
Справа 127/24880/17
Провадження 1-кс/127/10860/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2017 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області Ковбаса Ю.П., секретаря Дацюк Ю.Ю., за участі слідчого Череваня Д.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання старшого слідчого СУ ГУНП у Вінницькій області підполковника поліції ОСОБА_1, про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Рахнівсько-Лісової сільської ради Шаргородського району Вінницької області (ЄДРПОУ 04325727, адреса: Вінницька область Шаргородський район, с. Рахни-Лісові, вул. Макаренка, 26) з метою дослідження питання законності проведення та дотримання тендерних процедур при проведенні у 2017 році тендеру на підставі якого сільської радою закуплено автомобіль ГАЗ 3309 «Сміттєвоз С», номер шасі ХТН330900S0776649, за відсутності клопотання про застосування технічних засобів фіксації судового процесу, -
ВСТАНОВИВ:
17.11.2017, слідчий Черевань Д.А. звернувся до суду із вказаним клопотанням, мотивуючи його тим, що ним провадиться досудове розслідування в кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017020000000419 від 19.09.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України, у звязку із чим в органу досудового розслідування виникла необхідність у збиранні доказів, отримання яких можливе у результаті проведення ревізії.
Під час розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що службові особи Рахнівсько-Лісової сільської ради Шаргородського району Вінницької області діючи у змові, при проведенні протягом червня - липня 2017 року відкритих торгів по закупівлі автомобіля «ГАЗ 3309» (сміттєвоз С), зловживаючи своїм службовим становищем вчинили розтрату бюджетних коштів, шляхом надання незаконної переваги та визнанні переможцем ФОП ОСОБА_2, що у подальшому призвело до закупівлі автомобіля по завищених цінах на гірших умовах від поданих іншими учасниками тендеру.
Згідно протоколу № 9 засідання тендерного комітету Рахнівсько-Лісової сільської ради від 4.07.2017 прийнято рішення про визнання переможцем фізичну особу-підприємця ОСОБА_2, пропозиція якого визначена найбільш економічно вигідною та відповідає умовам тендерної документації, а також прийнято рішення про укладення договору на постачання автомобіля ГАЗ 3309 «Сміттєвоз С» «або еквівалент» (ДК 021:2015-34140000-0 великовантажні мототранспортні засоби)».
17.07.2017 між фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 та Рахнівсько-Лісовою сільською радою Шаргородського району Вінницької області, в особі голови ОСОБА_3 укладено договір № 1 про закупівлю товарів за державні кошти, а саме автомобіля ГАЗ 3309 «Сміттєвоз С» «або еквівалент» (ДК 021:2015-34140000-0 великовантажні мототранспортні засоби), вартістю 880 000 грн. До договору оформлено специфікацію та накладну №1 від 20.07.2017 про передачу автомобіля. Оплату за автомобіль проведено платіжним дорученням № 1 від 20.07.2017 на суму 880 000 гривень.
Відповідно до проведеного моніторингу цін на аналогічний автомобіль ГАЗ 3309 «Сміттєвоз С» встановлено, що вартість автомобіля 2015 року виготовлення становить 775000 гривень, а абсолютно нового 1200000 гривень.
Відповідно до п.1.3 спільного наказу N 346/1025/685/53 від 19.10.2006
«Про затвердження Порядку взаємодії органів державної контрольно-ревізійної служби, органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України» підконтрольною установою є міністерства та інші органи виконавчої влади, державні фонди, бюджетні установи і суб'єкти господарювання державного сектора економіки, підприємства і організації, які отримують (отримували в період, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно.
Згідно відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Рахнівсько-Лісова сільська рада Шаргородського району Вінницької області (ЄДРПОУ 04325727) є органом державної влади.
Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в України» № 2939-XII від 26.01.1993 (в редакції від 19.04.2014) позапланові виїзні ревізії проводиться у разі надходження до органу державного фінансового контролю доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю і можуть здійснюватися лише на підставі рішення суду.
На підставі викладеного, з метою повного, всебічного та неупередженого розслідування кримінального правопорушення, керуючись ст.ст. 40, 93 КПК України, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» № 2939-XII від 26.01.1993 (в редакції від 19.04.2014) та спільного наказу ГКРУ, МВС, СБУ, ГПУ «Про затвердження Порядку взаємодії органів державної контрольно-ревізійної служби, органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України» N 346/1025/685/53 від 19.10.2006, слідчий в судовому засіданні просив суд дане клопотання задовольнити.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, вислухавши учасників судового розгляду, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Статтею 11 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» передбачено, що за зверненням правоохоронного органу для забезпечення розслідування під час кримінального провадження орган державного фінансового контролю проводить позапланову виїзну ревізію.
Позапланова виїзна ревізія як підконтрольної установи (державного сектору економіки) так і суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені до підконтрольних установ,може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Таким чином, законом встановлено судовий контроль за дотриманням законності та обґрунтованості втручання у господарську діяльність, зумовлену потребами досудового розслідування задля досягнення його дієвості.
Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал.
Відповідно до ч. 8 ст. 11 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» орган державного фінансового контролю,прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзноїревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такоїревізіїта дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такоїревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
При дослідженні клопотання слідчим суддею встановлено, що дане клопотання необґрунтоване та не доведене. В клопотанні відсутнє обгрунтування, яке відношення має Рахнівсько-Лісова сільська рада Шаргородського району Вінницької області до даного кримінального провадження, а також не доведено підстави проведення на вказаному підприємстві ревізії. Крім того, в матеріалах клопотання безпідставно та необґрунтовано наведено період за який необхідно провести ревізію.
З огляду на викладене, слідчий суддя дійшов висновку, що слідчим обрано формальний підхід до складання клопотання та не доведено підстав для його задоволення, а тому дане клопотання задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40, 93 КПК України, ст. ст. 2, 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання старшого слідчого СУ ГУНП у Вінницькій області підполковника поліції ОСОБА_1, про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Рахнівсько-Лісової сільської ради Шаргородського району Вінницької області (ЄДРПОУ 04325727, адреса: Вінницька область Шаргородський район, с. Рахни-Лісові, вул. Макаренка, 26) з метою дослідження питання законності проведення та дотримання тендерних процедур при проведенні у 2017 році тендеру на підставі якого сільської радою закуплено автомобіль ГАЗ 3309 «Сміттєвоз С», номер шасі ХТН330900S0776649 відмовити.
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя