Постанова № 70332131, 07.11.2017, Брусилівський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
07.11.2017
Номер справи
275/731/17
Номер документу
70332131
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 275/731/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2017 року смт.Брусилів

Брусилівський районний суд Житомирської області у складі:

головуючого судді Руденка В.О.,

з участю секретаря судового засідання Довгаленко О.І.,позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Рибченка О.О.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до відповідача Головного управління Пенсійного Фонду України

в Житомирській області

предмет позову про визнання протиправною бездіяльності

та зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії

СУД ВСТАНОВИВ:

Зміст позовної заяви

1.21 вересня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому вимагав визнати бездіяльність відповідача протиправною та зобов'язати здійснити перерахунок і виплату пенсії. У своєму позові вказав, що він є пенсіонером Міністерства внутрішніх справ України та перебуває на обліку в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорії громадян Головного управління Пенсійного Фонду України в Житомирській області, отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до ст.ст. 12, 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

2.На пенсію звільнений з посади першого заступника начальника районного відділу - начальника кримінальної поліції Брусилівського РВ УМВС України в Житомирській області 31 липня 2009 року. Має звання майора міліції, вислугу років в календарному обчисленні - двадцять років десять місяців двадцять п'ять днів, у пільговому - двадцять один рік один місяць двадцять шість днів).

3.Звернувшись до Міністерства внутрішніх справ України із заявою про направлення до органів Пенсійного фонду України інформації про зміну грошового забезпечення, зумовлену Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року він отримав відмову, яку оскаржив до суду як протиправну.

4.Постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 12 січня

2017 року постанову Житомирського окружного адміністративного суду Житомирської області від 04.11.2016 року скасовано, позов задоволено частково.

Вказаним судовим рішенням визнано протиправним бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо ненадання інформації до Пенсійного фонду України про зміни у грошовому забезпеченні для здійснення перерахунку його пенсії, зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України надіслати до Пенсійного фонду України інформацію про зміни у грошовому забезпеченні для перерахунку його пенсії відповідно до Постанови КМУ №988 від 11.11.2015 року.

5.07 липня 2017 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахування пенсії. Однак, 21 липня 2017 року відповідач своїм листом відмовив йому у перерахунку пенсії, мотивуючи тим, що на даний час у Пенсійному Фонді України не встановлено бюджетних призначень для забезпечення здійснення виплат в зв'язку проведенням вищевказаного перерахунку пенсії, перерахунок пенсії буде здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

6.Таким чином позивач вважає, що з вини Міністерства внутрішніх справ та органів Пенсійного Фонду України йому не здійснено перерахування пенсії починаючи з 01 січня 2016 року. Просить визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо не проведення йому перерахунку та виплати пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» №988 від 11 листопада 2015 року та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести йому перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» №988 від 11 листопада 2015 року, починаючи з 01 січня 2016 року, без обмеження граничного розміру, виходячи з розміру 58% грошового забезпечення (за 21 рік вислуги) та з урахуванням видів грошового забезпечення отриманих за останні 24 місяці перед звільненням на пенсію, в тому числі: посадовий оклад 3400 гривень, оклад за військовим (спеціальним) званням 2000 гривень, надбавка за стаж служби - 40%, премії - 75%, підвищення потерпілому від аварії на ЧАЕС ІІІ категорії - 113,88 гривень, підвищення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355-577,49 гривень.

7.Під час судового засідання позивач підтримав позовні вимоги та наполягав на їх задоволенні, надав пояснення, які відповідають змісту позову.

Позиція представника відповідача

8.В судовому засіданні представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області позовні вимоги не визнав, надав суду письмові заперечення в яких зазначив, що довідка про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивачу із врахуванням посадових окладів поліцейських Національної поліції датована 27.06.2017 року. До цієї дати, жодних довідок із зміненим розміром грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачем надано не було.

Отже, вважати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирської області щодо здійснення йому перерахунку пенсії за період з 01.01.2016 року до 26.06.2017 року до надходження вищевказаної довідки не можна.

9.Лише після надходження довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ в Житомирській області від 27.06.2017 року, та не здійснення відповідного перерахунку пенсії можливо ставити питання про протиправну бездіяльність відповідача та покладання обов'язку щодо проведення такого перерахунку з наступного місяця.

10.Окрім цього, для перерахунку пенсії враховуються, зокрема додаткові види грошового забезпечення, встановлені за посадою особи на час виникнення права на перерахунок пенсії, а не додаткові види грошового забезпечення, які встановленні персонально для неї на час звільнення зі служби, як це визначає позивач.

За змістом ч.4 ст.63 Закону № 2262, право на пенсію позивача виникло з 01.01.2016 року - з часу набрання законної сили Постанови КМУ "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", якою передбачено збільшення грошового забезпечення даної категорії громадян. Тому для перерахунку пенсії позивачу використовується грошове забезпечення за його посадою перед звільненням, на час виникнення права на перерахунок пенсії.

11.Для перерахунку пенсії враховуються види грошового забезпечення, які існували на час виникнення права на перерахунок пенсії, що визначені в довідці від 27.06.2017 року №85/598, а не з урахуванням видів грошового забезпечення отриманих за останні двадцять чотири місяці перед звільненням на пенсію.

12.Представник відповідача просив частину вимог - за період з 01.01.2016 року по 30.06.2017 року залишити без розгляду, оскільки до цієї дати відповідачу не було подано довідку про розміри грошового забезпечення, що є підставою для перерахунку пенсії. Щодо іншої частини вимог - за період з 01.07.2017 року, представник відповідача просив відмовити у позові за безпідставністю вимог.

13.В судовому засіданні представник відповідача просив також залишити без розгляду позовні вимоги в частині перерахунку пенсії, які відносяться до періоду, що перевищує шестимісячний строк до дня звернення до суду. Представник відповідача обґрунтував цю вимогу тим, що позивач сам мав контролювати розмір своєї пенсії і, отже, після того, як збільшився розмір утримання поліцейських, а його пенсія не збільшилась, мав дізнатись про порушення свого права.

Фактичні обставини встановлені судом

14.З наказу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 31.07.2009 року №314 о/с слідує, що ОСОБА_1 звільнено з органів внутрішніх справ у відставку за пунктом 65 "а" (за віком). Вислуга в календарному обчисленні становить 20 років 10 місяців 25 днів, у пільговому 21 рік 01 місяць 26 днів.

15.Згідно пенсійному посвідченню серії ААД №840970 від 09.09.2009 року виданому Пенсійним фондом України, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 є пенсіонером МВС України, термін дії пенсії - довічно.

16.Згідно листу №1358/н-11 від 21.07.2017 року Головного Управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, ОСОБА_1 повідомлено про те, що перерахунок та виплату перерахованої пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Також повідомлено, що постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 04.11.2016 року по справі №806/1888/16 зобов'язано МВС України надіслати до Пенсійного фонду України інформацію про підстави перерахунку його пенсії.

17.Згідно довідки виданої головою ліквідаційної комісії Міністерства внутрішніх справ України у Житомирській області №85/598 від 27.06.2017 року про розмір грошового забезпечення поліцейського за посадою та званням, що відповідають тим, які мав ОСОБА_1 до виходу на пенсію, розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 становить 7635,60 гривень. Згідно цієї довідки, до складу видів грошового забезпечення входять, зокрема, посадовий оклад - 3400 гривень., оклад за військовим (спеціальним) званням майора поліції - 2000 гривень, надбавка за стаж служби (40%) - 2160 гривень, премія (1 відсоток) - 75 гривень.

18.Згідно довідки від 29.08.2017 року начальника Управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян, грошове забезпечення, використане для нарахування пенсії ОСОБА_1 становить 3218,21 гривень та складається, зокрема, з посадового окладу - 1050 гривень, окладу за військове звання - 125 гривень, процентної надбавки за вислугу років - 411,25 гривень, премія 75%, підвищення потерпілому від наслідків аварії на ЧАЕС ІІІ категорії - 113,88 гривень, підвищення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355 - 577,49 гривень.

19.Згідно постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 04.11.2016 року, ОСОБА_1 звертався з позовом до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії. В задоволені позову судом першої інстанції ОСОБА_1 відмовлено.

20.Згідно постанови Житомирського апеляційного адміністративного суду від 12 січня 2017 року, постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 04.11.2016 року скасовано та частково задоволено позов ОСОБА_1 Зокрема, зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України надіслати до Пенсійного фонду України інформацію про зміни у грошовому забезпеченні для перерахунку його пенсії відповідно до Постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 року. Постанова суду апеляційної інстанції містить висновки про те, що МВС України допустив відносно позивача протиправну бездіяльність, яка полягала у ненаправлені до Пенсійного фонду України інформації про підстави перерахунку його пенсії у зв'язку зі збільшенням розміру матеріального забезпечення поліцейських з 01.01.2016 року.

Нормативно-правові акти

21.Відповідно до статті 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-XII, обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду.

Згідно статті 51 цього Закону, при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до частини третьої статті 63 цього Закону, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

22.Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

23.Згідно абзацу 7 пункту 5 цього Порядку, додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

24.Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

25.Згідно з абзацом 2 пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» (згідно з Законом України від 23.12.2015 № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

26.Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 №900-VIII статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача.

27.Абзацом 1 пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1, передбачено, що при виникненні підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Зазначене не суперечить вимогам пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, згідно з яким Міністерство внутрішніх справ України повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Оцінка суду

28. З огляду на вищенаведені нормативно-правові акти, суд визнає доведеним виникнення права позивача на перерахунок розміру пенсії з 01.01.2016 року, оскільки відповідні розміри складових заробітної плати поліцейських збільшились.

29.Як вбачається з вищенаведених нормативно-правових актів, з моменту виникнення цього права, перерахунок пенсії мав відбутись без його ініціювання позивачем, а внаслідок службової, інформаційної взаємодії органів Пенсійного фонду України та МВС України.

30.При цьому, протиправність бездіяльності МВС України в цьому питанні щодо позивача встановлено рішенням суду, яке набуло чинності (пункт 20 мотивувальної частини).

31.Суд критично ставиться до тверджень представника відповідача про те, що позивач мав можливість дізнатися про порушення свого права від того моменту, як розмір його пенсії не змінився зі збільшенням розміру грошового утримання поліцейських. Суд вважає, що по-перше, позивач, перебуваючи на пенсії не мав обов'язку слідкувати за змінами у розмірі службових окладів поліцейських. Вочевидь, саме тому законодавчі норми передбачають здійснення цього процесу автоматично, незалежно від пенсіонера, з ініціативи ПФУ та МВС, які в даному випадку, не вжили передбачених законом заходів з перерахунку пенсії.

32.По-друге, як зазначено у наведеній вище статті 51 Закону №2262-ХІІ, строк проведення перерахунку, не здійсненого з вини відповідальних за це державних органів, не обмежується.

33.Суд бере до уваги, що Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на підставі поданої позивачем заяви не прийняло рішення щодо перерахунку пенсії, а листом від 21.07.2017 року №1358/Н-11 відмовилось вчиняти дії щодо перерахунку пенсії, при цьому пославшись на відсутність бюджетного фінансування.

Таким чином, позивач набув право на перерахунок пенсії з врахуванням підвищення складових заробітної плати поліцейських і реалізація цього права цілком залежала від органів держави, зокрема й від відповідача. Розмір пенсії мав бути перерахований з врахуванням змін складових і розмірів заробітної плати поліцейського на відповідній посаді.

34.Водночас, такі складові пенсії, як підвищення потерпілому від аварії на ЧАЕС ІІІ категорії - 113,88 гривень та підвищення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355-577,49 гривень мають автономний характер, оскільки запроваджені окремими нормативно-правовими актами і, отже, підлягають залишенню після перерахунку.

35.До складових пенсії при її перерахунку, відповідно до вищенаведеного абзацу 7 пункту 5 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (пункт 23 мотивувальної частини), не включаються додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою.

З аналізу змісту довідок про складові заробітної плати, враховані при визначенні розміру пенсії позивача та складові заробітної плати поліцейського встановлено, що такий вид доплати, як надбавка за виконання особливо-важливих завдань, до складових зарплати поліцейського, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, не входить. Отже враховуватись при перерахунку пенсії позивачу не може і в цій частині позов підлягає відхиленню.

36.Водночас, премія позивача в розмірі 75% підлягає до врахування, оскільки такий вид надбавки, як премія входить до складових заробітної плати поліцейського. Згідно ч. 15 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», премії зазначаються в розмірах, установлених законодавством на день призначення пенсії. Отже премія, як форма заохочення успіхів конкретного працівника у службі, не може ставитись в залежність від результатів роботи інших працівників чи визначатись, виходячи з середнього показника, а повинна відповідати розміру премії за останньою штатною посадою, що бралась до розрахунку при оформленні пенсії, як це передбачено ч. 15 ст. 43 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

37.Відповідач у своїх запереченнях посилається на те, що у видатковій частині бюджету Пенсійного фонду України на 2017 рік додаткові кошти для здійснення виплат перерахованих пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України не передбачено. Однак, відсутність належного бюджетного фінансування не може бути підставою для відмови у перерахунку пенсії позивача та невиконання державою своїх зобов'язань. Такий висновок відповідає принципам застосування права Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відображеним у рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Кечко проти України» від 8 листопада 2005 року. Відповідно цьму рішенню, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Також у вказаному рішенні зазначено, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

38.З огляду на викладене, встановлені обставини справи дають підстави для часткового задоволення позову.

Судові витрати

39.Позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати зі сплати судового збору в сумі 640 гривень, на підтвердження чого подано відповідну квитанцію (а.с.1). Згідно ч.1 ст.94 КАС України, понесені витрати підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Судовий контроль

40.Вимога позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення, що набуло чинності, не суперечить положенням ст..267 КАС України, отже підлягає задоволенню.

На підставі статей 10, 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»,

керуючись статтями 94, 99, 159-163, 267 Кодексу адміністративного судочинства України,

СУД ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо не проведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» №988 від 11 листопада 2015 року.

3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» №988 від 11 листопада 2015 року, починаючи з 01 січня 2016 року, без обмеження граничного розміру, виходячи з розміру 58% грошового забезпечення (за 21 рік вислуги) та з урахуванням видів грошового забезпечення отриманих за останні 24 місяці перед звільненням на пенсію, в тому числі: посадовий оклад 3400 гривень, оклад за військовим (спеціальним) званням 2000 гривень, надбавка за стаж служби - 40%, премії - 75%, підвищення потерпілому від аварії на ЧАЕС ІІІ категорії - 113,88 гривень, підвищення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355 - 577,49 гривень.

4. Виплатити ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії починаючи з 01 січня 2016 року.

5. В частині позовних вимог про врахування при перерахунку пенсії надбавки за виконання особливо-важливих завдань в розмірі 50% - відмовити.

6. Стягнути на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 640 (шістсот сорок) гривень за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.

7. Встановити судовий контроль за виконанням судового рішення шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.

8. Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів від дня її проголошення до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Брусилівський районний суд Житомирської області.

Суддя В.О. Руденко