
Справа № 307/1129/17
Провадження № 2-а/307/48/17
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 листопада 2017 року м. Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого судді Чопик В.В.,, при секретарі Олексій Я.В., за участю позивача ОСОБА_1, його представника ОСОБА_2, представника відповідача Вайнагій Н.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Тячів адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Тячівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області про визнання протиправним і скасування рішення про відмову в призначенні пенсії, та зобов'язання призначити пенсію на пільгових умовах.
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до Тячівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області про визнання протиправним і скасування рішення про відмову в призначенні пенсії, та зобов'язання призначити пенсію на пільгових умовах, посилаючись на те, що він, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканець АДРЕСА_1, у період з 13.11.2001р. до 28.03.2011 року та з 03.06.2013р. постійно працював підземним електрослюсарем у державному підприємстві «Солотвинський солерудник» з повним робочим днем під землею.
Професія (посада), на якій він працював, передбачена списком №1 розділом №1, підрозділом №1 позицією 1.1а, згідно постанови Кабінету міністрів України від 16.01.2003р. №36 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах», норми якої були чинними до 03.08.2016р., виходячи з чого період моєї роботи з 13.11.2001р. до 28.03.2011р. є пільговим стажем.
01 березня 2016 року він звернувся до управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі (на сьогоднішній день - Тячівське об'єднане управління Пенсійного фонду України) із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Проте, згідно рішення комісії управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі по розгляду суперечливих питань для прийняття рішень про призначення (перерахунку) пенсій, оформленого протоколом №25 від 30.05.2016р., йому було відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах по Списку №1 із-за відсутності необхідного пільгового стажу роботи 10 років згідно статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», оскільки з 01.10.2005р. по 28.02.2012р. заявник працював в Українській алергологічній лікарні, а згідно ч.2 п.9 наказу №383 від 18.11.2005 р. Міністерства праці України та соціальної політики України, періоди роботи за сумісними роботами, професіями, посадами працівників, зайнятих на виробництві та роботах, передбачених Списками, призначаються на загальних підставах, якщо одна із виконуваних робіт, професій чи посад передбачена в Списку № 1 або Списку № 2, а інша Списками не передбачена.
Копію повного тексту протоколу №25 від 30.05.2016р. про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах ним було отримано особисто у приміщенні Тячівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України на початку квітня 2017 року.
Вважає, що рішення відповідача про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, оформлене протоколом №25 від 30.05.2016р., є незаконним, а тому таке підлягає визнанню протиправним та скасуванню, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком N 1 ( 36-2003-п ) виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах; жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці - жінкам;
Та відповідно до ст.100 Закону України «Про пенсійне забезпечення» особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством; б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13-14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.
Працюючи підземним електрослюсарем у державному підприємстві «Солотвинський солерудник» у період з 13.11.2001р. до 28.03.2011 року, він працював повний робочий день під землею і ця робота була його основним місцем роботи.
Відповідно до довідки ДП «Солотвинський солерудник» № 54 від 15.03.2017р. він працював повний робочий день під землею за період: з 13.11.2001р. по 30.09.2005р. - електрослюсарем 4 р. шахти №9; з 01.10.2005р. по 31.05.2008р. - електрослюсарем 5р. по ремонту обладнання і водовідливу шахти №9; з 01.06.2008р. по 17.12.2008р. - слюсарем 4р. шахти №9; з 18.12.2008р. по 31.05.2009р. - електрослюсарем 4р. шахти №8; з 01.06.2019р. по 31.05.2010р. - електрослюсарем 4р. водовідливу шахти №8; з 01.07.2010р. по 27.03.2011р. - електрослюсарем 4р. гірничо-відновлювальних робіт. Виконував роботи по монтажу та демонтажу гірничо-шахтного обладнання. Роботи виконувалися на глибині 150 метрів і більше в шахті з загазованістю 1-ї категорії з повним робочим днем під землею.
Записи про зазначену роботу, як основну роботу, міститься у його трудовій книжці.
Згідно зі статтею 48 Кодексу Законів про працю України, статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», п.1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12 серпня 1993 року, основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка.
Пунктом 20 Порядку, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 № 637, передбачено, що право на пільгове пенсійне забезпечення підтверджується довідками, які уточнюють особливий характер роботи, які видані підприємствами на підставі документів про характер виконуваної роботи та умов праці, а також зайнятість протягом повного робочого часу на роботах, які дають право на пільгове пенсійне забезпечення.
Таким чином, стверджує , що його робота підземним електрослюсарем у державному підприємстві «Солотвинський солерудник» у період з 13.11.2001р. до 28.03.2011р. була основною роботою, на постійній основі з повною зайнятістю на умовах повного робочого дня, а не роботою за сумісництвом, і весь стаж цієї роботи повинен розцінюватися як пільговий.
Згідно п.2 Порядку застосування Списків N 1 і N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005р. №383, під повним робочим днем слід уважати виконання робіт в умовах, передбачених Списками, не менше 80 відсотків робочого часу, установленого для працівників даного виробництва, професії чи посади, з урахуванням підготовчих, допоміжних, поточних ремонтних робіт, пов'язаних з виконанням своїх трудових обов'язків.
Відповідно до п.3 зазначеного Порядку при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.92 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.92 року.
Пунктом 10 Порядку передбачено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку.
Отже стверджує що, основна передумова для призначення пенсії на пільгових умовах - зайнятість повний робочий день на роботі з шкідливими умовами праці, що дає право на пільгову пенсію, ним доведена повністю і підтверджується доданими до позовної заяви письмовими документами.
Призначення пенсії на пільгових умовах Законом пов'язується виключно з наявністю у особи необхідного стажу на важких чи шкідливих роботах, передбачених Списками №1 та №2 і не ставиться у залежність від будь-яких інших чинників та факторів.
Відповідно до довідки Державного закладу «Українська алергологічна лікарня» Міністерства охорони здоров'я України» №10 від 13.03.2017р., ОСОБА_1 дійсно працював в ДЗ «Українська алергологічна лікарня Міністерства охорони здоров'я України» з 01.10.2005р. на посаді слюсаря-сантехніка 4 розряду за сумісництвом у вільний від основної роботи час з оплатою праці пропорційно до відпрацьованого часу, та з 01.02.2012р. звільнений за власним бажанням.
Таким чином, стверджує, що його робота у Державному закладі «Українська алергологічна лікарня» Міністерства охорони здоров'я України» у період з 01.10.2005р. по 01.02.2012р. здійснювалася ним за сумісництвом у вільний від основної роботи час, а тому жодним чином не впливала на її повну зайнятість на основній роботі у ДП «Солотвинський солерудник», що дає право на пенсію на пільгових умовах, а тому не має жодного правового значення при врахуванні пільгового стажу роботи.
За приписами п.1 Постанови КМУ від 3 квітня 1993 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій», п.1 наказу Міністерства праці України N 43 від 28.06.93р. «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» робітники, спеціалісти і службовці державних підприємств, установ і організацій мають право працювати за сумісництвом, тобто виконувати, крім своєї основної, іншу роботу на умовах трудового договору. На умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина у вільний від основної роботи час. Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом. Для роботи за сумісництвом згоди власника або уповноваженого ним органу за місцем основної роботи не потрібно.
Тому стверджує, що відповідачем невірно застосовуються посилання на норми ч.2 п.9 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005р. №383 «Про затвердження Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах», оскільки посада, стаж роботи на якій надає йому право на пенсію на пільгових умовах, була його основною роботою, а не роботою за сумісництвом.
Згідно п. 9 зазначеного Наказу пенсії за сумісними роботами, професіями та посадами працівників, зайнятих у виробництвах та на роботах, передбачених Списками ( 36-2003-п ), призначаються:
1) за Списком № 2 ( 36-2003-п ), якщо одна із виконуваних робіт, професій чи посад передбачена в Списку № 1 ( 36-2003-п ), а інша в Списку N 2;
2) на загальних підставах, якщо одна із виконуваних робіт, професій чи посад передбачена в Списку № 1 або Списку № 2 ( 36-2003-п ), а інша цими Списками не передбачена.
За таких обставин, норми ч.2 п.9 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005р. №383 не можуть застосовуватися до даного випадку.
Відповідачем у процесі розгляду його заяви про призначення пенсії на пільгових умовах та при винесенні рішення про відмову у призначенні йому пенсії на пільгових умовах не встановлено, що мало місце накладання стажу, тобто що у той самий період робочого часу, коли він мав працювати на основній роботі у ДП «Солотвинський солерудник» з повним робочим днем під землею, він працював за сумісництвом у ДЗ «Українська алергологічна лікарня Міністерства охорони здоров'я України».
За приписами ст.10 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» пенсійне забезпечення відповідно до цього Закону здійснюється органами Пенсійного фонду України.
Та відповідно до ст.81 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» призначення пенсій і оформлення документів для їх виплати здійснюється органами Пенсійного фонду України.
За приписами ч. 1 ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку.
Та відповідно до статті 83 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії призначаються з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсії призначаються з більш раннього строку.
Тому просить суд визнати протиправним та скасувати рішення комісії управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області (на сьогоднішній день - Тячівське об'єднане управління Пенсійного фонду України) по розгляду суперечливих питань для прийняття рішень про призначення (перерахунку) пенсій, оформлене протоколом №25 від 30.05.2016р., про відмову в призначенні йому, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1., Тячівського району Закарпатської області, пенсії за віком на пільгових умовах, та зобов'язати Тячівське об'єднане управління Пенсійного фонду України призначити йому, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1., Тячівського району Закарпатської області, пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» починаючи з дня звернення за пенсією, тобто з 01 березня 2016 року та стягнути з відповідача - Тячівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України на його користь, 640 грн. судового збору.
Позивач та його представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві та просить їх задовольнити.
Представник відповідача в судовму засіданні проти позову заперечив посилаючись на письмове заперечення, у якому зазначив, що 01.03.2016 року ОСОБА_1, 1965 р.н., звернувся до правління ПФУ в Тячівському районі Закарпатської області із заявою про призначення пенсії по списку № 1 відповідно до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та прикінцевих положень ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Однак із-за відсутності необхідного пільгового стажу роботи йому було відмовлено в призначенні пенсії (протокол про відмову в призначенні пенсії № 25 від 30.05.2016 року). Вкладку до даного протоколу ОСОБА_1 було надіслано у визначеному законодавством порядком.
Згідно ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Твердження позивача про те, що повний текст протоколу ним було отримано лише в квітні 2017 року не може вважатися поважною причиною для пропуску строку звернення до адміністративного суду, так як воно вводить суд в оману з метою поновлення строку звернення до суду.
Відповідно до ст. 100 КАС України, наслідками пропущення строків звернення до адміністративного суду є залишення позову без розгляду, якщо суд не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення поважним, про що з обов'язковому порядку постановляється відповідна ухвала.
Крім того, у відповідності до ст. 101 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (щодо відповідальності за достовірність даних і документів, виданих для оформлення пенсії) органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Враховуючи норми ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення": «на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи віком на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи:
а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 ( 36-2003-п ) виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць:чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з тих не менше 10 років на зазначених роботах;
Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці - жінкам;
Пенсії за сумісними роботами, професіями і посадами робітникам і службовцям, зайнятих у виробництвах, професіях і посадах, передбачених у Списках № 1 і 2, призначаються:
-за Списком № 2 ( 36-2003-п ), якщо одна із виконуваних робіт, професій чи посад передбачена в Списку № 1 ( 36-2003-п ), а інша Списку № 2;
-на загальних підставах - якщо одна із виконуваних сумісних робіт, професій і посад передбачена в Списку № 1 або Списку № 2, а інша Списками не передбачена відповідно до п. 9 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, 18.11,2005 року № 383 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01.12.2005 р. за № 1451/11731 далі - Порядку застосування Списків № 1 і № 2.
Враховуючи той факт, що у період роботи з 01.10.2005 року по 28.02.2012 року гр. ОСОБА_1 працював у ДП «Солотвинський солерудник» та Українській алергологічній лікарні одночасно, то пільговий стаж становить 6 років 1 місяць 13 днів.
З огляду на вищевикладене, дії УПФУ в Тячівському районі є законними і відповідними до норм чинного законодавства, так як відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Тому просять суд відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 в повному обсязі.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши всі обставини справи, суд дійшов наступного висновку.
В судовому засіданні встановлено, що з 13.11.2001р. до 28.03.2011 року та з 03.06.2013 р. позивач постійно працював підземним електрослюсарем у державному підприємстві «Солотвинський солерудник» з повним робочим днем під землею і ця професія (посада) передбачена списком №1 розділом №1, підрозділом №1 позицією 1.1а, згідно постанови Кабінету міністрів України від 16.01.2003р. №36 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах», норми якої були чинними до 03.08.2016р., виходячи з чого період моєї роботи з 13.11.2001р. до 28.03.2011р. є пільговим стажем.
01 березня 2016 року позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі (на сьогоднішній день - Тячівське об'єднане управління Пенсійного фонду України) із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і рішення комісії управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі по розгляду суперечливих питань для прийняття рішень про призначення (перерахунку) пенсій, оформленого протоколом №25 від 30.05.2016р., позивачу було відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах по Списку №1 із-за відсутності необхідного пільгового стажу роботи 10 років згідно статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», оскільки з 01.10.2005р. по 28.02.2012р. заявник працював в Українській алергологічній лікарні, а згідно ч.2 п.9 наказу №383 від 18.11.2005 р. Міністерства праці України та соціальної політики України, періоди роботи за сумісними роботами, професіями, посадами працівників, зайнятих на виробництві та роботах, передбачених Списками, призначаються на загальних підставах, якщо одна із виконуваних робіт, професій чи посад передбачена в Списку № 1 або Списку № 2, а інша Списками не передбачена.
Як встановлено в судовому засіданні оскаржуване протокольне рішення відповідача №25 від 30.05.2016р. про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах позивачем було отримано у приміщенні Тячівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України на початку квітня 2017 року.
Твердження представника позивача про те, що оскаржуване рішення було надіслано позивачу у визначеному законодавством порядку, тобто через засоби поштового зв'язку, в суді належними та допустимими доказами не доведено.
Так суду не надано, як доказ, поштового повідомлення про вручення позивачу оскаржуваного рішення. Взагалі суду не надано жодного доказу про вручення позивачу оскаржуваного рішення, а тому, оскільки позивач дізнався про це рішення на початку квітня 2017 року, а до суду звернувся 28.04.2017 року , то строки звернення до суду, передбачені ст. 99 КАС України, не пропустив, а тому з цього приводу заявлене клопотання представника відповідача задоволенню не підлягає.
Відповідно до ч.1 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваними Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах; жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років і шість місяців на зазначених роботах.
Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону , на 1 рік за кожний повний рік роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці - жінкам;
А згідно до ст. 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що додав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим законом , призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством; б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до ст. 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13-14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.
Як встановлено в судовому засіданні позивач, працював підземним електрослюсарем у державному підприємстві «Солотвинський солерудник» з повним робочим днем під землею у період з 13.11.2001 року по 28.03.2011 року, і ця робота була його основним місцем роботи.
Професія (посада), на якій він працював, передбачена списком №1 розділом №1, підрозділом №1 позицією 1.1а, згідно постанови Кабінету міністрів України від 16.01.2003р. №36 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах», норми якої були чинними до 03.08.2016р.
При цьому, ОСОБА_1 працював в ДЗ «Українська алергологічна лікарня Міністерства охорони здоров'я України» з 01.10.2005р. на посаді слюсаря-сантехніка 4 розряду за сумісництвом у вільний від основної роботи час з оплатою праці пропорційно до відпрацьованого часу, та з 01.02.2012р. звільнений за власним бажанням.
Зазначені обставини сторонами в судовому засіданні не оспорюються і даний факт стверджується трудовою книжкою БІ-1 №7357405, довідкою про підтвердження наявного трудового стажу для презначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній №54 від 15.03.2017 року, довідкою Державного закладу «Українська алергологічна лікарня» Міністерства охорони здоров'я України» №10 від 13.03.2017р.
Разом з цим, приймаючи рішення про припинення виплати пенсії на пільгових умовах відповідач посилається на суміщення позивачем посад, серед яких є та , яка не передбачена Списками №1 і №2 , що згідно до п.9 Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.11.2005 року № 383, є підставою для призначення пенсії на загальних підставах.
Так, відповідно до вказаної норми, пенсії за сумісними роботами, професіями та посадами працівників, зайнятих у виробництвах та на роботах, передбачених Списками, призначаються: за Списком №2, якщо одна із виконуваних робіт, професій чи посад передбачена в Списку №1, а інша в Списку №2; на загальних підставах, якщо одна із виконуваних робіт, професій чи посад передбачена в Списку №1 або Списку №2, а інша цими Списками не передбачена.
В той же час відповідачем ні в оскаржуваному рішенні, ні в судовому засіданні не мотивовано того, що означає призначення пенсії за сумісними роботами на загальних підставах, про яке йдеться у вказаній нормі Порядку, призначення пенсії за віком на загальних підставах без права на пільгове зниження пенсійного віку.
Відповідно до п. а) ч. 1 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваними Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.
Тобто, за змістом цієї норми права на призначення пільгової пенсії законодавцем пов'язується лише з наявністю відповідного стажу на роботі, що передбачена Списком №1, і не обмежується додатковими чинниками.
Враховуючи наведене, суд вважає, що вимоги позивача є підставними і в судовому засіданні доведеними, а тому позов слід задоволити, визнати протиправним та скасувати оспорюване рішення відповідача про відмову в призначенні позивачу пенсії на пільгових умовах та зобов'язати відповідача призначити позивачу пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» починаючи з дня звернення за пенсією, тобто з 01.03.2016 р.
Керуючись ст..ст. 6, 11, 71, 72, 158-163 КАС України, на підставі ст. ст.13, 81, 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення», суд,
У Х В А Л И В :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Управління Пенсійного фонду в Тячівському районі Закарпатської області (правонаступник - Тячівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області) по розгляду суперечливих питань для прийняття рішень про призначення (перерахунку) пенсій, оформлене протоколом № 25 від 30.05.2016 р., про відмову в призначенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, Тячівського району, Закарпатської області, пенсії за віком на пільгових умовах.
Зобов'язати Тячівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області призначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н, Тячівського району, Закарпатської області, пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» починаючи з дня звернення за пенсією, тобто з 01.03.2016 р.
Стягнути з Тячівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 640 грн.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тячівський районний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий : В.В. Чопик