
14.11.2017 справа № 489/4850/17
провадження № 3/489/1885/17
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 листопада 2017 року м. Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду м. Миколаєва Коваленко І.В., розглянувши справу про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 130 КУпАП,
встановив:
Із протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 077058 від 04.10.2017 слідує, що 04.10.2017 о 23 год. 20 хв. водій ОСОБА_1, рухаючись у м. Миколаєві по вул. Будівельників, 22, керував транспортним засобом Мітсубісі, номерний знак НОМЕР_1, з явними ознаками алкогольного спяніння - запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів. Від проходження огляду на місці зупинки за допомогою алкотестеру «Драгер» та огляду в медичному закладі водій відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху, затвердженихпостановою Кабінету МіністрівУкраїнивід 10.10.2001 № 1306 (далі Правила дорожнього руху), за що відповідальність передбачена ч. 2 ст.130 КУпАП.
У призначені на 25.10.2017, 14.11.2017 судові засідання ОСОБА_1 не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки в судове засідання не повідомив.
Згідно пункту 2.5Правил дорожнього рухуводій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного спяніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Тобто, ОСОБА_1 обвинувачується у відмові від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного спяніння.
Відповідно до положеньст. 266 КУпАП, огляд водія на стан алкогольного спяніння проводиться працівником поліціїу присутності двох свідків з використанням спеціальних технічних засобів. В разі незгоди водія на такий порядок, огляд проводиться в закладах охорони здоровя.
Згідно Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103, огляд на стан спяніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів у присутності двох свідків. Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоровя.
Пунктом 8 зазначеного Порядку передбачено, щоу разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідківскладаєпротоколпроадміністративне правопорушення, у якомузазначаєознаки сп'янінняідії водія щодо ухилення від огляду.
Із дослідженого протоколу серії БР № 077058 від 04.10.2017 встановлено, що його складено за встановленою формою з урахуванням всіх вимог, передбаченихст. 256 КУпАП, а також Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 № 1395, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.11.2015 за № 1408/27853.
Вказані в протоколі обставини узгоджуються з письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3, які долучено до матеріалів справи.
Також, постановою Ленінського районного суду міста Миколаєва від 22.12.2016 по справі № 3/489/2037/2016 підтверджено, що за керування транспортним засобом в алкогольному стані до ОСОБА_4 було застосовано адміністративне стягнення у вигляд штрафу у розмірі 20400,00 грн., з позбавленням права керувати транспортним засобом на 3 роки, що передбачено ч.2 ст. 130 КУпАП.
Таким чином, наведені докази свідчать про порушення ОСОБА_1 п. 2.5Правил дорожнього руху та наявності в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 130КУпАП.
Враховуючи, що ОСОБА_1 вчинив грубе правопорушення Правил дорожнього руху, повторність протягом року вчиненого правопорушення, його не бажання стати на шлях виправлення, а також те, що згідно ч.2ст.33 КУпАПпри накладенні стягнення за порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, пом'якшуючі і обтяжуючі відповідальність обставини не враховуються, вважаю необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.
Згідно положень ч. 4 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, стягувачем виступає державний орган за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП,судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
У звязку з цим, стягувачем в частині стягнення штрафу виступає держава в особі територіального управління Національної поліції України, за матеріалами структурного підрозділу якого прийнято постанову, а в частині судового збору у розмірі 320,00 грн. - Державна судова адміністрація України.
На підставі викладеного та керуючись ч.2 ст.130, ст.ст. 280, 283 КУпАП, суддя -
постановив:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогоч. 2 ст. 130 КУпАП, та застосувати до нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 20400,00 грн. (двадцять тисяч чотириста гривень 00 коп.), який стягнути в дохід держави на р/р 31111149700001 ГУДКСУ у Миколаївській області, МФО826013, ОКПО 37992030, код 21081300 (стягувач держава в особі Головного управління Національної поліції в Миколаївській області), з позбавленням права керування транспортними засобами строком на три роки.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 320,00 грн. (триста двадцять гривень 00 коп.), який перерахувати на рахунок 31215256700001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської службиУкраїни у м. Києві, код банку отримувача: 820019, код класифікаціїдоходів бюджету 22030106.
Роз'яснити, що в разі не сплати штрафу в строк, встановлений ч. 1ст. 307 КУпАП, (не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу)сума штрафу буде стягнена в порядку примусового виконання.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя І.В.Коваленко