Постанова № 7020365, 02.12.2009, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.12.2009
Номер справи
2-а-9501/09/1070
Номер документу
7020365
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

2 грудня 2009 р. №2-а-9501/09/1070 приміщення суду за адресою: м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , зал судових засідань №1003

час прийняття постанови : 10 год. 59 хв.

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Лиска І.Г.

при секретарі - Мерденову Д.Ю.

за участю представників сторін

від позивача: Ракітіна П.В.

від відповідача: не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Переяслав-Хмельницької обєднаної державної податкової інспекції Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Європерш»

про припинення юридичної особи

В С Т А Н О В И В:

Переяслав-Хмельницька обєднана державна податкова інспекція Київської області звернулась до суду з позовом про припинення юридичної особи - Товариство з обмеженою відповідальністю «Європерш».

В позовній заяві, позивач зазначає, що відповідач з 2002 року не подає до Переяслав-Хмельницької обєднаної державної податкової інспекції Київської області податкові декларації, іншу звітність, передбачену чинним законодавством України, в звязку з чим позивач просить прийняти постанову про припинення юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Європерш» .

У судовому засіданні представник позивача Ракітін П.В. позовні вимоги підтримав, просив суд припинити юридичну особу ТОВ «Європерш».

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про розгляд справи повідомлявся належним чином, відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив.

Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується у відсутності представника відповідача на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вислухавши представника позивача, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Так, Товариство з обмеженою відповідальністю «Європерш» зареєстровано, як юридичну особу 01 лютого 2001року Виконавчим комітетом Переяслав-Хмельницької міської ради Київської області, про що зроблено запис 1 лютого 2001 року у журналі обліку реєстраційних справ за №48/590-р, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності - юридичної особи (а.с 5) та Довідкою №556/2001 р. про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України ( а.с 6) .

Згідно Довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів (обовязкових платежів), що контролюються Переяслав-Хмельницькою ОДПІ №805/127/19-025 від 15 травня 2009 року, ТОВ «Європерш» станом на 15.05.2009 року не має заборгованості із сплати податків і обовязкових платежів .

Відповідно до Довідки №1464/7/26-13 від 03.11.2008 року ( а.с 10) про встановлення фактичного місцезнаходження платника податків, місцезнаходження платника податків ТОВ «Європерш» не встановлено.

Останній звіт по податку на прибуток ТОВ «Європерш» поданий за червень 2002 року, що підтверджується Довідкою №1236 від 10.08.2009 року .

Відповідно до статті 9 Закону України „Про систему оподаткування ” від 25.06.1991 року №1251-ХІІ зі змінами та доповненнями, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:

1) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;

2) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);

3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни;

4) допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно пп 4.1.4. п.4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом “г” підпункту 4.1.4 цього пункту, протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), до 1 квітня року, наступного за звітним.

Отже, судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Європерш» , у порушення зазначених вище законів не подавало податкових декларацій, документів фінансової звітності до Переяслав-Хмельницької обєднаної державної податкової інспекції Київської області з 2002 р.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»від 15 травня 2003 року N 755-IV, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Пунктом 17 статті 11 Закону України „Про державну податкову службу” встановлено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи, що відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Європерш» не подає податкових декларацій та документів фінансової звітності до Переяслав-Хмельницької обєднаної державної податкової інспекції Київської області з 2002 року, а також право органів державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності, суд вважає позовні вимоги обґрунтованим та такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Переяслав-Хмельницької обєднаної державної податкової інспекції Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Європерш» про припинення юридичної особи - задовольнити.

Припинити юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю «Європерш» (ідентифікаційний код 31318888, 08400, Київська область, м. Переяслав-Хмельницький, вул. Мазепи, 18 ).

Постанову надіслати державному реєстратору Виконавчого комітету Переяслав-Хмельницької міської ради Київської області для здійснення заходів з припинення юридичної особи у встановленому законом порядку.

Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя : Лиска І.Г.

Повний текст постанови виготовлено 03.12.2009 р.