Постанова № 70304278, 17.11.2017, Стрийський міськрайонний суд Львівської області

Дата ухвалення
17.11.2017
Номер справи
456/3075/17
Номер документу
70304278
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 456/3075/17

Провадження № 2-а/456/167/2017

ПОСТАНОВА

іменем України

"17" листопада 2017 р. Стрийський міськрайонний суд Львівської області у складі:

головуючого-судді Яніва Н. М.

при секретарі Сунак Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Стрий справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради про скасування розрахунку,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом та просить скасувати «Додаток до протоколу 403814 від 09.11.2016 Розрахунок середньомісячного сукупного доходу сім'ї ОСОБА_1».

В обґрунтування заявлених вимог позивач покликається на те, що з 2003 р. вона перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради (далі - Управлінні), як утримувачка допомоги одинокій матері, на доньку ОСОБА_2. Заявою від 25.01.2016 р. вона звернулась до Управління про перерахунок зазначеної допомоги. Листом, відповідач надіслав їй копію «Додаток до протоколу 403814 від 09.11.2016 Розрахунок середньомісячного сукупного доходу сім'ї ОСОБА_1», з якого вбачається, що до складу сім'ї ОСОБА_1 (як отримувача допомоги одинокій матері на дитину ОСОБА_2) включені її діти ОСОБА_3 та ОСОБА_4

За змістом абз. 2 п.34 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», вбачається, що до складу сім'ї особи, що звертається за призначенням зазначеної допомоги, включається чоловік…; рідні …діти віком до 18 р.». До матеріалів її справи в Управлінні додано свідоцтво про шлюб від 19.10.2006 р., у якому зазначено, що між ОСОБА_5 та ОСОБА_1 зареєстровано шлюб, після реєстрації шлюбу прізвище чоловіка та дружини «ОСОБА_1». Проте, з розрахунку від 09.11.2016 р., вбачається, що чоловік - ОСОБА_5 не включений у склад сім'ї ОСОБА_1 Отже, зазначений розрахунок середньомісячного сукупного доходу сім'ї ОСОБА_1 вчинений з порушенням абз. 2 п.34 Порядку, в зв'язку з чим вимушена звернутись з даним позовом до суду.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, хоча належним чином була повідомлена про дату, час та місце судового засідання. Однак, в поданій заяві просила розгляд справи проводити у її відсутності.

Представник Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради в судове засідання не з'явився, хоча належним чином була повідомлена про дату, час та місце судового засідання. Проте в попередніх судових засіданнях заперечила проти позову та зазначила, що чоловік позивачки - ОСОБА_5, не включався в розрахунок, оскільки ОСОБА_1 в доданій, до заяви про перерахунок від 25.01.2016 р., декларації про доходи та майновий стан осіб сім'ї не вказує чоловіка в переліку членів сім'ї, незважаючи на попередження про наслідки за подання неповних чи недостовірних відомостей.

Враховуючи, що сторони у судове засідання не з'явилися, відповідно до вимог ч. 1 ст. 41 КАС України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, дослідивши та перевіривши усі обставини справи, на які сторони посилаються, як на підставу своїх вимог та заперечень, приходить до наступних висновків.

Відповідно до положень ч.1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в т.ч. на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси (ст. 6 ч.1 КАСУ).

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно з статтею 86 КАС України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Так, з долучених відповідачем до матеріалів справи документів, підтверджується звернення позивачки до Управління із заявою від 25.01.2016 р. про перерахунок допомоги на дітей одиноким матерям.

Відповідно до ч.1. ст. 18-3 ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» №2811-ХІІ, допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу

за попередні шість місяців.

Згідно з п.34 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» затвердженого постановою КМУ №1751 від 27.12.2001 р. середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги (затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики №486 від 15.11.2001 р.) (далі - Методика) на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги. До складу сім'ї особи, що звертається за призначенням зазначеної допомоги, включаються чоловік (дружина); рідні, усиновлені та підопічні діти віком до

18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації і не мають власних сімей незалежно від місця проживання або реєстрації;

неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей.

З наявної в матеріалах справи Декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 25.01.2016 р., вбачається, що позивачкою в розділі ІІ «Доходи членів сім'ї» вказано лише її та ОСОБА_2

Відповідно до п.3 Методики, при визначенні сукупного доходу органи, що призначають допомогу, користуються усіма офіційними джерелами, які містять інформацію про доходи громадян, у тому числі інформацією органів державних податкових адміністрацій.

З долучених Управлінням документів, вбачається, що ОСОБА_1, одержувала аліменти, протягом 2015 р. на дітей ОСОБА_3 та ОСОБА_4. Дані кошти відображені в декларації позивачки доданій до заяви про призначення соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям від 29.01.2016 р. Також, в даній декларації членами сім'ї позивачки вказано ОСОБА_3 та ОСОБА_4. Таким чином, саме з цієї підстави вищезазначені особи були включені до розрахунку.

Також, суд враховує, що відповідно до ч.2 ст.3 СК України сім'ю, складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.

Як вбачається з долученої до матеріалів справи копії довідки про склад сім'ї ОСОБА_1, виданої КП «Надія» від 20.10.2016 р. за №3321, що разом з позивачкою проживають її діти: ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 Відомості про проживання чоловіка ОСОБА_5 - відсутні. Даний документ слугує черговим підтвердження правомірності включення дітей в розрахунок та правомірності розрахунку вцілому.

Види доходів, які враховуються до сукупного доходу сімей (одержувачів) соціальної допомоги передбачено п. 5 Методики. Зокрема, пп.5.13 Методики передбачено врахування до сукупного доходу сімей (одержувачів) соціальної допомоги одержаних аліментів.

Відповідно до п.5 Методики загальна сума сукупного доходу одержувачів допомоги включає в себе суму всіх доходів кожної особи, яка враховується при наданні допомоги, визначених на підставі наданих документів за останні шість календарних місяців або два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням соціальної допомоги, якщо інше не передбачене законодавством.

Рішенням Стрийського міськрайонного суду Львівської області по справі №456/848/16-ц від 12.01.2017р., розірвано шлюб між ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований 19.10.2006р. у відділі державної реєстрації актів цивільного стану по місту Стрию реєстраційної служби Стрийського міськрайонного управління юстиції Львівської області, актовий запис № 450. Також, рішенням встановлено, що ОСОБА_5 з ОСОБА_1 не проживають однією сім'єю протягом трьох років, однак він продовжує матеріально забезпечувати неповнолітніх дітей.

Згідно з ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Окрім того, суд вважає за необхідне звернути увагу позивачки на те, що перерахунок допомоги здійснювався на підставі її заяви та доданих до неї документів. Так, в жодному з них відомостей про чоловіка - ОСОБА_5, як члена сім'ї не вказано. Також, слід врахувати, що підписуючи заяву від 25.01.2016 р. ОСОБА_1 попереджалась, про наслідки за подання неповних чи недостовірних відомостей.

Підсумовуючи викладене, в судовому засіданні не було доведено протиправності оспорюваного додатку до протоколу. Крім того, враховуючи подане представником відповідача заперечення та наведені у ньому обгрунтування, а саме, те що перерахунок допомоги проводився виключно ґрунтуючись на відомостях наданих позивачем та перевірених Управлінням в законодавчо встановленому порядку, такий перерахунок проводився підставно. Також, слід врахувати той факт, що в поданій ОСОБА_1 заяві про перерахунок допомоги, остання не зазначила відомості про її чоловіка(колишнього) - ОСОБА_5, оскільки такий з нею не проживав, а відповідно й не входив в склад її сім»ї. Зважаючи на необґрунтованість доводів позивача, суд приходить до висновку про те, що у позові слід відмовити повністю.

Керуючись ст. 9, 70, 71, 86, 159, 160-163,167 КАС України

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради про скасування розрахунку - відмовити.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги, а у разі якщо постанову було проголошено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 10-ти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Н. М. Янів