Постанова № 70378316, 20.11.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.11.2017
Номер справи
815/5430/17
Номер документу
70378316
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/5430/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 год. 49 хв.

14 листопада 2017 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Тарасишиної О.М.,

судді Андрухіва В.В.,

судді Єфіменка К.С.

за участю секретаря: Куща М.О.,

представника позивача: Калюжного А.Є., Ткаченко Г.В.,

представника відповідача: Хвостікової О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за позовом Приватного підприємства "Агроальянс-2007" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішень комісії ДФС України про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний Приватного підприємства "Агроальянс-2007" до Державної фіскальної служби України, в якому позивач просить:

скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних № 174090/35462581 від 21.09.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 138 від 31.08.2017 року та № 174088/35462581 від 21.09.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 82 від 18.08.2017 року;

зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні ПП «Агроальянс-2007» № 138 від 31.08.2017 року та № 82 від 18.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили їх задовольнити.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що оскаржувані рішення від 21.09.2017 про відмову у реєстрації податкових накладних від 31.08.2017 року № 138 та від 18.08.2017 року № 82 прийняті відповідачем з порушенням норм чинного законодавства. Так, позивач вказує, що на вимогу фіскального органу після зупинення реєстрації податкових накладних, платником податків були надані усі належні документи, вичерпний перелік яких наведений Наказом Міністерства фінансів України №567 від 13.06.2017 "Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та запропоновано Позивачу надати пояснення та/або копії документів". Проте, останні не були взяті контролюючим органом до уваги, натомість фіскальний орган як на підставу для відмови у реєстрації податкових накладних вказав на подання платником податків копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування. Позивач зазначає, що такі рішення суб'єкта владних повноважень суперечать приписам чинного законодавства.

Відповідач до судового засідання з'явився, проти задоволення позовних вимог заперечував в повному обсязі в тому числі посилаючись на письмові заперечення (а.с. 100-103), в яких, зокрема, зазначено, що позивачем направлено на реєстрацію до Єдиного державного реєстру податкові накладні № 138 від 31.08.2017 року та № 82 від 18.08.2017 року. За отриманими квитанціями з єдиного вікна приймання звітності ДФС України підприємству було повідомлено, що реєстрація відповідної податкової накладної зупинена та висловлено пропозицію щодо надання пояснень та/або копії документів, достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/рахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Проте у зв'язку з відсутністю у наданих до ДФС України копій первинних документів, наявність яких передбачена договором та/або законодавством, платником не додержано вимог наказу Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року № 567.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд дійшов наступного.

Приватне підприємство «Агроальянс-2007» є юридичною особою та платником податку на додану вартість, основним видом діяльності якого є серед іншого оптова торгівля хімічними продуктами (а.с. 13-16) та має необмежений строк дії ліцензії Міністерства аграрної політики та продовольства України на торгівлю пестицидами та агрохімікатами серії АЕ № 293367 від 10.04.2014 року (а.с. 17).

Між ПП «Агроальянс-2007» та ТОВ «Іст Оілс Україна» укладено договір поставки № 271 від 22.08.2017 року, за яким позивач, крім іншого, зобов'язався поставити товар покупцю, а останній в свою чергу зобов'язується прийняти товар та оплатити його вартість (а.с. 25-26).

Підпунктами 1.2, 2.1, 2.2, 3.1, 3.2 Договору, сторони погодили, що найменування, асортимент, кількість, термін поставки, вартість товару визначається в додатках до договору.

На виконання умов договору сторони підписали Додаток № 1 від 22.08.2017 року до Договору поставки № 271 від 22.08.2017 року, в якому погодили найменування товару, кількість, ціну на загальну суму 3 772 818,00 грн. у т.ч. ПДВ (а.с. 27).

Після підписання зазначеного додатку до договору, ПП «Агроальянс-2007» виставило ТОВ «Іст Оілс Україна» рахунок № 1167 від 22.08.2017 року на товар «Крамба Турбо» в.р.к.» у кількості 4500 л., на загальну суму 3 772 818,00 грн. за ПДВ (а.с. 28).

ТОВ «Іст Оілс Україна» розрахувалась за вказаний товар по рахунку № 1167 від 22.08.2017 року частинами:

23.08.2017 року на суму 377281,80 грн. з ПДВ на підставі чого позивачем виписано податкову накладну № 98 від 23.08.2017 року (а.с. 31), яка в подальшому була зареєстрована про що свідчить квитанція про реєстрацію податкової накладної (а.с. 32).

31.08.2017 року на суму 1 000 000 грн. з ПДВ на підставі чого позивачем виписано податкову накладну № 138 від 31.08.2017 року (а.с. 18), реєстрацію якої зупинено про що свідчить квитанція про реєстрацію податкової накладної з посиланням на виявлені помилки (а.с. 19).

01.09.2017 року на суму 2 395 536,20 грн. з ПДВ на підставі чого позивачем було виписано податкову накладну № 3 від 01.09.2017 року (а.с. 34), яка в подальшому була зареєстрована про що свідчить квитанція про реєстрацію податкової накладної (а.с. 35).

Як зазначає позивач, поставлений ТОВ «Іст Оілс Україна» товар був придбаний ПП «Агроальянс-2007» у наступних постачальників:

ТОВ «Агроінфотрейд» згідно Договору поставки № 11 від 16.02.2017 року (а.с. 36-37) про що свідчить видаткові накладні № 245 від 01.09.2017 року на загальну суму 391500 грн. (а.с. 45), № 246 від 01.09.2017 року на загальну суму 391500 грн. (а.с. 47), № 247 від 01.09.2017 року на загалу суму 391500 грн. (а.с. 49), № 250 від 04.09.2017 року на загальну суму 391500 грн. (а.с. 43).

01.09.2017 року ПП «Агроальянс-2007» розрахувалось за вказаний товар з ТОВ «Агроінфотрейд» про що свідчить виписка обслуговуючого банку за 01.09.2017 року: п/д № 1931 від 01.09.2017 року на суму 391500 грн.; п/д № 1946 від 01.09.2017 року на суму 391500 грн.; п/д № 1945 від 01.09.2017 року на суму 391500 грн.; п/д № 1930 від 01.09.2017 року на суму 391500 грн. (а.с. 50).

ТОВ «Агро-Захист» згідно Договору поставки № 149 від 11.05.2017 року (а.с. 51), рахунка № 1717 від 23.08.2017 року (а.с. 53) про що свідчить видаткова накладна № 1417 від 30.08.2017 року на загальну суму 1 041 600,00 грн. (а.с. 54).

23.08.2017 року ПП «Агроальянс-2007» розрахувалась за вказаний товар з ТОВ «Агро-Захист» про що свідчить виписка обслуговуючого банку за 23.08.2017 року, п/д № 1850 від 23.08.2017 року на суму 104 160,00 грн. (а.с. 55) та виписка обслуговуючого банку за 28.08.2017 року, п/д № 1861 від 28.08.2017 року на суму 937 440,000 грн. (а.с. 56).

ТОВ «Захід Агробізнес» згідно Договору поставки № 392-ЗЗР-СВ-17 засобів захисту рослин від 22.08.2017 року (а.с. 57-58), рахунку № 1854 від 22.08.2017 року (а.с. 60) про що свідчить видаткова накладна № 2270 від 23.08.2017 року на загальну суму 1 068 012,00 грн. (а.с. 61).

23.08.2017 року ПП «Агроальянс-2007» розрахувалось за вказаний товар з ТОВ «Захід Агробізнес» про що свідчить виписка обслуговуючого банку за 23.08.2017 року, п/д № 1846 від 23.08.2017 року на суму 1 068 012,00 грн. (а.с. 62).

ТОВ «Українська аграрно-хімічна компанія» згідно Договору поставки № 34/02 від 10.01.2017 року (а.с. 63-64) про що свідчить видаткова накладна № 34/69 від 01.08.2017 року на загальну суму 384 138,00 грн. (а.с. 67).

24.07.2017 року ПП «Агроальянс-2007» розрахувалось за вказаний товар з ТОВ «Українська аграрно-хімічна компанія» про що свідчить виписка обслуговуючого банку за 24.07.2017 року, п/д № 1687 від 24.07.2017 року на суму 530645,40 грн. (а.с. 68).

ПП «Агроальянс-2007» направлено на реєстрацію до Єдиного державного реєстру податкових накладних податкову накладну № 138 від 31.08.2017 року (а.с. 18).

Згідно квитанції № 1 від 14.09.2017 року реєстрацію податкової накладної № 138 від 31.08.2017 року зупинено та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до п. «в» пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 року № 567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п.4 цього наказу (зворотній бік а.с. 18).

На виконання вимог пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України та пропозиції вказаній в квитанції № 1 позивач направив повідомлення № 5 від 14.09.2017 року щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленій ПН/РК разом з поясненнями (а.с. 20).

За результатами розгляду пояснень та документів комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних було прийнято рішення № 174090/35462581 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 138 від 31.08.2017 року (а.с. 104).

При цьому, позивачем не було надано відповідачу доказів відповідності обсягів постачання обсягам придбання по договорах згідно УКТ ЗЕД: : 808 на момент реєстрації податкової накладної.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням № 174090/35462581 від 21.09.2017 року, позивач звернувся до Державної фіскальної служби України зі скаргою (вих. № 14 від 22.09.2017 року) (а.с. 22-23), за наслідками розгляду якої винесено рішення № 12653/35462581 від 06.10.2017 року, яким залишено скаргу без розгляду, а рішення комісії № 174090/35462581 від 21.09.2017 року без змін.

Між ПП «Агроальянс-2007» та СФГ «ЯНА» укладено договір поставки № 6 від 16.01.2017 року, за яким позивач, крім іншого, зобов'язався поставити товари та продукцію покупцю, а останній в свою чергу зобов'язується прийняти товар та оплатити його вартість (а.с. 76-77).

На виконання умов договору сторони підписали Додаток № АА-0001110 від 09.08.2017 року до Договору поставки № 6 від 16.01.2017 року, в якому погодили найменування товару, кількість, ціну на загальну суму 7479,72 грн. у т.ч. ПДВ (а.с. 78).

Після підписання зазначеного додатку до договору, ПП «Агроальянс-2007» виставило СФГ «ЯНА» рахунок № 1110 від 09.08.2017 року на товар «ТМД КС» у кількості 10 л., і «ТАБУ, КС» у кількості 5 л. на загальну суму 7479,72 грн. за ПДВ (а.с. 79).

18.08.2017 року директор ОСОБА_4 діючи на підставі доручення № 29 від 18.08.2017 року отримав від імені СФГ «ЯНА» вказаний товар згідно видаткової накладної № 1257 від 18.08.2017 року та довіреності (а.с. 80-81).

Відвантажений СФГ «ЯНА» товар був придбаний ПП «Агроальянс-2007» у постачальника ТОВ «Август-Україна» згідно Договору поставки на умовах відстрочення кінцевого розрахунку № 45П-01 від 24.07.2017 року (а.с. 83-86), про що свідчить видаткова накладна № 2037 від 18.08.2017 року (а.с. 87).

21.08.2017 року ПП «Агроальянс-2007» розрахувалась за вказаний товар з ТОВ «Август-Україна» про що свідчить виписка обслуговуючого банку за 21.08.2017 року, п/д № 1830 від 21.08.2017 року на суму 23157,64 грн. (а.с. 88) та банківська виписка за 29.08.2017 року п/д № 1880 від 29.08.2017 року на суму 0,2 грн. (а.с. 89).

ПП «Агроальянс-2007» направлено на реєстрацію до Єдиного державного реєстру податкових накладних податкову накладну № 82 від 18.08.2017 року (а.с. 69).

Згідно квитанції № 1 від 08.09.2017 року реєстрацію податкової накладної № 82 від 18.08.2017 року зупинено та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (а.с. 70).

Позивач направив повідомлення № 3 від 14.09.2017 року щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленій ПН/РК разом з поясненнями (а.с. 71)

За результатами розгляду пояснень та документів та документів комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних було прийнято рішення № 174088/35462581 від 21.09.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 82 від 31.08.2017 року (а.с. 113).

Не погоджуючись з прийнятим рішенням № 174088/35462581 від 21.09.2017 року, позивач звернувся до Державної фіскальної служби України зі скаргою (вих. № 10 від 22.09.2017 року) (а.с. 73), за наслідками розгляду якої винесено рішення № 12654/35462581 від 06.10.2017 року, яким залишено скаргу без розгляду, а рішення комісії № 174088/35462581 від 21.09.2017 року року без змін (а.с. 75).

Відповідно п. 74.2 ст. 72 Податкового кодексу України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Процедура зупинення реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних з наступним прийняттям рішення про їх реєстрацію/відмову у реєстрації на даний час регламентована:

Податковим кодексом України від 02.12.2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями);

Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №567 "Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.06.2016 року №752/30620 (далі - Наказ № 567);

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 року №190 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією ДФС про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій (далі - Постанова № 190);

Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №566 "Про затвердження Порядку роботи Комісії Державної фінансової служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 року №753/30620 (далі - Наказ №566);

Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" від 29.12.2010 року №1246 (зі змінами та доповненнями (далі - Постанова №1246).

Відповідно п.12 Постанови №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України.

Згідно п.6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом №567, Моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:

обсяг постачання товару/послуг, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01.01.2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01.01.2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податків за встановленою формрю, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними пп. 215.3.1 та 215.3.2 п. 215.3 ст. 2015 розділу VI Податкового кодексу України, стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.

Згідно пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

а) порядковий номер та дата складання податкової накладної/рахунку коригування;

б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування;

в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику.

Такий перелік затверджений наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №567, та передбачає надання платником податків для критерію, зазначеного у пп. 1 п. 6 Критеріїв:

договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки/інвойси, акти приймання - передавання товарів (робіт/послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Для критерію, зазначеного в пп.2 п. 6 Критеріїв необхідно надати:

Договори у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;

Договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;

Первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, відвантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки - фактури/інвойси, акти приймання - передавання товарів (робіт, послуг) за урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

Розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;

Документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначені в Переліку, платник податку подає до ДФС в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", Про електронні документи та електронний документообіг" та нормативно - правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

Відповідно пп. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у пп. "в" п. 201.16.1, платник податку має право подати д контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/рахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до пп. 201.16.2, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (пп. 201.16.3 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України).

Відповідно п.1 наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації" № 566 від 13.06.2017 року, цей порядок визначає організаційні та процедурні засади діяльності комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмови в такій реєстрації, а також права та обов'язки її членів.

Згідно п. 2 Порядку №566, комісія є постійним діючим колегіальним органом ДФС, що діє в межах повноважень, визначених п. 201.16 ст. 201 розділу V Податкового кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 року № 190 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або ро відмову в такій реєстрації".

Зазначена комісія приймає рішення про:

Реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Згідно вимог Кабінету Міністрів України №190 від 29.03.2017 року підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосовано процедура зупинення реєстрації згідно з п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України;

надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Відповідно пп. 201.16.3 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до пп. 201.16.2.

Податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

б) набрало законної сили рішення про реєстрацію відповідної податкової накладної/рахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (пп. 201.16.4 п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України).

Як вбачається з матеріалів справи ПП «Агроальянс-2007» після отримання квитанцій про зупинення реєстрації податкових накладних № 138 від 31.08.2017 року, № 82 від 18.08.2017 року було направлено засобами електронного зв'язку повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК від 14.09.2017 року, а саме:

повідомлення від 14.09.2017 року № 5, копію договору поставки № 271 від 22.08.2017 року, укладеного між ПП «Агроальянс-2007» (постачальник) та ТОВ «Іст Оілс Україна» (покупець), копію додатку № 1 від 22.08.2017 року до договору поставки № 271 від 22.08.2017 року, копію виписки по рахунку 26003313216800 за 31.08.2017 року; повідомлення від 14.09.2017 року № 2, копію договору поставки № 6 від 16.01.2017 року, укладеного між ПП «Агроальянс-2007» (постачальник) та СФГ «ЯНА» (покупець), копія договору поставки на умовах відстрочення кінцевого розрахунку № 45П-01 від 24.07.2017 року, укладеного між ТОВ «Август-Україна» (постачальник) та ПП «Агроальянс-2007» (покупець), копію додатку № АА-0001110 від 09.08.2017 року до договору поставки від 16.01.2017 року № 1, копія видаткової накладної № 1257 від 18.08.2017 року, копію видаткової накладної № 2037 від 18.08.2017 року, копію довіреності № 29 від 16.08.2017 року, виданої СФГ «Яна» на ім'я ОСОБА_4 (а.с. 105-126).

Проте позивачем не було надано копії первинних документів щодо придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційних описів), у тому числі рахунків - фактури/інвойсів, документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством, платником не додержано вимог наказу Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року № 567.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Статтею 86 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

З урахуванням наведеного та оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд вважає, що у задоволенні позовних вимог Приватного підприємства "Агроальянс-2007" слідує відмовити повністю.

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 14 листопада 2017 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 159 - 163, 167, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Приватного підприємства "Агроальянс-2007" до Державної фіскальної служби України про скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних № 174090/35462581 від 21.09.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 138 від 31.08.2017 року та № 174088/35462581 від 21.09.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 82 від 18.08.2017 року та зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати податкові накладні ПП «Агроальянс-2007» № 138 від 31.08.2017 року та № 82 від 18.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних - відмовити повністю.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо рішення було прийняте у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії такого рішення. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили у відповідності зі статтею 254 КАС України.

Повний текст постанови складено та підписано 20.11.2017 р.

Головуючий суддя О.М. Тарасишина

Суддя В.В. Андрухів

Суддя К.С. Єфіменко

У задоволенні адміністративного позову Приватного підприємства "Агроальянс-2007" до Державної фіскальної служби України про скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних № 174090/35462581 від 21.09.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 138 від 31.08.2017 року та № 174088/35462581 від 21.09.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 82 від 18.08.2017 року та зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати податкові накладні ПП «Агроальянс-2007» № 138 від 31.08.2017 року та № 82 від 18.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних - відмовити повністю.

20 листопада 2017 року.