правилами частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» при зверненні до суду субєктом владних повноважень, юридичною особою з позовною вимогою майнового характеру 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Суд звертає увагу на те, що загальна сума оскаржуваних податкових повідомлень-рішень становить 17 656 650,33 грн. Таким чином, позивачу за звернення до суду належить сплатити судовий збір у сумі 264 849,75 грн.
Однак, позивачем до позову надано докази сплати судового збору лише у сумі 10 000,00 грн., що суперечить вимогам Закону України «Про судовий збір»
Для усунення недоліків позовної заяви, позивачу належить доплатити суму судового збору у розмірі 254849,75 грн.
З огляду на викладене, позов не відповідає вимогам частини 3 статті 106 КАС України у сумі судового збору сплаченого за адміністративний позов у розмірі визначеному законодавством.
Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Такі обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, а тому, згідно з частиною 1 статті 108 КАС України, вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Мелітополь Хліб» до Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень рішень залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 29 листопада 2017 року (з урахуванням поштового перебігу).
3. Позивачу необхідно у встановлений судом строк для усунення недоліків позовної заяви подати до канцелярії Запорізького окружного адміністративного суду: документ про сплату судового збору (оригінал), з урахуванням викладеного в мотивувальній частині цієї ухвали; докази використання у господарській діяльності товарів отриманих від контрагентів; докази наявності у контрагентів Свідоцтва про реєстрацію платником податку на додану вартість; податкові накладні та реєстри отриманих та виданих податкових накладних; документи внутрішнього бухгалтерського обліку, регістри аналітичного та синтетичного обліку товарів, отриманих від контрагентів позивача; дані проводок за операціями з отримання товарів від контрагента; платіжні/розрахункові документи про сплату контрагенту за обладнання, докази одержання коштів; копії Звітів про рух грошових коштів, про фінансові результати; податкову звітність позивача з податку на додану вартість за періоди, що становлять предмет спору у повному обсязі (з додатками до них); копії сертифікатів відповідності товарів (в тому числі документів, що підтверджують його походження), докази, які надають можливість ідентифікувати предмет фактичної поставки та його відповідність договорам; інші докази в обґрунтування позовних вимог; належним чином засвідчені копії витребуваних документів надати у справу.
4. Розяснити, що згідно з пунктом 1 частини 3 статті 108 КАС України, якщо у встановлений судом строк, позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернуто позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.
5. Копію цієї ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Д.В. Татаринов