Постанова № 70238710, 10.11.2017, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.11.2017
Номер справи
813/4398/16
Номер документу
70238710
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 листопада 2017 року справа № 813/4398/16

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Кухар Н.А.

при секретарі судового засідання Шавель М.М.

за участі:

представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2О

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Скомекс Україна" до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними і скасування податкових повідомлень рішень, -

в с т а н о в и в :

Товариство з обмеженою відповідальністю "Скомекс - Україна" звернулося до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Скомекс Україна" до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними і скасування податкових повідомлень рішень.

Ухвалою судді Потабенко В.А., від 16 грудня 2016 року відкрито провадження у даній справі.

03 серпня 2017 року на підставі розпорядження Про призначення повторного автоматичного розподілу справи № 450 - Р, призначено повторний автоматичний розподіл справи № 813/4398/16. За наслідками повторного автоматизованого розподілу, справу № 813/4398/16 передано на розгляд судді Кухар Н.А.

Позовні вимоги мотивовані тим, що податкові повідомлення - рішення № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 від 10 листопада 2017 року прийняті ГУ ДФС у Львівській області необґрунтовано. Вказують на те, що під час проведення перевірки відповідач безпідставно зробив свої висновки вимагаючи від позивача предявлення документів, контроль за наявністю яких не входить до функцій органу податкового контролю. Також зазначають, що податковим органом не враховано первинні документи, як підтверджують закупівлю молочної продукції у населення. Крім того позивачем зазначається, що закупленої сировини повністю вистачало на виготовлення всієї кількості продукції, зокрема й казеїну в період квітень - грудень 2014 року.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, наведених у позовній заяві, просить позов задоволити.

Позиція відповідача викладена у письмовому запереченні на позов та обґрунтовується тим, що перевіркою встановлено відсутність документів, які підтверджують факт наявності корів у населення і відповідно позивачем безпідставно в бухгалтерському і податковому обліку відображено оприбуткування молока від таких осіб. У звязку з цим вся кількість молока підлягає включенню до обліку як отримана від невстановлених осіб. Також відповідачем вказується, що у ТзОВ «Скомекс-Україна» враховуючи технологічні розрахунки не вистачало сировини для виготовлення продукції, зокрема казеїну технічного. Відповідно вартість такого казеїну обгрунтовано донарахована як безоплатно отримані товари.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечила, з підстав наведених у запереченні на адміністративний позов.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.

Головним управління ДФС у Львівській області проведено планову документальну виїзну перевірку ТзОВ «Скомекс- Україна» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної фіскальної служби за період з 25.11.2013 року по 30.06.2016 року. За наслідками якої складено акт №264/13-01-14-01/38991462 від 21.10.2016 року.

На підставі вказаного акту 10 листопада 2016 року Головним управлінням Державної фіскальної служби у Львівській області було винесено податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1, яким ТзОВ «Скомекс- Україна» було донараховано зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств в загальній сумі 1 859 279.00 грн. (в тому числі 1 615 125,00 грн. по основному зобов'язанню, та 244 154,00 грн. за штрафними санкції) та податкове повідомлення-рішення №0004671401, яким ТзОВ «Скомекс-Україна» було зменшено суму від'ємного значення обєкта оподаткування податком на прибуток підприємств на суму 109 178,00 грн.

Як вбачається з акту перевірки ТзОВ «Скомекс Україна» занижено задекларовані показники у рядку 03 Декларації з податку на прибуток «Інші доходи» за 2014 рік на суму 3635372,00 гривень. Також, відповідно до п.3.1.4.1, 3.1.4.2 ОСОБА_1 перевіркою повноти визначення ТзОВ «Скомекс Україна» доходів від будь якої діяльності визначених за правилами бухгалтерського обліку (рядок 2240 Звіту про фінансові результати - Інші доходи) за період з 01.01.2015 року по 30.06.2016 року встановлене їх заниження на загальну суму5446722,00 грн., в т.ч за 2015 рік в сумі 3547275,00 грн. за І квартал 2016 року на суму 546050,009 грн. та за І півріччя 2016 року в сумі 1899447,00 грн.

Зокрема, позивач не відобразив в інших доходах вартість придбаного у невстановлених на думку податкового органу осіб молока на суму 3 430488,00 гривень, як безоплатно отриманих товарів. Вказується непредставлення товариством при перевірці журналів обліку господарств виробників сирого товарного молока, обовязковість ведення яких визначена Наказом Міністерства аграрної політики України від 21.03.2002 року № 18 «Про затвердження Ветеринарних і санітарних вимог до пунктів закупівлі молока від тварин, які утримуються в особистих селянських господарствах» та жодних інших документів щодо ідентифікації та реєстрації тварин (корів) та їх приналежність до конкретної фізичної особи. Внаслідок цього неможливо встановити факт здачі молока даними людьми, наявність у них достатньої кількості корів для здачі такої кількості молока.

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд врахував наступні обставини справи та норми чинного законодавства.

У відповідності до ст.134 ПК України від 02.12.2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), об'єктом оподаткування є: прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду, визначених згідно зі ст.ст. 135-137 цього Кодексу, на собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суму інших витрат звітного податкового періоду, визначених згідно зі ст.ст.138-143 цього Кодексу, з урахуванням правил, встановлених ст. 152 цього Кодексу.

Положеннями п. 135.2 ст. 135 ПК України передбачено, що доходи визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують отримання платником податку доходів, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів.

Відповідно до ст.1 ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення. Згідно ст. 9 згаданого Закону, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Наказом Міністерства аграрної політики України від 01 липня 2002 року N 176 "Про затвердження інструкцій та форм первинного обліку з урахуванням вимог ДСТУ 3662-97 "Молоко коров'яче незбиране. Вимоги при закупівлі", зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02 вересня 2002 року за N 722/7010, затверджено та введено в дію форми первинних документів, які складаються при закупівлі молока, а саме:

- Форму N 1-ТН (МС) спеціалізованої товарної накладної на перевезення молочної сировини та Інструкцію щодо її заповнення (додаються).

- Форму N 3-ПК (МС) приймальної квитанції на закупівлю молочної сировини та Інструкцію щодо її заповнення (додаються).

- Форми первинної облікової документації, що додаються:

акт про розходження кількісних або якісних показників молока між даними господарства і молокопереробного підприємства;

відомість про закупівлю молока від сільськогосподарського підприємства;

розрахункову книжку на молочну сировину, що закуплена у господарстві населення;

приймально-розрахункову відомість про видачу грошей за закуплене молоко від населення;

приймально-розрахункову відомість про видачу грошей за закуплене молоко від населення (при умовах неможливості визначення якісних показників молока);

реєстр про закупівлю молока у господарствах населення. Зазначений нормативний акт діяв до 15.01.2016 року.

01 грудня 2015 року прийнято Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України N 457 Про затвердження форм первинного обліку та інструкцій щодо їх заповнення, яким затверджено:

1) Спеціалізовану товарну накладну на перевезення молочної сировини (форма N 1-ТН (МС));

2) Інструкцію щодо заповнення Спеціалізованої товарної накладної на перевезення молочної сировини (форма N 1-ТН (МС));

3) Прийомну квитанцію на закупівлю молочної сировини (форма N 3-ПК (МС));

4) Інструкцію щодо заповнення Прийомної квитанції на закупівлю молочної сировини (форма N 3-ПК (МС));

5) ОСОБА_1 про розходження кількісних або якісних показників молочної сировини між даними суб'єкта господарювання і молокопереробного підприємства;

6) Прийомно-розрахункову відомість про закупівлю молочної сировини від суб'єкта господарювання;

7) Прийомно-розрахункову відомість про видачу грошей за закуплену молочну сировину від фізичних осіб;

8) Прийомно-розрахункову відомість про видачу грошей за закуплену молочну сировину від фізичних осіб (у разі неможливості визначення якісних показників молока);

9) Реєстр про закупівлю молочної сировини.

Відповідно до п.1.1 Інструкції про порядок заповнення, застосування спеціалізованої форми товарної накладної на перевезення молочної сировини, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики України від 1 липня 2002 р. N 176 Товарна накладна за формою N 1-ТН (МС) (далі - накладна) - це єдиний первинний документ, який є підставою для списання молочної сировини господарством або молокоприймальним пунктом, що здійснили відпуск цієї сировини, а також оприходування її молокоприймальним пунктом або молокопереробним підприємством-одержувачем, для оперативного і бухгалтерського обліку товарно-матеріальних цінностей у межах України. Указана накладна оформлюється на кожну відвантажену партію сировини і для кожного вантажоодержувача окремо. Відповідно до п.1 Інструкції щодо заповнення Спеціалізованої товарної накладної на перевезення молочної сировини (форма N 1-ТН (МС)), затвердженої Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01 грудня 2015 року N 457, спеціалізована товарна накладна на перевезення молочної сировини (форма N 1-ТН (МС)) додається до товарно-транспортної накладної за типовою формою N 1-ТН, разом з якою є первинними документами, які є підставою для списання молочної сировини суб'єктом господарювання або фізичною особою, що здійснили відправлення цієї сировини, а також прийняття її молокоприймальним пунктом або молокопереробним підприємством.

Відповідно первинним документом, на підставі якого здійснюється оприбуткування молока є спеціалізована товарна накладна на перевезення молочної сировини (форма N 1-ТН (МС).

Позивачем до матеріалів справи долучено спеціалізовані товарні накладні на перевезення молочної сировини за період квітень 2014 року червень 2016 року (том 9 - том 62 ). На підставі вказаних накладних ТзОВ «Скомекс-Україна» оприбутковувало молочну продукцію, зокрема й ту що отримана від населення.

Крім того, позивачем до матеріалів справи долучені й інші товарно супровідні та розрахункові документи, форми яких затверджені наказами Міністерства аграрної політики України від 1 липня 2002 р. N 176 та від 01 грудня 2015 року N 457. Зокрема приймальні квитанції на закупівлю молочної сировини (ТОМ 1 ТОМ 4), приймально розрахункові відомості за видачу грошей за закуплене молоко від населення та звіти про використання коштів (Том 4 ст. 108 том 8). Також позивачем долучені до матеріалів справи копії первинних документів, що підтверджують транспортування молока до позивача, зокрема Договори про надання транспортних послуг по доставці вантажу, Протоколи погодження ціни та ОСОБА_1 приймання передачі виконаних робіт укладені з ФОП ОСОБА_3та ФОП ОСОБА_4 (Том 64 65).

Допитана в якості свідка головний державний ревізор інспектор відділу перевірок у сфері матеріального виробництва управління аудиту ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_5С, зазначила, що при проведенні перевірки перелічені документи не досліджувала, оскільки останні їй не були надані. Водночас також зазначила, що вимоги про надання первинних документів посадовим особам ТзОВ «Скомекс-Україна» при проведенні перевірки на вручала.

Дослідивши вказані документи, суд приходить до висновку, що вони є належними і підтверджують отримання ТзОВ «Скомекс-Україна» від постачальників молочної продукції, зокрема й від населення. І такі документи безпідставно не взято до уваги відповідачем при проведенні перевірки.

Щодо посилання відповідача на відсутність журналів обліку господарств виробників сирого товарного молока та жодних інших документів щодо ідентифікації та реєстрації тварин.

Наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 21 березня 2002 року N 18 затверджені Ветеринарні і санітарні вимоги до пунктів закупівлі молока від тварин, які утримуються в особистих селянських господарствах (надалі Вимоги). Відповідно до п.3.1. Вимог приймальник пункту здійснює облік господарств - виробників сирого товарного молока у журналі (додаток 1). У разі потреби така звітність подається молокопереробному підприємству щомісяця. Приймальник пункту має володіти інформацією щодо господарств, в яких члени сім'ї хворі на туберкульоз чи інші антропозоонозні хвороби. 3.2. Пункт закуповує молоко лише із господарств, благополучних щодо заразних хвороб тварин, та від корів, які мають ветеринарні картки до паспортів великої рогатої худоби, де зазначено результати досліджень тварин на лейкоз, туберкульоз, бруцельоз тощо, а також щеплення проти інфекційних хвороб. Однак, згідно п. 1.1 даного нормативно правового акту ці Вимоги спрямовані на створення необхідних організаційних, технічних, ветеринарних та санітарних умов для закупівлі якісного сирого товарного коров'ячого молока від тварин, які утримуються в особистих селянських господарствах та дрібних фермерських господарствах. Вимоги затверджені на виконання Законів України "Про ветеринарну медицину", "Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини", "Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції" та з метою забезпечення проведення державного ветеринарно-санітарного нагляду і контролю за дотриманням суб'єктами господарювання ветеринарно-санітарних вимог щодо заготівлі й реалізації сирого товарного молока, підвищення його якості та безпеки у ветеринарно-санітарному відношенні.

Суд погоджується з доводами позивача, що вказаний нормативно правовий акт врегульовує відносини у сфері забезпечення безпеки харчових продуктів і затверджує вимоги, контроль за дотриманням яких здійснюється іншими, ніж Державна фіскальна служба органами. Так, відповідно до ст. 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту. При цьому до первинних документів належать лише ті документи, що містять відомості про господарські операції і складаються під час проведення таких, або безпосередньо після їх закінчення. Як наслідок, ні журнал обліку господарств виробників сирого товарного молока, обовязковість ведення якого визначена Наказом Міністерства аграрної політики України від 21.03.2002 року № 18 «Про затвердження Ветеринарних і санітарних вимог до пунктів закупівлі молока від тварин, які утримуються в особистих селянських господарствах» ні будь - які інші документи щодо ідентифікації та реєстрації тварин (корів) та їх приналежність до конкретної фізичної особи (на відсутність яких посилаються інспектори) не є первинними документами. Й відповідно їх наявність чи відсутність не має жодного відношення до бухгалтерського обліку господарських операцій з закупівлі молока молокопереробним підприємством.

Згідно ст. 61 Податкового кодексу України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Відповідно до Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 21.05.2014 року № 236 одним із завдань ДФС України є реалізація державної податкової політики та політики у сфері державної митної справи, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, здійснення в межах повноважень, передбачених законом, контролю за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів податків і зборів, митних та інших платежів, державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, державної політики з адміністрування єдиного внеску, а також боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань сплати єдиного внеску, державної політики у сфері контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті в установлений законом строк, дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів. ДФС відповідно до покладених на неї завдань: здійснює контроль за дотриманням податкового і митного законодавства, законодавства щодо трансфертного ціноутворення, законодавства щодо адміністрування єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого законом покладено на ДФС.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що на органи Державної фіскальної служби України не покладено функцій контролю за додержання субєктами господарювання законодавства щодо якості продукції, епізоотичного благополуччя господарств- постачальників продукції тваринного походження тощо. Дозвільні документи у даній сфері не є первинними документами і наявність чи відсутність таких не може бути предметом контролю зі сторони органів ДФС. Як наслідок, застосування ГУ ДФС у Львівській області щодо ТзОВ «Скомекс-Україна» фінансових санкцій внаслідок відсутності у товариства документів щодо безпечності та якості продукції та епізоотичного благополуччя господарств- постачальників продукції є протиправним і таким, що виходить за межі визначених законом повноважень.

Також позивачем до матеріалів справи долучено копії журналів обліку господарств виробників сирого товарного молока, обовязковість ведення якого визначена Наказом Міністерства аграрної політики України від 21.03.2002 року № 18 «Про затвердження Ветеринарних і санітарних вимог до пунктів закупівлі молока від тварин, які утримуються в особистих селянських господарствах» (Том 62 ТОМ 63). Вказані журнали ведуться щодо за приймальниками молока щодо всіх населених пунктів. Також вказані журнали містять прізвища власників корів та номера їхніх бирок. За вказаним номером можна провести ідентифікацію кожної тварини на офіційному сайті ДП «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин», що було продемонстрована представником позивача в судовому засідання. Для огляду суду також надано оригінали вказаних журналів, з яких вбачається що такі є прошнурованими та опечатаними органом ветеринарного контролю. Враховуючи вказані докази, суд приходить до висновку щодо твердження відповідача про відсутність журналів обліку журналів обліку господарств виробників сирого товарного молока не відповідає фактичним обставинам здійснення господарської діяльності позивача. Крім того, позивачем долучені довідки з сільських рад, про наявність в населення у власності корів (Том 63).

Суд відхиляє посилання представника відповідача на листи ДП «Агенства з реєстрації та ідентифікації тварин» від 25.10.2016 року №758/9-11 та від 24.11.2016 року № 840/9-11. Так, в акті перевірки вказується, що за оперативною інформацією в ряду фізичних осіб, які здавали молоко відсутня велика рогата худоба, зокрема: ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10. ТзОВ Скомекс- Україна» до матеріалів справи долучено копії журналів обліку господарств- виробників сирого тваринного молока, зокрема й по селах Тудоровичі, Спасів та Лучиці Сокальського району Львівської області. Зазначені журнали містять інформацію про наведених фізичних осіб із зазначенням ідентифікаційного коду тварини. Також позивачем долучені до матеріалів справи результати перевірки на офіційному сайті ДП «Агенства з реєстрації та ідентифікації тварин», з яких вбачається що всі корови з відповідними ідентифікаційними номерами є зареєстрованими і знаходяться в господарствах у відповідних населених пунктах.

Відповідно до п.5. Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами, затвердженого наказом Мінфіну від Наказ Міністерства фінансів України від 20 серпня 2015 року N 727 факти виявлених порушень законодавства з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, викладаються в акті документальної перевірки чітко, об'єктивно та повною мірою з посиланням на первинні документи, регістри податкового та бухгалтерського обліку, фінансової та іншої звітності, інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, ведення/складання яких передбачено законодавством, або отримані від інших суб'єктів господарювання, органів державної влади, у тому числі іноземних держав, правоохоронних органів, а також податкову інформацію, що підтверджують наявність зазначених фактів.

Акт перевірки ТзОВ «Скомекс- Україна» №264/13-01-14-01/38991462 складений 21.10.2016 року. Водночас представником відповідача долучені до матеріалів справи листи ДП «Агенства з реєстрації та ідентифікації тварин» №758/9-11 від 25.10.2016 року та № 840/9-11 від 24.11.2016 року, тобто надіслані вже після складання акту перевірки.

Тому, суд вважає, що висновки контролюючого органу є необгрунтованими, а листи ДП «Агенства з реєстрації та ідентифікації тварин» від 25.10.2016 року №758/9-11 та від 24.11.2016 року № 840/9-11 не можуть бути належними та допустимими доказами у даній справі. Крім того, наведені листи ДП «Агенства з реєстрації та ідентифікації тварин» крім відсутності інформації щодо певних власників тварин, містять й інформацію щодо підтвердження реєстрації та ідентифікації значної кількості тварин. Однак, органом Державної фіскальної служби безпідставно робиться висновок про неможливість продажу молока й такими особами.

Також, податковим органом відповідно до п.3.1.1 ОСОБА_1 перевірки встановлено невідповідність за період 01.04. 31.12.2014 року між придбаною кількістю молока і кількістю молока, що необхідна для виробництва усієї реалізованої у цей період продукції, зокрема казеїну технічного. На думку перевіряючих враховуючи загальну кількість виробленої продукції та придбаної сировини, товариству не вистачає 117081,05 кг знежиреного молока. Податковим інспектором при проведення перевірки та складанні акту не надано розрахунків, які б підтверджували наведені в акті кількості сировини і кількості виробленої з неї продукції.

Зокрема, ревізорами зазначається, що для виробництва 1000 кг казеїну технічного згідно з даними затвердженої рецептури необхідно витратити 40020,0 кг молока знежиреного. Однак з наданих пояснень керівника та представника позивача, норма витрат обезжиреного молока для виробництва казеїну залежить від відсотка сухих речовин в такому молоці, а тому не є сталою величиною. Представником позивача до матеріалів справи надані як поденний розрахунок використання молока при виробництві казеїну, так і загальний розрахунок щодо використання усієї сировини при виробництві продукції. Зазначені розрахунки повністю спростовують висновки податкового органу про невідповідність закупленої сировини кількості виробленої продукції.

Відповідачем жодних спростувань до вказаних розрахунків не надано. Також, відповідачем не обгрунтовано, чому ним зроблено висновок, що не облікованим є саме казеїн технічний, а не інша молочна продукція, і включати у дохід необхідно саме його за вартістю реалізації, а не іншу сировину чи продукцію. Водночас наведені акті перевірки розрахунки, містяться неузгодженості та арифметичні помилки, на які вказував представник позивача

Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи зазначену норму, а також ненадання представником відповідача своїх розрахунків, суд приходить до висновку про обгрунтованість і в цій частині вимог позивача.

З урахуванням викладеного, суд вважає вимоги позивача про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень рішень від 10.11.2016 року № НОМЕР_1 та від 10.11.2016 року № НОМЕР_2, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати у вигляді судового збору слід стягнути з відповідача.

Керуючись ст. ст. 7-14, 69, 70, 71, 160-163, 167 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов задоволити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкові повідомлення рішення, винесені Головним управлінням Державної фіскальної служби у Львівській області від 10.11.2016 року № НОМЕР_1 та від 10.11.2016 року № НОМЕР_2.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Скомекс - Україна» судові витрати у розмірі 29 526 (двадцять девять тисяч пятсот двадцять шість ) гривень 85 коп.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Повний текст постанови складено та підписано 15 листопада 2017 року.

Суддя Кухар Н.А.