
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"20" листопада 2017 р. Справа № 809/1611/16
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Остап’юк С.В., розглянувши заяву Державної податкової інспекції у місті Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.01.2017 року у справі 809/1611/16 за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у місті Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення за №48253-17 від 05.06.2015 та зобов’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшла заява Державної податкової інспекції у місті Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області (далі – заявник) про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.01.2017 року у справі 809/1611/16 за позовом ОСОБА_1 (надалі – позивач) до Державної податкової інспекції у місті Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення за №48253-17 від 05.06.2015 та зобов’язання вчинити певні дії.
Частиною 2 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що не пізніше наступного дня після надходження заяви до адміністративного суду суддя перевіряє її відповідність вимогам статті 248 цього Кодексу і вирішує питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами.
Статтею 248 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені вимоги до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.
Згідно з частиною 4 статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України до заяви додаються копії заяви відповідно до кількості осіб, які брали участь у справі, та документ про сплату судового збору.
Суд встановив, що заявник за подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами не сплатив судовий збір.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону України «Про судовий збір».
Частина 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлює ставки судового збору, згідно норм якої за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
На момент подання позивачем даного адміністративного позову, ставка судового збору, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, становила 551, 20 гривень.
Таким чином, ставка судового збору за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами становить 606, 32 гривень.
Враховуючи, що заявником до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами не додано документ про сплату судового збору, тому дана заява не відповідає вимогам статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України.
Крім того, у відповідності до пункту 1 частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
Згідно з пунктами 4, 5 частини 2 статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України у заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами зазначаються: обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час вирішення справи; обґрунтування з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин, та зміст вимог особи, яка подає заяву, до суду.
Заявник істотною обставиною для перегляду судового рішення в даній адміністративній справі за нововиявленними обставинами визначає отриману інформацію Івано-Франківської міської ради щодо офіційного оприлюднення рішення Івано-Франківської міської ради за №1610-51 від 16.01.2015, яку заявником до вказаної заяви не долучено, відомостей про її отримання не вказано та не долучено документу на їх підтвердження.
Згідно частини 3 статті 250 цього Кодексу до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі наведеного та керуючись статтями 108, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Заяву Державної податкової інспекції у місті Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.01.2017 року у справі 809/1611/16 за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у місті Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення за №48253-17 від 05.06.2015 та зобов’язання вчинити певні дії – залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків, шляхом подання документу про сплату судового збору в розмірі встановленому пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” в сумі 606, 32 гривень та документу, що підтверджує наявність вказаних заявником обставин до 01 грудня 2017 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вищезазначений строк заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Остап'юк С.В.