Постанова № 70322295, 17.11.2017, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.11.2017
Номер справи
810/3912/17
Номер документу
70322295
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 листопада 2017 року Справа № 810/3912/17

Київський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого – судді Харченко С.В., суддів: Басая О.В., Василенко Г.Ю., при секретарі: Сірук А.В., за участю: позивача – ОСОБА_1, представників відповідача – ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справуза позовомОСОБА_1до Узинської міської виборчої комісії Білоцерківського району Київської областіпровизнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

15 листопада 2017 року об 11 год. 40 хв. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Узинської міської виборчої комісії Білоцерківського району Київської області, в якому просить суд: визнати протиправною та скасувати постанову відповідача «Про утворення одномандатних виборчих округів з перших виборів депутатів Узинської міської ради Узинської об’єднаної територіальної громади» від 13.11.2017 № 4; зобов’язати відповідача утворити територіальні виборчі округи з перших місцевих виборів депутатів Узинської міської ради Білоцерківського району Київської області 24 грудня 2017 року відповідно до положень статті 17 Закону України «Про місцеві вибори» від 14.07.2015 № 595-VIII.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем при прийнятті оскаржуваної постанови безпідставно не враховано приписи частини четвертої статті 17 Закону України «Про місцеві вибори» від 14.07.2015 № 595-VIII, що призводить до недотримання основоположного принципу приблизно рівної кількості виборців у кожному територіальному виборчому окрузі та, як наслідок, порушує право позивача як виборця на рівність голосів із виборцями в інших виборчих округах, в яких загальна кількість осіб, що мають право голосу на місцевих виборах депутатів, є істотно меншою.

Позивач також зазначає, що з назви наведеної вище постанови вбачається про утворення одномандатних виборчих округів з перших виборів депутатів Узинської міської ради Узинської об’єднаної територіальної громади. Водночас, позивач звертає увагу суду на те, що постановою Центральної виборчої комісії від 12.10.2017 № 214 чітко визначено назву місцевої ради - Узинська міська рада Білоцерківського району Київської області, а в силу приписів статті 2 Закону України «Про місцеві вибори» від 14.07.2015 № 595-VIII такі вибори депутатів до неї проводяться за пропорційною виборчою системою в багатомандатному виборчому окрузі.

ОСОБА_6 того, позивач посилається на допущення відповідачем бездіяльності, що виявилась у порушенні відповідачем процедури оприлюднення оскаржуваної постанови.

У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

Представники відповідача позов не визнали та зазначили, що кількість виборців на територіальних виборчих округах з місцевих виборів депутатів Узинської міської ради Білоцерківського району Київської області є приблизно однаковою. При цьому, в силу приписів частини п’ятої статті 17 Закону України «Про місцеві вибори» від 14.07.2015 № 595-VIII, Узинською міською виборчою комісією Білоцерківського району Київської області, з метою збереження територіальної цілісності деяких сіл, що знаходяться на території Узинської об’єднаної територіальної громади, виборцям, які проживають на їх території, створено окремі виборчі округи.

ОСОБА_6 того, представники відповідача звертали увагу суду на те, що прийняття оскаржуваної постанови жодним чином не вплинуло на порушення прав позивача як виборця.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принцип рівності сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

З матеріалів адміністративної справи вбачається, що 12.10.2017 постановою Центральної виборчої комісії «Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 24 грудня 2017 року» № 214 на 24 грудня 2017 року призначено перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, зокрема, перші вибори депутатів Узинської міської ради Білоцерківського району Київської області.

Додатком 6 до постанови Центральної виборчої комісії «Про кількість територіальних, одномандатних виборчих округів, що утворюються сільськими, селищними, міськими виборчими комісіями для організації виборів депутатів місцевих рад під час проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 24 грудня 2017 року» від 26.10.2017 № 230 визначено кількість територіальних виборчих округів, що утворюються для організації виборів депутатів місцевих рад, під час проведення перших виборів депутатів Узинської міської ради Білоцерківського району Київської області 24 грудня 2017 року - 26 територіальних виборчих округів.

13.11.2017 з метою виконання встановлених виборчим законодавством обов’язків Узинською міською виборчою комісією Білоцерківського району Київської області прийнято постанову «Про утворення одномандатних виборчих округів з перших виборів депутатів Узинської міської ради Узинської об’єднаної територіальної громади» від 13.11.2017 № 4, якою утворено територіальні виборчі округи та затверджено орієнтовну кількість виборців в межах кожного виборчого округу.

Вважаючи оскаржувану постанову протиправною та такою, що підлягає скасуванню, позивач звернувся до суду з позовом за захистом охоронюваних законом прав та інтересів як суб’єкта виборчого процесу.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки ОСОБА_6, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост визначено Законом України "Про місцеві вибори" від 14.07.2015 № 595-VIII (далі – Закон № 595-VIII).

Відповідно до статті 12 Закону № 595-VIII, суб'єктами виборчого процесу на відповідних місцевих виборах є: виборець; Центральна виборча комісія; виборчі комісії, сформовані (утворені) відповідно до цього Закону або інших законів України, які уповноважені забезпечувати організацію та проведення відповідних місцевих виборів; кандидати в депутати, кандидати на посади сільського, селищного, міського голови, старости; місцева організація партії, яка висунула кандидата (кандидатів) для участі у відповідних місцевих виборах; офіційний спостерігач від кандидата, від місцевої організації партії - суб'єкта відповідного виборчого процесу, від громадської організації, зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом.

Виборцем вважається громадянин України, який має право голосу у відповідних виборах або референдумі.

Особливість правового статусу виборця як позивача у справах, пов'язаних із виборчим процесом, врегульовано нормами частини другої статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України, в силу якої виборець може оскаржити рішення, дію чи бездіяльність виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, якщо такі рішення, дія чи бездіяльність порушують його виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму.

Аналіз наведених вище норм свідчить про те, що виборець має право на звернення до суду у вказаному порядку у разі порушення його виборчих прав або інтересів.

Як вбачається з даних наявної в матеріалах справи копії паспорту позивача, зареєстрованим місцем його проживання є: м. Узин, вул. Комсомольська, буд. 53. Відтак, позивач є суб’єктом виборчого процесу, а отже як виборець має право на звернення до суду з вимогами про визнання протиправним та скасування рішення виборчої комісії.

Відповідно до частини першої статті 2 Закону № 595-VIII, місцеві вибори є вільними та відбуваються на основі гарантованого Конституцією України та цим Законом загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Частиною третьою цієї ж статті передбачено, що вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки ОСОБА_6, обласних, районних, міських, районних у містах рад проводяться за пропорційною виборчою системою в багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевих організацій політичних партій (далі - виборчі списки) із закріпленням кандидатів за територіальними виборчими округами, на які поділяється багатомандатний виборчий округ, що збігається з територією відповідно Автономної Республіки ОСОБА_6, області, району, району в місті, територією міста згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм або територією утвореної відповідно до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" об’єднаної міської територіальної громади (далі - територія об’єднаної територіальної міської громади).

Відповідно до статті 11 Закону № 595-VIII виборчий процес місцевих виборів - це здійснення суб'єктами виборчого процесу відповідних місцевих виборів, визначеними у статті 12 цього Закону, виборчих процедур, передбачених цим Законом.

Виборчий процес здійснюється на засадах: 1) дотримання принципів виборчого права, зазначених у статтях 3-8 цього Закону; 2) законності та заборони незаконного втручання будь-кого в цей процес; 3) політичного плюралізму та багатопартійності; 4) публічності і відкритості; 5) свободи передвиборної агітації, рівних можливостей доступу до засобів масової інформації незалежно від форми власності, крім засобів масової інформації, засновниками (власниками) яких є партії, місцеві організації партій, кандидати; 6) неупередженості органів державної влади, органів влади Автономної Республіки ОСОБА_6, органів місцевого самоврядування, судів, підприємств, установ і організацій, їх керівників, інших посадових і службових осіб до місцевих організацій партій, кандидатів.

Перші місцеві вибори проводяться в порядку і строки, встановлені цим Законом, зокрема, з такими особливостями: територіальна виборча комісія відповідно до цього Закону утворює виборчі округи, дільничні виборчі комісії у порядку та строки, передбачені цим Законом (частина перша статті 93 Закону № 595-VIII).

Згідно з пунктом 2 частини п’ятої статті 25 Закону № 595-VIII, міська, районна в місті (у містах, де утворені районні у місті ради) територіальна виборча комісія, зокрема, утворює територіальні виборчі округи відповідно до цього Закону, встановлює їх межі та єдину нумерацію.

Відповідно до частини четвертої статті 17 Закону № 595-VIII, для проведення виборів депутатів міської (міста без районного поділу, міста, до складу якого не входить інше місто, село, селище), районної в місті ради відповідна міська, районна в місті територіальна виборча комісія не пізніш як за 38 днів до дня чергових або перших місцевих виборів утворює територіальні виборчі округи з приблизно рівною кількістю виборців у кожному в кількості, що дорівнює загальному складу відповідної місцевої ради, визначеному відповідно до частини третьої статті 16 цього Закону та частини першої цієї статті.

Орієнтовна середня кількість виборців у територіальних виборчих округах визначається територіальною виборчою комісією на підставі відомостей Державного реєстру виборців про кількість виборців, які проживають на території відповідного міста, району в місті, що подаються органом ведення Державного реєстру виборців до відповідної територіальної виборчої комісії не пізніш як за 40 днів до дня чергових або перших місцевих виборів.

Таким чином, одним з етапів виборчого процесу є утворення міськими виборчими комісіями територіальних виборчих округів у кількості, що дорівнює загальному складу відповідної місцевої ради, з приблизно рівною кількістю виборців у кожному.

В силу приписів абзацу першого пункту 13 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційними поданнями народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про вибори народних депутатів України» (справа про вибори народних депутатів України) від 26.02.1998 № 1-рп/98, конституційний принцип рівного виборчого права забезпечується не тільки рівними для всіх громадян засадами участі у виборах та наявністю у них рівної кількості голосів, а також юридично рівним впливом цих голосів на результати виборів.

Суд звертає увагу на те, що рівноправність голосів також сформульована у Конвенції про стандарти демократичних виборів, виборчих прав і свобод у державах-учасницях Співдружності Незалежних Держав, підписаної ОСОБА_7 07.10.2002.

Згідно з пунктом а) частини першої статті 3 Конвенції, кожний громадянин має один голос або рівну з іншими громадянами кількість голосів і вправі здійснити нарівні з іншими громадянами своє право голосувати, причому його голос (голоси) має таку саму вагу, що і голоси інших виборців, при цьому на вагу голосу (голосів) виборця не повинна впливати виборча система, яка застосовується в державі.

З аналізу наведених вище норм вбачається, що одним із визначальних засад виборчого процесу є принцип рівності виборчих прав громадян, який, крім іншого, означає не лише надання виборцям однакової кількості голосів, створення формально рівних умов для участі у виборчому процесі та інше, а полягає у рівноцінності голосів виборців у різних територіальних виборчих округах, що матиме вплив на права суб'єктів виборчого процесу, оскільки, у випадку порушення принципу формування територіальних виборчих округів із приблизно рівною кількістю виборців у кожному із них, значення таких голосів в окремих територіальних виборчих округах буде різним.

Зважаючи на вказане, суд дійшов висновку, що права позивача як виборця можуть бути порушені в силу включення до інших територіальних виборчих округів кількості виборців, яка суттєво відрізняється від кількості виборців у його виборчому окрузі.

Водночас, суд звертає увагу, що законодавець, встановлюючи нормою частини четвертої статті 17 Закону № 595-VIII обов’язковий критерій приблизної рівності кількості виборців у виборчих округах, не розкрив його змісту.

За таких обставин, суд, з метою тлумачення критерію приблизної рівності кількості виборців при формуванні територіальних виборчих округів та визначення норми дозволеного відхилення кількості виборців від ідеального (середнього) значення, керуючись положеннями частини сьомої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне застосувати до спірних правовідносин принцип аналогії закону.

Так, пунктом 1 частини другої статті 18 Закону України «Про вибори народних депутатів» від 17.11.2011 4061-VI року встановлено, що одномандатні округи утворюються в межах Автономної Республіки ОСОБА_6, областей, міст Києва і Севастополя з приблизно рівною кількістю виборців у кожному окрузі. Орієнтовна середня кількість виборців в одномандатних округах визначається Центральною виборчою комісією виходячи з відомостей Державного реєстру виборців. Відхилення кількості виборців в одномандатному окрузі не може перевищувати дванадцяти відсотків орієнтовної середньої кількості виборців в одномандатних округах.

Відтак, приблизну рівну кількість виборців у територіальних виборчих округах слід розуміти, як кількість виборців, що максимально наближена до ідеальної (середньої) рівної кількості, межі відхилення якої за загальновизначеними правилами є незначними та не перевищують 12 відсотків.

Як вбачається з даних, наведених у додатку 1 до постанови «Про утворення одномандатних виборчих округів з перших виборів депутатів Узинської міської ради Узинської об’єднаної територіальної громади» від 13.11.2017 № 4, відповідачем утворено 26 територіальних виборчих округів з перших виборів депутатів Узинської міської ради Білоцерківського району Київської області з наступними межами виборчих округів та орієнтовною кількістю виборців: № 1 – м. Узин – вул. Білоцерківська, вул. Висока, вул. Озерна – 492 особи; № 2 – м. Узин – вул. Київська, вул. Коцюбинського, вул. Некрасова, провулок Київський, провулок Коцюбинського – 515 осіб; № 3 – м. Узин – вул. Гоголя, вул. Ярослава Мудрого, провулок Гоголя, провулок Ярослава Мудрого – 567 осіб; № 4 – м. Узин – вул. ОСОБА_8, вул. Шевченка, провулок Василя Стуса, провулок Незалежності, провулок Шевченка – 605 осіб; № 5 - м. Узин – вул. Поповича, вул. Соборна – 573 особи; № 6 - м. Узин – вул. Московська, вул. Панаса Мирного – 663 особи; № 7 - м. Узин – вул. ОСОБА_9, вул. Заводська, вул. Набережна, вул. Незалежності, вул. Пушкіна, вул. 8 км, провулок Заводський, провулок Пушкіна – 550 осіб; № 8 - м. Узин – вул. ОСОБА_6, вул. Калинова, вул. Квітнева, вул. Садова, вул. Франка, вул. 8 Березня, провулок Квітневий, провулок Франка – 593 особи; № 9 - м. Узин – вул. Восток-I, вул. Восток-II, вул. Коханка, вул. Правика, вул. Свободи, провулок Коханки – 519 осіб; № 10 - м. Узин – вул. Вишнева, вул. Володимира Симиренка, вул. Гагаріна, вул. Левада – 524 особи; № 11 – м. Узин – вул. Зарічна, вул. Івана Богуна: 1, вул. Миру, вул. Молодіжна, вул. ОСОБА_2, вул. Патріотів, вул. Перемоги, вул. Світанкова – 520 осіб; № 12 – м. Узин – вул. Авіаторів: 21, 59-62, 70-71 – 685 осіб; № 13 – м. Узин – вул. Авіаторів: 52-56, вул. Івана Богуна: 57, вул. Лесі Українки: 18-20, 55 – 561 особа; № 14 – м. Узин – вул. ОСОБА_10: 5-17, 58, вул. Івана Котляревського, вул. Річна – 631 особа; № 15 - м. Узин – вул. Авіаторів: 24, 65, вул. Івана Богуна: 21-23; вул. ОСОБА_7: 28, вул. Михайла Грушевського: 25-27, 66 – 647 осіб; № 16 - м. Узин – вул. ОСОБА_7: 64-64А, вул. Михайла Грушевського: 67-76 – 633 особи; № 17 – м. Узин – вул. ОСОБА_7: 46-51, 63, 68-72, вул. Михайла Грушевського: 39-45 – 666 осіб; № 18 - с. Василів – 208 осіб; № 19 – с. Іванівка – 668 осіб; № 20 - с. Йосипівка, с. Затиша, с. Красне, с. Павлівка – 407 осіб; № 21 – с. Мала Антонівка – 395 осіб; № 22 - с. Михайлівка, с. Вербова – 437 осіб; № 23 – с. Олійникова Слобода – 401 особі; № 24 – с. Сухоліси – 830 осіб; № 25 – с. Чепиліївка – 607 осіб та № 26 – с. Тарасівка – 602 особи.

Судом також встановлено, що загальна кількість виборців, які беруть участь у місцевих виборах депутатів Узинської міської ради Білоцерківського району Київської області складає 14526 осіб.

Відтак, ідеальна (середня) кількість виборців на одному територіальному виборчому окрузі становить приблизно 558 осіб (14526:26=558), в той час як межі відхилення від неї по наведеним вище територіальним виборчим округам перевищують допустимий відсоток.

Так, з наведеного вище додатку вбачається, що різниця між затвердженою відповідачем кількістю виборців у виборчих округах № 18 (208 осіб) та № 24 (830 осіб) складає 622 особи, що значно перевищує максимально допустиме відхилення.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що утворюючи територіальні виборчі округи, Узинською міською виборчою комісією Білоцерківського району Київської області не дотримано встановленого законодавством обов’язкового критерію приблизно рівної кількості виборців у кожному такому окрузі, що, у свою чергу, впливає на хід та результати місцевих виборів перших виборів депутатів Узинської міської ради Білоцерківського району Київської області.

Зважаючи на наведене, суд погоджується з твердженнями позивача про те, що відповідачем порушено приписи частини четвертої статті 17 Закону № 595-VIII під час організації проведення перших місцевих виборів депутатів Узинської міської ради Білоцерківського району Київської області.

У свою чергу, доводи представників відповідача про необхідність застосування під час утворення територіальних виборчих округів та визначення кількості виборців у них приписів частини п’ятої статті 17 Закону № 595-VIII судом до уваги не приймаються з огляду на наступне.

Відповідно до частини п'ятої статті 17 Закону № 595-VІІІ для проведення виборів депутатів міської (міста з районним поділом, міста, до складу якого входить інше місто, село, селище) ради відповідна міська територіальна виборча комісія не пізніш як за 37 днів до дня чергових або перших місцевих виборів утворює на території кожного району в місті, міста, села, селища, що входить до складу цього міста, територіальні виборчі округи. Кількість виборців у таких округах має бути за можливості максимально наближеною до середньої кількості виборців у територіальному виборчому окрузі відповідного багатомандатного округу, що обчислюється шляхом ділення кількості виборців, виборча адреса яких віднесена до відповідного багатомандатного виборчого округу, на загальний склад відповідної місцевої ради (далі - середня кількість виборців у територіальному виборчому окрузі відповідного багатомандатного округу).

На території кожного села, селища, району в місті, міста, яке входить до іншого міста, утворюється один територіальний виборчий округ з виборів депутатів міської ради або кілька територіальних виборчих округів з виборів депутатів міської ради з приблизно однаковою кількістю виборців. Територіальний виборчий округ з виборів депутатів міської ради міста (міста з районним поділом, міста, до складу якого входить інше місто, село, селище) може включати територію одного району в місті, міста, села або селища, що входять до складу відповідного міста, або одну частину району в місті, міста, села або селища.

Таким чином, норми частини п'ятої статті 17 Закону № 595-VIII застосовуються лише по відношенню до міст з районним поділом, міст, до складу яких входить інше місто, село та/або селище.

Водночас, під час судового розгляду справи позивач та представники відповідача пояснили, що Узин як адміністративно-територіальна одиниця не є містом з районним поділом або містом, до складу якого входить інше місто, село, селище.

Правомірність застосування до спірних правовідносин частини четвертої статті 17 Закону № 595-VIII також підтверджується листом Центральної виборчої комісії від 15.11.2017, який адресований Василівській сільській раді Білоцерківського району Київської області.

Враховуючи викладене, з огляду на те, що одним з критеріїв для формування міською виборчою комісією територіальних виборчих округів з виборів Узинської міської ради Білоцерківського району Київської області 24 грудня 2017 року законодавцем передбачено обов’язковість дотримання критерію приблизно рівної кількості виборців у територіальних виборчих округах, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про визнання протиправною та скасування постанови Узинської міської виборчої комісії Білоцерківського району Київської області «Про утворення одномандатних виборчих округів з перших виборів депутатів Узинської міської ради Узинської об’єднаної територіальної громади» від 13.11.2017 № 4 підлягають задоволенню.

ОСОБА_6 того, з метою захисту прав, свобод та інтересів позивача та інших суб’єктів виборчого процесу з виборів депутатів Узинської міської ради Білоцерківського району Київської області, суд вважає за необхідне зобов’язати Узинську міську виборчу комісію Білоцерківського району Київської області утворити територіальні виборчі округи з перших місцевих виборів депутатів Узинської міської ради Білоцерківського району Київської області 24 грудня 2017 року відповідно до положень статті 17 Закону України «Про місцеві вибори» від 14.07.2015 № 595-VIII з урахуванням обставин, що стали підставою для скасування судом оскаржуваної постанови.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України, доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Водночас, твердження позивача про порушення відповідачем процедури оприлюднення оскаржуваної постанови судом до уваги не приймаються, оскільки предметом розгляду даної адміністративної справи є саме рішення відповідача по суті, а не дії (бездіяльність) суб’єкта виборчого процесу щодо її опублікування.

ОСОБА_6 того, суд звертає увагу позивача на те, що допущення Узинською міською виборчою комісією Білоцерківського району Київської області недоліків в частині оформлення оскаржуваної постанови жодним чином не впливає на її зміст.

В силу приписів частини дев'ятої статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.

Частиною другою статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Так, згідно з приписами частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (абзац другий частини третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI).

Як вбачається з позовної заяви, позивачем об'єднано у позовній заяві дві позовні вимоги немайнового характеру.

Враховуючи, що позивачем за даний позов було сплачено судовий збір за одну вимогу немайнового характеру, з огляду на положення Кодексу адміністративного судочинства України та Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, суд дійшов висновку про необхідність стягнення з позивача до Державного бюджету України суми недоплаченого ним судового збору у розмірі 640,00 грн.

Керуючись статтями 24, 69, 70, 71, 158-163, 167, 172, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2.Постанову Узинської міської виборчої комісії Білоцерківського району Київської області «Про утворення одномандатних виборчих округів з перших виборів депутатів Узинської міської ради Узинської об’єднаної територіальної громади» від 13.11.2017 № 4 - визнати протиправною та скасувати.

3.Зобов’язати Узинську міську виборчу комісію Білоцерківського району Київської області утворити територіальні виборчі округи з перших місцевих виборів депутатів Узинської міської ради Білоцерківського району Київської області 24 грудня 2017 року відповідно до положень статті 17 Закону України «Про місцеві вибори» від 14.07.2015 № 595-VIII з урахуванням обставин, що стали підставою для скасування судом оскаржуваної постанови.

4.Стягнути з ОСОБА_1 до Державного бюджету України (отримувач коштів: Київський окружний адміністративний суд, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37955989; банк отримувача – ГУ ДКСУ у Київській області; код банку отримувача (МФО) – 821018; рахунок отримувача – 31213206784001; код класифікації доходів бюджету – 22030001, символ звітності "206") судовий збір у розмірі 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп.

5.Стягнути з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Узинської міської виборчої комісії Білоцерківського району Київської області на користь ОСОБА_1 витрати, пов`язані зі сплатою судового збору у розмірі 1280 (одна тисяча двісті вісімдесят) грн. 00 коп.

Судові рішення за наслідками розгляду судами першої інстанції справ, визначених статтями 172-177 Кодексу адміністративного судочинства України, набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження – з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Судові рішення за наслідками розгляду справ, визначених статтями 172-177 цього Кодексу, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у дводенний строк з дня їх проголошення.

Головуючий суддя: С.В. Харченко

Судді: О.В. Басай

ОСОБА_11