
Справа № 815/5898/17
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
15 листопада 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Свида Л.І., розглянувши адміністративний позов Роздільнянської міської ради Одеської області до Роздільнянської районної ради Одеської області про визнання незаконним та скасування рішення,-
ВСТАНОВИВ:
До суду звернулася Роздільнянська міська рада Одеської області з адміністративним позовом до Роздільнянської районної ради Одеської області про визнання незаконним та скасування рішення Роздільнянської районної ради Одеської області від 29 вересня 2017 року №507-VIІ «Про внесення змін до Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Роздільнянського району, які підлягають приватизації в 2017 році».
Відповідно до ч.1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб’єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб’єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачем звернуті позовні вимоги до Роздільнянської районної ради Одеської області.
Розглянувши даний позов та додані до нього документи, суддя дійшов висновку, що він підлягає поверненню, виходячи з наступного.
Згідно із п. 1 ч. 1, п. 1. ч. 2 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи у яких однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до ст. 1, ч. 1 ст. 5, ч. 2 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року № 280/97-ВР, районні та обласні ради - органи місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст.
Система місцевого самоврядування включає, зокрема, районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами.
Враховуючи те, що в даному адміністративному позові позивач та відповідач є органами місцевого самоврядування та не є органами, що визначені у ч. 2 ст.18 КАС України, суддя прийшов до висновку, що дана позовна заява не підсудна цьому адміністративному суду, а підсудна місцевому загальному суду як адміністративному, куди і слід звернутися позивачу.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, суддя встановивши, що справа не підсудна цьому адміністративному суду повертає її позивачу.
Враховуючи вищевикладене, адміністративний позов Роздільнянської міської ради Одеської області має бути повернутий позивачу.
Керуючись ст. ст. 18, 108 КАС України, суддя, –
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Роздільнянської міської ради Одеської області до Роздільнянської районної ради Одеської області про визнання незаконним та скасування рішення Роздільнянської районної ради Одеської області від 29 вересня 2017 року №507-VIІ «Про внесення змін до Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Роздільнянського району, які підлягають приватизації в 2017 році» – повернути позивачу.
Роз’яснити позивачу, що з вказаним позовом він може звернутися в місцевий загальний суд, як адміністративний.
Копію ухвали, разом із позовною заявою та усіма доданими документами надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання ухвали, або в порядку ч. 3 ст.186 КАС України.
Суддя Л.І. Свида