
н\п 3/490/3266/2017
Центральний районний суд м. Миколаєва
54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
Справа № 490/9379/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 листопада 2017 року м. Миколаїв
Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Подзігун Г.В., розглянувши протокол про вчинення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцем ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянином України, проходить військову службу на посаді начальника відділення радіозвязку центру радіозвязку інформаційно-телекомунікаційного вузла Західної військово-морської бази, мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-10 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
25.10.2017 року до Центрального районного суду м. Миколаєва надійшов протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-10 КУпАП. Згідно вказаного протоколу, ОСОБА_1 в умовах особливого періоду, в кабінеті стройової частини відділення персоналу штабу ВЧ А2062, другого поверху штабу ВЧ А2062, військового містечка №5, що знаходиться за адресою вул. Велика Морська, 14 в м. Миколаєві, діючи умисно, нехтуючи принципом єдиноначальності, вчинив відмову від виконання п.1 наказу командира ВЧ А2062 від 27.09.2017 року №213, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст. 172-10 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 не погодився із обставинами, викладеними в протоколі та пояснив, що він відмовився від виконання наказу, оскільки відповідно до ст. 83 «Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України» він не пройшов відповідну перепідготовку для прийняття нової посади.
Запрошений у судове засідання представник ВЧ А2062 ОСОБА_2 пояснив, що 27.09.2017 року ОСОБА_1 в умовах особливого періоду, діючи умисно, нехтуючи принципом єдиноначальності відмовився від виконання наказу п.1 наказу командира ВЧ А2062 від 27.09.2017 року №213, який був виданий на виконання наказу командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України від 23.06.2017 року №97.
Заслухавши учасників процесу, вивчивши протокол та додані до нього матеріали, приходжу до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-10 КУпАП, та його вина доводиться наступними доказами:
- протоколом про військове адміністративне правопорушення №14 від 23.10.2017 року;
- копією припису №69 від 13.07.2017 року;
- копією витягу з наказу №97 від 23.06.2017 року;
- копією витягу з наказу №150 від 17.07.2017 року;
- копією наказу №213 від 27.09.2017 року;
- копією контракту;
- матеріалами справи в сукупності.
Згідно з вимогами ст. 11 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України(далі - Статут), який затверджений Законом України № 548-Х1V від 24 березня 1999 року, військовослужбовець зобов'язаний свято і непорушно додержуватисяКонституції Українита законів України, Військової присяги, віддано служити українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, бути дисциплінованим, поважати честь і гідність кожної людини, додержуватися правил військового вітання, ввічливості поведінки,беззастережно виконувати накази командирів (начальників).
Відповідно до вимог ст. 16 Статуту, кожний військовослужбовецьзобов'язаний виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов'язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.
Згідно з вимогами ст. 37 Статуту, військовослужбовець після :отримання наказу виконує його. Військовослужбовець зобов'язаний неухильно виконати відданий йому наказ у зазначений термін.
Відповідно доЗакону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»в Україні особливий період настав з дня набрання чинностіУказу Президента України від 17.03.2014 №3 03 «Про часткову мобілізацію», продовжено йогоУказом Президента України від 14.01.2015 № 15/2015 «Про часткову . мобілізацію»і триває по цей час.
Відповідно до вимог ч.ч. З, 8ст. 4 Закону України «Про мобілізаційну підготовкута мобілізацію», часткова мобілізація може проводитися в окремих місцевостях держави, а також стосуватися певної частини національної економіки Збройних Сил України, інших військових формувань,оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, підприємств,установ і організацій.
З моменту оголошення мобілізації чи введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях настає особливий період функціонування економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.
Згідно з вимогами п. 10ст. 1 Закону України «Про оборону України»- особливий період настає з моменту оголошення рішення про мобілізацією, а відповідно доУказу Президента України від 14.01.2015 № 15/2015затвердженого Законом України від 15.01.2015 № 113-\/І1І, на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської,. Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської. Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва оголошена часткова мобілізація.
Відповідно до п.1 наказу командира ВЧ А2062 від 27.09.2017 року №213, який був виданий на виконання наказу командувача Військово-Морських Збройних Сил України від 23.06.2017 року №97, старшому лейтенанту ОСОБА_1 було визначено комісію та надано три доби з 27.09.2017 року до 29.09.2017 року для прийняття справ та посади командира 2-о взводу звязку батареї управління ВЧ А2062.
Згідно до ст. 63 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, затвердженого ЗУ від 24.03.1999 року №548-ХІV, командири підрозділів (начальники) приймають і здають посаду особисто, що також закріплено п.9.1.5 Положення про військове господарство ЗСУ, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 16.07.1997 року №300.
Як слідує з даних викладених в протоколі, старший лейтенант ОСОБА_1 справи та посаду командира 2-го взводу звязку батареї управління ВЧ А2062 до 23.10.2017 року не прийняв, але 27.09.2017 року подав рапорт на імя командира ВЧ А2062, яким доповів, що не може виконати наказ №213 та прийняти наведені справи і посаду, у звязку з відсутністю відповідної підготовки, передбаченої п.83 Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ, затвердженого Указом Президента України від 10.12.2008 №1153/2008.
При цьому відповідно до ст.ст. 11,30,37 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, ст.ст. 4,6 Дисциплінарного статуту ЗСУ встановлюється ряд обовязків, в тому числі і обовязок беззастережно виконувати накази командирів, окрім випадків віддання явно злочинного наказу.
Слід зазначити, що наказ №213 від 27.09.2017 року у відповідності до ч.2 ст. 41 КК України був виданий на виконання наказу старшого начальника, відданий уповноваженою на те посадовою особою, мав розумний строк виконання, не був злочинним, не порушував цілісності суспільних відносин, конституційних прав та свобод фізичних і юридичних осіб, та його виконання не сприяло настанню шкідливих наслідків.
За такого, приходжу до висновку, що наказ був законний та правомірний та мав би беззастережно, неухильно та сумлінно бути виконаним ОСОБА_1
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-10 КУпАП, а саме: відмова від виконання законних вимог командира (начальника) вчинене в умовах особливого періоду, та його вина повністю доведена матеріалами справи.
Відповідно до ст.ст. 33-35 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення враховується особа правопорушника, майновий стан, характер вчиненого правопорушення, той факт, що ОСОБА_1 в умовах особливого періоду відмовився від виконання законних вимог начальника, що підриває авторитет та моральний облік військовослужбовця Збройних Сил України, за такого вважаю за необхідне призначити останньому адміністративне стягнення у вигляді штрафу, що буде достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним в майбутньому нових правопорушень.
Відповідно до положень п. 12 ст. 5 Закону України Про судовий збір №3674-VI від 08.07.2011 року ОСОБА_1 звільняється відсплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 40-1, 283-285 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-10 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі 2465 (дві тисячі чотириста шістдесят пять) гривень.
Грошові кошти перерахувати на розрахунковий рахунок №31115106700006, одержувач УК у м. Миколаєві/Центральний район/21081100, код одержувача 37992781, банк одержувача ГУДКСУ у Миколаївській області, МФО 826013.
Строк пред'явлення постанови суду до виконання 3 (три) місяці з дня її винесення.
Постанову може бути оскаржено до Апеляційного суду Миколаївської області через Центральний районний суд м. Миколаєва протягом 10 (десяти) днів.
СУДДЯ Г.В. ПОДЗІГУН