
№ 243/7842/17
Справа № 2-а/243/503/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р АЇ Н И
13 листопада 2017 року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючий суддя Пронін С.Г.,
при секретарі Чевела С.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Слов'янська адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Пенсійного Фонду України, про визнання бездіяльності неправомірною, зобов’язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що він з 01 грудня 1995 року проходив службу в органах внутрішніх справ України на різних посадах. 31 липня 2015 року його було звільнено з посади начальника відділу УОС ГУМВС України в Донецькій області за вислугою років у зв’язку з виходом на пенсію зі спеціальним званням підполковник міліції. З 01 серпня 2015 року позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та йому призначена пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», за вислугою років. В зв’язку з тим, що Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» й постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268», та враховуючи вимоги ст. 22 Конституції України, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», 18 серпня 2017 року позивач звернувся із заявою до відповідача з проханням здійснити йому перерахунок пенсії згідно діючого законодавства. 01 вересня 2017 року він отримав лист, яким відповідач його повідомив, що підстави для перерахунку пенсії відсутні через відсутність коштів. Крім цього, позивачу було надано копію довідки МВС України про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, з якої видно, що грошове забезпечення працівників поліції підвищено. 14 вересня 2017 року позивач знову звернувся до відповідача з проханням здійснити йому перерахунок пенсії, на що 22 вересня 2017 року отримав лист та копію рішення № 58 від 15 вересня 2017 року, яким йому було відмовлено в перерахунку пенсії. Таким чином, позивач вважає, що бездіяльність відповідача, яка полягає у непроведенні перерахунку пенсії згідно діючого законодавства за вислугу років з 01 січня 2016 року, є протиправною, та просить суд, по-перше, визнати протиправним та скасувати рішення № 58 від 14 вересня 2017 року Головного управління ПФУ в Донецькій області «Про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1О», по-друге, визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, яка полягає у нездійсненні перерахунку пенсії за вислугою років з 01 січня 2016 року, по-третє, зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок пенсії за вислугу років, виплатити різницю у пенсії з 01 січня 2016 року, та виплачувати її на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», чинного станом на 31 липня 2015 року, з урахуванням довідки Голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області № 5491 від 31 травня 2017 року.
Позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2, що діє на підставі договору про надання юридичних (адвокатських послуг) від 01 вересня 2017 року, будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з’явилися, надали суду заяви про розгляду справи в їх відсутність, в яких позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_3, що діє на підставі довіреності № 15946/08 від 23 грудня 2016 року, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з’явився, надав суду заяву, в якій просив суд справу розглядати в його відсутність, в задоволенні позовних вимог просив відмовити. Крім цього, на адресу суду надійшли заперечення від відповідача на адміністративний позов ОСОБА_1, в яких, в якості першої підстави для відмови
позивачу у позові, вказано на пропуск ним шестимісячного строку звернення до суду, передбаченого ст. 99 КАС України. Так, відповідач зазначає, що позивач вважає, що його право порушено з 01 січня 2016 року, але з позовом до суду він звертається лише 30 жовтня 2017 року. При цьому позивачем не наведено жодних підстав щодо поважності причин пропуску строку звернення до суду. Другою підставою для відмови в задоволенні позовних вимог відповідач вважає те, що виплата пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. Щорічно в Державному бюджеті України закріплюються суми видатків на реалізацію окремих законодавчих актів, у тому числі і суми видатків, які перераховуються Пенсійному фонду України для виплати пенсій, призначених особам відповідно до вказаного закону. Будь-які бюджетні зобов’язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, джерелом фінансування якого є державний бюджет. Натомість Законом України «Про державний бюджет України на 2017 рік» не передбачені кошти на перерахунок пенсії військовослужбовцям по новим окладам поліції (за Постановою № 988), виплата означених пенсій проводиться в межах, передбачених видатків. Кошти Пенсійного фонду використовуються на чітко визначені цілі, а саме: виплату пенсій, надання соціальних послуг, фінансування адміністративних витрат, пов’язаних з виконанням функцій, покладених на органи Пенсійного фонду, оплату послуг з виплати та доставки пенсій, формування резерву коштів Пенсійного фонду. Нормою частини 1 статті 73 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» використання коштів Пенсійного фонду України на цілі, не передбачені цим законом, заборонено. Взяття зобов’язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України є порушенням бюджетного законодавства. Таким чином, відповідач вважає, що права позивача ним не порушені, оскільки Пенсійний фонд України повідомив головне управління про необхідність підготовки та надання ліквідаційним комісіям списків осіб, які мають право на перерахунок пенсій та зазначив, що перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Одночасно Пенсійний фонд України повідомив про формування потреби в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій, та направлення до Міністерства соціальної політики України. В зв’язку з викладеним, відповідач вважає вимоги позивача ОСОБА_1 необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до переконання, що позовні вимоги ОСОБА_1, підлягають задоволенню частково, виходячи з наступного.
В судовому засіданні було встановлено, що 31 липня 2015 року ОСОБА_1 було звільнено з ГУМВС України в Донецькій області за вислугою років, та з 01 серпня 2015 року він перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області як отримувач пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», як колишній працівник органів внутрішніх справ.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції, що діяла на час призначення позивачу пенсії) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Згідно до п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Так, Постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 988 від 11 листопада 2015 року, яка набула законної сили 02 грудня 2015 року, встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового
окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Крім цього, абзацом 2 пункту 15 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» передбачено, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб. А відповідно до ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
До того ж, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» № 900-VIII від 23 грудня 2015 року, статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено частиною наступного змісту «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Таким чином, суд приходить до висновку, що складові грошового забезпечення поліцейських є ідентичними складовим грошового забезпечення колишніх працівників міліції. В той же час, грошове забезпечення поліцейських є більшим, ніж грошове забезпечення колишніх працівників міліції, в зв’язку з чим позивач, як колишній співробітник міліції, має право на перерахунок йому пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 988 від 11 листопада 2015 року.
З документів, досліджених судом в судовому засіданні, вбачається, що 18 серпня 2017 року позивач по справі – ОСОБА_1 звертався до відповідача з проханням повідомити його щодо здійснення ним перерахунку пенсії, а 14 вересня 2017 року – з заявою про перерахунок пенсії.
З листа Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області № 959-П-01 від 23 серпня 2017 року слідує, що перерахунок та виплата позивачу перерахованої пенсії буде проведено на підставі довідок про грошове забезпечення після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Крім цього, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області «Про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1» № 58 від 14 вересня 2017 року, прийнятим за результатами розгляду звернення ОСОБА_1 від 14 вересня 2017 року, повідомлено позивача, що законних підстав для перерахунку йому пенсії немає, оскільки перерахунок та виплату перерахованої пенсії буде проведено на підставі довідок про грошове забезпечення, наданих ліквідаційними комісіями ГУМВС після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Оцінюючи доводи відповідача, обґрунтовуючого відмову позивачу в перерахунку пенсії відсутністю в Державному бюджеті на 2017 рік видатків на відповідний перерахунок, суд виходить з наступного. У рішенні «Кечко проти України» від 08 листопада 2005 року Європейський суд з прав людини виклав правову позицію, відповідно до якої якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Також у вказаному рішенні зазначено, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов’язань. Аналогічні положення містяться у таких рішеннях Європейського суду з прав людини, як «Сук проти України», «Бурдов проти Росії».
Отже, суд приходить до висновку, що непередбаченість в Державному бюджеті на 2017 рік видатків на фінансування перерахунку пенсії за постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 988 від 11 листопада 2015 року не може бути єдиною підставою для відмови Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області позивачу в здійсненні перерахунку пенсії.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться
з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Згідно до п. 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року, на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Пунктом 3 вказаного Порядку передбачено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Поряд з цим, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління ПФУ від 30.01.2007 року №3-1 (далі - Порядок №3-1).
Абзацом 1 пункту 24 цього Порядку передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Як було встановлено в судовому засіданні, на виконання вищевказаного порядку Головою ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області було надано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 № 5491 від 31 травня 2017 року. З цієї довідки вбачається, що розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 січня 2016 року за посадою оперуповноважений/начальний відділу (апарат головних управлінь Національної поліції) становить: посадовий оклад – 3 100 гривень, підвищення посадового окладу (0,00%) – 0 гривень, оклад за військовим (спеціальним званням) підполковник міліції – 2 200 гривень, надбавка за стаж служби (45%) – 2 385 гривень, надбавка за специфічні умови проходження служби (0,00%) – 0 гривень, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15,00%) – 465 гривень, надбавка за шифрувальну роботу (0,00%) – 0 гривень, надбавка за почесне звання «заслужений» чи «народний» (0,00%) – 0 гривень, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук (0,00%) – 0 гривень, доплата за вчене звання (0,00%) – 0 гривень, надбавка за спортивні звання (0,00%) – 0 гривень, премія (3,95%) – 321 гривня 93 копійки, усього – 8 471 гривня 93 копійки.
Тобто вказаний вище порядок здійснення перерахунку пенсії у відповідності до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на підставі Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 988 від 11 листопада 2015 року було дотримано, а отже ОСОБА_1, враховуючи приписи ч. 2 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», має право на перерахунок призначеної йому пенсії з 01 січня 2016 року.
Таким чином, суд приходить до висновку про те, що бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, яка полягає в нездійсненні позивачу по справі – ОСОБА_1 перерахунку пенсії за вислугою років з 01 січня 2016 року, та рішення «Про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1О.» № 58 від 14 вересня 2017 року є протиправними.
Що стосується посилань відповідача на пропуск позивачем строку звернення до суду, то суд виходить з наступного.
Частинами першою та другою статті 99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
В той же час, відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій у зв’язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Отже, суд приходить до висновку, що право позивача на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року не обмежено жодним строком.
Що стосується вимог позивача про стягнення на його користь з відповідача судового збору, то суд виходить з вимог п. 18 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», яким передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються Пенсійний фонд України та його органи, органи Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального страхування України. В зв’язку з цим в цій частині позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, ст.ст. 11, 17, 18, 70-71, 122, 158-163, 167 КАС України, ст. ст. 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статтею 102 та абзацом 2 пункту 15 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію», Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» № 900-VIII від 23 грудня 2015 року, Постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 988 від 11 листопада 2015 року, Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року, Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління ПФУ від 30.01.2007 року №3-1, суд –
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 – задовольнити частково.
Визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Пенсійного Фонду України, яка полягає у нездійсненні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1, перерахунку пенсії за вислугу років з 01 січня 2016 року – протиправною.
Рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Пенсійного Фонду України «Про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1» № 58 від 14 вересня 2017 року – визнати протиправним та скасувати.
Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Пенсійного Фонду України здійснити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1, перерахунок пенсії за вислугу років на підставі ст.ст. 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 01 січня 2016 року, виплатити різницю у пенсії з 01 січня 2016 року, та виплачувати її на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», чинного станом на 31 липня 2015 року, з урахуванням довідки Голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області «Про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії» № 5491 від 31 травня 2017 року.
В задоволенні решти вимог – відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Слов'янський міськрайонний суд, протягом десяти днів з для її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у
письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Слов’янського
міськрайонного суду ОСОБА_4