
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20.11.2017 Справа №607/7990/1720 листопада 2017 року Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області у складі головуючого судді Сташків Н.М., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Тернополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області, третя особа - Тернопільська міська рада в особі архівного відділу Тернопільської міської ради, про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 у червні 2017 року пред'явив до суду адміністративний позов до Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання протиправними дій відповідача щодо невключення для обчислення його пенсії заробітної плати за період з 01 грудня 1993 року по 30 листопада 1998 року та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок його пенсії з 02 березня 2017 року з урахуванням заробітної плати за період з 01 грудня 1993 року по 30 листопада 1998 року відповідно до даних про заробітну плату, відображених у акті Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області № 760 від 03 травня 2017 року про результати перевірки достовірності подання довідки про заробіток для обчислення пенсії. Обґрунтовує позов тим, що з 02 березня 2017 року йому призначено пенсію за віком, при визначенні розміру якої відповідачем не взято до уваги відомості про заробітну плату, яку він одержував під час роботи у ТОВ «Тернопільфарфор» протягом 1993-1998 років, мотивуючи це наявністю розбіжностей, виявлених під час перевірки наданої ним архівної довідки про заробітну плату та первинних документів ТОВ «Тернопільфарфор». Однак, навіть ті суми заробітної плати, які зафіксовані в зазначеному акті, при обчисленні розміру пенсії відповідачем не враховані. Оскільки для перерахунку пенсії позивачем подано всі необхідні документи, зокрема архівні довідки, видані архівним відділом Тернопільської міської ради, ОСОБА_1 вважає дії відповідача щодо не включення для обчислення пенсії заробітної плати згідно поданої ним довідки протиправними та такими, що порушують його законні права на отримання належних йому сум пенсії.
У судове засідання позивач ОСОБА_1 подав заяву, згідно з якою позов підтримав, просив його задовольнити, розглянувши справу в його відсутності.
Представник відповідача також подав заяву про розгляд справи за його відсутності, просив відмовити в задоволенні позову. Крім цього, ним подано письмове заперечення на позов, у яких відповідач вказує на відсутність підстав для задоволення позову з огляду на наявність розбіжностей у заробітній платі позивача та неподання ним нової довідки про заробітну плату для обчислення пенсії.
Представник третьої особи, будучи належним чином повідомленим про дату час та місце розгляду справи, в судове засідання не прибув, не повідомивши про причини неприбуття.
За вказаних обставин, відповідно до вимог ч. 4 ст. 122, ч. 8 ст. 128 КАС України суд приходить до висновку про можливість розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними в справі матеріалами.
Суд, проаналізувавши матеріали справи, дослідивши та оцінивши докази у справі, встановив такі обставини.
02 березня 2017 року позивачу призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
При зверненні до відповідача з заявою про призначення пенсії позивач подав архівні довідки № 1443/26-3.02 від 27 грудня 2016 року та № 02/26-3.02 від 05 січня 2017 року про розмір його заробітної плати у ТОВ «Тернопільфарфор» протягом 1991 - 1995 та 1996 - 2000 років.
Листом №10346/04 від 08 червня 2017 року Тернопільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області відмовило позивачу у перерахунку призначеної пенсії з урахуванням заробітної плати згідно з поданими архівними довідками, з посиланням на виявлені розбіжності, зафіксовані у акті про результати перевірки достовірності подання довідки про заробіток для обчислення пенсії № 760 від 03 травня 2017 року.
Згідно з ч. 1 ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв. Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Як зазначено в архівних довідках № 1443/26-3.02 від 27 грудня 2016 року та № 02/26-3.02 від 05 січня 2017 року, виданих архівним відділом Тернопільської міської ради, ОСОБА_1 працював у ТОВ «Тернопільфарфор» у період з 1991 по 1995 рік та на посаді начальника цеху, а з 1996 по 2000 рік - на посаді завідувача фірмового магазину і йому нараховувалась відповідна заробітна плата.
Як убачається з листа №10346/04 від 08 червня 2017 року Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України, при проведенні перевірки достовірності подання довідки про заробіток для обчислення пенсії згідно з первинними документами відділом контрольно-перевірочної роботи Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області виявлені розбіжності в заробітній платі, про що складено акт № 760 від 03 травня 2017 року.
Згідно з п. п. 3 п. 2.1 розділу II Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07 квітня 2014 року № 13-1) зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 липня 2012 року за № 895/25672 для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року (додатки 1, 3 до Положення). За бажанням пенсіонера у період до 01 січня 2016 року ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) до 01 липня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.
Пунктом 2.10 Порядку передбачено, що довідка про заробітну плату(дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.
В силу вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, враховуючи те, що позивачем надано всі необхідні документи для перерахунку пенсії, суд приходить до переконання, що відповідачем протиправно відмовлено позивачу у перерахунку призначеної пенсії за віком із врахуванням сум заробітної плати, отриманої ОСОБА_1 під час роботи у ТОВ «Тернопільфарфор» за період з 01 грудня 1993 року по 30 листопада 1998 року згідно з архівними довідками № 1443/26-3.02 від 27 грудня 2016 року та № 02/26-3.02 від 05 січня 2017 року, виданими архівним відділом Тернопільської міської ради, із урахуванням розбіжностей, зафіксованих у акті № 760 від 03 травня 2017 року про результати перевірки достовірності подання довідки про заробіток для обчислення пенсії.
Оцінивши обставини справи, проаналізувавши вищевикладені норми чинного законодавства, суд приходить до висновку про порушення прав позивача, які підлягають захисту шляхом визнання протиправними дій відповідача щодо невключення для обчислення його пенсії заробітної плати за період з 01 грудня 1993 року по 30 листопада 1998 року та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок його пенсії з 02 березня 2017 року з урахуванням заробітної плати за період з 01 грудня 1993 року по 30 листопада 1998 року відповідно до архівних довідок № 1443/26-3.02 від 27 грудня 2016 року та № 02/26-3.02 від 05 січня 2017 року, з урахуванням акту про результати перевірки достовірності подання довідки про заробіток для обчислення пенсії № 760 від 03 травня 2017 року.
Враховуючи, що позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено, відповідно до ст. 94 КАС України, слід компенсувати сплачений позивачем судовий збір за рахунок бюджетних асигнувань Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області.
На підставі викладеного, відповідно до ст. ст. 19, 64, 68 Конституції України, ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», керуючись ст. ст. 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 71, 159-163, 167, 186, ч. ч. 1, 3 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправними дії Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області щодо невключення для обчислення пенсії ОСОБА_1 заробітної плати за період з 01 грудня 1993 року по 30 листопада 1998 року.
Зобов'язати Тернопільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 02 березня 2017 року з урахуванням заробітної плати за період з 01 грудня 1993 року по 30 листопада 1998 року відповідно до архівних довідок № 1443/26-3.02 від 27 грудня 2016 року та № 02/26-3.02 від 05 січня 2017 року, з урахуванням акту про результати перевірки достовірності подання довідок про заробіток для обчислення пенсії № 760 від 03 травня 2017 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати в розмірі 640 (шістсот сорок) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення судом вступної та резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддяН. М. СташківСудове рішення № 70346824, Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області було прийнято 20.11.2017. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Постанова. На цій сторінці ви зможете знайти важливі дані про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити важливі дані.
Це рішення відноситься до справи № 607/7990/17. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: