КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 810/2512/17 Головуючий у 1-й інстанції: Лапій С.М. Суддя-доповідач: Ганечко О.М.
У Х В А Л А
Іменем України
21 листопада 2017 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Ганечко О.М.,
суддів: Коротких А.Ю., Літвіної Н.М.,
при секретарі: Бідячук Ю.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 07.08.2017 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРІУМФ» до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області, Броварського УДКСУ у Київській області про стягнення пені, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області, Броварського УДКСУ у Київській області про стягнення пені.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 07.08.2017 року позов задоволено.
Стягнуто з Державного бюджету України на користь ТОВ «ТРІУМФ» за період з 01.01.2017 по 31.07.2017 пеню за несвоєчасне перерахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість за липень та вересень 2014 року у сумі 903 153 (дев'ятсот три тисячі сто п'ятдесят три) грн. 18 коп.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою відмовити в задоволені позову в повному обсязі.
Представник апелянта підтримав апеляційну скаргу, просив її задовольнити. Постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову, якою відмовити в задоволені позову в повному обсязі.
Представник позивача заперечував проти задоволення апеляційної скарги, просив залишити постанову суду першої інстанції без змін.
Представник відповідача Броварського УДКСУ у Київській області не з'явився, будучи належним чином повідомленим, що не перешкоджає слуханню спірного питання відповідно до вимог ч. 4 ст. 196 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, учасників процесу, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України - за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.
Як вбачається з матеріалів справи, постановою Київського окружного адміністративного суду від 03.11.2015 у справі №810/4997/15 визнано протиправною бездіяльність Броварської ОДПІ щодо не повернення позивачу бюджетного відшкодування ПДВ за липень та вересень 2014 року в розмірі 722 495,00 грн. та присуджено стягнути з Державного бюджету України на користь ТОВ «Тріумф» бюджетне відшкодування ПДВ за липень та вересень 2014 у розмірі 9 722 495,00 грн., пеню за несвоєчасне перерахування бюджетного відшкодування ПДВ за липень та вересень 2014 року в розмірі 2 304 311,22 грн.
За наслідками апеляційного оскарження вказаного рішення суду у справі №810/4997/15 його частково скасовано постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 14.01.2016 та визнано протиправною бездіяльність Броварської ОДПІ щодо не подання до Броварського УДКСУ висновку про суму бюджетного відшкодування ПДВ; зобов'язано Броварську ОДПІ подати до Броварського УДКСУ висновок про повернення позивачу суми бюджетного відшкодування ПДВ за липень та вересень 2014 у розмірі 9 722 495,00 грн. та пені за несвоєчасне перерахування бюджетного відшкодування ПДВ за липень та вересень 2014 у розмірі 2 304 311 грн. У решті постанову Київського окружного адміністративного суду від 03.11.2015 у справі 810/4997/15 залишено без змін.
У подальшому ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 15.09.2016 у справі №810/4997/15 внесено виправлення до постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 14.01.2016, а саме - викладено четвертий абзац вказаної постанови наступним чином: «Зобов'язати Броварську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління державної фіскальної служби у Київській області подати до Броварського управління Державної казначейської служби України у Київській області висновок про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ на користь ТОВ "Тріумф" (ідентифікаційний код 31829270) за липень та вересень 2014 року у розмірі 9722495 (дев'ять мільйонів сімсот двадцять дві тисячі чотириста дев'яносто п'ять) грн. 00 коп. »
На виконання постанови Київського окружного адміністративного суду від 03.11.2015 та постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 14.01.2016 у справі №810/4997/15 Державною казначейською службою України 31.10.2016 перераховано ТОВ «Тріумф» з Державного бюджету України пеню у розмірі 2 304 311,22 грн. за несвоєчасне перерахування бюджетного відшкодування ПДВ за липень та вересень 2014 року.
Оскільки Броварською ОДПІ не виконувались у добровільному порядку вказані судові рішення в частині надання Броварському УДКСУ висновку про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ на користь ТОВ «Тріумф» за липень та вересень 2014 року, у позивача виникло право на додаткове стягнення пені за несвоєчасне перерахування бюджетного відшкодування ПДВ за липень та вересень 2014 року, у зв'язку з чим останнє звернулось із відповідним позовом до Київського окружного адміністративного суду.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 02.02.2017 у справі №810/290/17 відповідний позов було задоволено та присуджено стягнути з Державного бюджету України на користь ТОВ «Тріумф» за несвоєчасне перерахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість за липень та вересень 2014 року пеню за період з 01.10.2015 по 31.12.2016 у загальному розмірі 2 722 153,61 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, вказане судове рішення було повністю виконано, що підтверджується довідкою ПАТ «Банк інвестицій та заощаджень» від 21.07.2017 № 125-0/32-353.
Броварською ОДПІ не виконано зазначені вище судові рішення в частині надання Броварському УДКСУ висновку про повернення ТОВ «Тріумф» суми бюджетного відшкодування ПДВ за липень та вересень 2014 року в розмірі 9 722 495,00 грн., суму бюджетного відшкодування ПДВ за липень та вересень 2014 року в розмірі 9 722 495,00 грн. позивачу не сплачено.
Враховуючи викладене, позивач звернувся до суду з позовом про стягнення пені за несвоєчасне перерахування бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за липень та вересень 2014 року в сумі 903 153,18 грн.
Відповідно до п. 200.18 ст. 200 ПК України, платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування, відповідно до цієї статті, подали відповідну заяву та відповідають критеріям, визначеним пунктом 200.19 цієї статті, мають право на автоматичне бюджетне відшкодування податку.
Автоматичне бюджетне відшкодування здійснюється за результатами камеральної перевірки, яка проводиться протягом 20 календарних днів, наступних за граничним терміном отримання податкової декларації, та відповідно до вимог, визначених статтею 76 цього Кодексу.
Згідно п. 200.23 ст. 200 ПК України, суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість, на суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.
Неподання органом державної податкової служби після закінчення перевірки до органу Державного казначейства України висновку із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, та непогашення у зв'язку з цим заборгованості бюджету з ПДВ не позбавляє платника податку права пред'явити вимоги про стягнення зазначеної пені.
Аналогічна позиція висловлена в постанові Верховного Суду України від 03.06.2014 у справі № 21-131а14 та в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 23.09.2014 у справі №К/800/36094/14.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи, або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Оскільки суму податку на додану вартість за липень та вересень 2014 року не відшкодовано позивачу, у визначені ПК України строки, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позивач має право на стягнення пені, відповідно до п.200.23 ст. 200 ПК України.
За таких обставин, апеляційна скарга є необґрунтованою, її доводи не знайшли свого підтвердження під час судового розгляду, не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому у її задоволенні необхідно відмовити, а рішення суду першої інстанції підлягає залишенню без змін.
Керуючись ст. ст. 160, 167, 195, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області - залишити без задоволення.
Постанову Київського окружного адміністративного суду від 07.08.2017 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Головуючий суддя: О.М. Ганечко
Судді: Н.М. Літвіна
А.Ю. Коротких