Постанова № 7040665, 23.11.2009, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.11.2009
Номер справи
42164/09/2070
Номер документу
7040665
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23.11.2009 р. № 2а-42164/09/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Мар'єнко Л.М.

при секретарі судового засідання - Макогон Н.О.

за участю сторін:

прокурор - Сузий О.А., діє на підставі посвідчення № 258 від 28.11.2008 р.,

представник позивача - Інденко М.В., діє на підставі довіреністі № 7674/10/10-018 від 06.10.2009р.,

відповідач - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Лозівського міжрайонного прокурора Харківської області в інтересах держави в особі Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

про стягнення заборгованості , -

В С Т А Н О В И В:

Лозівський міжрайонний прокурор Харківської області звернувся до судув інтересах держави в особі Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції з позовом, в якому просив суд стягнути з відповідача на користь держави заборгованість по податку на додану вартість, орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності до бюджету, яка, з урахуванням уточнень до позовних вимог складає 47063,13 грн. В обґрунтування позову зазначив, що заборгованість до бюджету в сумі 47063,13 грн. складається з: податку на додану вартість у сумі 34961,11 грн. та штрафних санкцій у сумі 932 грн., які визначені платником податків самостійно, що підтверджується податковими деклараціями з податку на додану вартість, наданими платником податків до Лозівської ОДПІ: № 46256 від 19.11.2008 р. в сумі 15312,00 грн., податок на додану вартість - основний платіж зменшений на суму 10211,89 грн. у зв'язку з частковою сплатою боргу відповідачем, тому податковий борг ФО-П ОСОБА_2 з податку на додану вартість (основний платіж) за податковою декларацією № 46256 від 19.11.2008 р. складає 5100,11 грн.; № 49553 від 19.12.2008р. в сумі 264 грн., № 54693 від 19.11.2009 р. в сумі 718 грн.; №3600 від 19.02.2009 р. в сумі 306 грн. - основний платіж, в сумі 932 грн. - штрафні санкції; № 6083 від 20.03.2009 р. в сумі 78 грн.; № 11619 від 21.04.2009 р. в сумі 6124 грн.; № 16737 від 19.05.2009 р. в сумі 1011 грн.; № 18747 від 19.06.2009 р. в сумі 20831 грн.; № 24659 від 20.07.2009 р. в сумі 529 грн. Штрафні (фінансові) санкції у сумі 400 грн. підтверджується податковим повідомленням-рішенням Лозівської ОДПІ № 0011301702/0 від 19.02.2009 р., яке отримано платником податків особисто. У сумі 566,96 грн. складає пеня. Крім того, до суму заборгованості увійшли: орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності на загальну суму 10203,06 грн.: з них у сумі 9961,62 грн. - основний платіж, підтверджується податковими деклараціями орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 690 від 25.01.2008 р., №1460 від 29.01.2009 р. наданими платником податків до податкової інспекції; 207,47 грн. - складають штрафні (фінансові) санкції - підтверджується податковими повідомленнями рішеннями Лозівської ОДПЇ № 0077201702/0 від 19.06.2009р. в сумі 29,69 грн., № 0028191702/0 від 01.03.2009 р. в сумі 177,78 грн., які отримані платником податків особисто; у сумі 33,97 грн. складає пеня. Станом на 17.11.2009 року забогованість до бюджету у встановлені законом строки не сплачена.

Відповідач проти позову заперечував, в обгрунтування заперечень зазначив, що позовна заява не підписана особисто позивачем в особі Лозівського міжрайонного прокурора Харківської області радника юстиції В. Калюги, а стоїть відтиск факсиміле, відсутній акт звірки заборгованості з відповідачем, розрахунок заборгованості станом на 28.08.2009 р., доданий до позовної заяви, проведений без урахування Постанови Кабінету Міністрів України № 837р від 17.07.2009 р., розрахунок заборгованості по орендній платі за землю не відповідає дійсності і виконаний на користь відповідача, станом на 05.11.2009 р. заборгованість по сплаті ПДВ із розрахунків на 28.08.2009 р. з урахуванням Постанови Кабінету Міністрів України № 837р від 17.07.2009 р. відсутня.

Прокурор в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, з урахуванням уточнень, просив їх задовольнити.

Представник позивача в судовому засіданні підтримала позовні вимоги, з урахуванням уточнень, просила їх задовольнити, надала письмові пояснення, відповідно до яких зазначила, що в запереченні на позов відповідач помилково вважає, що станом на 05.11.2009 р. заборгованість по сплаті ПДВ із розрахунків на 28.08.2009р. з урахуванням Постанови Кабінету Міністрів України № 837-р від 17.07.2009 р. відсутня., оскільки у Розпорядженні Кабінету Міністрів України № 837-р від 17.07.2009 р. «Про додаткові заходи щодо мобілізації доходів бюджету у другому півріччі 2009 року» йдеться про забезпечення підвищення ефективності роботи з податковим боргом та встановлення регламенту прийняття оперативних управлінських рішень, спрямованих на мобілізацію доходів до державного та місцевих бюджетів за рахунок скорочення податкового боргу. Дане Розпорядження зобов'язує державну податкову адміністрацію забезпечувати щомісячно норматив скорочення податкового боргу в розмірі не менше як 10 відсотків його загальної суми, що утворився станом на 01 липня 2009 року, та не передбачає, як вважає відповідач, розстрочення податкового боргу і не звільняє відповідача від сплати податків. Крім того, зазначене Розпорядження не обмежує право Лозівської ОДПІ, передбаченого ст. 10, 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", щодо звернення з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами. З облікової картки платника податків, акту звірки, уточненого розрахунку суми позову вбачається, що станом на 17.11.2009 р. ФО-П ОСОБА_2 мас заборгованість до бюджету в сумі 47063,13 грн., який складається з: податку на додану вартість у сумі 36860,07 грн. та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в сумі 10203,06 грн. Таким чином, вищенаведене спростовує висновки відповідача щодо відсутності заборгованості.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, посилаючись на відсутність коштів на підприємстві, що викликано світовою фінансовою кризою. У поясненнях, наданих у судовому засіданні, відповідач визнав наявність заборгованості перед бюджетом у сумі 47063,13 грн. та наявність порушення у вигляді несплати до бюджету визначених сум податку на додану вартість та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Зазначив, що ним проведено звірку з відповідачем, підтвердив дані акту звірки. Крім того, зазначив, що погоджується з тим, що позов підписано особисто Лозівським міжрайонним прокурором Харківської області.

Заслухавши пояснення прокурора, представників сторін по справі, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини.

Згідно зі свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця № 2 476 017 0000 000392 від 18.02.1992 р. Виконавчим комітетом Лозівської міської ради Харківської області проведено державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_2.

ФО-П ОСОБА_2 перебуває на обліку, як платник податків у Лозівській ОДПІ, довідка № 79 від 05.03.2001 р.

Згідно ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-XII, з наступними змінами та доповненнями, до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та Іншими законами України.

Судом встановлено, що 19 лютого 2009 року позивачем була проведена невиїзна (камеральна) перевірка в приміщенні Лозівської ОДПІ в присутності ФО-П ОСОБА_2 з питання своєчасності сплати податку на додану вартість.

Перевіркою встановлено порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5; п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-111 від 21.12.2000 р., а саме несвоєчасна сплата податку на додану вартість.

Також, 19 червня 2009 року позивачем була проведена невиїзна документальна перевірка в приміщенні Лозівської ОДПІ в присутності ФО-П ОСОБА_2 з питання своєчасності сплати орендної плати за землю за грудень 2008 року.

Перевіркою встановлено порушення ст. 17 Закону України "Про плату за землю" № 2585 від 03.07.1992 р. та Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік" № 107-VІ від 22.12.2007 р.; п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-111 від 21.12.2000 р., а саме несвоєчасна сплата орендної плати за землю.

01 березня 2009 року позивачем була проведена невиїзна документальна перевірка в приміщенні Лозівської ОДПІ в присутності ФО-П ОСОБА_2 з питання своєчасності сплати орендної плати за землю за червень та вересень 2008 року.

Перевіркою встановлено порушення ст.17 Закону України "Про плату за землю" № 2585 від 03.07.1992 р. та Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік" № 107-VІ від 22.12.2007р.; п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21.12.2000 р., а саме несвоєчасна сплата орендної плати за землю.

У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п.п.1, 8 ч. 1 ст. 14 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року N 1251-XII, з наступними змінами та доповненнями, податок на додану вартість та орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності відноситься до загальнодержавних податків та зборів (обов"язкових платежів).

Відповідно до ст. 20 Закону України "Про систему оподаткування", контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків та зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.

Відповідно до п. п. 1,11 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Таким чином, позивачем правомірно та в межах повноважень органу державної податкової служби виявлені здійснені відповідачем порушення вимог податкового законодавства, а саме: несвоєчасна сплата податку на доходи від підприємницької діяльності, несвоєчасна сплата орендної плати за землю.

Відповідно до п. 1.1 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-III від 21.12.2000 р., платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Відповідно до п. 4.1.1 ст. 4 зазначеного закону, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

У відповідності до п. 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу”, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Згідно підпункту 5.2.1 п.5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення та підлягає сплаті платником податків.

Згідно п. 5.1. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п. п. 5.3.1. п. 5.3. ст.5 Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідальність за несплату узгодженої суми податкового зобов'язання протягом граничних строків передбачена п. п. 17 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

19 лютого 2009 року Лозівською ОДПІ було винесено податкове повідомлення-рішення № 0011301702/0, яким визначена сума штрафу на підставі підпункту п. п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" 20 % за затримку на 60 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання в розмірі 400,00 грн. за платежем "податок на додану вартість по вітчизняних товарах", яке було вручено особисто ФО-П ОСОБА_2 19.02.2009 року. Також 19 червня 2009 року Лозівською ОДПІ було винесено податкове повідомлення-рішення № 0077201702/0, яким визначена сума штрафу на підставі підпункту п. п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"20 % за затримку на 60 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання в розмірі 29,69 грн. за платежем "орендна плата за землю", яке було вручено особисто ФО-П ОСОБА_2 19.06.2009 року. 01 березня 2009 року Лозівською ОДПІ було винесено податкове повідомлення-рішення № 0028191702/0, яким визначена сума штрафу на підставі підпункту п. п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" 10 % за затримку на 9 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання в розмірі 177,78 грн. за платежем "орендна плата за землю", яке було вручено особисто ФО-П ОСОБА_2 01.03.2009 р.

Сума податкового зобов'язання відповідачем у встановлені законодавством терміни сплачена не була. Таким чином, відповідач має узгоджене податкове зобов'язання, яке не сплачене у встановлений законом строк.

Відповідно до положень п. п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.

Тому, на підставі вище зазначеного Лозівською ОДПІ була винесена перша податкова вимога № 1/61 від 03.12.2008 р. на загальну суму 15818,83 грн., яка отримана відповідачем 10 грудня 2008 р., з визначеною сумою податкового боргу за погодженими податковими зобов"язання - 15 818 грн. 83 коп.

19.01.2009 р. було направлено другу податкову вимогу № 2/2 на загальну суму 16045,33 грн., яка отримана відповідачем 23 січня 2009 р. з визначеною сумою податкового боргу за погодженими податковими зобов"язання - 16 045 грн. 33 коп.

Згідно ст. 7 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", ОДПІ Лозівського району було прийнято рішення № 2 від 23.02.2009 р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, що перебувають у власності (повному господарському владанні) платника податків ФО-П ОСОБА_2, також тих активів, права власності на які він набуде у майбутньому в рахунок погашення його узгодженої суми податкового боргу.

Згідно довідки Лозівського бюро технічної інвентаризації № 276 від 22.07.2009 р. ОСОБА_2 належить на праві приватної власності частина приватизованої квартири в м. Лозова по 4 мікрорайону, б. 26-а, кв. 9. Також, згідно довідки ВРЕВ № 12 ГУМВС України в Харківській області вих. № 256 від 14.04.2009 року за гр. ОСОБА_2 зареєстровано автомобіль марки MITSUBISHI SP STAR, 2003 р. в., держ. номера НОМЕР_4 та автомобіль марки NISА 522, 1988 р. в., держ. номера НОМЕР_5.

Згідно п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно з актом звірки, станом на 12.11.2009 рік з урахуванням часткової сплати відповідачем заборгованості по податковому боргу ФО-П ОСОБА_2 має заборгованість перед бюджетом в сумі 47063,13 грн., а саме: по сплаті податку на додану вартість в сумі 36860,07 грн., в т.ч. недоїмка в сумі 36293,11 грн. та пеня в сумі 566,96 грн. також ФО-П ОСОБА_2 має заборгованість перед бюджетом по орендній платі за землю з фізичних осіб в сумі 10203,06 грн., в т.ч. недоїмка в сумі 10169,09 грн. та пеня в сумі 33,97 грн. Наявність заборгованості у відповідача перед бюджетом підтверджується, крім того, даними облікової картки платника станом на 17.11.2009 року, яка залучена до матеріалів справи та була досліджена судом у судовому засіданні, та не заперечується відповідачем.

Суд не бере до уваги посилання відповідача щодо відсутності у нього боргу на підставі Розпорядження Кабінету Міністрів України № 837-р від 17.07.2009 р. «Про додаткові заходи щодо мобілізації доходів бюджету у другому півріччі 2009 року», оскільки зазначене Розпорядження прийнято для забезпечення підвищення ефективності роботи з податковим боргом та встановлення регламенту прийняття оперативних управлінських рішень, спрямованих на мобілізацію доходів до державного та місцевих бюджетів за рахунок скорочення податкового боргу. Як вбачається з тексту Розпорядження, ним зобов'язано державну податкову адміністрацію забезпечувати щомісячно норматив скорочення податкового боргу в розмірі не менше як 10 відсотків його загальної суми, що утворився станом на 01 липня 2009 року. Зазначене Розпорядження не надає права органам ДПА на списання податкового боргу платника податків.

Сума податкового боргу ФОП ОСОБА_2 з податку на додану вартість та орендній платі за землю, яка частково самостійно визначена платником податку та частково донарахована позивачем, в загальному розмірі - 47063,13 грн. є узгодженою в порядку, визначеному Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, відповідачем не оскаржена, тому підлягає стягненню з відповідача на користь Державного бюджету України.

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позову та його задоволення.

Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-XII, з наступними змінами та доповненнями, Законом України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року N 1251-XII, з наступними змінами та доповненнями, Законом України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-III від 21.12.2000 р., з наступними змінами та доповненнями, ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Лозівського міжрайонного прокурора Харківської області в інтересах держави в особі Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний № НОМЕР_1, р/р НОМЕР_2 у "Райффайзен банку "Аваль", МФО 350805, р/р НОМЕР_3 у харківській філії АБ "Експрес", МФО 350716; адреса: АДРЕСА_1, 64600) на користь держави в особі Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області заборгованість до бюджету по податку на додану вартість, орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності у сумі 47063 (сорок сім тисяч шістдесят три) грн. 13 коп., шляхом перерахування вказаної суми на р/р 31117029700015 - податок на додану вартість в сумі 36860,07 грн., одержувач: Лозівське УДК у Харківській області, код 24134414, Банк: ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011; на р/р 33211815700015 - орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності в сумі 10203,06 грн. одержувач: Лозівське УДК у Харківській області, код 24134414, Банк: ГУДКУ у Харківській області.

Судові витрати віднести за рахунок держави.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.

Постанова у повному обсязі виготовлена 27 листопада 2009 року.

Суддя Мар'єнко Л.М.